GÜL ZEVK-LeriM

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: GÜL ZEVK-LeriM

Mesaj gönderen kulihvani »

ZOR-a TÜL-üm-se
KOR
-a KÜL-üm-se
ben i DONdurMa!
bana GÜL-üm-se!..

Resim

AŞK BÜLBÜLümün SESi GÜL
SEHER SIRRı =>NEFESi GÜL
İKRÂ OKU!.su >AŞK kOKUsu
RÛHu =>KANLI KAFESi GÜL!.

HÂL-i HARFı AÇma İhvÂNim
SIRR-ı SIRFı sAÇma İhvÂNim
HAKkın HALkın>AŞK’a ÇAĞıR
SIRR-ı SIFıR kAÇma İhvÂNim!.

ZEVK 8583

BiR KAR YAĞıYOR ->İÇİMe =>YANıYORum ->ÜŞüYORum
RABBım ARZından ARŞına =>ÇIKıYORum ->DÜŞüYORum

RÛHum KALBim NEFSim TENim
TEK GERÇEk VaR AŞK GÜLŞENim

NE HÂLLere SOKtu ->bENi =>YÂR AŞKı-na ->ŞAŞıYORum!.

07.12.17 07:08
brsbrsm..tktktstkmdynsnszgclrmdnbrisi..

KÜLLî ŞEYy dENiLEN HERKes
CÂN KUŞUNa ->KANLI KAFes
AL!.VER!.. BURSA BÂZÂRInda
KUL İhvÂNim =>YÂRım NEFes!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ÜÇ VaV’ın ÜÇünde SeNsin
KARAnfiL İÇinde->SeNsin
SARmaş DOLaş Dışta İÇte
HEPLerin HİÇinde>SeNsin..

ZEVK 8590

=>bEN HAKk ÂŞIK ŞARÂBInı =>ELinden İÇtim AYy GÜLüm
=>SEVen-SEViLenim OLdu =>bEN sENi SEÇtim AYy GÜLüm
ZiL-ZURNayım AYIKamam
AŞKın KALEsin>YIKamam
“TEKe TEK”te TEK BAŞıma=>kENdimdEN GEÇtim AYy GÜLüm!.

Resim 11.12.17 23:11
brsbrsm..tktktrstkkkmddvrnsyrncvLnhyrÂNn..

hER REsimde =>İÇinden İZ
“MuhaMMedinur”da ->BİRİZ
BİZ BİR-İZ EZELL<=>EBEDî
BİZ =>SEVerİZ=>SEViLiRİZ!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim GÜLün kOKU-SU=>AŞKk..

“EK!.” EKeni
“çEK!.” çEKeni
ZEVK ZuHuRu
=>GÜL DİKeni…

ZEVK 4879

Bu ÂLEM “BİR” Lik BâZâRı.. =>“yOK”u GüzeL “VaR”ı GüzeL
MAHHşeR’in HaŞRı =>HaYRımız =>“BeL” nın BAHaRı GüzeL
gÖZ İkİ =>GÖRüş “BiRR” ise =>BİZ BİR-İZ =>RaSûLuLLaH’ta
EBû tuRâB.. =>SU-yu KeVSeR =>Bu GüLşE’N-in=>HâR'ı GüzeL!.

…sallallahu aleyhi ve sellem

17.03.12 17:17
Tktktrstkks-glc..-brsbrs…
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

>İĞNEnin UCUnda GÜLüm
SEBEB-SonUCUnda GÜLüm
İSÂsı =>RAHMinde BÜLBÜL
MERYEM ORUCUnda GÜLüm..

aleyhumusselâm

ZEVK 6246

BüLBüLüm gÖNüL KORUmda.. GüLüm kOKUsun kOKurum!
ISSıza ->ISTAR IYARım!.. =>“KÛN feyeKÛN”um dOKurum!
TEKk KeLime TEKe TEKte =>çARK-ı ÇİLe “TEKk gERçEKk”te
ÇOKLuk-YoKLuk tERKin ETtim. “TEK”Liğin=>OL-ÂN OKurum!.

25.08.14 >15:51
brsbrs..terminÂLi..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

sEN KALBimin KIBLesisin
MERYEM’e>İSÂ’sın SESin
=>KÂBetuLLAH HACERisin
=>İSMÂİL’in =>NEFESisin..

ZEVK 8653

KUDDÛSun İSÂ MÜJDESi =>sEN MERYEM ORUCUndasın
BİZ BİR-İZ BÜLBÜLüm - GÜLüm SEBEBin SONUCUndasın
Her ÂN Her YER Her SESte GÜL
Her HÂLde =>Her NEFESte GÜL
bANa =>bENdEN de YAKINsın =>TELEFONun UCUndasın!..

celle celâlihu..
aleyhumusselâm..

10:01.2018 04:02
brsbrsbzr..tktktrstkkmdsnzgçnyllrmmhmtkdry..

SEVgi SıRRı SESsizliğin
Ki SENsiz NEFESsizliğin
sEN=>İÇimdeki AK IŞIK
=>ADRESisin HİSsizliğin..

GÜLün KADRin>GÜLcü BİLir
KÜLHÂN KAHRın KÜLcü BİLir
=>KÂR-ü-BELÂ =>SEVDÂsını
LÜBBü’L-LÜBB BÜLBÜLcü BİLir..

KüLHaN: f. Hamam ocağı. Hamamda su ısıtmak için ateş yakılan yer. MuhaMMedî AŞKULLAH Ocağı..
LÜBBü’L-LÜBB: ÖZün ÖZü.. HABLi'L- VERîD..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

SENsiz GeCeLer BOYunca
ÇILGıN ÇOCUĞun ÇIĞLığı
SIRRımı=>SıFıR SOYunca
DANS Ettirir =>YALNIZLığı..

ZEVK 8774

TEKe TEK TERAS TEKKemde =>AŞK TOHUMa=>SAKSı GÜLüm
=>“AK IŞIK”ın =>İÇİMdeki =>RAZiYyeten =>RAKS-ı GÜLüm
İhVÂNi-min =>DELi DÜŞü
YILDIZLarın AK CÜNBÜŞü
=>ANLAtıLmaz =>BİÇİM-deki =>MERZİYyeten AKS-i GÜLüm!..

18.03.18 19:11
brsbrsm..tktktkkmddtkLkkk..

RAZiYyeten: RAZı OLanLar..
MERZİYyeten: RAZı OLunanLar..
CÜNBÜŞ: Zevk, eğlence. Hareket, kımıldanma..
SAKSı.: Toprak GöNüL KABı.
RAKS.: Sıçrayarak oynamak, dansetmek.
AKS: Gölge gibi şeylerin bir yerde eser peydâ etmesi. Sesin veya ışık gibi şeylerin bir yere çarparak geri dönmesi..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

Ya bEN ERkEN GELdim GÜLüm
Ya da SEN GEÇ KALdın GÜLüm
=>SEVDÂda->EZELdim GÜLüm
=>EBED-imi ==>ALdın GÜLüm..

ZEVK 8798

SENsiz GEÇen GÜNLerimi =>SENsiz GEÇti =>SANmayasın
bU ÂLEMin =>YEDi RENgi =>Bir HAYyaLdi =>KANmayasın
BÜLBÜLün UNUtan GÜLüm
>GÖNLünü UYUtan GÜLüm
YANarsan BERDen SELÂMen=>NEMRUD NÂRIn YANmayasın!.

04.04.18 20:41
brsbrsm..tktktrstkkmdhssrettt..

Resim

İBRAHîMî NÂR’ın =>“BERdEN SeLÂM-ÂN”-ı.. =>“Berden seLÂM” et..

