Mevlüd kandilimiz mübârek olsun.

Mübarek Günlerimizde birbirimizi hatırlayalım.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mevlüd kandilimiz mübârek olsun.

Mesaj gönderen kulihvani »

Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in doğduğu günde tüm müslümanların gönnüllerine Muhammedî Güneşin doğmasını ve kendisini duyup-uymammıza inayet ve hidayetini Rabb'ımızdan dilerim.

Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem): “Kim beni rüyasında görürse, uyanık iken de görecektir. Veya görmüş gibidir. Çünkü şeytan benim şeklime bürünemez.” buyurmuştur.
(Ebu Hureyre (radiyallahu anhu)’dan; Müslim; Buharî)

Dünyamızda dinimizde ve âhiretimizde şefâatı şifâmız olur inşâallah...
Kullanıcı avatarı
Su
Üye
Üye

Mesaj gönderen Su »

Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in doğduğu günde tüm müslümanların gönüllerine Muhammedî Güneşin doğmasını ve kendisini duyup-uymammıza inayet ve hidayetini Rabb'ımızdan dilerim.

Amin inşaAllah.. Amin! Allahu Teala razı olsun!
Mevlid kandiliniz mubarek olsun!
Kullanıcı avatarı
mehrican
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen mehrican »

Allahümme salli ve sellim ve bârik ve terahham ve tehannen alâ Seydinâ ve Mevlânâ Muhammedin Kemâ yelîku biazîmi şânı şerefi ve Ve kemâlihi ve rızâke anhu ve mâ tuhibbu ve terzâ lehu dâimen ebeden Bi adedi ma’lûmâtike Ve midâde kelimâtike Ve rızâe nefsike vezinete Arşike Efdale salâtin ve ekmeleha ve etemmehâ Küllemâ zekereke ve zekerehu’z-zâkirûn Ve kullemâ gafele an zikrike ve zikrihi’l-gâfilûn Ve sellim teslîmen kesîren kezâlike Ve alâ cemî’il-Enbiyâi ve’l-murselîn Ve alâ melâiketike’l-mukarrebîn Ve alâ sâdâtina ve’l-enbiyâi ve’ş-şuhedâi ve’s-sâlihîn Ve aleynâ mâahum ve’l-mü’minîne ve’l-mü’minâti ve’l-müslimîne ve’l-müslümât ecmaîn Âmîn!

MÂNÂSI: “ALLAH’ım! ALLAH’ım! Sahibimiz ve Efendimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e salât ve selâm et ve bekeret ihsân buyur ve rahmet, merhamet ve şefkat et! Şerefinin-şanının azameti ve kemâlinin lâyıkınca... Ebeden-dâimen onun için seveceğin ve razı olacağın şekilde ondan razı ol! Ma’lûmatıyın adedince... Sözlerini yazacak kelimeleriyin boyasınca (mürekkeb miktarınca) ... Nefsiyin rızasınca ve Arş’ıyın ağırlığınca! Salâtın; en fazîletlisi en mükemmeli ve en tam (eksiksiz) olanınca! Seni zikreden zâkirler zikirlerine devâm ettikçe, Senin zikrinden gafil olanlar zikrinden gaflet ettiği sürece! Ve işte böylece, çokca ve gerçek teslimiyetle kâmil olan selâmımızı ilet! Selâmet ver! Bütün nebîlere ve mürsellere de! Yakın meleklere de! Sâdâtlarımıza (seyyidlerimize) ve evliyâlara ve şehîdlere ve sâlihlere de! Onlarla beraber bizlere ve mü’minlerin ve mü’min hanımların ve müslümanların ve müslüman hanımların cümlesine de! Bizden kabul buyur! (Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ulaşımımıza ve sılamıza izin, inâyet ve hidâyet buyur!)”

