KURBAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN

Mübarek Günlerimizde birbirimizi hatırlayalım.
Kullanıcı avatarı
elifdostu
Özel Üye
Özel Üye

KURBAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN

Mesaj gönderen elifdostu »

Değerli Muhammedi(SAV) dostlar, Kurban Bayramımızı can-ı gönülden tebrik eder, Muhammedi(SAV) şuur ve sürura, ve BAKİ DOST(CC)'a kavuşma olan hakiki bayrama ve nice hayırlara vesile olmasını ALLAH(CC)'dan niyaz eder, perşembe günü sabah namazından sonra teşrik tekbirlerini unutulmamasını hatırlatmayı bir borç bilirim. Muhammedi(SAV) muhabbet ve selamlar...
En son elifdostu tarafından 26 Kas 2009, 19:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Âmaya renk tarif etme,
Siyahtan gayrını blmez,
Aşığa DOST'tan bahsetme,
ALLAH'tan gayrını bilmez...
Kullanıcı avatarı
ceylin
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen ceylin »

Aleyna alaykum selam allah.c.c razı olsun hayırlı bayramlar ailem
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/ucankuslar.gif[/img]
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/soyres/colyuru_1.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
dostemin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen dostemin »

Bayramınızı tebrik eder ,
Allah'tan huzurlu, mutlu, sağlıklı günler dileriz.
Allah'a emânet olun!...

Resim

HAKİKAT

Hakikat’in yolunda arpa boyu yol gittim
Görünenden sıyrıldım görünmeyende bittim
İdrak ettim, kavradım, anladım ki bir hiçtim
Hakikat’in yolunda arpa boyu yol gittim

*

Toprak suyla birleşmiş görünen bir bedendim
Bir ruh vermişti Allah, zahirde görünendim
“Ol” deyince Rabb’imiz halk diye bilinendim
Hayali gerçek sandım maddeyle perdelendim

*

Bir gün bir sinyal geldi menşeimi düşledim
Düşündükçe gerçeği bilmediklerimi bildim
Sordum kendi kendime niçin bu şekle girdim
Kulluğumu anladım ibadete yöneldim

*

Perdeler aralandı aydınlanmıştı kalbim
Lutfetti Yaradan’ım mȃnȃ zevkine erdim
Hidayeti verdi O, irşad eyledi Rabb’im
Muhammed’in izinde ben de Hakk yola girdim

*

Resulullah ne demiş kulak açıp dinledim
Kuran’da yazan neymiş okudukça öğrendim
Fikir, zikir gelişti gerçek imana erdim
İslam’ın felsefesi “tasavvuf” ne der bildim

*

Gelelim öz gerçeğe; ben miydim bu gerçekten
Bilen, gören, öğrenen, Hakk yoluna yönelen
İlham gelip içine şiir yazıp söyleyen?
Tek O vardı alemde beni benden işleyen…

*

Evvelinde, ahirde, her alemde O vardı
Görünen, görünmeyen, her alemde O vardı
Yaratan her şekilde, her alemde O vardı
Her fiilde her işte, her alemde O vardı

*

Çokluk gibi görünen BİR’in yansımasıydı
Yüce Mevla “Ol” demiş görünen aynasıydı
Mükemmel oluşumlar ilahi bir yasaydı
Kendinden kendineydi gerisi safsataydı

*

İzlediğin oyunda senaryoyu yazan O
Aşka düşen aşık O, sevilen Maşuk da O
Sahnedeki kostümde, ışığında, seste O
“La mevcude illa Hu”, ezel, ebed Baki O

*

Dost Eminim diyor ki arpa boyu yol gittim
Sanırdım ki ben bendim anladım ki ben hiçtim
TEK olanın içinde ben yok oldum eridim
Hakikat’in yolunda arpa boyu yol gittim…

Resim
Kullanıcı avatarı
katre-iNur
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen katre-iNur »

ANKAKUŞU BİLDİRMİŞ:
Arefe gününün önemi

Kıymetli geceye kendinden sonra gelen günün ismi verilir. Fakat Arefe ve Kurban bayramının üç gecesi böyle değildir. Bu dört gece, bugünleri takip eden gecelerdir. Arefe, yalnız Zilhiccenin 9. günüdür. Yani, kurban bayramından önceki güne denir. Ramazan bayramından önceki güne ve başka güne Arefe denmez.