قُلْنَا يَا نَارُ كُونِي بَرْدًا وَسَلَامًا عَلَى إِبْرَاهِيمَ
Resim ---Kulnâ yâ nâru kûnî berden ve selâmen alâ ibrahîm (ibrahîme): "Ey ateş! İbrâhim için serinlik ve esenlik ol!" dedik.” (Enbiyâ 21/69)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim güL-ÜN kOKU-SU=>AŞKk..

“EK!.” =>EKeni
“çEK!.” =>çEKeni
ZeVk Zuhuru =>güL DİKeni..

ZEVK 4879

Bu ÂLEM =>“BİR”Lik Bâzârı =>“yOK” u güzeL =>“VaR” ı güzeL
MAHHşeR-in =>HaŞRı =>HaYRımız =>“beL”nın BAHaRı güzeL
gÖZ İkİ=>GÖRüş =>“BiRR” ise =>BİZ BİR-İZ =>RaSûLuLLaHta
EBû tuRâB.. =>SU-yu =>KeVSeR… bu GüLşE’N-in =>HâR'ı güzeL!..

…sallallahu aleyhi ve sellem..

17.03.12 17:17
Tktktrstkks-glc..-brsbrs…
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

BÜLBÜL GÜLün GÜL BÜLBÜL-ün
“KADER”-inde==>GÖZ YAŞI-dır
“GÜNEŞ’in =>IŞIğı==>TÜLü”-n
“BİZ BİR-İZ =>YÜZÜK KAŞI”-dır..

ZEVK 8846

İhvÂNim =>LEYyLÂ’sına MecNÛN.. BİZ BİR-İZ BEHLÜ’L- DÂNE-si
=>“KADER OKU”n =>HEDEFİ-nde.. BÜLBÜL=>GÜLün PERVÂNE-si
MuhaMMedî HAKk ÂŞIKLar
SÎNEsi SAFf>PÂKk ÂŞIKLar
SeyrÂNda=>CevLÂNda=>HayrÂN.. DEVR-i DEVRÂN =>DİVÂNE-si!.

15.05.18 23:48
brsbrsm..tktktrastkkmdebircÂNnn..

Resim

BEHLÜL DÂNÂ.:

Halife Hârûn Reşîd zamanında yaşayan meczûb/ALLAH celle celâlihu aşkının sarhoşu ve velî bir zâttır. Asıl ismi Ebû Vüheyb bin Ömer Sayrafî’dir. Doğum târihi kesin olarak bilinmemektedir. Kûfeli olduğu halde Bağdâd’da yaşamış ve h. 190/m. 805 de vefât etmiştir. Hârûn Reşîd’in kardeşi olduğuna dair rivâyetler varsa da bunun aslı yoktur. Herkese ders olacak hikmetli sözleri çok meşhûrdur. Hârûn Reşîd’e nasîhat verimiştir.
Behlül Dânâ; Eymen bin Nâbil, Amr bin Dînâr ve Âsım bin Ebî’n- Necid’den hadîs-i şerîf öğrenmiştir..
Bir toplantıda Hârûn Reşîd kendisiyle buluştu: Hârûn Reşîd, ona: “Çok zamandır seninle görüşmek istiyordum.” deyince, Behlül Dânâ: “Ben böyle arzu duymadım” diye cevap verdi. Buna rağmen Hârûn Reşîd kendisinden yine nasîhat istedi. “Ne nasîhati istiyorsun? Şu saraya bak, bir de kabirlere bak! Bunlardan ibret almayan, nasîhat almayan nelerden alır! Hâlin ne olacak, ey mü’minlerin emiri! Yarın Cenâb-ı Hakkın huzûruna çıkacaksın. Büyük küçük yaptığın her şeyden sual olunacaksın. Bunlara nasıl cevap vereceksin iyi düşün! Bu hesap zamanında aç ve susuz olacaksın, çıplak bulunacaksın. Orada bulunanlar sana bakıp gülecekler. Perişan hâlin orada meydana çıkacak, başka nasîhati ne yapacaksın?.” dedi.

Bir gün halka doğru yolu göstermek için söylediği sözlerden rahatsız olanlar, Hârûn Reşid’e gidip: “Sultanım, bizim yaptıklarımızın ona ne zararı var? Bizi kendi hâlimize bıraksın. Sonra: “Her koyun kendi bacağından asılır” gibi sözlerle şikâyet ettiler. Bunun üzerine Hârûn Reşîd, Behlül Dânâ’yı çağırtıp, halkın isteğini bildirdi. Behlül Dana hiç sesini çıkarmadan sarayı terk etti. Bir kaç koyun alıp kesti, bacaklarından mahallenin köşe başlarına astı. Bunu gören halk gülerek: “Deliden başka ne beklenir, yaptığı işler hep böyle zâten” diyorlardı. Aradan günler geçtikçe, asılan hayvanlar kokuyor, bundan ise bütün mahalle zarar görüyordu. Kokudan durulmaz hale gelince, aynı kişiler Hârûn Reşid’e gidip, durumu anlatıp şikâyet ettiler.. Behlül Dânâ’yı çağırtıp, sorduğunda: “Bir kötünün herkese zararı olduğunu herhalde anladılar. Ben birşey yapmadım, her koyunun kendi bacağından asıldığını onlara gösterdim” diye cevap verdi..

Hasan bin Sehl anlatır. Bir gün çocuklar, Behlül Dânâ’ya taş atmağa başladılar. Taşın birisi vücudunu kanatınca: “Ey çocuklar! Ben ALLAHu TeÂLÂ’ya tevekkül ettim. O elbette bana kâfidir. O ne güzel vekîldir. Ancak ALLAHu TeÂLÂ’ya yaklaşmak insana rahatlık verir. İnsanlara ezâ ve cefâ yapanlar hiç merhametli olur mu?” dedi. Ben dayanamadım: “Ey Behlül, çocuklar sana taşla vuruyorlar, sen onlara merhamet ediyorsun. Bu nasıl iştir?” dedim. O da: “Sus!.. ALLAHu TeÂLÂ, benim üzüntü ve acımı, onların da sevincinin çokluğunu elbet biliyor. Umulur ki, bazımızı, bazımıza bağışlar” buyurdu..

Muhammed bin Ebî İsmail bin Ebî Fudayl, ondan şu hâdiseyi nakleder: “Behlül’ü bazı kabirlerin arasında gördüm. Bana, bir kabire soktuğu ayağını gösterdi. Toprakla oynuyordu. “Burada ne yapıyorsun?.” diye sordum. “Bana eziyet etmeyen ve benim gıybetimi yapmayan insanlarla oturuyorum!.” dedi.
Bir zaman fiyatlar çok yükselmişti. “Sen, insanların rahatlaması için, ALLAHu TeÂLÂya duâ etmez misin?” dedim. O bana şöyle cevap verdi: “Allah’a yemîn ederim ki, ben bu işe karışmam. Eğer bir buğday danesi bir dinar olsa, bize emrettiği gibi ALLAHu TeÂLÂ’ya ibâdet etsek, o bize vaad ettiği gibi rızkımızı verir.” Sonra ellerini birbirine vurarak: “Ey dünyâyı ve süslerini toplayan, gözleri uykudan lezzet almayan kimse, nefsinle uğraşıp âhirete bir tedarik yapmadın, kıyâmet gününde ALLAHu TeÂLÂ’ya ne cevap vereceksin?” dedi..
Behlül Dânâ, duâsı makbûl bir zâttı. Aşağıdaki şu şiir O’nundur:

Hırsı bırak da, yorulma,
Geçimde tamaha kapılma..
Niçin malı cem’ edersin,
Kime topladın bilemezsin!.
Rızık vaktiyle ayrıldı,
Su-i zann faydasız kaldı..
Her hırs sahibi fâkirdir,
Her kanaatkâr da zengindir..

