Esrarengiz Kitaplar, Risale-i Dürr'iye

Tavsiye ettiğiniz kitapların tanıtımı.
Kullanıcı avatarı
yagmur
Yeni Üye
Yeni Üye

Esrarengiz Kitaplar, Risale-i Dürr'iye

Mesaj gönderen yagmur »

Mustafa İbakorkmaz' ın beklenen kitabı çıktı !!!

Resim

Esrarengiz Kitaplar; Risale-i Dürr'iye

Öyleyse dinle!
Senin şimdi dediğin zamanı ben şimdi yaşıyorum. Demek ki senin şu anınla,
benim anım arasında bir fark olduğunu iddia etmen zor. Anlar arasındaki farkın ortadan kalktığı
an yalnızca şu andır demek ki. Oysa biz şu anı yaşayıncaya kadar farklı zamanlarda yaşadığımızı
sanıyorduk. Ama bak tarih dediğimiz şey de avuçlarımızın arasından, bu satırların arasından ve
zihnimizden eriyip gidiverdi. Mesela benim şimdi ölmüş olmam neyi değiştirir. Düpedüz sohbet
ediyoruz senle. Ben söylüyorum ve sen dinliyorsun. Üstelik senin şu an dediğin anda...
Kullanıcı avatarı
yagmur
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Esrarengiz Kitaplar, Risale-i Dürr'iye

Mesaj gönderen yagmur »

(17) Sevgi Sarhoşluğu

Aziz Dostum!

Bil ki; sevgi öyle bir haldir ki, o tamamen senin içindedir. Sevgilini bulduğunda, yani içindeki muhabbetin mazharını bulduğunda şunları iyice fehmedersin.

Günü geldiğinde onu tanımak için doğdun, onunla buluşmak için yürümeyi öğrendin. Onun için büyüdün. Sanki tüm ömrünü onu tanıyacağın gün sahip olman gereken olgunluk için yaşadın.

Böylece yaşadığın acıların, sevinçlerin, hüzünlerin ve kederlerin, onu hak etmek için, bu hakka sahip olacak kemalata ulaşman uğruna gerekli bir tedrisattan ibaret olduğunu anlarsın. Nasip olup da yaşadıysan, ruhunu sarıp sarmalayan, aklını başından alan, gözünü kör, kulağını duymaz eden aşk da buna dahildir.

Aziz Dostum!
Sevginin tadını aldığında, sevgiyle birlikte sevgilini hissedersin. Sevgilini düşünürsün. Düşünürken hissedersin, hissederken düşünürsün. Aklınla kalbin arasındaki mesafenin kaybolduğuna şahit olursun. Aklınla kalbin birbirine karışır ve daha önce tatmadığın bir iksir oluşur. O karışıma doyamazsın. Sarhoş olursun. Bu sarhoşluk seni bambaşka bir varlığa dönüştürür. Bir daha ayılmak istemezsin.

Beyit

Bu gövde ölü aslında can onu ayakta tutuyor
Gönül ne ister cana can katsın diye sevgiden başka

Esrarengiz Kitaplar, Risale-i Dürr’iye den bir bölüm…

“►Kitap tavsiyesi◄” sayfasına dön