NASUH EMMİ

Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

NASUH EMMİ

Mesaj gönderen Hakan »

DOSD MUHAMMEDİ anlattı. Bende dinledim Nasuf emmiyi!...

Nasuh Emmi, bizim köyde sığırtmaçlık yaparmış. Aksarayır Karaviran köyü. Karaörende derler. Tertemiz bir insan. Nasuf emmi genç yaşlara gelmiş. Askere gidecek. O zamanlar köy yerinde Kur'anı-Kerim ve mevlütlerle askerler uğurlanırmış. Köyün altındaki boşluğa inilir tüm ahali askerlerini oraya getirir. Mevlütler okunur. Daha sonra da at arabalarıyla uğurlanırmış. Nasuf emmi de orda askere gidecek. Nasuh Emminin annesi de ha birem oynuyormuş. Düğün dernek gibi. Daha sonra ayrılık vakti gelince Nasuh Emmi anasına, ana ben gidiyom 2 yıl sonra felan gelirim deyince. Anası bir ağıt koyurmuş elini dizlerine vuruyormuş ne dersin oğlum demiş. 2 yıl sonra gelirim diye. İşte askerlik ana deyince. Elleri askere yollarken çifte gidiyorlar sanırdım.. ama şimdi başka...

Nasuh emmi, askere gitmiş. Daha sonra olacak ya bizim köyün altındaki bir Belde Taşpınara ustabirliğine gelmiş. Ooo demiş ben artık köyüme yakın yerdeyim. Her zaman gider gelirim. Bir komutanı var Nasuh Emminin. bir ay olmuş komutanım demiş oğlum Hüseyin'i özledim. Köye bir gitsem demiş. Komutan da askerlik bura askerliği yap demiş. Aradan bir hafta geçmiş, komutanım kokusunu özledim demiş. Komutan hat mat demiş bura yürü lan işine demiş. Yine dayamıyor komutana geliyor komutan da bir jandarma çağırmış demiş ki git karavirana hüseyini al gel demiş. Nasuh emminin surat bir karış düşmüş. Ne oldu lan Nasuh demiş komutan beğen medin mi?.. Nasuh Emmi: "Komutanım demiş ben hüseyin'imi anasının kucağında özledim ki!." demiş...

Vay be Nasuh emmi bizde senin gibi saf ve temiz insanları özledik...
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön