ZEITGEIST

İslami Resim, video, program, eKitap ve görsel tasarım çalışmaları.
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

ZEITGEIST

Mesaj gönderen Gariban »

ZEITGEIST

TÜRÜ: Belgesel
Süre: Yaklaşık iki saat.

Türkçe alt yazılı olarak aşağıdaki linklerden izlenebilir:

http://www.zeitgeistmovie.com/add_turkish.htm
http://video.google.com/videoplay?docid ... 5555135965

Selamun Aleyküm Dostlar,
Bu belgesel facebook'ta yayılmakta, bunun din kısmı üzerine orada bazı yorumlar yapmıştım bu yorumları forumda paylaşmak istedim.

Selam ve sevgiler
Gariban

ZEITGEIST BELGESELİ 1.BÖLÜM DİN KISMI ÜZERİNE:

Gariban:

Güzel bir belgesel, insanI uyandıran. Baştaki dinlerle ilgili kısımda Hıristiyanlığı göçertmişler, doğrular var yanlışlar var bunları analiz etmek ayırmak zor mesele, hızla geçiştirilmişler. Hakikat tek bir din şeriatı ile ... sınırlandırılamaz, akıl insanoğluna verilmiş büyük bir nimettir. Diğer dinler ne kadar değiştirilmiş olsalarda içlerinde bazı güzellikleride zehirle karışık olarak barındırmaktalar. Mitoloji, Hinduların tapındığı putlar, Mısır’daki bazı putlar bunların bazıları iyi incelenirse İslamiyette Esma'ül Hüsna dediğimiz Allahu Tea'la nın güzel isim ve sıfatlarından bazılarını temsil ettikleri görülecektir. Bereket tanrısı var mesela, o adam sıfata tapmaktadır, halbuki Rızık veren Er-Rezzak olan Allah’tır. Sıfat için bir put yapmış ona secde etmekte bazı toplumlar. İslamiyetteki esma tablosu güvenilir ve ilmi olarak dayanağı sağlam olan bir tablodur. Diğer dinlerde ise putsal ayinler haline dönüşmüş, saçmalıklarda çıkmış onlar içinde putlar edinmişler.

İlim din bilginlerinin zamanla yozlaşıp cahilliğin artmasıyla ortadan kalkmış ve eklemeler ve çıkartmalar ve kitaplara yapılan değişiklikler ile bal zehir bir araya girmiş, artik okuyanı aydınlatacak ve günümüz insanına rehber olacak nitelikte değildir. Ama içinde doğrular var mi dir? Vardır tabi. Yalnız Kur'an mihenk taşıdır, onun tasdikinden geçmesi gerekir. Bu yüzden İsa a.s ve Güneş, 12 yıldız kümesi burçlar bunlar arasında benzerlikler olmak zorundadır, birbirlerinden kopya edilmiş değiller zamanında sistemi okuyan alimlerin tesbitleri ile doğrudurlar. Tüm evrensel sistem insana sürekli ilahi sıfatların manalarını bir piyes oyunu gibi bize sürekli sergilemektedir. Putperest dediğimiz kesim, hep ilmin nasıl kullanıldığını zamanla unutan ve isi zahire tapınmaya dönüştüren ve sihir v.s güçlerle meziyet edinmeye çalışan cahil bir kesim olarak varlığını sürdürmüştür. Tasavvufta semboller vardır, Allah c.c için güneş, Hakikati Muhammediye için Ay sembolleri vardır mesela bu semboller bir şeyler anlatmak için konulmuştur, putperestlikten geldi deyip göz ardı edilemezler.

