RESÛLÎ SEVİYE

Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

RESÛLÎ SEVİYE

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

RESÛLÎ SEVİYE

Azîz kardeşlerim!

ALLAH Teâlâ’nın KULLUK İmtihan Sistemi AKLın İdrakinin elbette üstündedir.
İnsanın Mâiyeti, Hüviyeti, Mâhiyeti ve Mâliyeti, Kelâmullah ve Kelâm-ı Rasûlullah ile AN-latıldı.
Hayat Sıratından GEÇ-mek gerçekten; “Kıldan İnce Kılıçtan Keskin!” SIRAT SÖZÜ-yle anlatılabilir.
Nur-u Muhammed’e kavuşmuş uyanık bir AKIL, kendine zulmü bırakan bir NEFS, pâk bir KALB ve etken bir RUH Sahibinde, zerre kadar İslamî İnanç Şuûru varsa;
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’e vahyedilen Kur’ân-ı Kerîm’i ve açıklaması olan SÖZlerini yâni Şerîat-ı Garrasını,
Tatbikatını ve örnek uygulaması olan AMELlerini Sünneti Seniyesini yâni Tarîkat-ı Garrasını;
Kur’ân-ı Kerim Aklâkı ve Fitrî- Hılkiyyetten olan Azîm AHLÂKını yâni Mârîfet-i Garrasını,
Ve Hak Ve Hayra olan HÂLlerini yâni Hakîkat-ı Garrasını,
DUYar ve UYar!
Ve görür ki tümü baştan sona İ’TİDAL, Ortayol, Denge Ve Düzen üzeredir ve SIRAT-i Mustakîmdir.

TEVHİDi; Tebliğ, Tenzir, Tebşir ve Teşhidden ibâret RESÛLÎ SEVİYE-dir..
Asla TEFRİT ve İFRATa geçit vermemiştir.

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem kumu düzleyip âsası ile ortaya bir dikey çizgi çizdi ve: “Bu ALLAH’ın Yoludur.” buyurdu. Sonra, o çizginin sağına ve soluna başka çizgiler çizdi ve: “Bunlar yollardır ve her yolun başında oraya çağrıda bulanan bir Şeytân vardır!” buyurdu. Sonra da şu âyeti okudu: “Şüphesiz bu Benim dosdoğru yolumdur. Bana uyun. (Başka) yollara uymayın. Zirâ o yollar sizi ALLAH’ın yolundan ayırır. İşte sakınmazın için ALLAH size bunları emretti.” (En’âm 6/153) “
(İbni Kesir, 2/190)

Resim---İbn. Mes’ud (ra): “Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bize düz bir çizgi çizdi ve: “Bu RÜŞD YOLUdur.” dedi. Sonra bunun sağından ve solundan bir çok çizgiler daha çizdi: “Bunlar da bir takım yollardır ki herbirinde bir Şeytân vardır, ona (kendisine) çağırır!” buyurdu ve En’âm 6/151-153 Âyetlerini okudu.” dedi.

(Buhârî, Rikak 4;Tirmizî, Kıyâmet 22; Ibn. Mâce, Mukaddime 1; Darimî, Mukaddime 23)

Bakınız, RESÛLÎ SEVİYE’yi BİL-ip, BUL-up, OL-up da YAŞA-yarak Kurtulan Fırka: FIRKA-yı NÂCİYE kimlerdir:

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Yahudiler 71 fırkaya ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Hristiyanlar 72 fırkaya ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Ümmetim de 73 fırkaya ayrılacaktır, birinden başka hepsi cehennemdedir.” “O bir tane kurtulan fırka kimlerdir yâ Rasûlullah?” sorusuna: “Onlar benim ve ashabımın üzerinde gittiğimiz yola gidenlerdir.” buyurmuştur.
(Ebu Dâvud, Sünnet 1; Tirmizî, Îmân 18; Ibn. Mâce, Fiten 17; İ. Ahmed II/332)

Kıyamete kadar HAK üzere hep GALİB VAR OL-acak OL-AN Muhammedî Hasbî-Habibî Hizmetçilere Es SELÂM OL-sun Ebeden Dâimen İnşaallah!

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Ümmetimden bir fırka HAK üzere galib olup duracaklardır: Velâ tezâlü taifetün min ümmetî zâhirine alâ’l-hakki.”
(Buhârî, Tevhid 29; Müslim, Îmân 247; Ebu Dâvud, Cihâd 4; Tirmizî, Fiten 51; Ibn. Mâce, Mukaddime 1)

Mübârek ve muhteşem Rasûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz sahabelerinin arasına oturup kumu düzeltiyor ve kumun üzerine dostoğru bir çizgi çekiyor ve:
“Bu, benim ve ashabımın yoludur.” buyurup sonra sağ tarafına ana yola paralel çizgiler çizip sonra da sol tarafına yine ana yola paralel çizgiler çizip:
“Bunlar ise benden değildir ve her birisinin başında bir şeytân vardır.” buyuruyor.

Sağ tarafta gözükenler hâşâ, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’den de dindârmışçasına; dini zorlaştıran, nefret ettiren, bezdiren, ürküten, kaçıran, çekilmez ve altından kalkılmaz hâle getiren, nerdeyse ve elinden gelse Tevbe Kapısını kapayıp işi kökünden bitirecek kadar basîretsiz, sîretten habersiz, sûrete sarılan İFRATçılardır, Şucular, Buculardır...