Abdullah bin Mihrân anlatıyor: Hârûn Reşîd hacca gitti. Dönüşünde bir müddet Kûfe’de istirahat etti. Sonra yola çıkacağı zaman herkes kendisini yolcu etmek için sokağa döküldü. Behlül Dânâ da çıkmıştı. Çocuklar onunla beraber oynayıp eğleniyorlardı. Tam o sırada Hârûn’un develer üzerinde muhteşem kâfilesi gözüktü. Çocuklar da Behlül’ü bıraktı ve onun seyrine koyuldular.
Tam Hârûn’un geldiği sırada Behlül yüksek sesle:“Ey Hârûn!.” diye seslendi. Hârûn, yüzünden perdeyi kaldırarak: “Buyur Behlül, ne istiyorsun?” dedi.
Behlül Dânâ: “Ey Mü’minlerin Emîri! Eymen bin Nail, Kudame bin Abdülâmir’den bize şöyle haber verdi ve dedi ki: “Ben Resûl-i Ekrem’i Arafat’tan dönüşte görmüştüm. Kızıl bir deveye binmişti. Yanında kimse dövülmediği gibi, kimse de kovulmazdı. “Yol verin, yol verin!.” diyen münâdileri de yoktu. Sen de bu usûle riâyet eyle. Bilmiş ol ki; tevâzu ile yolculuk etmen, kibir ile seyahatinden hayırlıdır.” dedi.
Sonra: “Bağdâd ve etrâfını nurlandırıp aydınlatacak hediyeler götürüyor musun?” dedi. Halife: “Bu hediyeler nasıl olur?” deyince, Behlül Dânâ: “İnsanlara ALLAHu TeÂLÂ’nın sevgisini, O’ndan korkmayı, onlara örnek olacak şekilde hâl ve hareketler, onlar hakkında temiz ve güzel düşüncelere sahip olmak en güzel hediyedir.”
Bunu dinleyen Hârûn Reşîd ağlayarak: “Ey Behlül, biraz daha anlat!.” dedi.
Behlül Dânâ: “Memleketinin bir köşesinde bir mazlûm zulme uğrasa sen de memleketin diğer köşesinde bile olsan, ALLAHu TeÂLÂ bunun hesabını senden soracak. ALLAHu TeÂLÂ buyuruyor ki;

إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِي نَعِيمٍ
Resim---"İnne’l- ebrâre lefî naîm (naîmin).: Muhakkak ki ebrar olanlar, elbette ni’metler içindedir.” (İnfitâr 82/13)

وَإِنَّ الْفُجَّارَ لَفِي جَحِيمٍ
Resim---"Ve inne’l- fuccâre le fî cahîm (cahîmin).: Ve muhakkak ki füccar, mutlaka alevli ateş içindedir.” (İnfitâr 82/14)

Âhirette, Cennet veya Cehennemden başka gidilecek üçüncü bir yer yoktur. O hâlde hazırlığını buna göre yap!.” dedi.
Halife: “Amellerimiz hakkında ne dersiniz?.” diye sordu.
Behlül Dânâ: “ALLAHu TeÂLÂ’dan korkarak ve emrettiğine uygun olarak yapılan amel makbûldür” buyurunca, Halife: “Peygamber efendimizle, akrabalık olarak yakınlığımız hakkında ne dersiniz?” diye sorunca, Behlül Dânâ: “Peygamber efendimize (aleyhisselâm) akrabalıktan ziyâde, bildirdiği hükümlere bağlılıkda yakın olmak daha mühimdir” dedi. Halife: “Peygamber efendimizin (aleyhisselâm) şefaatine kavuşabilecek miyiz?.” deyince de Behlül Dânâ: “Onu ALLAHu TeÂLÂ bilir” buyurdu. Halife: “Nasıl yaşayalım?” dedi. Behlül Dânâ: “Allah’dan kork. Her hâlinde MuhaMMed aleyhisselâmın sünnetine tâbi ol. Bu durumda en kârlı yolu seçmişsin demektir” dedi. Halife: “Çok güzel söylüyorsun, şu hediyemi kabûl et” dedi. Behlül Dânâ: “Onu kimden aldınsa ona ver. Dünyadaki sahipleri yakana yapışmadan önce, verenin yoluna harca. Bunu burada yap. Âhirete kalırsa onlara birşey bulup veremezsin, râzı edemezsin” diye cevap verdi. Parayı almayınca Hârûn Reşîd: “Para borcun varsa onu ödeyelim” dedi. Behlül: “Kûfe’de birçok ilim sahipleri vardır. Borç ile borcun ödenmeyeceğinde ittifâk etmişlerdir” dedi, Hârûn: “Bari ihtiyâcını temin, edelim” deyince, Behlül Dânâ: “ALLAHu TeÂLÂ senin Rabbin olduğu gibi, benim de Rabbim’dir. Seni hatırlayıp beni unutması muhaldir” buyurdu. Hârûn Reşîd, bu sözleri işitince ağladı..

Nakledildiğine göre adamın birisi namaz kılmaz, diğer ibâdetleri yapmaz ama her gece yatarken: “Yâ Rabbi! Bana Cennetini ver!” diye duâ ederdi. Bir gece aynı şekilde yattı. Geç vakitte, damdan bir tıkırtı geldiğini hissederek uyandı. Hemen çıkıp, “Kimsin, orada ne arıyorsun?” dedi. Damda bulunan Behlül Dânâ idi ve: “Devem kayboldu da onu arıyorum” dedi. Ev sahibi: “Hiç mümkün müdür ki, kaybolan deve damda olsun. Bu akılsızlık değil midir?” Bunun üzerine Hazreti Behlül Dânâ: “Senin, hiç ibâdet etmemen ve sonra da ALLAHu TeÂLÂ’dan Cenneti istemen daha akılsızlık değil midir?.” buyurdu. Ev sahibi O zaman, Behlül Dânâ’nın kendisine nasîhat vermek için böyle yaptığını anladı. Hatasını anlayıp, tövbe etti ve ibâdetlerini aksatmadan yapmaya başladı..

ResimBEHLÜL DÂNÂ.:

Harun Raşid, bir EhL-i BEYt ile evlidir. Onu zorla almıştır.
Behlü'l- Dânâ, ALLAH Dost’u.. Bu kızcağızı ayıktırmak istiyor. UYandırmak istiyor. UYanması lâzım!. O da o âlemin içersinde!.
Ona görevlendirilmiş, hizmetçi yani!.
YOL bu, düşmüş karşılamışlar.. Behlü'l- Dânâ, meşhur meczûb huyuyla!. DivÂNe çünki! ParvÂNe çünki!.
Diyor ki: "Sultanım neylersin?. Ne yaparsın?. "
Cevabı: "Biz âlemimizdeyiz!. Ya sen nicesin?."
Behlü'l- Dânâ: “İŞ yok güç yok!. Koca şehirde herkesin parası bulu var, imkanı var, malı var. Bizde bir şey yok!."
Öyle deyince Sultan diyor merhamet ediyor: "Behlü’l- Dânâ sen de aç bir mağaza.. Para yoksa, ne lâzım?."
Behlü'l- Dânâ: “SultÂNım bana 100 m2 lik bir yer lâzım efendim işte birde 5 lira" deyince
SulTÂN: "Aaaaa ne kadar az!."
Behlü'l- Dânâ: " SultÂNım benim sermayem çok değil, yani az!. Bir de bir dükkan lâzım!." deyince.
SultÂN: "benim boş bir mağazam var, buyurun ben veriyorum, başla bakâlim!" diyor..

