tasavvuf

Sorularınızı Ayet ve Hadisler ışığında cevaplamaya çalışacağız.
Kullanıcı avatarı
mirdir
Yeni Üye
Yeni Üye

tasavvuf

Mesaj gönderen mirdir »

kusura bakmayin bu sitede yeniyim sizlerle birseyler paylasmak istiyom yolumuzun büyüklerine sorup ögrenecegiz bir noktadan ve cok büyük evliyaullahdan mana nedir daha sonra bu konuyla ilgili bazi olaylar veya olay yasadim onlarida bilenler bilmiyenlere arz edecek azizmüsan selam ve saygilarimla tskler
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

Gönlü güzel "mirdir" Kardeşimiz,
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin Nur-u Mîm'inden Yaratlan Madde ve Mânâ Âlemlerinin Hakikatını "Rahmetenlilâlemîn" Buyruğunda;
BİLmeyi, BULmayı, OLmayı ve YAŞamayı şiâr edinen Muhammedî Gayret, Muhammedî Merhamet, Muhammedî Muhabbetle BİZik içinde;
Muhammedî Hakikatı Genç AKILlara İlahî NAKİLle ANlayıp-ANlatmaya Muhammedî Hasbî-Habibî Hizmette BİRliğimize hoş geldiniz...

İnşâallah elele gönül gönüle Hayal ÇÖPlüğünden Hakikat ÇÖLüne geçişte Kemâlât Köprüleri ve Vuslat Vâhâları OLuruz..

BENliklerimizi Muhammedî Mahviyyete Mahveder de GERÇEK BEN olanı DUYar da UYarız!

اِنَّنٖى اَنَا اللّٰهُ لَا اِلٰهَ اِلَّا اَنَا فَاعْبُدْنٖى وَاَقِمِ الصَّلٰوةَ لِذِكْرٖى

“Hakikaten BENim BEN ALLAH, BENden başka ilâh yok. Onun için BANA ibadet et ve zikrim için namaz kıl!” (TâHâ 20/14)

Muhmmedî Muhabetle HoşBULduk..
En son kulihvani tarafından 26 Eyl 2009, 10:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

mirdir kardeşimiz, Ailemize hoş geldiniz.

İşte önümüzde, kıble yönümüzde, son fırsat ömrümüzde = HAYYYY OL-AN GÖNÜL GEMİSİnde;
İlim YOLculuğunuz NUR'u-MİM ile aydınlansın İNŞAALLAH!....

HASBİ HİZMET İÇİN DEĞERLİ KATKILARLA BUYRUN GÖNÜL GEMİSİNE!!

MUHAMMEDİ MuHABBEtlerimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
safa-merve
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen safa-merve »

Kıymetli büyüklerim YOlumuzu ne kadar güzel ifade etmişler.
Merhaba mirdir Kardeşim, Ailemize safalar getirdiniz...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/safa_merve.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Hoşgeldiniz Muhammedînûr'a mirdir kardeşimiz, sefa getirdiniz. Mubârek ola...
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Hoşgeldin Mirdir kardeşim...

Özel mesajlarına cevap vermeye çalışmıştık. Kulihvani canımız ümre seyahatinde olduğundan kendisiyle yapacağınız görüşme, konuşma bilgi seviyelenmesinden zevkleneceğinizi düşünerek kendisinin gelmisini beklemeliyiz şeklinde cevabımızı sunmuştuk. Kendisi de ümreden döndü. İnşallah güzellikleri beraberce paylaşarak Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimizin hizmetinde daim oluruz. Muhammedi Muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

İZ-MİR'i hiç böyle görmemiştim...Geçenlerde İZ-MİR'in KarşıYAKA tarafındaydım...Deniz üstü gök ikiye yarılmıştı...Bir tarafta kara bulutlar diğer tarafta da ilginç bir aydınlık vardı....Denizde de Bembeyaz bir gemi...Tarifi zor oluyor İZ-MİRin, gelip görmek şart!..

HOŞgeldinİZ!
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

mirdir kardeşimiz kendi gönül sitenize hoş geldiniz..
İlahi ilim ve Muhammedi Edeb Tekkemizde sorularınıza en kısa zamanda BİZden BİZe cevap bulmanız dileğiyle..
Muhammedi Muhabbetler.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

mirdir özel mesajdan yazdı: selamun aleykum yolumuzun büyüklerine sorum vardı bir noktadan ve çok büyük evliyaullah dan mana nedir? açıklarmısınız tam manasıyla yani bir şeyler tasviye edin bu konuylada başımdan ilgili bir olay yaşamıştım.
Onuda size arz edecem azizmüşan

Ve aleyküm ES SELÂM,
kıymetli kardeşim mirdir, forumda da paylaştığınız için teşekkür ederiz...

RESÛLULLAH Sallahu Aleyhi Vesellem Efendimiz Şifalı Şefaatı ile İLAHİ İLMİ BİZlere DUYurmaktadır, BİZlerdende kişisel GAYRETimizle NEFS terbiyesinde NASİBimizin KISMETinde; MUHAMMEDİ EDEBine UYarak eğitiğim-öğretim almamızı istemektedir ki .

… وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا …

“… kalu semi'na ve eta'na… : … DUYduk ve UYduk!..” (Bakara 2/285)

DUYmak ve UYmak için!
BİZlerde DUYup UYan HİZMET alanlardan ve hizmet edenleriz çok şükür.

Kul İhvani Hocamız der ki;'' önce İSTİDAT sonra ÜSTAD!''

Siz istidadınızı sergileyin HAYYYY OL-AN ALLAH DOSTları size HİMMETleri ile ulaşacaktır İNŞÂALLAH!

Kardeşim sorunuza gelince HAYYYY OL-AN ALLAH DOSTları her AN ALLAHU ZÜ'L CELALin İZni ve İNAYETiyle, RESULULLAH Sallahu Aleyhi Vesellem Efendimiz Şifalı Şefaatları ile adına ve hesabına Hasbi Habibi hizmet ederek HİMMET etmektedirler BİZlere!
Sizde anasayfada ve forumda bulunan eserleri okursanız Sorunuza kendiniz cevap bulacaksınız. Gelişiminizide seyredeceksiniz...

Her CAN Kimlik ve Kişiliğini BİLmek-BULmak zorundadır ki İMTİHANda budur ZÂTen ve bunları başaranlar kendini tanıyacak ve RABBsı ile OLacak ve YAŞAyacaktır İNŞÂALLAH.

HASBİ HİZMET İÇİN DEĞERLİ KATKILARINIZLA BUYRUN GÖNÜL GEMİSİNE!! İSTİFADE EDELİM İNŞÂALLAH...

MUHAMMEDİ MuHABBEtlerimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

BİZ BİR İZ İNŞAALLAH!

Sevgili kardeşimiz mirdir. özelden sorduğunuz sorunuzu Kul İhvani hocamız merak eden kardeşlerimizde olabilir düşüncesi ile forumda paylaşmayı uygun gördü.

Bizler KERVAN KITMİRimİZ Kul İhvani Hocamızın mubarek ayak İZini takip etmekteyiz. O yüzden kendi başımıza YÖNETİM olarak bir şey yapmayız. Kendisine danışır BİZe öğrettiği HİZMET etme ANlayışı içerisinde İstişare yaparak kardeşlerimize en doğruyu sunmaya azm ederiz. Hata yapmaktan ve eksik bilgi vermekten RABBımıza sığınırız. Kardeşlerimiz kişisel bir durumunu paylaştığında ise bu bizde saklı kalır deşifre edilmez asla.

BİZ OLma ŞUURuyla İNŞAALLAH!

MUHAMMEDi SEVgi ve SAYgılarımızla...
Resim
Kullanıcı avatarı
mirdir
Yeni Üye
Yeni Üye

tasavvuf

Mesaj gönderen mirdir »

Tekrar selamun aleyküm
kusura bakmayın başınızı ağrıttığım için bilgim yok
ismim hacı mahmut kendim bayburtluyum şuan almanyada oturuyom
kendi en büyük dedemizde yanlış anlamayın çok büyük bir evliya 150 yıl olmuş vefat edeli bayburtun ermene köyünde
anlatmak istediğim konusu kendimde Abdurrahim Reyhan efendiden dersliydim vefat edeli en az 10 yıl oldu
sağlığında şöyle haller yaşadım: bir gün ders almaya gittim ders verirken göğsün içinde iki meme arası olan yere birşey oldu ve eve gittim ellerim birbirine geçti ve birden başladım cezbeyle estağfurullah çekmeye ellerim ayrılmaya başladı
neyse yanımdaki ailem korktular müdahale etmeye çalıştılar ama başaramadılar ve böyle 5 veya 6 ay gezdik
bursada oturuyordum o zaman ve bir gece Abdurrahim efendim bana diyor ki “vuslat elbisen geliyor almanyadaki kardeşlerimizden” ve sabah uyandım evden dışarı çıktım bir ihvan abi rasgeldi “efemdim vefat etti geliyonmu erzincana” “geliyom” dedik ve gittik orda bir himmet oldu vuslat elbisesini bir şekilde giydirdiler ve cenazeden sonra bursaya döndük
4 ay sonra efendim beyaz elbiseler içinde sakalı yüzü nuralanur karşıma durdu ve bu olay zuhurat olarak geldi bana diyor ki “bir noktada kaldın ilerde çok büyük evliyaullah olacaksan” söyledi bende öyle Allah diye bağırdım ve kaybuldu gitti
o gün bu gün hiçbir değişiklik yok anlıyacağınız
adım attırmıyorlar bir noktadan öteye yani
almayaya evlilik yoluyla geldik akraba burdada onlar karşı bu yollara
niye diyeceksiniz bilirsiniz kafayı oynatan oldu burda onun için aile şeyleri çıkmasın diye çalışıyom resturantta mutfakta
boş saatlerimde tasviye edilen kitaplardan okuyom
inşallah sorum anlaşılmıştır
ha diyecekseniz ki halife bırakmadı mı kendi gözelerimle görmedim ve duymadım çokları çıktı kimyese gitmedim cevabınızı beklerim
birde mübarek vefat etmeden çok öncede vekiliyle o zaman köydeydik o köyde çok sevdiğim ihvanım var ona çok selam söyleyin diyor yolumuzun büyüklerine
sorum bunlar inşallah iyi olur hepinize teşekkür ederim
yolunuz ve yolumuz açık olsun esen kalın mutlu kalın
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

Aleykümeselâm Çok değerli mirdir kardeşimiz,

İlk önce Nur-ye canımızın sevgi dolu bir sözüne açıklık getirelim;
“"Bizler KERVAN KITMİRimİZ Kul İhvani Hocamızın mubarek ayak İZini takip etmekteyiz.”"
Demekte ki buradaki İZlediğimiz Mübarek Ayak İZi, TEKtir ve Sahibi ALLAH celle celâlihu Adına Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizdir.
Kardeşimiz de bu anlamda söylemiştir.
Ne var ki Fitneciler artık Öküz altında değil de Deve altında Buzağı aramaktalar..
Korunmalıyız!.
BİZ BİR-İZ ve Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin AYNIsı değil sadece AYNAsıyız ve Hasbî Hizmetçileriyiz Hamdolsun Yüce Rabımız celle celâlihu’ya.

Sizin bildirdiğiniz ve samimiyyetle paylaştığınız güzellik harikadır.
Ve İnsan Nefs inin Ruhî Kemalatındaki Aşamalardır.

Abdurrahim Reyhan Efendi de saf ve pak bir Anadolu Ereni anlaşılan..
Nefsin Seyr ü Sülukunda bahsettiğiniz olaylar ve hâller yaşanmaktadır.
Herkesin kaderince ve kadarınca haktır..

Böylesi zâtlar nedense ve zamanın bozuşmasından veya yolların tez kirletilmesinden korkutular da belki de yerlerine bazıları gibi 7 göbekten gelecek torunlarını koymamaktalar…

Can kardeşimiz, acizâne bahsetiğiniz hususları da içine alan tasavvuf çalışmalarmız olmuştu bir göz atarsanız iyi olur..

http://www.muhammedinur.com/modules.php ... e&pid=4087

Tarikatlarda çekilen günlük dersler çeşitlidir.
BİZler ise basitçe ve en doğru BİLdiğimiz Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin günlük VİRDlerini tercih etmekteyiz ancak bir tarikat yürütmek ve yaymak vs. amacımız da asla yoktur..

