KADERe BAK!..

Hz Ali Keremeallahu Veche İle ilgili konular
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

KADERe BAK!..

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

Es Selâm OLsun Velâyetin şAH-ı Merdânı!..

KADERe BAK!..

Kaderullahın garib cilvesine bakınız ki;
İmam Ali kerremullahi veche’yi asla sevmeyen Haricîler Tefrit Ehlidir.
İmam Ali kerremullahi veche’yi peygamber veya ilâh Bilen İbni Sebeciler İfrat Ehlidir.
İmam Ali kerremullahi veche’yi Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve sellem’imizin ve kendisinin BİLdirdiği gibi BİL-en ve SEV-en Fırka-yı Nâciyye-Şeriat-ı GARRA Ehlidir.

Resim---- İmam Ali kerremullahi veche buyuru ki: Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bana buyurdu ki: “Yâ Ali, Sen İsâ gibisin! Yahudiler, ona düşman oldular. Mübârek annesi Meryem’e iftira ettiler. Hıristiyanlar da, Onu aşırı yükselttiler. Ona yakışan dereceden daha yukarı çıkardılar.”
(İ. Ahmed, Müsned)

Resim----İmam Ali kerremullahi veche bu hadis-i şerifi buyurduktan sonra: “Benim yüzümden iki aşırı grup insan helâk olur. Birisi, beni aşırı severek, bende olmayan şeyleri bana takarlar. Ötekiler de, bana düşman olup, birçok iftira yaparlar!”
Bu hadis-i şerifte, Hariciler, Yahudilere; İbni Sebeciler de Hıristiyanlara benzetilmiştir.

Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’e Ehl-i Beytine, Ashabına ve Ümmetine sonsuz SALLat ve es SeLâM Olsun!..

ResimResim

FATİMATܒZ- ZEHR ANNEMİZİN SALÂVÂTI :

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَى مَنْ رُحُهُ مِحْرَبُ الْاَرْوَاحِ وَ الْمَلاَئِكَةِ وَ ألْكَوْنِ
الّلهُمَّ صَلِّ عَلَى مَنْ هُوَ إمَامُ الْأَنْبِيَاءِ وَ الْ مُرْسَلِين
الّلهُمَّ صَلِّ عَلَى مَنْ هُو إمَامُ أهلِ الْجَنَّةِ وَ إبَادِاللّهِ الْمُؤْمِنِين

TÜRKÇESİ :
Allhümme salli alâ men ruhuhu mihrabü’l- ervâhi ve’l- melâiketi ve’l- kevni
Allahümme salli alâ men hüve imâmü’l- enbiyâi ve’l- mürselin,
Allahümme salli alâ men hüve imâmü ehli’l- cenneti ve ibâdillahi’l- mü’minin…

MÂNÂSI :

Allah’ım!
Ruhu, kâinâtın, meleklerin ve ruhların Mihrabı olan O yüce Zât’a (sav) salât ü selâm et!

Allah’ım!
Katından gönderilenlerin ve peygamberlerin İmamı olan O yüce Zât’a (sav) salât ü selâm et!

Allah’ım!
Cennet ehlinin ve Allah’ın mü’min kullarının İmamı olan O yüce Zât’a (sav) salât ü selâm et!

(7 letâfimizin sallini-isalini-sılasını-ulaşımını sağla!)

Resim Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Resim

ZEVK 3719

SıRR sız SAHRA gibi İçim!. Bir yağmur yağsa diyorum
ISSızlığımı ISLATsa! gÖZüm GÖKte bekliyorum
Çorak – Kurak Kucağında!.. SıRR-ı SıFıR Sıcağında
İÇ-in İÇ-in Ağlı-yoruM!.. AYY! Di-yoruM!.. SEVi-yoruM!..

20.01.10 11:56

KiM de..
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

güzel hocam ilk defa duyuyorum fatma anamızın salavatı şerifesinzi inşAllah vakit kaybetmeden bu emre uyuyorum

“►Hz. Ali Keremallahu Veche◄” sayfasına dön