Sol tarafta gözükenler ise; sanki İslâm Dini ve Kuralları yokmuş, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem de bir insanmış, ölmüş gitmiş ve hâşâ geride bir şey kalmamışçasına açıkça ve zındıkça, dindâr (dinli) gözüken sapık TEFRİTçiler ve onlarda Şucular, Buculardır...

Her iki fırka da de sapık ve Dünya Sevgisi ve Ölüm Korkusunun kullarıdırlar!..

Hâlbuki Muhammedî Oluş Şuûrunun; YAŞA-yışta Yürüyüş Ayakları, Merhamet ve Muhabbet Elleri, HAKK’a HALK için DUAda ALLAH DOSTU DUDAKLARI Her ÂN Yeniden AÇ-makta Şe’ÂNullahta!..

Elhamdulillahirabbilâlemîn!..

Nur-u MiM MuHABBEtiyle..
En son kulihvani tarafından 05 May 2010, 11:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hayy Allah razı olsun...

İnsanlar akıllarıyla kendini her zaman iyi ve doğru yönde olduğunu düşünerek, karşısındakilerin her zaman daha kötü ve yanlışta olduğuna inanmaktalardır.
Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin Muaz radiyallahu anhanın sorusuna Nuru Nebyyike ya Muaz cevabını halen akıllar idrak etmemekte direnerek kendi kurmuş oldukları benlik, hayal perest ve çıkar ilişleriyle donatılmış bir din döngüsüne sahip çıkmaya azmetmektedirler.
Ne acıdır ki; İslam dininin, insanlığın, yaratılmanın gayesinin taaa çekirdeği olan Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizi hiç tanımaz iken şucu bucu mantığıyla bazılarının yedi sülalesini beşikten mezara kadar saymakta zorlanmamaktadır.
Allah Celle Celalehunun sen olmasaydım kainatı yaratmazdım dediği Habibi Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizin hadislerinden bihaber hayat sürülmektedir.
Peygameberimiz sallallahu aleyhi vesellem efendimiz iki emaneti bize bırakarak bunlarla yola devam etmemizi öğütlemiş ve uymamızı istemiştir. Zaman Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizin yolunu dil ile, gönül ile yürek ile temizleme zamanıdır.
İslam dininin temelini oluşturan Rasulullah sallallahu aleyhi vesellim bilinmesi bulunması olunması ve yaşanmasına azmederek Muhammedi CANlar birliği içeriisnde olma gayretini taşımamız gerektiğini düşünüyorum.
Yukarda Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizin de çizgiler çizerek belirttiği üzere izler gerçekten karıştı 73 ize ayrıldı.
Bir İZ-e dikkat çeken peygamberimizin İZ-inde İZ-leyeceğiz İnşaallah...

Muhammedi muhabbetlerin Rasulullahsallallahu aleyhi ve sellemin gönlünde CEM' OL-ması dileğiyle...
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

BİR ALLAH DOSTU RÜYASINDA GÖRMÜŞ DE ANLATIYORDU.
BEN DE ONDAN DİNLEDİM. SİZ DE BENDEN DİNLEYİN :

Aynaya bakıp, kendi mübârek yüzünü görünce:
“Hamdolsun ALLAH'a, beni kusursuz yarattı, yüzümü güzel halketti ve beni müslümanlara kattı!..”
diyen, dünyanın en mütevâzı, temiz ve hâlûk insanı Hazret-i Resûl...-i Ekrem, insanların en güzeli, en cömert, en cesuru, en merhametlisi idi...
Bir gün huzûruna giren bir adam O'nun heybetinden titremeğe başladı.
Biraz sonra adam kendine geldi...

“Ben padişah değilim! Kureyş boyundan kurumuş etle geçinen bir kadının oğluyum ancak.”

Sözü apaçık söyler, kim duyarsa anlar, söylediğini üç defa tekrar ederdi.

Başını hiçbir tarafa döndürmezdi, icâbederse gövdesiyle dönerdi.

“Ancak bir kulum ben, kul gibi yerim, kul gibi otururum, kul gibi içerim!”
diyen Resûl-i Ekrem; nâlinini kendi Ta’mir eder, gömleğini kendisi yamardı...

Evini süpürür, toprak bir kapta yemek yer, bir post üstünde yerde yatardı.

İcabettiği zaman bu mütevazı büyük insan Semâvâtı gezerdi...

Boyu ortaya yakın uzunca, omuzlarının arası geniş, değirmi yüzlü, saçları siyahtı.

Ayağını yere kuvvetle basardı.

Göğsü ile göbeği birdi, gülünce dişleri inci gibi parlardı.

Pembe beyaz benizli, başı büyükçe, nûrlu güzel yüzlü, kirpikleri sık, ince ve uzundu.

Gözleri kudretten sürmeli, içine bakmağa imkân olmayan, her iki âlemi gören mübârek gözlerinin rengini târif etmek imkânsızdı.

Yatarken, kalkarken, ilk işi dişlerini misvaklamaktı.

Kızdığı zaman yanakları kızarır, ayakta ise derhâl oturur, oturuyorsa bir yere dayanırdı.

Yolda giderken çocuklara rastlayınca daima onlara selâm verirdi...

“Yaşayışım da ölümüm de hayırdır size.”

diyen Resûl-i Muhterem'in şefâatına ALLAH cümleyi nâil eyleye!..

Allah Dostu Der Ki

hamdolsun !...kurbanımm
bi kere kurban olmuşşsun isterse gelmesin senin için hem sen kimsin ki gelsin göklerinden Rabbin koçları

Ya İlahiiiii ...

“Kul İhvâni Kimdir?” sayfasına dön