Muhammedî Melâmette Kimseye BİR ŞEY verilemez zâten!
Ancak O kimsede OL-AN açığa çıksın diye Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimiz Adına ve Hesabına Allah celle celâlihu RIZAsına Hasbi Hizmet edilir..

İkili oyun ve Münafıklık asla olamaz!
Çok Bilenimiz çok sorumlu olan Hizmetçimizdir..
Sevgimiz Saygımız da Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin Buyurup Uyguladığı RESÛLÎ SEVİYE yi aşamaz.
Bu RESÛLÎ SEVİYE yi BİLen-BULan ve BİZ Olan her cANı; bilgisi, hali vs. nice-nasıl olursa olsun İmam-ı Mutlak Muhammed Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizi DUYup-Uyan Tek cemaatın içinde BİZ BİR-İZ de BİLiriz..
Büyük-Küçük, Câhil-Kâmil, Alt-Üst kalmaz da Kalblerimizi Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizi Mübarek Kalbinde BİRleştirip BİLEŞİK KAPlar gibi RESÛLÎ SEVİYE ye Ulaşırız İnşâallah..

DENİZ, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimiz dersek BİZler de Damlaları OLuruz İnşâallah..

İşte o zamAN;

Geçmişimiz için Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin TEVBE BİZ-BİRliğinde,
Geleceğimiz için Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin DUÂ BİZ-BİRliğinde,
Şu ANımız için Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin RIZA BİZ-BİRliğinde,
Son Nefeste ise Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin ŞEHÂDET BİZ-BİRliğinde Salah ve Felah BULuruz İnşâallah!.

Hayal ile Hakikatın ölçüsü basittir: “YaşANmayAN YalANdır!..”

Onun için NEFSimizin;
Yapısından gelen Şaşınlık, Taşkınlık ve Azgınlık İsteklerine Tırpan atarak AKLImızı;

“Hakıkaten benim ben Allah, benden başka ilâh yok. Onun için bana ıbadet et ve zikrim için namaz kıl!” (TâHâ 20/14)

Allahuzülcelâl’imizin SÖZünü- NAKLî Hükmünü,
Resûlullah sallallahualyhi vesellem’imizin SESinden DUYmaya Muhtaç ve Mecbur bırakmalıyız:

… وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا …

“… kalu semi'na ve eta'na… : … DUYduk ve UYduk!..” (Bakara 2/285)

Demeye Me’muruz, EMR edilmişiz!..

"İnni veccehtü vechiye lillezi fetaras semavati vel erda hanifev ve ma ene minel müşrimin: “Ben, hakka yönelen birisi olarak yüzümü, gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Ben, Allah’a ortak koşanlardan değilim.” (En’âm 6/79)

Hükmünü Yaşamaya ise Zâten Mahkumuz!...

BİZce BUdur ÖZünde Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimizin;
Şeriat-Tarikatı-Mârifeti ve Hakikatı!..

İki gün önce Medine’de BİZ-BİR-İZ adına selâm ve vedâ ettiğim, Oğlu Hasan Aleyhisselâm ile Torunları Zeynelâbidin ve Muhammed Bakır Aleyhumesselâmlarla yan yana Cenetül Bâkide Hayy olan;
ANA Annemiz FATİMATܒZ- ZEHR aleyhasselâm'ın SALÂVÂTI İLE BİZ BİRlikte bitirelim bu konumuzu:

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَى مَنْ رُحُهُ مِحْرَبُ الْاَرْوَاحِ وَ الْمَلاَئِكَةِ وَ ألْكَوْنِ
الّلهُمَّ صَلِّ عَلَى مَنْ هُوَ إمَامُ الْأَنْبِيَاءِ وَ الْ مُرْسَلِين
الّلهُمَّ صَلِّ عَلَى مَنْ هُو إمَامُ أهلِ الْجَنَّةِ وَ إبَادِاللّهِ الْمُؤْمِنِين

TÜRKÇESİ :

