Ateş !

Site yayını hakkında düşünceleriniz, önerileriniz, katkılarınız.
Kullanıcı avatarı
gulgoncaa
Aktif Üye
Aktif Üye

Ateş !

Mesaj gönderen gulgoncaa »

Selamun aleykum
Katılım yazısını yazdığım gün bu yoldaki arkadaşlar (site demek içimden gelmiyor)beni hoşnutlukla karşıladınız.Aynı nezaketle bütün arkadaşlarıma hoşgeldiniz diyorum.

Üç gündür bir şeyler söyleyemiyorum.Hangisi O, deyip aynı kişiler mi diye düşündüğüm üç kişinin manzumlarını okuyorum.Allah'a hamd olsun Şems (ks) ve Mevlana'nın (ks) saatlerce oturup,hiç konuşmadan sohbet etmelerinin benzerini izliyorum. Rabbim aşkın zerresini verseydi beyit beyit o ummanda yüzmek isterdim.
Bu sabah eşimle sohbet ederken, ona sizlerden; coşkun halinizden bahsettim.Bana, Nur tencere nerede kaynar ? dedi.Ben -ateşte..dedim.
Sen o ateşten kaynayabilir misin ? dedi.Doğru benim, kendi ateşimde yanmam lazım....
Allah hepinizden razı olsun.Habibine binlerce selam.
Kullanıcı avatarı
gulgoncaa
Aktif Üye
Aktif Üye

Bu soruya doğru dedim, ama bu ateşe gönülden gönüle geçit verilmez mi?
Kullanıcı avatarı
elifdostu
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen elifdostu »

Ve aleyküm selam,
sevgili kardeşim bu soruya bir hadisle cevap vermek isterim:

"Kişi sevdiği ile beraberdir." (H.Ş)
Allah senden de razı olsun.
Âmaya renk tarif etme,
Siyahtan gayrını blmez,
Aşığa DOST'tan bahsetme,
ALLAH'tan gayrını bilmez...
Kullanıcı avatarı
derunilale
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen derunilale »

Allah razı olsun "gülgoncaa"ablacım samimiyet ile içinizden geçenleri dile getirmişsiniz..dediğiniz çok doğrudur burası siteden öte gönlü yanıkların mekânı inşallah..mâlumunuz hani mürşid nasıl ki müride ona yüklenen istidatları aşikâr etmesine yardımcı oluyor ise Allahu alem böyle meclislerde ezelde gönlümüze düşen Muhammed sav muhabbetini yaşamanın dostlarla zevk eylemenin yerleridir..Efendimiz sav önderliğinde Rabbimiz inayetiyle O'nun aşkı ile yanabilmenin kıvılcımın çakılmasında dosd Muhammediler vesile olur..öyle güzel dostlarla bizlik içerisinde birliği izhar eylemek "Tevhid"e şahid oluşu gerçeklemektir..

ve Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyuruyor:

"Kişi, dostunun dini ve ahlâkı üzerinedir. Öyle ise herhangi birimiz dostluk edeceği kimseye baksın…"

inşallahurrahman bizim dostumuz "sizler"siniz..(=biz)düşeriz de tökezleriz de insanoğluyuz amma dosd Muhammedilere sarıldın mı yaran da sarılır koluna da girilir suyun da kaynatılır biiznillah hep birlikte yine yola devam edilir..saygı ve muhabbetlerimle ablacım..
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/kjkjkjkop4.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
derunilale
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen derunilale »

ve şimdi aklıma geldi ifade etmeden geçemeyeceğim..dün gece latif hocam bir hadis-i şerifte geçtiğini söyledi ve şunu anlattı: şöyle ki ahirette cennette dostlar birleşirlermiş (dünyadayken birliktelik içerisinde sohbet eden dostlar) amma bir dostunu görememişler..o nerede diye merak etmişler o esnada dostları çıkagelmiş yüzünde ter damlası ile..belli ki sıkıntı çekmiş ama dünyadayken kurdukları dost meclisinin hürmetine yine dostlarının yanına gelmiş..ne kadar güzel değil mi?..

Rabbim muhakkak ki burada O'nun rızası için toplandığımızı muhabbet ettiğimizi biliyor ki zaten O'nun izniyle oluyor..inşallahurrahman ahirette de bizi cem eyler..
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/kjkjkjkop4.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
gulgoncaa
Aktif Üye
Aktif Üye

Güzel olmaz mı kardeşim! Hatıralarımız içinde liyakatımızı aşka ehil görmeyip mesafelendirmeler yapıldığına şahit olmuşuzdur.Rabbimin derdiyle dertlenip birkaç dakika bile olsa dünyalık huzuru kaçan için sevinirim.Bu dertlenme Rabbimi de sevindirir.Anne baba ilk adımını atıp, yürümeye can atan bebeklerini, karşılarına geçip; kollarını da açarak -Hadi..diye yüreklendirir.Düşmesin diye kollar.Bebeğin yürümek hakkında bir fikri yoktur.Asfaltta mı yürüyecek, patikalarda mı.Çakıllı mı, dikenli mi?
Rabbim hiç yalnız bırakır mı kulunu.Bak ezeldeki bir an ruhlar tanışmış ki;
Cisimler gözükmese de, aynı derdle ruhlar sevişiyor.Cismi gözükmeyen eller
(Rabbimden geldiğine inanıyorum. Hamd ederim.) bizi düşünce kaldırıyor.Sinesindeki ferahlıkla bizleri serinletiyor.
Allah razı olsun kardeşlerim.Ahrette sevdiklerimizle olmayı Rabbim hepimize nasib etsin.

“Önerileriniz” sayfasına dön