tasavvuf

Sorularınızı Ayet ve Hadisler ışığında cevaplamaya çalışacağız.
Kullanıcı avatarı
mirdir
Yeni Üye
Yeni Üye

tasavvuf

Mesaj gönderen mirdir »

gercekten coksagolun sohbetlerinizi okuyom kusura bakmayin basinizi agrittigim icin amacim yolumuzun büyüklerinden birseyler ögrenmek bilen bilmeyene ögretecek sizden bir baska zat veya molladan haci mahmut efendi icin yorumu su birde sizin nazarinizda degerlendirmenizi istiyom bu konuyuyolumuzun büyüklerinden degerli hocamizin buyurduklari 40 lar meselesi manevi konulardir bunu ancak yasayanlar bilir Tabi büyük insalanlarin halinide ancak büyükler bilir Keramet evliyalarin kücük bir meyvesidir Kimi Allah dostlari cok kerametleri olmasina ragmen hic bunlari aciga cikarmazlar yani belli göstermezler Kimi evliyalarin mesrebi geregi gördükleri herseyi anlatirlar Fakat bu onlari ne kücültür nede büyütür.Allahin Evliyalarinda degisik haletler olur Bazi Evliyalarin mesrebi digerlerinden farkli oluyor onun icin Haci Mahmut Okumus Efendi Hazretlerinin mesrebi biraz daha kapali Bunu tam kesfetmek bizim icin mümkün degildir Bize düsen görev onlarin yolunda gitmek ve onlari vesile kilmak bunun disinda onlarin gizli manevi haletlerini kesif etmemiz mümkün degildir Mevla Teala bu büyük zatlarin himmetlerini ve bereketini hepimizin üzerine yagdirsin insallah ve birde sizin sohbetinizde sunu gördüm Ehlullah Evliyaullahdan büyüktür yazmissiniz bizim yolumuzun büyüklerinden dede pasa hazretlerinin sohbetinde okudum inaninki ehlullahin mertepesi 40 larin piridir ve ehlullah dünyayi oda kadar görür ama evliyaullah ise basparmagi kadar görür ve evliyaullah 4 büyük melege emreder ve daha neler neler mükavvatada dahi emreder burda dogru olan hangisi sizden tekrar özürdiliyom beni yanlisanlamayin rica ederim bu yazdiklarimin hepsine bir aciklik getirirseniz cok sevinirim insallah cevabinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

değerli kardeşim mirdir,
kim kimden büyük küçük kıyası işi, bitmemiştir bitmez de...
Allahu zülcelâlin Dostu kimler Ehli kimler elbbet Zât-i Âlisinin bildiği doğrudur..

Akıl ve anlayışlar farklıdır..
Mesnedler olmalı kaynaklar olmalı..
Biz ise kimselerle bilgi vs mukayesesine girmeyiz...
Sağlam kaynaklara dayanmayan bilgimizi bulursak değiştiririz..
Elbette herkes görüşünce gösterecek ve söyleyecektir..

Ana görevimiz ve İşin aslı faslı ise İmam-ı Mutlak, Mürşid-i Mutlak Muhammed Aleyhisselamı DUYup-UYmaktır..
Hasbî Hizmetinde Bulunmaktır..

Biz bilmediğimiz kişiler hakkında fikir yürütemeyiz.
Siz onları onlardan öğrenebilirsiniz her ne iseler.
Bİzde ise yüksek-alçak olamaz Muhammedi SEViye esastır bileşik kaplar gibi..

Muhammedi Muhabbetle...
Resim

“►Soru - Cevap◄” sayfasına dön