Aradan bir hafta geçince SultÂN geliyor. Bakıyor ki, koca bir mağaza, içerde Behlü’l- Dânâ oturmuş ayak ayak üstünde müşteri bekliyor ve duvarda üç tane kuru insan kafası takmış!.”
SultÂN: "Hayrola Behlül ne satarsın?." diyor..
Behlü'l- Dânâ: "Kuru kafa satarım sultanım.. Müşteri beklerim müşteri yok herkes yaş kafa peşinde.."
SultÂN: "Hımmm mallarını ben alayım bâri"
Behlü'l- Dânâ: "Bunları al!. Birinci kuru kafa 1 para, ikincisi 100 para, üçüncüsü 1000 para!.
SultÂN: "Oooo, bu ikisi ne kadar farklı bunlar. neden böyle?."
Behlü'l- Dânâ: "Al sultanım bu paraları da bizim meczûblara ver. "
"Bezm-i BELÂ balıklarına veririz!." diyor o ÖZünde!.
“BEZM-i BELÂ balıklarına ver!.”

MuhaMMedî MECZÛB-lara ver!. Miskin Düşkünlere ver!.” bu anlamda diyor.
SultÂN: "Peki de, Bu kuru kafaları neden farklı paraya veriyorsunuz?."
Behlü'l- Dânâ: “Efendim, SultÂNım;
Bu 1.cisi 1 para.. TAŞ KAFAdır; bu kafalara bu HAYyatta hiçbir zaman kurşun geçmez!.” deyip elindeki çiviyi çekiçle çakıyor kafaya geçmiyor. “Bunlara SÖZ İŞLemez!.”
Bu 2.cisi 100 para.. Bu kafalara çivi geçer ama ısrar ederseniz deler geçer. Öbür tarafıda deler geçer. BOŞ KAFA!. SÖZ, bir KULaktan Girer öbüründen Çıkar gider!.
3.cüsü 1000 para.. Bakın diyor deliyor ama karşıya geçmiyor. HOŞ KAFAdır!.

Resim

SÖZ MuhaMMedî KALBi olanadır. insÂNın kalbine girip de orda barınabiliyorsa GÜL tohumu, orada kök salabiliyorsa Er RAHÎM celle celâlihu tarlasından, Er RAHMÂN celle celâlihu fışkırıyorsa Bismi'llâhi'r-rahmâni'r-rahîm olacaktır.
ElhamdulillahiRABBilâlemîn!
Gelecektir. ŞÂH Damarından AKRABA-YAKıN dan!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

AŞKında MEŞkiz MEVLÂmız
SÎNEye SIĞmaz>SEVDÂmız
CÂN-CÂNÂNız Ki BİZ BİR-İZ
TEKe TEK MECNÛN LEYLÂmız!.

ZEVK 8897

ZERRe ZERHOŞ KÜRRe ZERHOŞ.. KÛN feyeKÛN SALLanıYOR
=>ŞEFÂAt ŞİFÂsı =>Şu ÂN.. =>ŞEHÂDet ŞEREFe =>GÜLüm!
=>AÇtı =>CENNet ÇİÇEKLeri… =>DİLi GÜLLüm BALLanıYOR
BİZ DELiyİZ hER GÜN BAYRAM.. BU GÜN de AREFe =>GÜLüm!

14.06.18 23:53
brsbrsm..tktktrstkkmdyâriLeBİZBİRİZzzshrr..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

hER GÜLün DİkENi VARdır!
=>ÇİLLesin ÇEkENi VARdır!
BÜLBÜLün KUL EDeN SEVDÂ
=>BOYNuNu BÜkENi VARdır!.

AYy GÜLüm
HAYy GÜLüm!.

=>ELÂ GÖZe=>KAŞımız VAR
BİZ BİR-İZ BİRr BAŞımız VAR
>BiR DAMLa GÖZ YAŞımız VAR
=>İĞNEnin UCU-nda GÜLümm!.

Resim

AŞKı-nda =>SEVd SüNNeti
LEyLÂ’ya->MecNÛN MiNNeti
RABb’a RÜCÛ’->CÂN CeNNeti
=>ARŞ’a URUCUnda GÜLümm!.

Resim

hER NEFes ÖLür>SAĞLanır
“ELESt AHDi”ne->BAĞLanır
YEDi İKLim ==>DALGALanır
“BELÂ BURUCu”nda GÜLümm!.

Resim

AŞK BÜLBÜLün ZÂRı VARdır
>GÜL GÖĞSü DİYÂRı VARdır
BERden-SELÂM NÂRı VARdır
“AŞKın FURUC”nda GÜLümm!.

Resim

KÛN feyeKÛN KELÂMîYyİZ
SIRR-ı SIFIR>SELÂMîYyİZ
=>DİLi BAĞLı MELÂMîYyİZ
MERYEM ORCUnda GÜLümm!.

aleyhasselâm..

24.07.18 22:23
brsbrsm..tktktrstkkdzmÂNsızÂNnn..

RÜCÛ’.: Geri dönme.
URUC.: Yukarı çıkmak. Yükselmek.
FURUC.: Çatlaklık, yarık. * Geçit, kapı. * Boşluk.
BURUC.: (Burc. C.) Burçlar, hisarlar, kuleler. (Burc. C.) Burç, aslında âşikar şey mânasına gelir. Her bakanın gözüne çarpacak şeklide zâhir olan yüksek köşk mânasına da kullanılmıştır. * Bunlara teşbihen veya zuhur mânâsıyla semâdaki bir kısım yıldızlara veya bazı yıldızların toplanmasından meydana gelen şekillere ve farazi suretlere burc denilmiştir..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

AŞKı UYUtsun DEMişsin AYy GÜLüm
ELde DEğiL =>Tâa EZELden ÂŞıığımm
=>“BEN’i UNUtsun DEMişsin AYy GÜLüm
=>EMRin OLur =>İkİ GÖZümm IYIŞığımm..

ZEVK 8953

GÖZLerim =>GÖNLünde ELbet.. =>GÖNüL GÖZLe GÖRdüğüm YÂR
GEL GÖR ÖMRüm SENsiz HASsret..=>İLMek İLmek ÖRdüğüm YÂR

“UNutsun BENi!.” DEmişsin!
EMRin OLur!. =>BİLmemişsin!

BEN ÇÖZemem!. ÇÖZemezsin!. =>SANA SEVgim KÖRDÜĞÜM YÂR!.

04.08.18 13:01
brsbrsm..tktktrstkmmdahsnzynoelfoo..

İŞTİRAKLa SEBEBsiz SEVgi.: RESÛLuLLAH sallallahu aleyhi vesellem..
İDRAKLa ŞARTsız SEVgi.: EHL-i BEYt aleyhumusselâm..
İRADEyLe KIYASsız SEVgi.: VELîYyULLAH aleyhumusselâm
İLİMLe BEDELsiz SEVgi.: ABDuLLAH radiyallahu anhum.. Lâzım-Lâyık OLAN SEVen<->SEViLen..
Ki, SEVgiLimmm.. ECELsiz EMELimmm..TEK-BİR’imde İkİ ELimmm!. GÖNLümde GÜLümmm!..