Arefe günü yani bugün yapılacak işlerden bazıları şunlardır:
1- Arefe günü sabah namazından, Kurban bayramının dördüncü günü ikindi namazına kadar, erkek-kadın herkes, cemaatle kılsın, yalnız kılsın, 23 vakit farz namazda selam verir vermez, (Allahümme entesselam...) demeden önce, bir kere, vacip olan teşrik tekbirini söylemeli, yani, (Allahü ekber, Allahü ekber. Lâ ilahe illallahü vallahü ekber, Allahü ekber ve lillahil-hamd) demelidir.
Camiden çıktıktan veya konuştuktan sonra, artık teşrik tekbirini okumak gerekmez. (Halebi)

2- Zilhiccenin ilk dokuz günü oruç tutmak sevaptır; fakat Arefe günü oruç tutmak daha çok sevaptır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Arefe günü oruç tutana, Âdem aleyhisselamdan, Sûr’a üfürülünceye kadar yaşamış bütün insanların sayısının iki katı kadar sevap yazılır.) [R. Nasıhin]

(Arefe günü tutulan oruç, bin gün [nafile] oruca bedeldir.) [Taberani]

(Arefede tutulan oruç, iki bin köle azat etmeye, iki bin deve kurban kesmeye ve Allah yolunda cihad için verilen iki bin ata bedeldir.) [T. Gafilin]

(Arefe günü tutulan oruç, geçmiş ve gelecek yılın günahlarına kefaret olur.) [Müslim] [Yani Arefe günü tutulan oruç, geçmiş ve gelecek bir senede yapılan tevbelerin kabul olmasına yarar.]

(Arefe günü [Besmele ile] bin İhlâs okuyanın günahları affolup duası kabul olur.) [Ebuşşeyh]

(Arefe gününden üstün bir gün yoktur. O gün Allahü teâlâ, yeryüzündekilerle iftihar ederek göktekilere, "Ey gök ehli, kullarıma bakın, rahmetime kavuşmak ve azabımdan kaçmak için uzak yerlerden geldiler..." buyurur. Arefe günü Cehennemden o kadar çok kul azat edilir ki, başka günlerde bu kadar azat olmaz.) [Gunye]

(Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur.) [Taberani]
(Şeytan, Arefe gününden başka bir günde daha zelil, rezil, hakir ve kinli görülmez.) [İ. Malik]

(Allahü teâlâ, Arefe günü kullarına nazar eder. Zerre kadar imanı olanı affeder.) [Gunye]
(Arefe ne güzel gündür. O gün rahmet kapıları açılır.) [Deylemi]

İbadet olarak ilim öğrenmek en faziletlisidir. Bu gece ilim olarak, ehl-i sünnete uygun ilmihal okumalıdır.

3- Bugünü fırsat bilip dua etmeli! Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Duanın faziletlisi, Arefe günü yapılanıdır.) [Beyheki]

4- Arefe gününü ibadetle, Allahü teâlâyı anmakla ve tefekkürle geçirmeye, insanlara iyilik etmeye çalışmalı! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Allahü teâlânın kıymet verdiği bir gündür). [Deylemi]
(Hürmet etmek, günah işlememekle olur.)
(Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur.) [Taberani]

Kulağına sahip olmak, gıybet, çalgı gibi haram olan şeyleri dinlememektir. Eğer biz istemeden kulağımıza gelmişse, bize günah olmaz. Gözüne sahip olmak da, haram olan şeylere bakmamak ve mubah olarak baktığı şeylerden ibret almaktır. Diline sahip olmak ise, yalan söylememek, dedikodu etmemek, laf taşımamak, kötü söz söylememek, hatta boş şey konuşmamak, kimseyi dili ile incitmemek demektir. Bunlara riayet eden Arefe gününü değerlendirmiş olur.

Arefe gecesi, Arefe günü ile Kurban bayramının birinci günü arasındaki gecedir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan dua reddolmaz. Ramazan ve Kurban bayramının birinci gecesi, Berat ve Arefe gecesi.) [İsfehani]

(Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde dua edenin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nail olurlar. Bunlar: Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri.) [Deylemi]

(Arefe gecesi ibadet eden, Cehennemden azat olur.) [S. Ebediyye]
Ankakuşu kardeşimizin bu güzel yazısıyla birlikte bütün İSLAM ALEMİNİN Mübarek Kurban Bayramını Kutlar, Sağlıklı Mutlu ve Muhammedi kullar olarak nice bayramlara erişmemizi ALLAHU TEALA'dan niyaz ederiz.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/katreimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
derunilale
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen derunilale »

Rabbim sırat-ı müstakiym de daim eylesin BİZleri..Muhammedi canlarım bayramımız mübarek ola inşaAllah..inşaAllah bi kaç anekdot ekleyeyim..istifade edebilmek duasıyla..