ALEMLERE RAHMET OLAN PEYGAMBER EFENDİMİZİN [S.A.V.] DÜNYAYI ŞEREFLENDİRDİĞİ MEVLİD KANDİLİ TÜM MUHAMMEDİ NUR AİLESİNE KUTLU OLSUN...
PEYGAMBER EFENDİMİZİN(S.A.V.)AHLAKIYLA AHLAKLANMAMIZI ,RABBIM HEPİMİZE NASİP ETSİN... MUHAMMEDİ MUHABBETLE ...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/mihrican_1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
mehrican
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen mehrican »

SEVDİM SENİ MABUDUMA..

Sevdim seni mabuduma
Canan diye sevdim.
Bir ben degil alem sana
Hayran diye sevdim.

Evlad-ü ıyalden geçerek
Ben Ravzana geldim.
Ahlakını meth etmede
Kur`an diye sevdim

Kurbanın olam Şah-i Resül
Kovma kapından
Didarına müştak olacak
Yezdan diye sevdim.

Mahşerde nebiler bile
Senden medet ister.
Gül yüzlü melekler sana
Hayrandır EFENDİMMM.....

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/mihrican_1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Resim

Kutlu Doğum ve Mevlid Kandili

Hayatın gayesi, yaratılışın mânâsı silinmiş, yok olmuştu. Herşey mânâsız başıboşluk ve hüzün örtülerine bürünmüştü.

Ruhlar birşey bekliyor, bir nurun zulmet perdesini yırtmasını içten içe hissediyordu.

O vahşet devrinde kâinat ufkundan bir güneş doğdu. Bu güneş âhirzaman Peygamberi Hz. Muhammmed Aleyhissalâtü Vesselam idi. Tarihin seyrini, hayatın akışını değiştiren bu eşsiz olay, dünyayı yerinden sarsan değişimlerin en büyüğü idi.

İşte insanlığın akıl ve kalbinde düğümlenen "Necisin, nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun?" sorularını, düğümlerini çözüp kâinatın Sahibini ilân ve ispat edecek bir zatın teşrifi sadece insanların ruh ve kalbinde değil, diğer varlıklarda, hattâ cansız eşyada bile yansımasını bulacaktı.

Doğudan batıya bütün âlemin nurlara büründüğü, İlâhi değişimin tecelli ettiği o gece neler oldu neler?

Yahudi ileri gelenleri ve âlimleri kitaplarında daha önce rastladıkları işaret ve müjdelerin açığa çıktığını gördüler. Kimsenin haberi olmadan en önce onlar bu müjdeyi verdiler.

O gece Yahudi âlimleri semâya bakıp "Bu yıldızın doğduğu gece Ahmed doğmuştur" dediler.(1)

Bîr Yahudi İleri geleni Mekke'de Peygamberimizin doğduğu gece, içlerinde Hişam ve Velid bin Muğire, Utbe bin Rabia gibi Kureyş ileri gelenlerinin bulunduğu bir toplantıda,
- "Bu gece sizlerden birinin çocuğu oldu mu?" diye sordu.
- "Bilmiyoruz" diye cevap verdiler.
Yahudi, "Vallahi sizin bu ihmalinizden iğreniyorum!
"Bakın, ey Kureyş topluluğu, size ne söylüyorum, iyi dinleyin. Bu gece, bu ümmetin en son peygamberi Ahmed doğdu. Eğer yanlışım varsa, Filistin'in kudsiyetini inkâr etmiş olayım. Evet, onun iki küreği arasında kırmızımtırak, üzerinde tüyler bulunan bir ben var" dedi.

Toplantıda bulunanlar Yahudinin sözünden hayrete düştüler ve dağıldılar. Her birisi evlerine döndüğünde bu durumu ev halkına anlattılar. "Bu gece Abdülmuttalib'in oğlu Abdullah'ın bir oğlu doğdu. Adını Muhammed koydular." haberini aldılar.