قُلْ إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
Resim---"Kul in kuntum tuhibbûnallâhe fettebiûnî yuhbibkumullâhu ve yagfir lekum zunûbekum, vallâhu gafûrun rahîm (rahîmun).: (Yâ ResûLüm) De ki: “Eğer siz ALLAH'ı seviyorsanız, o taktirde BANA tâbi olunuz ki ALLAH da sizi sevsin ve sizin günahlarınızı mağfiret etsin (sevaba çevirsin). Ve ALLAH "Gafur"dur, "Rahîm"dir.” (Âl-i İmrân 3/31)

İDRAKLa ŞARTsız SEVgi.:

ذَلِكَ الَّذِي يُبَشِّرُ اللَّهُ عِبَادَهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ قُل لَّا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبَى وَمَن يَقْتَرِفْ حَسَنَةً نَّزِدْ لَهُ فِيهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَكُورٌ
Resim---"Zâlikellezî yubeşşirullâhu ibâdehullezîne âmenû ve amilû’s- sâlihât (sâlihâti), kul lâ es’elukum aleyhi ecran illâ’l- MEVEDDETE FÎ’L- KURBÂ ve men yakterif haseneten nezid lehu fîhâ husnâ (husnen), innallâhe gafûrun şekûr (şekûrun).: Bu, ALLAH'ın, inanan ve iyi işlerde bulunan kullarını müjdelemesidir işte. De ki: Sizden, tebliğime karşılık bir ücret istemiyorum, istediğim, ancak YAKINLARIMA SEVGİDİR ve kim güzel ve iyi bir iş yaparsa onun güzelim mükâfâtını arttırırız; şüphe yok ki ALLAH, suçları örter, iyiliğe, mükâfatla karşılık verir.” (Şûrâ 42/23)

İRADEyLe KIYASsız SEVgi.:

أَلا إِنَّ أَوْلِيَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
Resim---“E lâ inne evlîyâallâhi lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn (yahzenûne).: Muhakkak ki ALLAH’ın evliyasına (dostlarına), korku yoktur. Onlar, mahzun olmazlar, öyle değil mi?” (Yûnus 10/62)

İLİMLe BEDELsiz SEVgi.:

Resim---Aişe radiyallahu anha Annemiz, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem’e sık sık sorardı: “Yâ Resûlulah!. Kördüğüm ne âlemde?.”
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem de her defasında Aişe Annemizi memnun eden cevabı verirdi: “İlk günkü gibi!.”
Aişe radiyallahu anha Annemiz, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem ile yeni evlenmişti.
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellemin kendisini SEVip SEVmediğini merak etmekteydi ya da kendisini ne kadar ve nasıl SEVdiğini…
Aişe radiyallahu anha Annemiz bu düşüncesini Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem ile konuşmadan edemezdi: “Yâ Resûlulah, beni SEViyor musun?”
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Evet, Yâ Aişe, tâbi SEViyorum!.”
Aişe radiyallahu anha Annemiz, dahasını da merak ediyordu, acaba nasıl SEViyordu?.
Hemen sordu: “Beni nasıl SEViyorsun?”
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimiz SEVgi şeklini tanımladı eşine: “Kördüğüm gibi.”
Bu cevap Aişe radiyallahu anha Annemizi çok SEVindirdi, çünkü kördüğüm açılamazdı.
Açılmayan, bitmeyen SIRR-Lı bir SEVgi demekti.
Alacağı cevab onu çok mutlu ettiği için, Aişe radiyallahu anha Annemiz, sık sık sorardı: “Yâ Resûlulah!. Kördüğüm ne âlemde?.”
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem de Aişe radiyallahu anha Annemizi memnun eden cevabı verirdi her defâsında: “İlk günkü gibi!.”

(Ahmed İbn Hanbel, Müsned, 6: 210.)

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem, AYŞE radiyallahu anha ANNemize Özel olarak:“Hümeyra/Pembecik, Gözbebeğim ve IYşş!.” buyururdu..

Resim---Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellem, Hazret-i Âişe radiyallahu anha’ya: “Hümeyrâ/ Pembecik” derdi..
(Abdülhak-ı Dehlevî)

HÜMEYRA: Peygamber efendimizin, Aişe Vâlidemize verdiği "pembecik" lâkabı.

Resim---Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellem: "Dininizin üçte birini Hümeyra'dan öğreniniz." buyurmuştur.
(Hadis-i şerif, Medaric-ün-Nübüvve)

SIRRsız ve SINIRsız SEVgide;
SADAKat ->SAMîMiYyet ->SABır –>ve sonUÇ SELÂMet
DÖRt ÂLeMde ZÂHiR-BÂTın MEŞk-i MuhaBBeti MELÂMet.. GÜLümmm…

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

BİZ HAKk AŞKın ESASını
ZEHİRin ZEMZEM TASInı
ELESt BEZMİnde İÇmişİZ
HAKka KULLuk YASASInı

>ÇİLLELer İLe SİL!.mişİZ
MîM MuhaBBet AYNASInı!.

ZEVK 8966

==>İkİ AYAğı Altı-nda ==>ÖMRÜnü EZENe =>YAZıKk!
İnsÂN POStunu BÜRünüp=>HayvÂNca GEZENe YAZıKk!
ÜZme!. ÜZÜLme!. SEV!. SEViL!
BİLmeyenLer=>İNSÂN DEğiL!.
GÜLün KIYmetin BİL!.meyEN =>GÜLümü ÜZENe YAZıKk!.

18.08.18 08:08
brsbrsm..tktktrstkksiynylnzlkkk..

ÂLeM=>KÛN’un=>feye KÛN’u
ARZ’dan=>ARŞ’a>AŞK OYUNu
LEYyLâ =>GÜL’ümün>kOKUsu
BÜLBÜL=>KÂRBELÂ MecNÛN’u!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÜLLer SULTÂNımın GÜLü
KELÂMuLLAH BİZ BÜLBÜLü
BENim GÜLüm=>Bir TANEdir
GÜL CEMÂLinde =>GÜL TÜLü!.

GÜLüm =>GÜLüm!.

CÂHİLLer GÜL ATsa =>OKtur
BOŞ LAFLara KARNım TOKtur
SÖYLEyecek SÖZüm=>YOKtur
=>GÜLün KADRin BİLmeyene!.

*

ÂŞIK =>“AŞKın MENZİLİ”ni
MUHİTin =>MERKEZ MİLİni
=>GÜLüm-ü ÜZEN =>DİLİni
“DİLim DİLim DİL!.”meyene!.

*

NEdir DOĞum?. NEdir ÖLüm
ANLAt BİZe>AŞK BÜLBÜLüm
GÖSTERemem GONCa GÜLüm
“AŞK AYNASI’n SİL!.”meyene!.

*

GÜL GÖNLÜnden GÜLLer DERip
SIRAT SIRTI’n=>GÜLLer SERip
GÜLe GÜLüp=>GÖNLÜN VERip
“TEKe TEK-te => ÖL!.”meyene!.

*

İhvÂNim TÂCın TAK!.ıp da
GÜL YÜZe GÜLce BAK!.ıp da
=>kOKUsu>KALBe AK!.ıp da
Gonca GÜL GÖNLüm YAKıp da
=>GÜLdüğüme GÜL!.”meyene!.

09.08.18 03:15
brsbrsm..tktktrstkmmdahsnzynoelfoo..

SEHERde GÜL kOKun DUYdum
“SEHER YELLeri”ne =>UYdum
=>İÇİMdeki =>ÇILGIN ÇOCUk
GÜL SUYU İÇti>YUdum YUdum!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GURBet=>HASsret BENim GiBi
ARAda =>DAĞLAR AYy GÜLüm
ÖZden=>YÜZE=>ÇAĞLar SEVgi
GÜLLer de=>AĞLAR AYy GÜLüm!.

MELÂNetten =>SELÂMetin
MELÂMet=>SIRAt KÖPRÜsü
=>NÂR-ı İBRAHîM MİLLetin
NÛRUdur =>ÖMÜR ÖRTÜsü!.

aleyhisselâm..

SEN VARsın!.

KEŞiŞ DAĞda=>YÂR AŞKIna İNLErken
ARZ’dan =>ARŞ’a AŞK ADInı ÜNLErken
GÖKÇE DEREm SEVdâ SESim DİNLErken
SULarın SUStuğu YERde =>SEN VARsın!.