Hersey astrolojiden yahut putperestlikten geldi deyip kendi dinimizide silip atamayız haşa. Hakikat kendisini değişik şekillerde anlatmakta, ortaya koymaktadır. İslam’da da sayısal sistemler Kur'an-ı Kerim içinde açıklanmaktadır bunları bilen bilir. Mesela 4'lü sistem bizim çok kullandığımız önemli bir sistemdir Şeriat-Tarikat-Marifet-Hakikat, İlim-İrade-İdrak -İştirak , Evvel-Batın-Zahir-Ahir v.s bunlar Sünnetullah'ın işleyiş mekanizmalarını, ve ilahi sistemi anlamaya yarayan ince meselelerdir. Başka asırlarda yaşamış hakikat insanlarida bunları zamanında bulmuş ve cahiller belli süre sonra bilgiyi kaybedip karıştırıp yozlaştırıp işi putperestlik ve saçmalık haline getirmişlerdir. Benzerlik tabi ki olacak. Evrenin Kendisi bir Kur'an zaten. Din hep bir tek dindi ve hep islamdı, peygamberlerin şeriatlerı ayrı idi ama özleri BİR'dir. Burda bir hristiyan fanatik bir işçi vardı bizim, bir gün geldi dedi ki :

Ya dedi sizin peygamberiniz dedi bizim incilden bir sürü alıntı yapmış onları Kur'an a koymuş. Adam Resulullah'ı hırsızlıkla suçlamakta. Dedim kendine gel elinizdeki incilin yarısı eski ahit yahudilerin tevratı değil mi? Siz Musa a.s dan bahsetmiyormusunuz incilde? Adamın kafa karıştı tabi birden!... Yalnız Kur'an-ı Kerim ile günümüzdeki kutsal kitaplar arasında dağlar kadar fark vardır bunu burada açıklamak zordur bunu belirteyim. İsa. a.s'ı yeryüzünde varlığını onaylayan tek din İslam dinidir. Hristiyan'ların kendilerinin kokunu kazmaya çalışmış ve halen kazan Yahudilere yakinlik gösterim islam'i arkadan vurmaları ise ahmaklığın daniskasıdır. Dikkat edersen Kur'an ı Kerim'in İsa a.s ı onaylaması belgeselde değinilmeden direkt es geçildi. 325. yılında İznik konseyi altında toplanan Konstantin yönetimindeki ilk konsül, belgesel de denildiği gibi Hristiyanlığı Roma’nın putperestlik inancına sürüklemiştir, yalnız belgesel dikkat edersen bu olayı anlatırken konseyin içinde

Hristiyanligin teslis akidesini kabul etmeyen ve Isa a.s in ilah olmadigini savunan Aziz Barnaba ve bir cok imanlidan bahsetmeyi unuttular ve orayi gecistirdiler. Hakiki Nasariler vardi o konsulde, sesleri kisitlandi bunlar tarihi mevzular ve burda Ingiliz Merkezi Kutuphane'sindeki kitaplarin internet kopyalarindan Isac Newton'un dahi bunu teyid ettigi ile ilgili belgeler okumusumdur. Tabi gunumuz Hristiyanligi bu 325 konseyinden sonra kokune dinamit koyularak karmakarisik konuma getirildi. Vatican'in sacmaliklari ve ortbaslari, dokuman saklamasi caglar boyu bunu sorgulayan ve gunumuz hristiyanliginin tuhafliklarini goz onune seren ne kadar ilim adami olduysa engizisyonlarda surundurulduler yahut kitaplarina el konuldu. Yuzlerce incilin cikmasi, incil'in ilk orjinal Arami dilindeki kayitlarinin yoklugu ve sade yunanca kopyalarinin olmasi, bir yahudi olan ve Hristiyanliga sonra dan giren ve ajan oldugu dusunulen Aziz Pavlus'un incilin 70% 'ini anlatmasi, diger kisimlarininda

Farkli kisiler tarafindan sade rivayetlere dayali aciklanmasi incillerin guvenilir olmadigini gostermektedir bize. Ama Isa a.s 'in olmadigini, havarilerin olmadigini, hrsityanligin seriatinin olmadigini bir musluman soyleyemez ve kabul edemez. Bu acidan Kur'an-i Kerim en mukemmel kaynaktir bize. Bugun islam Aleminde de ilim sahibi insanlar azalmaktadir. Halk isin inceliklerini bilmedigi icin bir cok seyden birhaber yasamaktadir. Kur'an-i Kerim'de anlatilan hakikatlerde cok az insan tarafindan belli derecede bilinmektedir. Dinin ne oldugu ise halk tarafindan bilinmeden anlasilmadan takip edilmektedir. Islam dahi gunumuzde yuzlerce guruba parcaya bolunmustur ve bu bolunmusluk icinde samimi olarak Hakikati arayanlara ve medyanin verdigi bu uyutmadan uyanan insanlara Hakk c.c. yardim edecek erleri daima bulunur. Kitabi bozulmadan kalan tek din ve tum dinlerin kendilerini ayarlamasi gereken mihenk tasi Kur'an-i Kerim dir.