Ertesi gün Yahudiye vardılar:
"Bahsettiğin çocuğun bizim aramızda dünyaya geldiğini duydun mu?" dediler.
Yahudi "Onun doğumu benim size haber verdiğimden önce midir, sonra mıdır?" dedi.
Onlar, "Öncedir ve ismi Ahmed'dir" dediler. Yahudi, "Beni ona götürün" dedi.
Yahudi ile beraber kalkıp Hz. Âmine'nin evine gittiler, içeri girdiler.
Pegamberimizi Yahudinin yanına çıkardılar. Yahudi Peygamberimizin sırtındaki beni görünce, üzerine baygınlık geldi, fenalaştı. Kendine gelip ayıldığı sırada,

"Ne oldu sana, yazıklar olsun" dediler.

Yahudi, "Artık İsrailoğullarndan peygamberlik gitti. Ellerinden kitap da gitti. Artık Yahudi âlimlerinin kıymet ve itibarları da kalmadı. Araplar peygamberleriyle kurtuluşa ereceklerdir.

"Ey Kureyş topluluğu, ferahladınız mı? Vallahi size, doğudan batıya kadar ulaşacak bir güç, kuvvet ve bir üstünlük verilecektir" dedi.(2)

Kâinatın Efendisini dünyaya getiren bahtiyar annenin henüz dünyaya gelmeden görüp gördükleri çok manalıydı..

Peygamber Efendimize hamileyken rüyasında, "Sen, insanların en hayırlısına ve bu ümmetin efendisine hamile oldun. Onu dünyaya getirdiğin zaman 'Her hasetçinin şerrinden koruması için bir ve tek olana sığınırım' de, sonra ona Ahmed yahut Muhammed ismini ver."

Yine kendisinden çıkan bir nurun aydınlığında bütün doğuyu ve batiyi, Şam ve Busra saray ve çarşılarını, hattâ Busra'daki develerin uzanan boyunlarını gördüğünü Abdülmüttalib'e anlatmıştı.(3)

Aynı gece Hz. Âmine'nin yanında bulunan Osman ibn Âs'ın annesinin gördükleri de şöyle:

"O gece evin içi nurla doldu, yıldızların sanki üzerimize dökülecekmiş gibi sarktıklarını gördük."

Evet bu ulvî anı dile getiren Mevlid'in yazarı Süleyman Çelebi bütün bu hakikatleri şu beytiyle şiirleştirmiştir:

"Hem Muhammed gelmesi oldu yakin
Çok alâmetler belürdi gelmedin"

Rabiülevvel ayının 12. Pazartesi gecesi, yapılan hesaplamalara göre, Miladi takvime göre 20 Nisan'a denk gelen gece idi.

Dünyayı şereflendiren iki Cihan Serverinin üzerini o günün bir âdeti olarak bir çanakla kapattılar.

Araplara göre o zaman, gece doğan çocuğun üzerine bir çanak koymak ve gündüz olmadan ona bakmamak âdetti. Fakat bir de baktılar ki. Peygamber Efendimizin üzerine konulan çanak yarılarak ikiye ayrılmış, Efendimiz gözlerini gökyüzüne dikmiş, başparmağını emiyordu.(5)

Evet, bu işaret her türlü küfrün, zulmün, şirkin ve her türlü bâtıl inanç ve âdetlerin parçalanıp yok olması, imanın, nurun ve hidâyetin kâinatı aydınlatması için gönderilmiş bir Peygamber idi.

Aynı gece Kabe'de tapılmakta olan cansız putların çoğunun başaşağı devrildiği görüldü.

Aynı gece Kisra sarayının beşik gibi sallanıp on dört balkonunun parçalanıp yerlere düştüğü öğrenildi.

Sava'da mukaddes tanınan gölün suyunun çekilip gittiği görüldü.

Bin senedir yakılan ve söndürülmeyen mecusi ateşinin sönüverdiği müşahede edildi.