Hacca gidemeyen müslümanlar, Arefe günü günü öğle ile ikindi arası, kendini Arafat'ta kabul ederek Allah rızası için 2 rek'at namaz kılar.

Her rek'atte 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 "Kul yâ eyyühel-kâfirun...", 10 İhlâs-ı şerîf okur.

Namaza şu niyetle başlanır: "Yâ Rabbî, bugün şu saatlerde Arafat'ta binlerce müslümanın "Lebbeyk" diye ilticâ ettiği zamanda, âciz kulun orada bulunamadı. Bu kulunun rûhunu onlarla beraber kılıp, benim ilticâmı da onların ilticâsına ilhak buyur. Orada afv-ı umûmîye mazhar kıldığın kullarına beni de ilhak eyle, Allâhü Ekber

Namazda sonra:

70 İstiğfâr-ı şerîf,
11 veya 70 tevhid:

لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيِى وَيُمِيتُ وَهُوَ حَىٌّ لاَ يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ

Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyî ve yümît. Ve hüve hayyün lâ yemûtü biyedihil-hayr. Ve hüve alâ külli şey'in kadîr

3 veya 11 veya 70 tekbir:

اَللهُ اَكْبَرُ اَللهُ اَكْبَرُ لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ واللهُ اَكْبَرُ اَللهُ اَكْبَرُ وَِللهِ الْحَمْدُ

"Allâhü ekber. Allâhü ekber. Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Allâhü ekber. Ve lillâhil-hamd"

100 defa:

سُبْحَانَ الَّذِى فِى السَّمَاءِ عَرْشُهُ سُبْحَانَ الَّذِى فِى اْلاَرْضِ سُلْطَانُهُ سُبْحَانَ الَّذِى فِى اْلاَرْضِ حُكْمُهُ سُبْحَانَ الَّذِى فِى الْجَنَّةِ رَحْمَتُهُ سُبْحَانَ الَّذِى فِى الْقَبْرِ قَضَائُهُ سُبْحَانَ الَّذِى فِى الْقِيَامَةِ عَدْلُهُ سُبْحَانَ الَّذِى فِى الْبَحْرِ سَبِيلُهُ سُبْحَانَ الَّذِى رَفَعَ السَّمَاءَ سُبْحَانَ الَّذِى بَسَطَ اْلاَرْضَ سُبْحَانَ الَّذِى لاَ مَلْجَأَ وَلاَ مَنْجَأَ مِنْهُ اِلاَّ اِلَيْهِ

Sübhânellezî fis-semâi arşuhû,
Sübhânellezî fil-ardı sultânühû,
Sübhânellezî fil-ardı hukmühû,
Sübhânellezî fil-cenneti rahmetühû,
Sübhânellezî fil-kabri kazâühû,
Sübhânellezî fil-kıyâmeti adlühû,
Sübhânellezî fil-bahri sebîlühû,
Sübhanellezî rafeas-semâe,
Sübhânellezî besetal-arda,
Sübhânellezî lâ melcee ve lâ mencee minhü illâ ileyh

Arefe günü öğleden sonra Hızır (a.s.) ile İlyas (a.s.)'ın buluştuklarında okudukları şu duâyı da mümkünse 100 defa okumalıdır:

بِسْمِ اللهِ مَا شَاءَ اللهُ لاَ يَصْرِفُ الصُّوءَ اِلاَّ اللهُ بِسْمِ اللهِ مَا شَاءَ اللهُ لاَ يَسُوقُ الحَيْرَ اِلاَّ اللهُ بِسْمِ اللهِ مَا شَاءَ اللهُ لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ

"Bismillâhi mâşâallâhü lâ yasrifüs-sûe illallâh. Bismillâhi mâşâallâhü lâ yesûkul-hayra illallâh. Bismillâhi mâşâallâhü lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym"

Bundan sonra duâ yapılır.