Dunya'da insanlari dinleri arastirmaya iten bu son donemdeki kaos ortami internette baska dinlerin dokumanlarini bulabilen ve bedava okuyan bazi kitlelerin dinleri sorgulama yarisi basladi. Bunlarda cahilliklerinden, dinlerin hepsi ayni ozdendir diyerek bariscilik gorusleri ile degisik guruplar kurdular. Hz.Rumi(K.S), Feriduddin Atar(K.S), Bawa Muhaiyaddeen(k.s), Resulullah SAV'in sozleri, degisik dinlerin yazitlarindan alintilar ,Konfucyus, Hindu ve Budist Azizleri, Anne Teresa v.b toplumun saygi duydugu insanlarin sozlerinden karma sozler hazirlayip bir cesit baris orgutlugu yapip dinler arasinda uzlasma saglama yoluna gitmekteler. Fakat bu cahillerin elinde, yeni akim ve gorusleri savunan ve Allah'u Teala'nin kelamini zehirlerle karistiran guruplarin elinde bu is , dinleri basirtirma eyleminden cok, benim dinlerin hic birine inanmama gerek yok, zaten bunlarin hepsi ayni seyleri demekte hep iyilikten yalan soylememekten, hirsizlik yapmamaktan v.s bahsetmekte, bunlarin iyi mesajlarini ogreniyorum nasilsa benim bir peygamber secmek, bir seriata uymak gibi bir hususa ihtiyacim yok, bu insanlar akilli insanlarmis hepsi bir seyler soylemis ama benimde aklim var bende diledigimi yaparim, bir ilah var inanmaktayim da bir din secme zorunlulugum yok demeye goturmus coklarinin ayaklarini gunumuzde kaydirmaktadir...Hatta sapla samani ayiramayan, vahiy nedir, hadis nedir, velilerin sozu nedir, tarihci sozu nedir, akilli olan kisilerin felsefik sade akli olarak soyledikleri sozler nedir, orjinal yazit nedir, teoloji okuyanlarin yazdiklari kitaplar nedir, sarlatanlarin para kazanmak icin yazdiklari kitaplar nedir bunlarin hepsini bir birine karistiran ve bilincsizce bunlari harmanlayan bir gurup doguyor simdi. Bu insanlari besleyen ve onlardan para kazanan kitap satan bagis toplayanlarda daima var ve olacaktir. Yarin bir gun bu yeni tek devletin dininide boyle biri cikar ben peygamberim der bir kitapla ozetleyi verir. Alsana Deccal.

Islam dini icin hizmet vermekte olan degerli insanlar var dunyada bunlarin varliklari inkar edilemez. Lakin islam toplumlari halen dini gozu kor bicimde taklitcilik ile takip etmekte, manalari idrak etmeye calisan insan Resulullah SAV'in dedigi gibi koyunun uzerindeki beyaz tuylerin icindeki siyah benekteki alanda toplanacak kadar az maalesef. Dr.Munir Derman hocamizin ve Bawa Muhaiyaddeen hazretlerinin ve diger tasavvuf buyuklerimizin uyarilari, en basta Resulullah SAV'in kiyamet alametleri ile ilgili cok alameti bugun cikmistir. Amerika kendini uyuttugu gibi etrafindaki devletleride medya ile uyutmakta. Insanlar ahmaklasmislar resmen. Herkesin dusundugu sey, isine gitmek calismak, para kazanmak, tatil yapmak, bir eglence pesinde olmak, filim seyretmek ve binlerce boyle mesguliyet ile insanlarin beyni mesgul edilmekte. Ornekleri is yerimde ve cevremde aynen mevcuttur.

