MÜJDE........

Tavsiye ettiğiniz kitapların tanıtımı.
Kullanıcı avatarı
alaimisema7
Üye
Üye

MÜJDE........

Mesaj gönderen alaimisema7 »

Resim

MÜJDE KİTABININ ARKA KAPAK YAZISI......

Yurtta barışı sağlamak için ülkelerde BARIŞ BAKANLIKLARI kurulmalı. Dünyada barışı sağlamak için ise DÜNYA BARIŞ DEVLETİ kurulmalı. Vatandaşlar suç işlediği zaman devlet cezalandırıyor. Devletler suç işlediği zaman kim cezalandırıyor? İşte bu devlet DÜNYA BARIŞ DEVLETİ olmalı. Amaç elbette cezalandırmak değil. Suçu önlemek. Devletler suç işler mi? Yeryüzünde en büyük suçu devletler işliyor. Devletlerin işlediği en büyük suç savaşmaktır. Savaş suç mudur? Savaş suçtur ve suçların en büyüğüdür. Bugün dünyanın neresine gidersek gidelim, tarihin hangi derinliklerine inersek inelim, insan öldürmek suçtur. İnsan öldürmek suç ise barışta da suçtur, savaşta da suçtur. Bir kişi bir kişiyi öldürse de suçtur, çok kişi çok kişiyi öldürse de suçtur. Daha büyük suçtur, en büyük suçtur. Savaş suç olduğu kadar aynı zamanda felakettir. Savaşın yaptığı tahribatı doğal afetler bile yapmamıştır. Ne doğal afetler ne de bir başkası. Biz insanlar aklımızla, zekâmızla, bilgimizle övünürüz. Bu savaş dediğimiz illet hangi aklın, hangi zekanın, hangi bilginin ürünüdür? Savaş dedimse, sadece orduların karşı karşıya geldiği savaşlar akla gelmesin. Evet, orduların karşı karşıya gelmesi bir savaştır ve savaşların en kapsamlısıdır. Fakat savaş iki kişi arasında olursa kavga adını alır. Eşler arasında olursa bunun adı geçimsizliktir. Politik alandaki savaşa muhalefet, ekonomi alanındaki savaşa rekabet diyoruz. Aba altından sopa göstermek gibi savaşın daha pek çok türü vardır. Savaş kalp kırmak, gönül incitmekle başlar. Orduları karşı karşıya getirene kadar bütün aşamaları kapsar.

Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

"kızıl elma neymiş,100 kızıl elmayı bir baş soğana değişmem"

böyle birsözü olduğunu bilmiyordum hocanın çok doğru demiş mevzuu kızıl elma olunca bir şeyler söylemek istedi nacizhanemden

gerçekten öyle kızıl elamda neymişş...ben çook milliyetçiydim ki hala öyleyimde küfür derecesinde, bir gün anama sordum bayraklar inmediği için mi ezan susmuyor ezanlar susmadığı için bayraklar inmiyor...
tabii ondan imanlı bir cevap geliyor
-ezanlar susmadığı için

benimse zan zindanlarında imanımın aklı bu cevabı küçümsüyor ...hala utanırım böyle düşündüğümm için

ayrıca soğana dair birşey buldumm

Yanitlar cesit cesit, ne kadar insan o kadar yanit. Nacizane, soyle goruyorum: Ne yazik ki dunyamizda erdemler ve nezaket erimekte, bencillik giderek artmakta, bilinc hizla dusmekte, amacsizlik ve maddeselligin icinde kaybolmusluk her yeri bir salgin gibi sarmakta... Su da bir gercek ki dunyadaki herkes cok degerli ve essiz olmakla birlikte, ayni tekamul seviyesinde degil. Bir kisim, ama buyuk bir kisim dunya nufusu dunyada maddeselligi, varliksal karanligi temsilen, bulunuyorlar. Bir kisim nufus da, nicelikte az ancak nitelikte yuksek bir gurup da isigi, ruhsalligi ve sevgiyi temsilen burda bulunuyor. Amac: Hem kendi tekamulumuzu artirmak hem de bu esnada maddesel ve karanlik dahi olsa insan kardeslerimize hizmet edip onlari aydinlatmak...

Maddenin tikandigi yerde ruh, zulmetin ortasinda sefkat, cehaletin batakliginda bilgelik, kaybolmusluga bir cikis yolu, yozlasmanin karsisinda bir fazilet odagi, bencilligin seline karsi fedakarlik menbai olmaya geldik.
Bizler curumus bir insanlik soganinin icinden surgun veren tazecik, yemyesil filizleriz. Curumekte olan insanlik soganinin curuk govdesini yepyeni ve harika bir bitkiye donusturmek icin burdayiz. Ama sunu asla unutmayalim, Soganin curuk govdesi olmasa taze sogan asla dogamaz, filizlenemez....
Bizler hem yeni bir insanlik olarak dogmayi hem de yeni bir insanligi dogurmayi sectik. Tum arkadaslarimi, dostlari, canlari, kardeslerimi bu harika kararlari ve inanilmaz degerli cabalari icin cani gonulden tebrik ediyorum.

CUNKU SIZLER, HER DUSUNCENIZ, HER NIYETINIZ, HER SOZUNUZ VE HER HAREKETINIZLE YENI BIR INSANLIGIN DOGUSUNU ILMEK ILMEK DOKUYORSUNUZ.

Gökte bir elma kızarıyor...
Gökte bir elma kızarıyor...
Sapıyla çöpüyle dünyamızdır..
Elmanın içinde kurtlar var...
Kemirilen iç öz canımızdır...

‘Ordunun dereleri aksa yukarı aksa’...
Ordunun askerleri, bizim çocuklarımızdır...
Ordunun demirbaşları, madein USA...

Ordu dağları bombalar...
Bombalar bizim değil amma...
Ordu bizim ordumuzdur...
Dağlar bizim yurdumuzdur...

kanaatimce artık bunuda her yere nakşetmek lazım
Mendeniz yarı türk yarı kürt yarı fars yarı arap yarı italyan yarı millet-i sairedenim.Tam milletimi sorarsanız ben bir islâmım.

yine ortaya karışık
hamdolsun
yüreğimize-esselamm ett

“►Kitap tavsiyesi◄” sayfasına dön