Arefe ve bayram geceleri mümkünse Hatm-i Enbiyâ, Hatm-i İstiğfâr yapmalı ve tesbih namazı kılmalıdır. (Hatm-i istiğfâr, 1001 defa
اَسْتَغْفِرُ اللهَ الْعَظِيمَ وَاَتُوبُ اِلَيْكَ

"Estağfirullâhel-azıym. Ve etûbü ileyk" şeklinde istiğfâr okumakla yapılır.)

Kurban keserken şöyle niyet edilir:

"Yâ Rabbî, niyet eyledim rızâ-i şerîfin için kurban kesmeye. Benim şu vücûdum çok kabahatlar, çok günahlar işledi. Bu vücûdu sana kurban etmem lâzım. Lâkin sen bunu haram kıldın. Bu günahkâr, bu âciz vücûduma bedel olmak üzere, senin rızâ-i şerîfin ve emr-i şerîfin mûcibince, lutfettiğin bu kurbanı kesiyorum"

Üç defa tekbir getirilip, "Bismillâhi Allâhü Ekber" denip kurban kesilir.

Kurbanını kendisi kesemeyip başkasına kestirecek olanlar da yukarıdaki gibi niyet ederler.

Kurban kesildikten sonra 2 rek'at teşekkür namazı kılınır.

Zamm-ı sûre olarak birinci rek'atte 1 "İnnâ a'taynâkel-kevser...", ikinci rek'atte 1 İhlâs-ı şerîf okunur

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/kjkjkjkop4.jpg[/img]
786

Mesaj gönderen 786 »

"LA İLAHE İLLÂ ALLAH MUHAMMEDER RASULALLAH" DİYEN BÜTÜN ÜMMET-İ MUHAMMEDİN HACC'ILAR BAYRAMINI TEBRİK EDERİZ İNŞAALLAH. YARIN KURBAN KESİMLERİYLE YOĞUN OLACAĞIMIZDAN ŞİMDİ
DEN EN GÜZEL MUHAMMEDİ DUALARIMIZLA HERŞEYLERİN HAKK'INIZDA HAYY'IRLISI OLMASIYLA İNŞAALLAH.
SİZ SİZE EMANET BİZLİKTE BİR OLAN MUHAMMEDİ KARDEŞLERİM...
786

Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

MUHAMMEDİ muhabbetlerimle sevgiyle .....
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

Şah damarımızdan da yakın olana karib=yakîn olmak için nefsimize bedel kesilen hayvan kurbanlarımız kabul olsun.
Unutmayalım ki NEFSimizin gaflet, cehalet, dalalet ve ihanet damarlarını kesmedikçe Kemâlât Kurbanlarımız kesilmemiştir.

Herkes Kurban keser taa Âdem Babamızdan beri..

"(Ey Muhammed!) Onlara, Âdem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen, “Andolsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah, ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti." (Mâide 5/27)

Ve yarın sabah MİNÂda Hacılarımız en büyük Kurban Kesimi yapacaklar..
HACC.... Ha.. Cim.. Cim..
Can ve Cisim Hakikatına ermiş olarak Kâbetullah'a gelecekler.
Soldan sağa 7 kerre dönecekler dönecekler..
Tevhid Tavafında Hacerü'l-Esvedimizi selâmlayacaklar..
Makam-ı İbrahim'de 2 rekat KIYAM edecekler..
Teslimiyyet ve İstikamet sözlerini yenileyecekler..
Hicr-i İsmailde Ana-oğul Hüceresini seyredip dua edecekler,
Hacer as ın Rahman ve Rahim Zemzemini İsamailin topuk darbelerinden içecekler..

"Onların ne etleri ne de kanları Allah'a ulaşır; fakat O'na sadece sizin takvânız ulaşır. Sizi hidayete erdirdiğinden dolayı Allah'ı büyük tanıyasınız diye O, bu hayvanları böylece sizin istifadenize verdi. (Ey Muhammed!) Güzel davrananları müjdele!" (Hacc 22/37)

Muttakî ve Muhsinin olmaları ve olmamız için dua edecekler..

BİZ-BİR olaraka Âmin deriz..
Kabul oluruz inşaallah..

Can ve Cisim Kurbanlarımız kabul görsün bereketli olsun..
İnşaallah..