Gercekleri idrak edecek mantiktan yoksun olmaya baslamislar insanlar. Adamlarla oturup hic bir sey konusamiyoruz bu Turkiye'de de boyle. Ahhhh soylenecek sey cok, yazmakla bitmez. Insan kendini ariyor mu, neden yasiyor, kimdir insan, biz kimiz, bize ne olacak, kendimizi bilebildik mi, "Nefsine arif olan Rabbine Arif'tir " diyen Resulullah SAV’in ne dedigini idrak edebildik mi, ne yapiyoruz bu hayatta. 99 esmanin hangisini bilip cevremizde seyredebiliyoruz? Bir damla gozyasinin besmeleyi serifi yazdigini biliyormuyuz? Ciceklerin El-Bedi esmasini gosterdigini. Her dusen kar tanesinin bir digeriyle ayni olmadigini, Allah'in bir yarattigi seyi ikinci kez tekrarlamadigini gozlemleyebildik mi evrende? Sehadet ediyoruz, neye ediyoruz sehadet diye sorsak kac kisi ne cevap verir camilerdeki cemaatlerden?

Bir ilahi asktir almis basini gitmekte herkes asik, ne aski bu, kim ne anliyor ask tan, bir cok insan guzel sozlere tutkun, ama o da bir sey, ne diyeyim o da bir sey.

Belgeselin basinda adam guzel bir laf ediyor aslinda, ben diyor Tanri'yi bilmiyorum yani aklim ermez, O'nun nasil biri oldugunu bilmiyorum ama ne olmadigini biliyorum diyor, adam hakli bu acidan. Yani Hz.Isa a.s ilahlastirilmis ve bir ilah olarak gorulmekte ve Hristiyanlikta insanlara boyle empoze edilmekte. Bedenlenmis bir ilah gibi goruyorlar coklari, gecenlerde bir Amerika'li bayan arkadas facebook'tan yaziyor incilden bir cumle aliyor bana onu gosteriyor diyor ki : "Baslangicta Soz vardi, Soz Tanri ileydi, ve Soz Tanriydi" diye giden bir cumle. Hadi bakalim cik bu isin icinden simdi. Bu cumlenin devaminda hasa o Tanri olarak bahsedilen soz Isa a.s olarak dogacaktir denilecek, tabiki bu soz Tanridir denildiginden Isa icinde Tanridir diye bir duz mantikla Isa a.s Tanri ilan edilecek , cunku incilin orjinal nushasi yok ki, bu cumle net degil.

Halbuki ALLAHU ZUL CELAL'in sozu ilahi sozdur, ilahi kelamdir ve kutsaldir ama ALLAHu Teala’nin zati degildir soz. Kur'an a bakalim Hz.Isa a.s 'in bu kelime ile ilgili bir ayet gecmekte mi? Buyrun:

Ali Imran 3/45: Melekler dedigi vakit: ya Meryem! haberin olsun Allah senin tarafindan bir kelime ile müjdeleyor: ismi Mesih Isabni Meryem, Dünya ve Ahirette vecîh olarak hem de mukarrebînden.

Nisa 4/171: Ey Ehli kitab! dininizde gulüvvetmeyin, Allaha karsi hakk olmiyani söylemeyin, Mesih Isâ ibni Meryem sade Allahin Resulü ve Meryeme ilka eyledigi kelimesi ve ondan bir ruhtur, baska bir sey degil, gelin Allaha ve Resullerine iyman getirin «üç» demeyin, vaz geçin hakkinizda hayirli olur, Allah ancak bir tek ilâhtir, o sübhan bir veledi olmaktan münezzehtir, Göklerde ve yerde ne varsa onun vekil de Allah yeter

Bakin Allahu Teala'nin Meryeme ilka eyledigi bir kelimesi demekte yani ilahi bir kelime geliyor Allah'tan. Bu kisim zor bir kisim iste, Resulullah SAV'e Cebrail'in vahiy (Allah'in kelamini) getirmesi ve

Meryem anamiza Cebrailin iki yakasi arasindan ufurulen ruh ve kelime arasinda benzerlik vardir. Evrenin Rahman'in nefesi ile surekli yaratilmasi da bununla baglantilidir.