Allhümme salli alâ men ruhuhu mihrabü’l- ervâhi ve’l- melâiketi ve’l- kevni
Allahümme salli alâ men hüve imâmü’l- enbiyâi ve’l- mürselin,
Allahümme salli alâ men hüve imâmü ehli’l- cenneti ve ibâdillahi’l- mü’minin…

MÂNÂSI:

Allahım! Tüm Kâînâtın, Meleklerin ve Ruhların Ana Mihrabına (Dönüş Merkezi-Miline!)
Allahım! Bütün Nebîlerin ve Senden Gönderilenlerin İmamına (DUYup-Uyulanına!)
Allahım! Allahın Mü’min Kullarının ve Cennet Ehlinin Üzerine SALLimizi sağla!

SILAmıza Ulaşımı BİLip BULup, OLup da YAŞAmaya İnâyet, Hidâyet ve Selâmet Ver!

Âmin!
Yâ Latîf celle celâlihu!
Yâ Kerîm celle celâlihu!
Yâ Rahîm celle celâlihu!
Yâ Vedûd celle celâlihu!..

Allah’ım!
Ruhu, kâinâtın, meleklerin ve ruhların Mihrabı olan O yüce Zât’a (sav) salât ü selâm et!

Allah’ım!
Katından gönderilenlerin ve peygamberlerin İmamı olan O yüce Zât’a (sav) salât ü selâm et!

Allah’ım!
Cennet ehlinin ve Allah’ın mü’min kullarının İmamı olan O yüce Zât’a (sav) salât ü selâm et!

Muhammedî Muhabbetle…
Resim
Kullanıcı avatarı
mirdir
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: tasavvuf

Mesaj gönderen mirdir »

hocam nasılsınız velayet nedir 40 yaşıyla alakası varmı nebilere 40 yaşında gelirmiş nübüvvet velilerede 40 yaşında gelirmiş buluğa erme çağı diyorlar bu bizim konumuz 40 yaşıyla ilgili olduğunu söylediler bu yaşda gercekleşeceğini ümüt ediyoruz inşallah amacımıza ulaşırız birde üveysilik nedir
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: tasavvuf

Hamdolsun RABBımıza değerli kardeşim mirdir,

Bizler MuhaMMedi meLÂmet yolu İZlerİZ.
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selemin Şeriat-ı GaRRAsından ve Sünnetinden ayrılmayız inşaallah..
İlim-Edeb-İrfan-Erkanla, İlim-İrade-İdrak ve İştirak esastır.
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selemin buyurduğu; İmanı BİLmek, Ameli BULmak, Ahlâkında OLmak ve HÂLlerini YAŞAmak ;
Veliyy-i Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ve veliyy-i ALLAH celle celâluhu olmaktır..

Size kim ne, neden, niçin, nasıl dedi bilemeyiz ve gerek de yok zaten szile ilgili..

Sorduğunuz soruların cevapları sitemizde özellikle "İNSAN" Bölümlerinde ve sohbetlerimizde sayısız yerlerde var ve sanırım okumamaktasınız.

40 yaş elbette olgunluk yaşıdır.. RÜŞD yaşıdır bu açıkça bilinir.
40 la ilgili pek çok hadisler vardır:

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Yeryüzünde her zaman KIRKlar bulunur. Her biri İbrahim aleyhi's-selâm gibi berketlidir. Bunların bereketleri ile yağmur yağar.” Buyurmuştur.
(Tebaranî)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “EBDÂLLar 40 kişidir. Bunların bereketleri ile düşmana galib gelir, belâlardan kurtulursunuz.” Buyurmuştur.
(İbn Asakir)

Bizlerin ana hedefi Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selemi ANlamak Teslim olup İstikâmetine iştirak etmektir.
Ebdâl olmak gibi bir sevdamız da yoktur, vercekse ALLAH celle celâluhu verir hazmını da verir İnşâallah..

Ancak 40 hadisleri de meşhurdur:

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “40 gün ihlasla islamiyyete uyanın kalbini ALLAH celle celâluhu HİKMETle doldurur.” Buyurmuştur.
(Ebu Nuaym)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Her gece 40 âyet okuyan gafillerden sayılmaz.” Buyurmuştur.
(Beyhakî)

Kendimize ve size daima şunu öneririm ki;
MuhaMMedî Şuurla İlim-Edeb-İrfan yolunu İzlemeliyiz Uçup-kaçmadan İNSANca yaşayıp ALLAH celle celâluhu şâhidi olarak..
Her şeyden önce Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selemi tanımak şarttır..