Bütün bunlar işaret ve alamettir ki, yeni dünyaya gelen zat ateşe tapmayı, puta tapmayı kaldırıp, Fars saltanatını parçalayarak Allah'ın izni olmadan kutsal tanınan şeylerin kutsallığını ortadan kaldıracaktır.(6)

İşte bu geceye Veladet-i Nebi gecesi diyor ve onun bütün kalbimizle, ruhumuzla her sene yeniden yâd edip kutluyoruz. Bütün kâinatla bu geceyi karşılayarak onun âleme teşrifine kıyam ediyoruz.
Getirdiği ebedi nura, açtığı saadet caddesine ve sünnet-i seniyyesine yeniden sımsıkı sarılmak ve Mevlid Kandilini vesile ederek ona yeniden biatimizi, bağlılığımızı tazelemek ne yüce bir şeref ve ne büyük bir

saadettir.

Yüce Rabbim bizleri sevgili Resulünün şefaatine nail eylesin.

Kaynaklar:
(1)İbn-i Sa'd, Tabakat, 1:60.
(2)A.g.e, 1:162-163.
(3)Taberî Tarihi, 2:125; İbn-i Sa'd, Tabakat, 1:102.
(4)A.g.e., 1:102.
(5)İbn-i Sa'd, Tabakat, 1:102.
(6)Bediüzzaman, Mektûbat,s:161,162.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Bismillâhirrahmânirrahîm

وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ

Ve ma erselnake illa rahmetel lil âlemin
(Resûlüm!) Biz seni âlemlere ancak rahmet olarak gönderdik.
(ENBİYÂ 21/107)

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike, ve
Rasülûke ve
Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi...

Bizi Muhammedî oluş şuûruna ulaştır:
Akvâl-i Muhammed’e (i’tikad, söz, şerîat),
Amâl-i Muhammed’e (fiil, sünnet-i seniyye, tarikat),
Ahlâk-ı Muhammed’e (huluku’l-azim, hulûkullah, mârifet)
Ahvâl-i Muhammed’e (söze gelmez hâller, hakikat) ulaştırıp gark et!

Biz; İmâm-ı Mutlak (sallallahu aleyhi ve sellem) i duyalım, uyalım ve teslim olalım!
Cennetteki Su, Süt, Şarab ve Bal ırmaklarını kalblerimizde:

Şerîat-ı Muhammedîyye,
Tarikat-ı Muhammedîyye,
Mârifet-i Muhammedîyye,
Hakikat-ı Muhammedîyye kaynakları olarak kaynat! (Muhammed 47/15 bkz.).

Bize hâlis Muhammedî mühürlü şarab ikrâm et.. (Mutaffifin 83/25 bkz.)

Euzübi Kelimâtillahi’t- Tammati Küllîma Mîn Şerrimâ Hûlika : “Halkedilenlerin tümünün şerrinden ALLAH’ın kelimelerine sığınırım!”

Resim

"De ki: Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki, Allah da sizi sevsin ve günâhlarınızı bağışlasın..."
(Âl-i İmrân, 31)

Âmin Yâ Muîn!
Yâ Lâtîf!
Yâ Kerîm!
Yâ Rahîm!
Yâ Rahmân!
Yâ Hannân!
Yâ Mennân!
Yâ Deyyân!
Yâ Furkân!
Yâ Sultân!
Yâ ALLAH! celle celâlihu!..
Resim
Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sdemir »