Isa a.s bedeni itibariyle diger peygamberlerden farklidir. Bakin dortlu sayisal sistemi yaradilista hocam kulihvani soyle sermekte goz onune:

1)Ana ve babasi olmadan yaratilan : Adem a.s
2) Babasi olan anasi olmadan yaratilan : Havva annemiz.
3)Annesi olan babasi olmayan: Isa a.s
4) Babasi ve anasi olan : Bizler

Buyrun basta bahsettigimiz dortlu sistem tamamlandi. Isa a.s'in oluleri Allah'in izni ile diriltmesi oldugunda insanlar bunu gorup sasirmislar ve Isa a.s'i gorunuste insan olarak gorup, diriltmenin ise sadece Allah tarafindan oldugunu bildiklerinden, ikileme dusmusler ve Hz.Isa icin o ilahtir deme hatasina dusup kafir olmuslardir.

Maide Suresi 5/17: Kasem olsun ki küfretti sunlar «Allah o Meryemin oglu Mesih» tir diyenler, de ki: Eger Allah Meryemin oglu Mesihi ve anasini ve Arzda bulunanlarin hepsini helâk etmek murad ederse ondan kim bir sey kurtarabilir, bütün Göklerin ve Yerin ve aralarinda ne varsa hepsinin mülkü Allahin, diledigini yaratir ve Allah her sey'e kadîrdir

Allahu Teala'nin AHAD olusu ve SAMED olusu yani esi ve benzeri bulunmayan Bir Tek olusu, dogurmamis ve dogmamis olmasi, bir bicim ve alana sinirlandirilamaz olusu onlarin bu dusuncelerindeki kufur ile asla bagdasmaz.

Maide Suresi 5/72:
Elbette küfretti sunlar: «Allah Meryem'in oglu Mesihtir» diyenler, halbuki Mesih söyle demisti: Ey Beni Israil hep Allah'a ibadet ediniz benim de rabbim sizin de rabbiniz, Allah'a kim sirk kosarsa Allah ona Cennetini haram etmistir ve varacagi yer atestir ve zalimlerin ensari yoktur.

Maide Suresi 5/74: Meryemin oglu Mesîh baska bir sey degil, sade bir Resuldür, kendisinden evvel de bir çok Resuller geçti, anasi da gayet dogru bir kadin, ikisi de yemek yerlerdi, bak biz âyetlerimizi onlara nasil açik anlatiyoruz? Sonra da bak onlar nasil çeviriliyorlar?

Maides Suresi 5/110:
Allah buyurdugu vakit: ya Isâ ibni Meryem sana ne validene olan ni'metimi düsün, hani seni ruhulkudüs ile müeyyed kildim, nâsa kelâm söyleyordun hem besikte hem yetiskin iken, ve hani sana kitabet, hikmet, Tevrat ve Incil ögrettim, ve hani benim iznimle çamurdan kus biçimi gibi taslayordun, içine üfleyordun da benim iznimle bir kus oluveriyordu, hem anadan dogma a'mayi ve abrasi benim iznimle iyi ediyordun, ve hani ölüleri benim iznimle hayata çikariyordun, ve hani senden Benî Israîli def' etmistim, o vakit ki onlara o açik mu'cizeleri getirmistin de içlerinden kâfirlik edenler söyle demisti: bu ap açik bir sihirden baska bir sey degil.

Maide Suresi 5/116: Hem Allah buyurdugu vakit: Ey Meryemin oglu Isâ! Sen mi dedin o insanlara; «beni ve anami Allahin yaninda iki ilâh edinin» diye? hâsâ, der: münezzeh sübhansin yarab! Benim için hakk olmiyan bir sözü söylemekligim bana yakismaz, eger söyledimse elbette ma'lûmundur, sen benim nefsimdekini bilirsin: ben ise senin zatindekini bilmem, süphesiz ki sen «allâmülguyub» sun

Tevbe Suresi 31: Ahbarlarini, rühbanlarini Allahdan baska rablar edindiler, Meryemin oglu Mesîhi de, halbuki hepsi ancak bir ilâha ibadet ile emrolunmuslardir ki baska ilâh yok ancak o, tenzih o sübhana onlarin kostuklari sirkten

Belgeselde spiker aslinda insanlari uyandirmak isterken siddeti kesmek maksadiyla, Evangelistik kilise etkisi ile gudulenen ve baska dinlere savas acan Bush gibi fanatikleri durdurmak istemek icin Hz.Isa a.s 'in gunumuz hristiyanligindaki empoze edilen imaji ve tuhaf din anlayisi alasagi ederek yapmayi hedeflemekte.