Resim

=>AŞK Attı GURBEte=>ATA YURDundan
BEN NELer ÇEKmişim NaNkör-MERDinden
=>BEN ÖLmem BİLLAHi->ELin DERDinden
YÂR BENi DÜŞüren>DERde =>SEN VARsın!.

Resim

ÇEKiLmez ÇİLLede>BiN TÜRLü DERtte
BÂTINî SİLÂmda =->ZÂHiR GURBette
“OLAN”-ı GÖRürdüm =>BEN de ELBette
OLsun! OLmasın!.a>PERde=>SEN VARsın!.

Resim

İNİŞin =>ÇIKIŞın =>DÜZünü GÖRdüm
=>YEDi MEVSİMini =>GÜZünü GÖRdüm
HER NEREye BAKsam=>YÜZünü GÖRdüm
BEN de BİLemedim NERde =>SEN VARsın!.

Resim

KUL İhvÂNi SEFîL=>DÜŞmüşsün DERde
SEVen <-> SEVgiLidir =>GÖNÜLe PERde
BİR de BANA SOR!.ma =>SEVgiLin NERde
YOKk!. Dediğim ÂNda-YERde=>SEN VARsın!.

23.09.18 21:13Resim 13.mHRRm.1440..
brsbrsm..tktktrstkkmdcevLÂNnn..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

UYKUsun UYUtan GÖZLer
GECELeri =>YUtan GÖZLer
BÜLBÜLün UMUt ->KORKusu
GÜL GÖNLünü TUtan GÖZLer!.

ZEVK 9057

GECELer KAPKARA ZÂLiM =>GÜNEŞ IŞIğı =>GÜL YÜZün
ISSıZ SESsiZ SEHERLerde=>SENsiZ TADı YOk GÜNDÜZün
BiR CEYLÂN YAVRUsu SESi
KEŞİŞ’i İNLEteN =>NEFESi
KALMamış =>KİMi KİMSEsi =>SENi ARıYOR =>ÖKSÜZün!.

03.11.18 01:11.
brsbrsm..tktktrstkkmdyneylnzlıkkk..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

ResimGÜLüm BENim!.

BEDEN->RÛHumun MASKEsi
CÂN VERen>RAHMÂN NEFEsi
Bu ÂLEMde =->KÜLLî ŞEyy’in
=>SESİnde =>ELESt BESTEsi!.

ZEVK 9086

>AŞKın ATEŞi YANmadan =>DUMANsız KÜL=>KÜL OLMAZmış!
GÜLün SEVip =>İNANmadan =>ÇİLEsiz =>BÜLBÜL OLMAZmış!

MUHİt-MERKEz =>ÇİLE MİLi
=>KOR ALEVLi=>AŞKın DİLi

SEVen<->SEViLen=>SEVgiLi =>DİKENsiz GÜL>GÜL OLMAZmış!.

24.11.18 03:04.
brsbrsm..tktktrstkkmdhicrÂNn..

SENin SEVGİn =>BAŞa TÂCım
AŞK DERDime
=>DELi İLÂCım
Bu ŞARkı
=>BİZBİR-İZ GÜLüm
sEN MUHTAÇsın bEN MUHTACım
!.

SEVgi SIRRın SEVen BİLir
HÖRMEtLe ÖNüne
>EĞİLir
SEVmeyenLer
->ÖLü>DİRi
SEVenLer ÖLür
=>DİRİLir!.

Resim

Makam: Nihâvend.
Usûl: Sofyan.
Beste: Sâdeddin Kaynak.
Güfte: Vecdi Bingöl..
SOList: Bursa’nın BüLBüLü Zeki Müren..

Menekşelendi sular, sular menekşelendi
Esmer yüzlü akşamı dinledim yine sensiz
Leylâk pırıltılarla bahçeler gölgelendi
İnledi yine bülbül, olmazmış gül dikensiz..

Dikensiz gül olmazmış, çilesiz bülbül, Ayşem
Her kuş bülbül olmazmış, her çiçek de gül, Ayşem!.

Ne bülbül gülü sevdi seni sevdiğim kadar
Ne böyle seven gönül, ne de senden güzeli var
İçli bir özleyişle bırak beni yanayım
Gözlerinde gördüğüm rüyama inanayım..

Dikensiz gül olmazmış, çilesiz bülbül, Ayşem
Her kuş bülbül olmazmış, her çiçek de gül, Ayşem!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

MECNÛN’un>LEYLÂ’sı CÂNı
GÜL GÖZ YAŞı BÜLBÜL KANı
KAYbOLur->VUSLÂt ZamÂNı
>ALdırma GÖNLüm ALdırma!.

ALdırma GÖNÜL!.

“BiR DUMAN dAHa!” Diyene
HASsret DERdin BİLmeyene
SÖZ VERip de=>GELmeyene

Resim

TOHuM>TOPrakta YARıLır
KÖK SALar->AŞKa SARıLır
ÇIKar =>ÇİLLeyLe KARıLır
ALdırma GÖNLüm ALdırma!.

Resim

CÂN AYRıLır MekÂN KALkar
HAYaL OLÂN ZamÂN KALkar
SON NEFESte=>BİR ÂN KALır
=>ALdırma GÖNLüm ALdırma!.

Resim

Es SELÂM SALLa ALLAHa
SONrası=>RASÛLuLLAHa
GELen ÇİLLeLer Çok dAHa
ALdırma GÖNLüm ALdırma!.

celle celâlihu..
sallallahu aleyhi vesellem..

Resim

ULU DAĞ BAŞında =>İNLe
TEKe TEK TEKKEnde DİNLe
CÂNda=>CÂNÂNın SENinLe

Resim

NEdir BUnca TASa KAYGu
GELir GEÇer =>NEdir ki Bu
BU da GEÇer>GEÇer Yâ HUu

Resim

“ÖZ”den AYRı TÜLLer AĞLar
HASsRette BÜLBÜLLer AĞLar
GÜNü GELir =>GÜLLer AĞLar
=>ALdırma GÖNLüm ALdırma!.

Resim

GÜNEŞ YETİŞemez->AY’a
GÜNLer GEÇer SAYa SAYa
MECNÛN maSALı LEYLÂ’ya
ALdırma GÖNLüm ALdırma!.

Resim

DÖKÜLür>ALTın SİKKEmiz
SÖKÜLür ZİNCİR ZİKKEmiz
YIKILır=>BEDEN TEKKEmiz

Resim

KUL İHVÂNi ADı =>KALmaz
LEYLÂ! LEYLÂ! YÂDı KALmaz
MECNÛN’un MURADı KALmaz
->ALdırma GÖNLüm ALdırma!.
=>ALdırma GÜLüm->ALdırma!.

10.01.19 17:44.
brsbrsm..tktktrstkkmizzmhmtkdriye..

Resim

KIR GİTsin =>Şu TELEFONu
YAŞAnan =>Şu KÛN OYUNu
GELsin=>YALNIZLığın SONu

ResimTeLefondaki ALO =>???..

Alexandder Graham BeLL Telefonu icâd ettiğinde, SEVgilisi "Alessandra Lolita Oswaldo" kendisini terketti.. Telefon yaygınlaştı ve de,
Alexandder Graham BeLL bir ömür onun telefonunu bekledi ve her telefon çaldığında ahizeyi alır almaz hiç beklemeden SEVgiLisinin ismini kısaltır ve: “ALO!.” derdi..
SONrasında herkes telefona cevab verirken mucidin “ALO!.”sunu söyler oldu..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

ALLı TURNAm SALLa GELsin
ZEHiR-ZEMZEM BALLa GELsin
GÖNLüm GÜLde>UNUTmuş mu
YÂR HABARın =>YOLLa GELsin!.