ankakuşu yazdı: Azîz Efendimiz,
Sahibimiz,
Mutlak İmamımız – Mürşidimiz – Rehberimiz ve Resûlullahımız
Muhammed Aleyhissalâtü vesselâm’ın doğduğu bu şerefli günün
Tüm Müslüman ve Mü’minlere
Muhammedi Şuuru – Nuru – Onuru ve Süruru
Bilip – Bulup – Olup ve Yaşamada vesile olmasını…
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimize Teslim olup – İman edip – Tâbi olup – İtaat etmeye vesile olmasını…
İmanında – Âmelinde – Ahlakında ve Hâllerinde Rasûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizi DUYup UYmaya vesile olmasını…
Muhammedi Muhabbet – Merhamet ve Hasbî Hizmet için
İlahi İlim ve Muhammedi Edeb SUyunu içmemize ve
İçilmesi adına hizmetçilik etmemize vesile olmasını…
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizin Şeriatını – Tarikatını – Marifetini ve Hakikatını
İlim – İrade – İdrak ve iştirak bazında yaşamamıza vesile olmasını…
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizin Şerefli Şefâatının Şifâmız ve Hakk Dosdlarının himayetkâr Himmeti ve Duasında yer almaya vesile olmasını…
Nur-u Mim’in gönlümüze dolmasında vesile olmasını Yüce Rabbımızdan niyaz eder…
Tüm ümmet-i Muhammed’e islâh – iflâh – ferec (çıkış yolu) ve Rahmetullah için İnayet ve Hidayetini Rabb’ımızdan dileriz.

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
dibbace
Saygın Üye
Saygın Üye

Re: Mevlüd kandilimiz mübârek olsun.

Mesaj gönderen dibbace »

kulihvani yazdı:Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in doğduğu günde tüm müslümanların gönnüllerine Muhammedî Güneşin doğmasını ve kendisini duyup-uymammıza inayet ve hidayetini Rabb'ımızdan dilerim.
YIL içinde Sırasıyla
----------------------
1)Mevlid Kandili...

2)Regâib Kandili...

3)Mi'râc Kandili...

4)Berât Kandili...

5)Kadr Gecesi...

6)Fıtr(Ramezân)Bayramı...

7)Arefe Günü ve KURBan Bayramı...

Sonra ne olur peki...?
kulihvani yazdı:Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in doğduğu günde tüm müslümanların gönnüllerine Muhammedî Güneşin doğmasını ve kendisini duyup-uymammıza inayet ve hidayetini Rabb'ımızdan dilerim.

TEKRARLANAN 7...

DEVRANa girip SEYRAN edelim...

Mübarek olsun efendim cümlemize,Hakkını vermek nasip olsun inşaallah...Amin...

...
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

TÜM İSLAM ALEMİNİN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN RABBİM ŞEFAATİNE NAİLOLABİLEN KULLARINDAN EYLESİN CÜMLEMİZİ SELAM VE DUAİLE...
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmeniz duası ile.....

sevgiyle....
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
altan
Dost Üye
Dost Üye

kutlu dogum

Mesaj gönderen altan »

Cihan, O nun doğumu ile kutlandı, susuz gönüller onun sevgisiyle sulandı, arz onun gelişiyle bereketlendi, nurlandı
Cihandaki bu umumi kutlu doğumun, cümlemizin ferdi gönüllerindede doğması naz ve niyazıyla.....
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Âdem aleyhisselâm Cennetten çıkarılınca; Yâ Rabbi, Muhammed aleyhisselâmın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü Teâlâ, Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin? buyurdu.
Âdem aleyhisselam da, Arşta:
"La ilahe illAllah Muhammedün Resulullah"
yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini lâyık görürsün dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed olmasaydı, seni yaratmazdım [Taberani]

Nurun doğuşu

ve

içimizde doğacağı gün

mubarek ola
Resim
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

“De ki: Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki, Allah da sizi sevsin ve günâhlarınızı bağışlasın” (Âl-i İmrân,31).

KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/anlamak.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
goekhan
Üye
Üye

Mesaj gönderen goekhan »

Mevlid kandilimiz mubarek olsun!
Kullanıcı avatarı
sena
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen sena »

18 bin alem içinde yaratılan tüm varlıkların mevlit kandilini kutlarım... Bu gecenin hatırına Resulullah Efendimizin Manevi ruhaniyeti bizim gönlümüze doğsun.. Bizim mevlidimiz olsun... İnşallah.... Tüm herkese derin ve içten sevgi, saygı ve hürmetlerimlee.. sena
Resim
Kullanıcı avatarı
hasancan
Üye
Üye

Mesaj gönderen hasancan »

Mevlid kandilinizi kutlar, dualarınıza amin derim.
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

Bilirim AŞIK' sın GÜL' e...
GÜL' ün derdinden KİM bile..