Fakat bunu yaparken Hz.Isa a.s 'in kendisini ve hakiki Hristiyanlik yni nasarilik dinini ehlikitabi top yekun silmek cabasi, Musa a.s'in hikayesini ve Nuh a.s in kissalarinin hep efsanelerden gelen soylentiler oldugunu ortaya koymasi cok cahilce ve hatta ahmakligin daniskasidir.

Kur'an-i Kerim kayasina toslarsiniz ve orda size "HEY DUR BAKALIM" denir.

Muminun Suresi 83: Yemîn ederiz ki bize de, atalarimiza da bu, bundan evvel va'dolundu, bu eskilerin masallarindan baska bir sey degil» dediler

Nahl Suresi 24: Onlara rabbiniz ne indirdi? Denildigi vakit da «eskilerin masallari» dediler

Kalem Suresi 15: Karsisinda âyetlerimiz okunurken «eskilerin masallari» dedi

Boyle sarlatan cahillerde vardir ki, bunlar kalkarlar mucizevi olaylari bilimle aciklamaya calisirlar illa bu mucizeleri, efendim Musa a.s in Nil nehrinin kana bulanmasi ordaki baliklarin yumurtlama donemiymis de onlarin etkisi ile kizil renk almismis. Bak bak nerden vuruyor adami. Birde bunu TV belgeslinde, hakikaten nehir kizil renk almisken ve bu yumurtlama mevsimi gelmisken yaparlar ve halkin ayagini kaydirip medyada gundem tutarlar. Ne zannettin sen , Firavun Allah j.j. ya karsi gelmis , Musa a.s a karsi cikmis olabilir ama zeki bir kisi idi bir kac senede bir olan bu yumurtlama meselesini kendisinin, saraydaki bir ton kahinin ve saray arsivindeki onca dokumanin isiginda bilmeyecek kadar cahil oldugunu sanmak ahmaklik degilde nedir ki?

Nehrin suyunun firavun yanlilarina kan gorunup, Musa a.s in takipcilerine normal gorunmesini nasil aciklarlar o zaman ? Belki ozel gozluk takiyorlardir kim bilir, bu belki de bir sey var onu desmek lazim :)...

Yok efendim falanca tarihte bir volkan patlamis akdenizde, o tarih Musa a.s in donemine rast gelmis (Sanki kizildenizin yarilma gununu biliyorlar da!) bu volkanin etkisi ile denizde dalgalanma olmus, bu dalga suyu once cektiginden dolayi denizde yarik olusmus, bu da denizin ikiye yarilma mucizesi diye tarihe gecmis.

Hayret dogrusu, bak nerden nereye geliyor, once akdenizde volkan patlamis, bunu kalkiyor volkan lavindan aldigi inceledigi orneklerden kalkiyor tahmini bir patlama tarihi tutturuyor, bu bilmedigi tahmini tarihi kalkiyor denizin varsayimla tesbit ettigi hareketinin etkisine bagliyor, ordan yine bilmedigi denizin yarilma hadisesinin tarihine denk getiriyor ve tam o anda da Musa a.s'da ne tesaduf deniz kenarina gelmis halkiyla ve asasini denize uzatmis buyur bakalim deniz yarilmis. Vah Vah , buna inanan insanlar var biliyormusunuz, buna inanip tartisan, denizin yarilma hadisesini yalanlayan buna benzer ornekler verenler var. Allah c.c. nun su sonsuz uzay boslugunda koskaca gezegenleri, evrendeki yildizlari gezdirip , evirip ceviren onlari yoktan var eden Allah c.c.nun bir kizil denizi yarmaya kudreti yok mu ? Mucizelerin her birinin ardinda onlarin goruntulerinin ve kaydedilen hadiselerinin her birinin ardinda sonsuz hikmetler gizlidir. Mevlana Hz.nin oglu Hz. Sultan Veled K.S 'in sadece Musa a.s in asasini anlattigi Maarif kitabinin icinde asanin hikmetlerini sayfalarca anlatiyorda bitiremiyor sonunda soyle diyor:

Asâ dedigin nedir? Bu asâ, bir günestir ve âlem ondan aydinlanir; onun pariltisindan ve nurundan âlemde karanlik kalmaz. Onun varligiyla çirkin güzelden, istenmiyen istenilenden, sevilmiyen sevilenden, nakit kalptan, aslan köpekten ayrilir. Belki o yere inmis göksel bir terazidir. Gökyüzünü O yük­seklere kaldirdi, ölçüyü O kurdu. ( Sûre: 55, Âyet: 6). Her ne kadar gök yük­sek ise de, terazi ondan daha yüksektir. Fakat dogrulugu meydana koymak, dogruyu egriden, agiri hafiften, ölüyü diriden, gülü dikenden, kendine tapani Tanri'ya tapandan, ölümlüyü ölümsüzden, vefaliyi cefalidan,
yere mensup olanlari göge mensup olanlardan, bu cihana mensup eder. Kör gözlü, düsük bir kimseyi üstün ve begenilen bir insan yapar. Firavun'u ve adamlarini suya batirir ve onun zamaninda, onun sikintisini çeken Beni Israilî'lere gururlarin­dan nankörlük etmelerinin ve bu nimet bollugunda "sogan, sarimsak istiyoruz" 40 demelerini ister. Belki bu asâ, saadet iksiridir. Çünkü yüzbinlerce nasipsiz fakiri, tam bir nasip ve saadete kavusturur. Bilgisizlik bakirini, bilgi yapar ve kâfirlik ve sertligini, yumusakliga çevirir. Eger âlem ve gökler, yerler hepsi kagit, nehirler ve denizler mürekkep, baglar, agaçlar ve ormanlar da kalem olsa ve bunlarin hepsi yazilsa yine de asanin faydalarindan tek bir sir yazilmis, anlatilmis olmaz. O halde ey musa! sen, asanin faydasini, o kadar biliyordun ki, o kadar, kader ilminde, miktarindan fazlaydi. Ve kadir gecesi gibi ugurlu ve kutlu idi. Isi yapan biz oldugumuz için, her seyin faydasini da biz biliriz. "
Maarif-i Sultan Veled den alinmistir.

Cengiz Kalkan : Mücadelende Yolun açik, kalbin ve kelamin herzaman güçlü olsun demekten baska Ne diyeyim üstad. Allah Senden razi olsun.

Gariban:
Cumlemizden insaallah Cengiz'cim. Bu 911 ile ilgili yeni baska bir belgesel daha izledim dun gece 1 saat 30 dakikalik oda guzel idi ama sanirim turkcesi yok henuz. Bu konulari isledigimiz iyi oldu insaallah bunlari bizim sitede yayinlariz zeitgeist din kismi adi altinda.

Simdi bu filimde adamlar dinlerin hep insanlari yonetmek icin kurulu misyonlar olduklarindan bahsetti. Bu dedigi dogru degildir.Din demek Allah'in Nurunun daimi olusu demektir. O Nur'da daimiyet ve tazelik bulur kisi. Bu Nur ile butun herseyi daimi kilan ALLAH'dir ve kendisinin bir ismi de EL-DAIMU'dur.Din gunun(yevmeddin)un malikidir. Din gunu diyince sade kiyamet gunumu dusunecegiz? Yevm: gun diye bahsedilen hocamin tabiri ile Y: yasayis, V: zahire cikaris, M: Resulullah SAV'in Nuru. Ozaman Allah'in Nuru bu Nurumim noktasindan tecelli ederek madde ve mana alemini ayakta tutuyor ve Nurullah'in daimiyeti zahire cikip daimiyeti sagliyor.