Şunu demek istiyorum, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i sadece insanın Kafa Gözüyle-BASARla görmek yanlıştır.
Gönül-Kalb Gözüyle-BASÎRETle de görmek şartır.

BEŞERİYET yönü vardır,
VELAYET yönü vardır,
NÜBÜVVET yönü vardır,
RİSALET yönü vardır.

Dört yönüyle görüldüğü-ANlaşıldığı zaman;

ŞERİATMuhaMMediyyesi,
TARİKATMuhaMMediyyesi,
MARİFET MuhaMMediyyesi,
HAKİKATMuhaMMediyyesi,
ve İNSAN da AKLında “CEM” olur da; AKIL, NAKİLle BİLişir, BULuşur, OLuşurda NAKLÎ AKIL olur inşae ALLAH!.

Aksi taktirde insanın hamm-yoz aklı hâşâ: “Ne var canım gelmiş Arabistan’a postacı gibi Kur’ân-ı Kerîm’i bırakmış, ölmüş gitmiş!” gibi sözlerle karanlık aklının labirent hezeyanlarını kusar!
Kısır Felsefeci ama din adamı görünümündeki bu tip insan akılları, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem‘i öldürdüğü için Kur'ân-ı Kerimdeki;

Allah ve Resûlun’a Teslim Olun!''
Allah ve Resûlun’a İman Edin!''
Allah ve Resûlun’a Tâbi Olun''
Allah ve Resûlun’a İtâat Edin!

Buyurulan Emrullahı Anlayamadığından gider de BEŞERÎ Kabrinde, RESÛLî mezarını arar durur sanırım.
Der ki: “Sana teslim olmaya geldim!
Hâlbu ki HAYYdır, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem HAYY’dır ELHAMDULİLLAH.
Sistem her AN yeniden yok edilip var edilmektedir ve MAZHARı-ZUHUR YERİ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selem NURu olup, O’nun NURuyla durmadan ve yeniden var edilmektedir.

يَسْأَلُهُ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ كُلَّ يَوْمٍ هُوَ فِي شَأْنٍ
Resim---''Yes’ eluhu men fis semâvâti vel ard(ardı), kulle yevmin HUVE FÎ ŞE’NİN: Göklerde ve yerde bulunan herkes, O'ndan ister. O, HER AN YARATMA HALİNDEDİR.” (Rahmân 55/29)

Geçmiş ve gelecek sadece insan aklı içindir.
İnsan aklını imtihan içindir.
Bir rüya gibidir. Bir hayal gibidir.
Sadece imtihan olmuştur o kadar.
Oluşum içinde sonsuz zaman ister geçsin ister gelecek olsun.
Ve şu an bir sigara kalınlığı kadar bile değildir.
Sigara kağıdının bir yüzüne geçmiş bir yüzüne gelecek yaz!. Kalınlığına de ki “ŞU AN” desen AKLına demiş olursun.
Bu kadar bile değil ALLAH celle celâluhu katında!
Onun için Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i çok iyi çözümlememiz gerekir.
Bunun çözüş yolu ise en doğru kaynak Kur’ân-ı Kerîm’dir.
Ve de sahih hadislerdir, Sünnet-i Seniyyesidir.
Akl-ı selim sahibi her insan kendi kaderince ve kendi kadarınca bunu BİLir, BULur, OLur ve de YAŞAr!.