ELİF NÛN' dan BÜLBÜL...

http://video.google.com/videosearch?q=E ... =tr&emb=0#

SEHER VAKTİ; "HAKK" derken... BİZ' i de unutma BÜLBÜL...
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Rasulullah sav. in gönlümüze doğduğu doğum günündeki gönül sohbetleriyle zevklenmek gayesiyle mevlüt kandilimiz mübarek olsun.

Dua kardeşliği içerisinde BİZlik içerisinde birbirimize dualarımızı sunalım inşallah...

Muhammedi muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

BATMAYAN RAHMET GÜNEŞİMİZ (sav)

Bismillâhirrahmânirrahim.
Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike, ve Rasülûke ve Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi, vessahbihi ve ümmetihi...

Âlemlerin Doğmasında Nebiyyü'l- Ümmî,
Rahmetenlilâlemin Habibullah!
Allahuzülcelâle irsal ediciği Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem
Güneşimizin Gönüllerimize DOğuşu Dâim-Kâim olsun!

O'nu BİLmede, BULmada, OLmada ve Yaşayıp-Yaşatmada,
O'nun Adına, Hesabına ve Şerefine,
Habibî-Hasbî Hizmetçisi Olarak Şehâdetiyle şereflenmeyi,
Tüm Ümmeti için Rabbımızdan diler dua ederiz..
Kandilimiz mübarek Olsun!
Nur-u MîM'imiz hep Işısın!.

GEÇENDE TEVBE BİRLİĞİMİZ
ŞU ANDA RIZA BİRLİĞİMİZ
GELENDE DUA BİRLİĞİMİZ
SON NEFESTE ŞEHÂDET BİRLİĞİMİZ

RESÛLULLAH (sav) DE BİZ OLSUN!

İNŞÂALLAH!..

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike, ve Rasülûke ve Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi, vessahbihi ve ümmetihi...

Âmin!
Yâ Latîf!
Yâ Kerîm!
Yâ Rahîm!
Yâ Vedûd! (cc)…

Âmin! Âmin!

Muhammedi Muhabbetlerimizle...
En son kulihvani tarafından 08 Mar 2009, 17:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
nafile
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen nafile »

Âminn
Allah'a şükürler olsun
Allah razı olsun

Enbiyâ, 107
Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.

Tevbe 128
Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir

Güle kimler BULaşSA gül kokusu kalırmış,
Eldeki kil de olsa ,bilmeyen gül sanırmış

Efendimiz SAV ile güller gibi doğabilmek duasıyla

Dualarınıza talibizdir
Selamlar
HAYYatta hiçbir şey nafile değildir.
Her şey ama her şey NÂFİdir,
BİR HİKMET'e tâbidir...
Kullanıcı avatarı
ahmet
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen ahmet »

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.
Kullanıcı avatarı
dostemin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

kandil

Mesaj gönderen dostemin »

Hepimizin kandili mübarek olsun. Saygılar, sevgiler..
.

MUHAMMED (sav)

Dünyayı aydınlatan gökte güneş gibisin
Gelmiş geçmiş en üstün insanlık örneğisin
Hatem-i enbiyasın Resûlullah Nebisin
Er-Rahman’ın elçisi âlemlere rahmetsin

Senden aldık ışığı nurun ile nurlandık
Senden duyduk Kur’anı mesajına inandık
İnsanlığı öğrettin Allah’ın kulu olduk
Abdullah, Resûlullah seninle Hakk’ı bulduk