ZEVK 9138

ALLı TURNAm YOL GÜLBAĞIna UĞRARsa..
HELe UĞRARsa.. GÜLüm UĞRARsa!.
DERMÂNı DERT OLÂN =>DERDİmi SÖYLe!.
DERDİmi SÖYLe!. DERDİmi SÖYLe!.
GONCa GÜLüm>BÜLBÜL HÂLın SORARsa..
HELe SORARsa.. GÜLüm SORARsa!.
HASsREt VİRÂN Etti =>YURDUmu SÖYLe!.
YURDUmu SÖYLe!. YURDUmu SÖYLe!.
KARAKIŞ AYAZı ==>GÜLüm SOLARsa..
HELe SOLARsa.. GÜLüm SOLARsa!.
GÜLsüz>BÜLBÜL YÜRek DURDU mu SÖYLe!.
=>DURDU mu SÖYLe!. DURDU mu SÖYLe!.
ÇARK-ı ÇİLLe DÜŞÜM =>HAYRa YORARsa..
HELe YORARsa.. GÜLüm YORARsa!.
=>FELEk SİLLesini ==>VURDU mu SÖYLe!.
=>VURDU mu SÖYLe!. VURDU mu SÖYLe!.
=>GÜLüme SÖYLe!..
==>ÖLüme SÖYLe!..

29.01.19 06:12.
brsbrsm..tktktrstkkmdemremelekhacer..

AŞKk OYUNUna mı GELdik
KURt-KOYUNUna mı GELdik
NE SELÂM>NE HABER GELdi
=>YOLun SONUNa mı GELdik!.

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

AYy GÜLüm!. GÜLüm!.

ŞE’ÂN-ın ŞU-su BU-sunda
RÛHum BedEN KUYUsunda
hER CÂN ÖLüM KOŞUsunda
GÜNLer GELir GEÇer GÜLüm!.

Resim

CÂN BÂZÂRında->hERkesLer
ALıp<->VERiLen=>NEFesLer
YALan DÜNyâ BESLer BESLer
GÜNLer GELir GEÇer GÜLüm!.

Resim

YEDi YAPrak>YONCALarın
BUnca-ŞUNca->ONCALarın
SENsiz HASret GONCALarın
YÜREĞİMde=>AÇar GÜLüm!.

Resim

MecNÛNum LEYLÂ BİÇimde
HEPLerim->HARÂB HİÇimde
=>SENi DÜŞÜNsem=>İÇimde
=>GÜL kOKUnu SAÇar GÜLüm!.

Resim

İhvÂNim RAHMÂN NEFesi
RABB-ın SÖZü>RASûL Sesi
>BOŞaLır =>BEDEN KAFesi
CÂN KUŞumuz UÇar GÜLüm!.

celle celâlihu..

17.03.19 04:09
brsbrsm..tktktrastkkmdebircÂNnn..

DIŞ YEMYEŞiL>İÇ KIZIL KOR
=>Şu SİNEm SENinLE GÜLüm!.
GURBet ELde HASsRetLik ZOR
=>AŞK Ah!.ımız DİNLe GÜLüm!.

ALLAH celle celâlihu, Kıvırcık Ali’ye RAHmet EYyLesin!.

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÖNüL GÜLüm SIRR EYyLEmiş!.
DERDi EFfKÂRın =>HEYyLEmiş!.:

KALBim =>BUZsa =>GÜNEŞ’e
TOPrağım KURUmuşsa=>YAĞmur’a
SÖZüm BİTmişse =>DENİZ’e
YILDIZım KAYmışsa DİLEğime => SORr!.!. <= bANA SORma!.

Resim

BELÂ’ BÜLBÜLü İNLEmiŞş!.
SESini SEMÂ’ DİNLEmiŞş!.!.:

AŞK HÂLİn=>HEP-HİÇindeki
==->DIŞındaki ==>İÇindeki
ÜZme!. ÜZüLme!. SEV! SEViL!
NEDEN?.deki =>NİÇİN!.deki!.!.

TEKe TEK AŞK=>YUVAsında
TEVHiDuLLAH=>TÛVÂsında
NAHNU SIRRı’na->NİYÂZım
=>RASÛLULLAH DUÂsı-nda!.

ZEVK 9197

NAHNu =>ELESti =>MAHŞERi =>MURADı MuKADDEs=>MEVLÂ
RUCÛ’>URUC=>Mİ’RÂCI-nda =>CÂNda CÂNÂN MecNÛN-LEYLÂ
NÂZ-NİYÂZ ÇİLLe ÇÖLÜnde
BÜLBÜLün GÖNLü GÜLünde
=>MUtu KABLe =>En TeMUTu =>SON NEFESe KADAR=>SEVDÂ!.

celle celâlihu..

Resim06.04.19 14:53.
brsbrsm..tktktrstkkmdezamÂN..

KUL İhvÂNim =>AŞKa KANdı
HALk İÇİnde>HAKk’a İNANdı
BUZ>SU>BUHAR>BULut OLdu
=>“GÖNÜL ATEŞİ”-nde YANdı!.

YAŞ Değil =>AŞKın ŞEBNEMi
GÖZLerime=>DOLAN GÜLüm!.
GURBet-HASsRet->CeheNNeMi
YAŞAnmayan=>YALAN GÜLüm!.

ResimSON NEFESe KADAR=>SEVDÂ!.:

وَاعْبُدْ رَبَّكَ حَتَّى يَأْتِيَكَ الْيَقِينُ
Resim--- Va’bud rabbeke hattâ ye’tiyeke'l- yakîn (yakînu).: Ve sana “yakîn” gelinceye (son yakîne, Hakku'l- yakîne, Allah'a köle olmaya ulaşıncaya) kadar Rabbine kul ol! (Hicr 15/99)

حَتَّى أَتَانَا الْيَقِينُ
Resim---"Hattâ etânâ’l- yakîn (yakinu)..: Bize yakîn gelene kadar (ölüm ÂNı gelinceye kadar). (Müddesir 74/47)

Resim“DİRİyken ->ÖLÜ”Ler -> ANLAmaz BİZi:

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!: “Mutü kable en temutü: ÖLmeden ÖNce ÖLünüz!” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II-291-2669)

ResimYEDi RENKLi YALNIZLIK!.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

İÇimde =>BiR BüLBüL Öter
NEredeSÎN MoR GÜLüm Der!.

=>AŞKı YAŞA!.yan=>ÂŞIK’a
=>YÂRım NEFES ÖMÜR Yeter!.

ResimEYy SEVgiLimm!.

BüLBüL GÖNLü GÜL-GÜLŞENLe SEVgiLim
=>KOPardın BAĞLarın->BENLe SEVgiLim
=>CÂN AYRı OLur mu =>TENLe SEVgiLim
BİZ BİR-İZ BİLE-ydik =>ELe DÖNmüşsün!.

Resim

BİLirSÎN =>SEVenLe-SEViLen BİLe
ÇİLLe ÇÖLLerinde ==>ÇEKiLen ÇİLe
DUYdum İNLermiŞşSÎN YEDi DİL İLe
SÎNE SAZImdaki =>TELe DÖNmüşsün!.

Resim

GİTmez GECELerin>GELmez SABAHı
UYKUsun UYUT!.an =>DELi DERGÂHı
DÖKüLen GÖZ YAŞI =>HASsretin AHı
SEHERin ISsLığı =>YELe DÖNmüşsün!.

Resim

YANAR DAĞ’a ÇEKer =>EŞENi ATEŞ
=>SANma ki BIRAKır =>PİŞENi ATEŞ
=>KENDİne DÖNdürür=>DÜŞENi ATEŞ
AL ALEVLe YANan =>GÜLe DÖNmüşsün!.