GEÇmiş için TEVBElerimizi, Şu An için RIZAlarımızı, GELecek DUÂlarımızı, Son Nefeste ŞEHÂDETimizi,
Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLemin nefesinde, sesinde VERmek nasib etsin İnşâe ALLAH!.
Bu şehâdet şerefiyle, Cennetler yüreklerimizdir İnşâe ALLAH.
Ve cennetlere Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLemin yüreğinde girilir. Birbirimizin gaybî duâcıları olalım.
Ve herşey ALLAH’ın izni ve inâyetiyle, bütün şeyleri yaratan RABBimizin inâyetiyle bizi Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLemin yolundan alıkoymasın.
Nefslerimizin Hevâ-Heves ve Hastalıklarından ALLAH celle celâluhu bizi korusun!.
Birbirimizin, eksik ve noksanlıklarımızin düzelteni, tamamlayanı tümleyeni, güzellikler katanı olalım.
Birbirlerimizin güzelliklerini baş tacı edinelim.
Rasûlullah SALLallâhu aleyhi ve SELLem bizleri biribirlerimize refik kılsın.
Yol alışta nefes veren olalım, nefes kesen değil!
Evliya olalım yol gösterelim. Eşkıyâ olup yol kesmeyelim.
Tek başımıza da kalsak Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellemin, Kur’ân-ı Kerim’in, ALLAHU ZU’L-CELÂL’in yolundan ayrılmayalım. İnşâe ALLAH

Diğer sorunuz da sitemizde çokça işlenmiştir yine de kısaca:

ALLAHU ZÜ’L-CELÂL’in Kulları İmkanla KuLluk İmtihanı Âleminde İlâhî Tekemmülâtta-KULluk RÜŞDüne Erişte 4 kısımdırlar:

1-VAHYÎler:

ALLAHU ZÜ’L-CELÂL’in seçtiği Peygamberleri aleyhumu’s-selâm.
Kendilerine vahiy gelenler; BİLelik NURu Kaynağı NeBîler ve Teslimiyyette-Silm-SELL, İstikamet SALAT- SALL GÖRevlileri RESÛLler..

2-VEYSÎler:

Vahyîlerin, ALLAHU ZÜ’L-CELÂL’in izniyle irşad ettikleri Ehlullah, ALLAH Ehlidirler. Kendilerine VAHYin kaynağından sürekli İLHÂMlar gelir.
Nadirattandırlar ve çokça kıymetlidirler..
EHLullah, Ehl-i Kur'ân-ı Kerim olanlardır.
İlmullahta RASİHUN-İlimde Muhammedî Temelli ve El-li Zâtlardırlar.

3-VEHBÎler:

Veysîlerin, ALLAHU ZÜ’L-CELÂL’in izniyle irşad ettikleri Evliyâullah, ALLAH Dostlarıdırlar..
HÎBEtullaha mazhar olmuşlardır ve kendilerine Keşif ü Fetih bahşedilmiştir.
Maddî Korkulardan, Manevî Hüzünlerden, ALLAH celle celâluhu koruması altındadırlar:

4-KESBÎler:

Vehbîlerin, ALLAHU ZÜ’L-CELÂL’in izniyle irşad ettikleri Ehl-i iman olanlardır.
Kendilerine yardım olunanlardır.
Kesb; Bir İnsanın kendisine ALLAH celle celâluhu nun lutfettiği Beden, Cüz’i Akıl ve Cüz’i Kudret-İktidarını bir işe Muhammedî Şuur içinde SARFetmesi, salih amelle çalışıp el emeği göz nuruyla maksadına ulaşma kazancı, Kisb u Kârıdır..

Bu ise bizerin en Normal KULluk HÂLlerimizdir.

Mübârek Zâtı HAKK Olan ve BİZler ÜMMeti olarak HAKKI DUYmak Ve HAYRa uymakta İmam-ı Mutlakımız ve Mürşid-i Mutlakımız, MuhaMMed Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selleme sonsuz sınırsız ve İlmullahça Es Salat ve Es Selâm OLsun!

Resim'' Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike (Muhammedîyyeti) ve
Nebîyyike (Mahmudîyyeti) , ve
Rasülûke (Ahmedîyyeti) ve
Nebîyyi’l-Ümmiyi (Habibîyyeti) ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi... ''Resim

Sübhaneke Allahümme ve bihamdike eşhedu enLâ İlâhe İllâ ente vahdeke la şerike leke estağfirke ve etubu ileyk.

ElhamdulillahiRABBilâlemin!
Es-selâmu aleykum ve rahmetullâhi ve berekâtuhu.

Resim
Resim

“►Soru - Cevap◄” sayfasına dön