Allah’ın nuru sensin ümmetine ne mutlu
Kutludur senin yolun, olsun bizlere kutlu
Muhammed Mustafa’ya tâbi' olanlar mutlu
Cennetle müjdelenmiş Müslümanlar umutlu

Ezel ebed Bâki’sin zira Hakk’ın nurusun
Hakk yolunda rehbersin Allah’ın Resûlüsün
Zâhir Bâtın kandilsin En-Nur’un ışığısın
Muhammed-ül Emin’sin her işinde doğrusun

Gülşende Şahgülü’sün gül Muhammed gül Ahmet
Âlemlere rahmetsin nur Muhammed nur Ahmet
Hem Nebi hem Velî’sin sır Muhammed sır Ahmet
Dost Eminin Dostusun yar Muhammed yâr Ahmet
Resim
Kullanıcı avatarı
sena
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen sena »

Kainatın Efendisi,
Sevgili Peygamberimiz,
Alemlere Rahmet Efendimiz,
Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtu Vesselâm Efendimiz'in
Dünyaya Teşrifleri Cümlemize Mubarek Olsun,
Hayırlara Vesile Olsun İnşaallah..!

Ey Rabb-i Rahîmimiz..!
Efendimiz Aleyhisslâtu Vesselâm'ın Hürmetine;
Günahlarımızı Afv-ı Mağfiret Eyle..!
Dualarımızı Hayırlarla Makbul, Tevbelerimizi Kabul Eyle..!
Bizleri Efendimiz'in Ahlâkı ile Ahlâklandır..!
Bizlere;
Marifetullah, Muhabbetullah,
Muhabbet-i Resûlullah(Aleyhissalâtu Vesselâm),
İhsân Şuuru, Hizmet Şuuru, Sahabe Şuuru,
İhlâs-ı Etemm
ve
İmanda Hakka'l Yakîne Erebilmeyi Nasip Eyle..
Beş Vakit Namaz Muhabbeti ihsân Eyle Bizlere..
Hayatlarımızı Efendimiz'in Hayatı ile Hayatlandır..!
Bize Onun(Aleyhissalâtu Vesselâm Muhabbetini İhsân Buyur..!

"Allahım! Senden, Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıracak amelleri sevmeyi dileriz.
Allahım! Senin sevgini bize canımızdan, ailemizden ve soğuk sudan daha ileri kıl!"
"Allahım, Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz." "Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. (Yûnus Sûresi: 10.)

"Seni her türlü noksandan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Sen her şeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle yaparsın." (Bakara Sûresi: 32.)

"Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin." (Al-i İmrân Sûresi: 8.)
"Allahım, Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashâb ve kardeşlerine Senin için hoşnutluk ve onun için de hakkı edâ olacak bir rahmet ve selâm eyle. Bizi ve dinimizi selâmette kıl. Duâmızı kabul et ey âlemlerin Rabbi! "

Amin...
Resim
Kullanıcı avatarı
mustafa
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen mustafa »

İnşâallah tüm inananlara HAYRlar nasip olsun.. İnanmayanlara ve inandığını sananlara da bu gece Efendimizin(sav) hürmetine Allah(cc)'tan Sulh dilerim ki gözlerimiz açıla..
Kullanıcı avatarı
gulgoncaa
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen gulgoncaa »

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhümme salli vesellim alâ seydinâ ve Mevlânâ Muhammedin Hâurrahmeti Ve mimel mülki ve dâllüddevâmi esseyyidül kâmilül fâtihul hâtimü adede mâ fiilmike kâinün evkadkâne küllema zekerake ve zekerahuzzâkirün ve küllema ğafele an zikrike ve zikrihil ğafilün salâten dâimeten bidevâmike bakiyeten bibekâike lâ münteha lehâ dune ilmike inneke alâ külli şeyin kadir.

Kandilimiz mübarek olsun, dualarımız kabul olsun.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/gulgonca.jpg[/img]

“Bayram ve Kandil Mesajları” sayfasına dön