...:::Canca Varmısınız?:::...

Rasulullah (s.a.v) Efendimiz üzerine Salâvât getirmek her müslümana farzdır.
Kullanıcı avatarı
CAN_YIKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

...:::Canca Varmısınız?:::...

Mesaj gönderen CAN_YIKAN »

Efendim efendimize hediyye göndermeye varmısınız hadi bakalım bundan böle bunu günlük yapalım siteye gelen şöle konuya bakıp çek bi savat ve vesile olur inşşş....

SAYGILAR...

En son CAN_YIKAN tarafından 28 Eki 2008, 22:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/dua5rw7vn8ag6zt9chag0.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
CAN_YIKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

SALAVAT-I ŞERİFE GETİRMENİN FAZİLETİ
HAKKINDA HADİS-İ ŞERİFLER
Resulü(s.a.v.) buyuruyor:
• “Dua ile sema arasında bir engel vardır.Üzerime salavat getirilince engel açılır, DUA YERİNE ULAŞIR.”
• “Üzerime bir günde bin defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.”
• “Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktır.”
• “Her kim, farz namazını kıldıktan sonra bana on defa salevat okursa, Teala, onun namazını kabul buyurur. Onun bu namazını Adem’e secde eden meleklerden daha üstün meleklerin makamı olan İlliyyine ulaştırır.O makamdan bir melek şöyle seslenir:
-Artık dileğin neyse dile, her dileğin yerine getirilecektir.”
• Vefatımdan sonra sizden kim bana selam gönderirse Cebrail(a.s.) gelir ve bana şöyle der:
-Ya Muhammed! Ümmetimden falan kimsenin sana selamı var.Bana karşılık ben şöyle selam alırım:
-Benden de ona selam olsun.Ayrıca onun için ’tan rahmet ve bereket diliyorum.”
• “Kim altından kalkamayacağı güç bir işle karşı karşıya gelirse, üzerime çok çok salavatı şerife getirsin.Çünkü ü Teala, üzerime getirilen salavat-ı şerife sebebi ile onun sıkıntılarını, kederlerini giderir, rızkını çoğaltır, ’ın yardımı ile muradına nail olur.”
• “Kıyamet gününde, katımda insanların en değerlisi, bana en çok salatü selam getirenlerdir.”
Resulü(s.a.v.) buyuruyor:
• “İsmimi duyunca salavat getirmeyen insanların en cimrisidir.”
• “Adımı duyunca salavat getirmeyen, insanların en acizidir.”
• “Üzerime salavat getirmeden dağılan bir topluluk pişman olacaklardır.”
• “Adımı duyunca salavat getirmeyen, insanların en acizidir.”
• “Üzerime salavat getirmeden dağılan bir topluluk pişman olacaklardır.”
• “Adımı duyunca salavat getirmeyen, yüzü koyun sürünsün.”
• “Üç kişi yüzümü göremeyecektir.Ana babasına isyan eden, sünnetimi terk eden, üzerime salavat getirmeyen.”
• “Adımı işitip te salavat getirmeyen, sonu mutsuz kimsesizdir.”
• “Cuma günü ve geceleri üzerime yüz defa salavat getirenin Teala otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.”
• “Sırat üzerinde kalmış hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm. O anda üzerime getirdiği salavat-ı şerife gelip bu durumdan onu kurtardı.”
• “Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.”
• “Cuma günü üzerime *sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelimeen defa salavat getirenin *sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelimeen senelik günahı affolunur.”
• “Karşılaşan iki mü’min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır.”
• “Üzerime yüz defa salavat getirene, (c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar.İştiyakla daha fazla getiren için kıyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.”
• “Üzerime salavat getirirseniz, ta sizin üzerinize salavat getirir.”
• “Cuma günü kim bana *sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelimeen kere salat getirirse *sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelime*sansürlü kelimeen yıllık günahı bağışlanır.Kim de günde beş yüz defa bana salavat getirirse asla kimseye muhtaç olmaz.”
• “Muhammed isminin anıldığı yerde, işten kimse hemen kendine gelip baş parmağı ile yanındaki parmağını gözlerine sürüp üzerinde gezdirirse, artık o kimse hiç göz ağrısı görmez, onun gözlerine zarar gelmez.”
• “Eğer kalplerin öldüğü gün kalbinin ölmesini istemiyorsan, bir günde on defa şu ilahi isimleri oku: “Ya Hayyu ya Kayyum” Sonra hiç yorulmadan bana her gün salavat getir.”
Teala buyuruyor:
-Ey Muhammed’im! Arş-ı A’la’dan yedi kat yerin altına kadar bütün mülkümü sana feda ettim.Onların hepsi benim rızamı istiyorlar.”
Hazreti Aişe(r.anha) validemiz şöyle buyuruyorlar:
“-Bir hacet gidermenin anahtarı, hacet arz etmeden önce sunulan hediyedir.” Sözlerine devam ederek: “’a hamd ü senada bulunarak O’nun rızasını almış oluruz. Efendimiz(s.a.v)’e salat ve selamda bulunursak o hacetin gerçekleşmesinde, katında bizlere şefaat ve yardımını sağlamış oluruz. Zira Hakk Teala Kitabı’nda şöyle buyururyor:
“’a yaklaşmak için vesileler arayın.”
Salavat getirmenin fazileti hakkında İmam-ı Şarani Hazretleri şöyle buyuruyorlar:
“-Büyük veli Aliyyül Havass’ın şöyle konuştuğunu duymuştum”: “’Allah'tan bir şey isteyeceğiniz zaman, Resulü(s.a.v.)’in adıyla o şeyi isteyiniz ve şöyle dua ediniz”: “Ey Allah’ım! Sevgili Peygamber’in Muhammed Mustafa(s.a.v.) hürmetine senden şunu isterim.” Şeklinde dileğinizi arz ediniz. Çünkü Allah’ın bir meleği vardır ki, bu isteğinizi anında Efendimiz (s.a.v.)’e bildirir ve O’na: “Filanca kişi, şu haceti için senin katında aracı olmanı istemektedir.” der. Hazreti Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in dua ve istekleri Teala tarafından geri çevrilmez.”
Peygamber (s.a.v.)’e salat getirmek, aynı zamanda cennette onunla buluşup sohbet etmeyi sağlar.
Şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerifeye el uzatamaz. Çünkü Ruhaniyet-i Peygamberi, salavat-ı şerife getirilen yerde bulunur.
Hazreti Peygamber’in feyz ve ruhaniyetinden istifade etmek için mübarek salavat-ı şerifeler iştiyakla çokça okunmalıdır.Emeği az,derecesi çok yücedir.

