Davut'la kısa sohbet

Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Davut'la kısa sohbet

Mesaj gönderen tamersah tarik »

20'li yaşlarında zihinsel özürlü ekmeğini çöpten kazanan Davut yanıma geldi. Ağzında bir cigara. Çekindim önce elini omzuma attı. "Sigaran var mı?" dedi. "Var" dedim. "İki tane vereyim mi?" diye sordum. "Gönlünden geçerse ver, yoksa istemem"dedi. "Nerelisin" dedim, Kastamonuluymuş. Hemşehri yani nasıl mutlu oldu. Sonra sohbet ettik. "Allah karşılaştırdı bizi" dedi. Daha önce bir mahalleli 2-3 paket sigara toplamış O'na vermek istemiş. "Delimisin sen yahu beni öldürmeye mi çalışıyosun, iki tane ver yeter" demiş almamış sigaraları.
Nedendir bilmiyorum farklı bir şey hissettirdi Davut bana.
Yunusumuz "Bunca varlık var iken, gitmez gönül darlığı" diyor ya.
Davut'un gönül darlığından zerre yoktu.
Belki gönül darlığı nedir onu bile bilmiyordu.
Onun olan herşey, sanki onun için "bunca varlık"tı ve halinden memnundu.
Allah C.C. yar ve yardımcısı(mız) olsun İnşaallah.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Re: Davut'la kısa sohbet

Mesaj gönderen Gariban »

Ahh Sevgili Tamersah tarik can,
Londra'da yuksek lisansimi yapar iken urun gelistirme calismalarimiz olurdu, musteri memnuniyeti bu calismalarda odak noktasi idi, bu yuzden butun urun gelistirme projeleri muhendislikte musteri ihtiyaclarindan baslar. Abraham Maslow vardir insan ihtiyaclarini siralamis, temel ihtiyaclardan baslamis (hava, su, barinma v.s) sonra ihtiyaclarin ust tavanini acik birakmis can. Sonsuzdur demis, insanin ihtiyaci bitmezmis. Varlik doldurmak istedikce insan doldururmus gonle, ve doldurdukcada daralirmis demekki. Abraham Maslow bunu yazarken Davut'u ve Allah dostlarini bu basamaklara zor oturturdu sanirim, basamaklar erirdi can.

Es Selam ve Sevgiyle
garibAN
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön