BABA-OĞUL

Basın, Haberler ve Gündemle alakalı konular. (Siyaset ve politika yasaktır!)
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

BABA-OĞUL

Mesaj gönderen nur-ye »

Önce metni okuyunuz sonra altta bulunan bağlantıdan videoyu izleyiniz. Oğlu babasına sorar : « Babacığım benimle maraton koşmaya var mısın ? »

Kalp sorunları olmasına karşın baba, yine de « Evet, varım » diye yanıtlar.

Ve bir maratonu birlikte tamamladılar. Baba oğul başka bir çok maratonu daha birlikte koştular. Baba her seferinde oğlunun yeni bir yarış talebini kabul ediyordu.

Oğlu bir gün babasına « Baba, birlikte bir Ironman'a (Triathlon) koşmaya var mısın benimle ? » deyince baba bu kez de evet der ve kabul eder.(Bilmeyenlere anımsatalım ki Ironman dünya nın en zor triathlon yarışıdır ve üç dayanıklılık sınavından oluşur : Denizde 3, 86 km'lik yüzme, 180,2 km'lik bisiklet ve nihayet 42,195 km'lik bildiğimiz maraton.

Baba oğul bu zor yarışı birlikte tamamladılar.

Video için http://www.godtube.com/view_video.php?v ... dd9ea45513
Resim
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen meryemnur »

SEVgili ablacığım, paylaşımın beni çok duygulandırdı.
SEVGİnin gücünü, yüceliğini, değerini birkez daha nakşetti yüreğime.

Babalarımızın değerini anlatan kısa bir videoda ben eklemek istedim.

Bu arada değerli babana dualarımız SEVGİYLE GÖNÜLDEN devam ediyor inş. ablacığım.
Mevlam acil şifalar versin. Her ANı NUR dolsun, AŞKla var olsun ebedi İNŞALLAH.

Derin SEVgilerimle..

Resim

BABA - OĞUL - SERÇE

İzlemek için:

Unutmayalım ki; Kul hakları içinde en mühim olanı ana-baba hakkıdır. Allah ve Rasûlü’ne itaatten sonra ana-babaya itaat gelir.

Cenâb-ı Hak, kendi haklarından sonra anne-babaya iyi ve güzel davranmayı ilk sırada zikrederek şöyle emreder:

“Allâh’a ibâdet edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana-babaya, akrabâya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya ve mâliki bulunduğunuz kimselere iyi davranın…” (en-Nisâ, 36)

“Biz insana, ana-babasına iyi davranmasını vasiyet ettik! Çünkü anası, onu nice sıkıntılara katlanarak (karnında) taşımıştır. Sütten ayrılması da iki yıl içinde olur. (İşte bunun için:) «Önce Bana, sonra da ana-babana şükret!» diye tavsiyede bulunmuşuzdur. Dönüş ancak Banadır.” (Lokmân, 14)

Çocuklar, ana-babalarına karşı hürmet, itaat ve gerekli hizmetlerle mükelleftirler. Eğer farklı yerlerde ya da muhtelif şehirlerde yaşıyorlarsa, ana-babalarını ziyâret edip gönüllerini almalı, duâlarını istemelidirler. Onlara hizmet etmek, güzel söz söyleyip ikramda bulunmak, bilhassa yaşlandıkları zaman evlâtların en büyük vefâ borcudur. Yüce Rabbimiz, onlara karşı en ufak bir memnûniyetsizlik göstermeye bile müsâade etmemiştir. Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyrulur:

“Rabbin, yalnız kendisine ibâdet etmenizi ve ana-babaya iyilikte bulunmayı emretmiştir. Eğer ikisinden biri veya her ikisi, senin yanında iken ihtiyarlayacak olursa, onlara karşı «öf» bile deme, onları azarlama. İkisine de hep tatlı söz söyle. Onlara rahmet ve tevâzû kanatlarını ger ve; «Rabbim! Onlar beni küçükken (merhametle) yetiştirdikleri gibi Sen de onlara merhamet eyle!» diyerek duâ et!” (el-İsrâ, 23-24)

Cenâb-ı Hak, cümlemizi ana-babasına itaat eden ve onları memnûn ederek huzûr-i ilâhîye varan bahtiyar kullarından eylesin…

Âmîn!

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

O Peygamber, inananlara kendi canlarından daha yakındır..…

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

SEVGİli kardeşim meryemnur ne kadar zarifsin...
ne kadar yerinde bir hayat hikayesi sunmuşsun bize..
gerçekten ibretle ve duygulanarak seyrettim...
Ellerine sağlık ablacığım...

İÇden DUAlarınızla doktorların şaşırdığı bir durum oluşmakta..
babamın sancısı çok az dayanılmaz değil.. şükürler olsun...

Yazılan tüm kelimeler, Dua niyetiyle Ya Zü’l- Celâli Ve’l- İkram (celle celâlihu)un huzurunda kabul olanlardan olsun...İNŞAALLAH!
Resim
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen meryemnur »

Resim

Resim
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

O Peygamber, inananlara kendi canlarından daha yakındır..…

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
sev-guzel
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen sev-guzel »

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

değerli nur-yemiz,
oğlum Alper VAHİTle izledik ve çok ama çok duygulandık..
ne güzel ettin de İZlettin gerçek SEVgiyi..
NUR dolsun Gönlün ve ÖMRün..
inşaallah..
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

SEVGİli meryemnur, sevgüzel ve pehlivan kardeşlerim, sizlerinde ellerinize sağlık... paylaşımlarınızla çok mutlu olduk...

Kıymetli SEVGİli hocam beğendiğinize sevindim bu aralar baba-oğul gibi baba-kız ilişkisini yoğun yaşadığımız süreçler.. Hizmetimizi atamıza kusursuz yapma gayretinde günlerimiz ilerliyor..
Alper VAHİD kardeşime ve sevgili eşinede Muhabbetlerimi sunarım...

İÇten DUAnızada tekrar tekrar amin derim İNŞAALLAH!
Resim

“Basın ve Güncel haberler” sayfasına dön