Muhammedi Muhabbetle..
En son kulihvani tarafından 08 Ara 2008, 03:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Zehra »

Gül kurusu akşamlarda
Dost hasretleri yaşadık
Belki yeri geldi
Ayrılıklara ağladık
Ama kalbimize koyduğumuz
Sevdiklerimizi UNUTMADIK
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

En içten sevgilerimle...
Resim
Kullanıcı avatarı
kariyb
Üye
Üye

Mesaj gönderen kariyb »

bayramınız mübarek olsun kariybiniz bol olsun inşaallah
Kullanıcı avatarı
mehrican
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen mehrican »

http://bayram.balca.net/bayram10112.aspx

MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN..
Aynur_34

Mesaj gönderen Aynur_34 »

Ayrıların birleşmesine, küslerin barışmasına, uzakların yakın olması gönüllerin gercek muhammedi dostluklarla dolarak kendi yarattıgımız a degil bizi yaratan ve bır olan birliği dirliği emreden ALLAH cc kul olmak dileği ile hayırlı bayramlar...
Kullanıcı avatarı
alaimisema7
Üye
Üye

Mesaj gönderen alaimisema7 »

Bu bayramı da buruk geçireceklerden biri olarak tüm muhammedinur üyelerinin buruklukluklardan uzak bir bayram geçirmelerini dilerim...
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Kâbedir kuyun nigara gelmişiz kurban için
Dostum etmez misin uşşakı kurban vaktidir

(Ey sevgili mahallen Kâbedir, kurban için gelmişiz: Dostum, âşıkları kesmez misin, kurban zamanıdır)

MUHİBBİ
Kanuni Sultan Süleyman Han
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

AŞK; MEKKE'DEN MEDİNEYE HİCRET ETMEKTİ...
AŞK; UHUD'DA CAN VERMEKTİ...
AŞK; MUHAMMED (SAV.) SEVMEKTİ...
AŞK; ÖLÜRKEN ÜMMETİM ÜMMETİM DİYEBİLMEKTİ...

EMANET ALDIĞIMIZ AŞK'LA İSMAİL'CE ALLAH (CC.)A ADANAN CAN'IN TESLİM OL KURTUL İDRAKİYLE HAYAT BULMASI DUASIYLA MUHAMMEDİ NUR AİLEMİN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUM.
ALLAH (CC.)'DAN HAYIRLAR GETİRMESİNİ NİYAZ EDİYORUM...

MUHAMMEDi MuHABBetimİZle!
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Selamun Aleyküm Can Dostlar
Sabah kalktım elektrikler kesik, iyiki dün el fenerine pil almışım, fenerin ışığında abdest alabildim, kalktım baktım hanim ocakları yakmış evi ısıtmaya çalışmakta, dışarıda don var yollar buz tutmuş. Elektrik olmayınca kaloriferde çalışmamakta, namazı kılıp arkadaşı bekledim ki camiye götürsün, camiye gelince 150 muslumanın gurbette bir beldede "Allahu ekber Allahu ekber .La ilahe illallah Allahu ekber Allahu ekber Ve lillahil hamd" deyişini ne zaman duysam duygulanırım. Sokaklarda kurban kesen insanlar yok, ortalık sessiz bir tek biz ayakta bayram namazı için. Namaz bitti, ise anca geldim. Baktım sizler ne güzel mesajlar yazmışsınız hepsini okudum sevindim. Bayrama garib ve mutlu girdim.

Hepimizin kurban bayramını yürekten kutlar, Allah'tan tüm islam alemi için mağfiret dilerim.
Selam sevgi ve Muhammedi Kardeşlikle
Gariban
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Canım kardeşim, Kulihvani diyor ya BİZ BİRİZ diye ve diyor ya Halepteki yanımda yanımdaki Halepte diye, sen canımız gibi bizimlesin bizde seninleyiz inşallah. Yazını duygulanarak okudum, belki bizden daha karîbsindir bu yakınlık günlerinde. Belki senin dualarınla bizler de o yakınlık nimetine buyur ediliriz kardeşim. RABBİM eşin evlatların tüm sevdiklerinle nice bayramlara "bayramınız bayram olarak" ermeyi nasip eyleye. ALLAHA emanet olasınız...
Resim
Kullanıcı avatarı
turabi
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen turabi »

Bayram

“Mevlâ bizi afvede, bayram o bayram olur
Cürm-ü hatalar gide, bayram o bayram olur”

Dînini devlet kılsan, dünyayı cennet kılsan
Cümleye himmet kılsan, bayram o bayram olur