Resim

GÖRdüğün KÜLLî ŞEYy GÖZünde YÂRin
NE SÖYLersen SÖYLe =>SÖZünde YÂRin
ŞAHDAMARdan YAKîN==>ÖZünde YÂRin
=>İHVÂNi SEFîL-im =>TÜLe DÖNmüşsün!.

17.04.18 02:22
brsbrsm..tktktrstkkmdylnzLıkk..

Resim

AŞk ATEŞin=>MOR ALEVi
İHVÂNimin =>GÖNÜL EVi
BEN GiBi>SEMÂ’da DÖNer
YANıp YAŞA!.yan MEVLEVî!.

Resim

YEDi GÖĞe =>SEVgi DİRek
GÜL kOKUsun DUYsa YÜRek
ÖMRün>BiR ÂNa DEĞİŞmek
KUL İHVÂNim GÜLü SEVmek!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÜL DEGiL kOKU su =>GÜLüm
DELi GÖNLüm GEL!. EYyL eyen
BÜLBÜLün===>OKU su GÜLüm
DELi GÖNLüm DELi=>EYyLeyen!..

ZEVK 9260

YÂR =>ÇİLLede ÇIRILÇIPLak =>SULar GiBi ÇAĞLıYORum
HASsREt BiR DAMLA GÖZYAŞIm DERYÂLara BAĞLıYORum
İMKÂNsız BiR UMMANdayım!. YÂR HeR YÖNe YÜZüYORum
HeR DAMLAya
=>SENi SORup=>ARıYORUm=>AĞLıYORum!.

02.06.19 14:00
brsbrsm..tktktrstkkmdmd….

DELdi =->GEÇti KaRa SEVDÂ
bEN NELer yAŞAdım GÖRdüm
MecNÛN’un MaSALı
=>LEYLÂ
BiR DAMLA GÖZYAŞI ÖMRüm
!.

Resim DE BUYur!.

ResimYEDi RENKLi HUUuuuuu!.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÖKLer DOLUsu>MARTıyLa
KORKum UMUTLa BEKLiYOR!.
İÇİM =>SEVdiğin ŞARKIYLa
KARANLIK-ımı->RENKLiYOR!.

GÜLüm>ÖMRÜm ÇALdı Gİtti
>DALGALara =>DALdı Gİtti
>SAHİLde ÜMİt FENERİ-yim
HASsREt bANa=>KALdı Gİtti!.

ZEVK 9349

KUL İHVÂNİyim =>İNSÂNım.. =>AŞK AKLımı UYUtamam!
IŞIK-HAVA ==>ELe GEÇmez.. RÜZGÂRI ELimLe TUtamam!
ÇİLLeme=>ÇİLLem EKLerim
ÇİÇEKLENir =>GERÇEKLerim
BÜLBÜLüm=>GÜLüm BEKLerim.. bEN GÜLümü UNUtamam!.

29.07.19 14:13
brsbrsmm..tktrstkkmdcevLÂNnn..

RÛH SULTÂNI-n =>BEDEN LEŞi
=>KALB SUyu-na=>NEFS ATEŞi
=>“ELESt KUR'Ası”nda =>bANa
HASsREt ÇIKTı!.==>GURBet EŞi!.

KUR'A.: Talih denemek maksadı ile çekilen kapalı pusla veya fal açma.. KÛN feyeKÛN OYUNunda ROL PAYLaşımı!.

Resim DE BUYur!.

GİTmek neki GELmek GÜLüm
AGLAmak ne GÜLmek GÜLüm
SoN NEFESte>BİZZ BİR-İZ-de
=>KOLLarında ÖLmek GÜLüm!.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÖKLer>AGAR
BiR KAR YAGAR
=>İNCe =>İNCe
>SEVDÂm SAGAR!.

AŞKk maSALdıR
=>RENgi>ALdıR
=>ÖZü =>ÖMÜR
=>TADı=>BALdıR!.

GÖZümdeki ÖZ BAKıŞ NE?
NAKKAŞı KİM ki NAKıŞ NE?
AGuSToSTa KAR YAGdırAN!
ZEMHERide=>KARAKIŞ NE?!.

HAYy GÜLüm!.
GÜLüm HAYyy!.

DELi GÖNLüm AŞK-u-BELÂyı
MECNÛN’u=>YÂRi->LEYLÂyı
=>BAŞımdaki =>Şu SEVDÂyı
“Atsın!.” DiYoM =>Atmıyo ki!.

Resim

Şu ÂLEMde ==>AŞK ATEŞi
NEdEN ÇİRKiN =>GÜZEL EŞi
SENsiz DOĞaN =>AŞK GÜNEŞi
“BAtsın!.” DiYoM=>BAtmıyo ki!.

Resim

GURBet EL =>ÇÂREsiz ACım
HASREtin =>BAŞımda TACım
KEŞİŞ DAĞ’a==>DÂR AĞACım
“ÇAtsın!.” DiYoM=>ÇAtmıyo ki!.

Resim

GÖNLÜM GÜLüme YÜRÜsün
YOLLarın=>ÇİÇEKk BÜRÜsün
BENi de ==->AŞKın SÜRÜsün
“KAtsın!.” DiYoM=>KAtmıyo ki!.

Resim

BEKLiYORum =>GELeceKsiN
SEN SOLmayan GÜL-ÇİÇEKsiN
BURSA BÂZÂRI-na ==>ÇEKsiN
“SAtsın!.” DiYoM =>SAtmıyo ki!.

Resim

GÖNLÜM=>GÜLüm NEFESiNe
SEHERde =>SESsİZ=>SESiNe
=>ÇIKSIN =>KEŞİŞ TEPESiNe
“YAtsın!.” DiYoM=>YAtmıyo ki!.

Resim

GÜLüm =>SENsİZLik-ISsIZLık
=>YÜCE GÖKLerde=>YILdIZLık
=>TEKe TEKkte =>ŞU YALnIZLık
=>“Bİtsin!.” DiYoM=>Bİtmiyo ki!.

Resim

SÎNEmdeki ==>KARA SEVDÂ
Bİtsin!. Dİyom =->Bİtmiyo ki!.
ÇİLLe ÇÖLüm>MecNÛN>LEYyLÂ
=>Gİtsin!. Dİyom =>Gİtmiyo ki!.

Resim

AKLım =>AŞKın MaSALI-nda
YÂRr =>YEDi RENGiN ALI-nda
DELİ BÜLBÜL =>GÜL DALI-nda
=>“Ötsün!.” DiYoM>Ötmüyo ki!.

Resim

KUL İHVÂNim=>AŞKk ABÂ-nı
AYIRma!. =>YÂDı =>YABAN-ı
=>MÂDEM ki =>ÇİLLe ÇOBAN-ı
“GÜtsün!.” DiYoM=>GÜtmüyo ki!.

Resim

Şu GÖNLüm SENİNLe GÜLüm
RÛHunLa =>TENİNLe GÜLüm
=>SENi ==>NASIL SEVdiğimi
GÖNLün İLE =>DİNLe GÜLüm!.

Resim

YÂR>Gİttiğin YERe =>BEN’i de Götür!
SORana=>DERdimin DERMÂNı DERsin!
CÂNım ALdın Gİttin =>TEN’i de Götür!
BÖYLedir GÖNLÜMün FERMÂNı DERsin!.

26.08.19 07:43
brsbrsmmm..aliosmansönmezonkljihstnesi..

Resim DE BUYur!.

KUL İHVÂNİm>YOLCULuk ZOR,
sEN NE HANsın=>NE HANCIsın!.
=>DENİZdeki=>MİDYE’ye SOR,
“İNCİ’nin =>DOĞum SANCIsı”n!.

Resim
Resim

“►Kul ihvâni ZEVKleri◄” sayfasına dön