SAYGILAR
En son CAN_YIKAN tarafından 28 Eki 2008, 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/dua5rw7vn8ag6zt9chag0.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sdemir »

وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ

Ve ma erselnake illa rahmetel lil âlemin
(Resûlüm!) Biz seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdik.

(ENBİYÂ 21/107)

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike, ve
Rasülûke ve
Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi...

Bizi Muhammedî oluş şuûruna ulaştır:
Akvâl-i Muhammede (i’tikad, söz, şerîat),
Amâl-i Muhammede (fiil, sünnet-i seniyye, tarikat),
Ahlâk-ı Muhammede (hulukul-azim, hulûkullah, mârifet)
Ahvâl-i Muhammede (söze gelmez hâller, hakikat) ulaştırıp gark et!

Biz; İmâm-ı Mutlak (sallallahu aleyhi ve sellem) i duyalım, uyalım ve teslim olalım!
Cennetteki Su, Süt, Şarab ve Bal ırmaklarını kalblerimizde:

Şerîat-ı Muhammedîyye,
Tarikat-ı Muhammedîyye,
Mârifet-i Muhammedîyye
Hakikat-ı Muhammedîyye kaynakları olarak kaynat! (Muhammed 47/15 bkz.).

Bize hâlis Muhammedî mühürlü şarab ikrâm et.. (Mutaffifin 83/25 bkz.)

Euzübi Kelimâtillahi’t- Tammati Küllîma Mîn Şerrimâ Hûlika : Halkedilenlerin tümünün şerrinden ALLAH’ın kelimelerine sığınırım!”

Âmin Yâ Muîn!
Yâ Lâtîf!
Yâ Kerîm!
Yâ Rahîm!
Yâ Rahmân!
Yâ Hannân!
Yâ Mennân!
Yâ Deyyân!
Yâ Furkân!
Yâ Sultân!
Yâ ALLAH! celle celâlihu!..
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

değerli kardeşimiz can_yıkan can,
üzülmene gerek yok,
sitemizin ana amacı Resulullah sallalallahu aleyhi ve sellemdir.
ve bu sitede 5000 civarında kayıtlı-kaynaklı hadis vardır.
pek çok üyemiz de okumuştur, salavatı bilir bulur, olur ve yaşar..
milyonlarca veya milyarlarca salavat çekmeniz çok güzeldir, ancak Muhammedi Melamette herkes ilan etmeyebilir nafile ibadetini.
gerçi pek çok site gördük böylesini yapanlar da var.
bizler hasbi hizmette daha çok Muhammedi Şuur ve Sıla-İsale- Salavatı anlamaya anlatmya çaba sarfediyoruz.
Üyelerimizin büyük kısmını tanırız ve izleriz ki bendeniz de dahil salavat çeker dururuz ama sayısını ilan etmeyi düşünmem ve saymam da zaten.
isteyen de ilan etsin sakıncası yok derim.

Muhammedi Gayrette ve Muhabbette BİZ BİRiz..
İnşaallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
CAN_YIKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Efendim herkesten özür dileriz kusurumuza bakmayın inş ama şu açıklamayı yapmak zorundayım kimse salavat çekmiyo mansını zikretmekten Rahmana sığınırız. Ayrıca bir muhabbettir dedi can yoksa sayısını yani nafileleri kimse beyan etmez doğrudur kibir ucup v.s v.s tehlikesine karşılık .Amma niyyet hayr akibet hayr amaçlarımız arasında hiç biri yoktu inş sadece onu sevenler olarak gördüğümüzden dolayı bir muhabbet hasıl olur kastıyla açtım konuyu yoksa bi çok sitede yer aldım böle konuları açmadım varsada belki bir tanedir... dedimya hakkınızı helal edin özür dileriz sürçüllisan ettiysek affola....Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz inş hoşca kalın dostca kalın canca kalın vedud gönlünüzden eksik olmasın....

SAYGILAR..

Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Kardeşimiz Can_Yıkan
Muhammedinur ailesine hoş geldiniz.
Vermiş olduğunuz salavat ile ilgili hadis-i şeriflerden bazıları neden "sansürlü" olmuş bir gözden geçirebilir miydiniz kardeşim?

Selam Sevgi ve Muhammedi MuHABBetle
Gariban
Resim

“►Salavat-ı Şerifeler◄” sayfasına dön