İmânın iktidarı, olsa İslâm diyarı
Dinse müminin zârı, bayram o bayram olur

Gönül muhabbet dolsa, hüsn-ü ihtitâm olsa
Girdiğin yol hak yolsa, bayram o bayram olur

Kula inâyet erse, kabirde cevabın verse
O ân yüzü gülerse, bayram o bayram olur

Sırat`ı geçti isen, Kevser`den içti isen
Cennet`e göçtü isen, bayram o bayram olur

Sancak`ta kaldığında, Resul`le olduğunda
Sohbete daldığında, bayram o bayram olur

Hesabı verdiğin gün, Rü`yet`e erdiğin gün
Didarı gördüğün gün, bayram o bayram olur

Nizamettin Saltan
BİZ NEYİ BİLİRİZ, NEYİ BİLMEYİZ, BİLEN BİRİSİ ÇIKSIN DA BİLENLERİN NE OLDUĞUNU BİLELİM...
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Kurban bayramımız tüm İslam alemine mübarek olsun.

BİZ BİRliğinde İlahi KURBiyyetimiz her ANımızda Hak ve bayramımız hayr olsun inşaallah...

Muhammedi muhabbetler..
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Tüm Dosd Muhammedilerin kurbanını Allah cc kabul buyursun inşallah... Bayramımız da mübarek olsun. Bizlik bezminde Dosd muhammedilerle Rasulullah sav. in gönlünde yaşadığımız ve yaşayacağımız nice bayramlara inşallah...

Muhammedi muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

Hepinizi çok seviyorum ve hepiniizi içimdeki sevgiyle öpüyor kokluyor ve kucaklıyorum.
Kurban olmayı tam idrak edememiş ve kurban olunan hayvanlar gibi bile kurbanlık yaşayamayan biri olarak yine de Kurban bayramımız bayram olur inşallah...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/anlamak.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Kınalı Kurbanın olaydım da kan dökeydim yolunda, bir tesellim yok şimdi veremedim bir can uğrunda…
Ey uğruna ölünesi ŞEHİD(c.c.) Gözlerimi bağlayıp da yatmadım bıçaklar altına, geçmedim ince sıratlardan…

Beşerdim şaştım, kulluktan başka her işe kalkıştım…
İdrakin mahcupluğuyla Bayramına geldim Kuddüsüm…(c.c.)
Hatadan, gafletten, aczden ve her türlü eksiklikten pek uzak, pek temizsin…

Bayram sebepli tevbelerimle pişmanlığa geldim.
Kabul eyle Gaffar’ım…(c.c.)
…
Bayramları bekleyen kınalı koyunlar gelir düşlerime…
Sorarım; bir bayram nasıl beklenir söyleyin hele?
Gülerde giderler öyle, ardından bakan ben… Seslensem ahh bir daha seslensem…
…
Ya Rabbena! Yetiş bu bayram bana, tut ellerimi ne olur bırakma.
Bir derbeder gibi tükenen ömrümün alnına şimdi, yakılmaz mı bayramlık kına?
El Bedi’(c.c.) isminin tecellisine gün sayıyorum Günün adı Vuslat Bayramı…
Vuslatımı icabetinle şereflendir İlahi!
Kanlı yaşlar dökülür şimdi kınalı gözlerimden Hicranıma bir İnşirah Gerek Ya Rabbi!
…
Takatim yok, tükendim…
Yinede koşarım Mağfiret kapılarına düşe kalka…
Vasi’(c.c.) oluşun güçlendirir beni, Mukdedirim…(c.c.)
Ve Es Sabr’ından yüz bulan bu cismim, şımarık çocuklar gibi bu Bayram,
Bayramımı Bayram Eyle Ya Rabbi!

Âmin.

Fatma GÜMÜŞ

[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen Mecnun »

Tüm İslam aleminin ve siz değerli dostlarımın kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar bayramınızın hayırlara vesile olmasını yüce ALLAHtan temenni ederim.

ALLAHa emanet olunuz. SELAMet ve dua ile....
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/imza4.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Kıymetli Muhammedinur ailesi;

Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlar,
müslümanlara ve insanlığa
hayırlara vesile olmasını
Cenab-ı Hak'tan dilerim.

Sevgiler...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
NuruM
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen NuruM »

Yoğun bayram telaşımızdan geçiktik dostlar af ola!

Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah'a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur'a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/NuruMimza.gif[/img]

“Bayram ve Kandil Mesajları” sayfasına dön