O zaman DIN diriligin diri olusun, insanin sah damarindan kendisine daha yakin olan RABB'i ile devamli irtibat halinde olusudur. Bunu insan akli kendi kendine perde olup yalanlasa bile bu hakikatte boyledir. O Allah'in Nuru olmasa hic bir sey devamlilik saglayamaz evrende. Insanin bunu anlamasi ve farketmesini saglamak icin DINin ozundeki dirilik oldugunu ve Nurullah'in daimiyeti oldugunu farketmesi icin, kendi ozundeki Hakikat-i Muhammediye noktasina ulasmasi ve oraya SALL etmesi lazimdir. SALL demek SILA demektir, ulasmak demektir baglanmak demektir, kanala girmek demektir. Namaz farsca kelimedir, Arabcasi SALAT kelimesidir. Bu yuzden Resule SALAVAT getirmek , Resulullah SAV'in Nuruna SALL etmek demektir. Bak bildigimiz nehirdeki SAL da bunun gibidir, iki yaka arasinda ulasim saglayan bir aractir. DIN diriliktir, oyle kitaptaki kuru bir soz degildir din.

Din insanin ozundeki RABBisi ile irtibatini saglamasi, insanin ozundeki hakikati bilmesini, bulmasini, olmasini ve yasamasini saglatandir. Kanunlar kumesi, ibadetler yasaklar ve izinlerden olusan politik bir rejim gibi gorulmemeli. Cennet sadece sizin ahirette gideceginiz bir yurt olarak dusunulmemeli, daha yasarken onu burda bulmalisiniz, cennet EL-AN vardir...

Insandaki inanc eger yanlis gudulenirse, tagut ve imansiz kisilerin elinde inanc silah gibi kullanilirsa, toplum zulm gorur. Bu yuzden Resulullah SAV sizi ALLAH diyerek te kandirirlar demektedir.

Dunya barisi diye bugun insanlarin istedigi sey, insanlarin el bebek gul bebek dayanisma icinde guzelce yesin icsinler, eglensinler, hayatlarini zorluk ve mesakkatten uzak refah icinde yasasinlar, savasa vesaireye kalmadan, birbirlerinin canina kastetmeden, bunu basarma hayali icindeler insanlar. Bu bir vehimdir , hayaldir, iluzyondur.

Bu baris dusuncesinin ardinda olan BAZI insanlar dunyanin sefahatini surmek arzusu icindedirler. Bir kisim butun sorunu bu dinler cikariyor, Allah yoktur bilime inaniriz bunlari sildik mi rahatlariz dunya gulluk gulistanlik olur diyor. Her isledikleri pisligi ve halti insandaki genlere dayatiyor olur bunlar hastaliktir hos gorelim diyor. Diger kisim ise bu dinleri silemeyiz o zaman birlestiririz diyor. Halbuki dinleri birlestiremezsiniz mumkun degil ve silemezsiniz de. Birlestirmek demek yeni bir din sistemi kurmak demektir ve dinlerin cogunun akidelerinde uyusmazliklar vardir. Bir musluman put onunde hindu gibi secde etmez. Bir Budist Allah inancini kabul etmez, Hristiyanlar asla peygamberimizi kabul etmezler, isterseniz her dediklerini yapin onlarin sonuc degismez.

Simdi ben o baris diye cirpinanlara soruyorum, kendi evinizin icinde esinizle, aile bireylerinizle, akrabalarinizla,arkadaslarinizla baris ve sukuneti saglayabildiniz mi? O evet diyen baba yigidi gormek lazim.

Amerikan toplumu sefahatin had noktasina ulasmis bir toplum, o yuzde 30 luk nereye gittigini bilmedikleri vergiyi vermekteler ve sorgulamiyorlar cunku bu gun yasadiklari buyuk evlerin, Obizite olmus bir toplum olarak tukettikleri hadsiz yiyecekleri ile, eglence ve zevk icinde sefahat surmek ve nefsi hastaliklarla tamamen cepe cevre sarilmis durumdalar. Bireylerinin dunya cografyasinda asyanin avrupanin yerini bilmedikleri bir millet. Hristiyanlik ise, ya fanatikce yasanmakta ve Evangelistiklerin elinde oldugu gibi musluman dusmaligi icinde islami Deccal (antichrist) olarak gormekteler ki buda inanci savas icin kullanilabilir kivama getirmekte. Diger yandan halkin icinde kiliseye gitmeyen, dinle ilgili herhangi bir ibadet etmeyen Hristiyanligi etiket olarak tutan cogunluk bir gurupda mevcut. Birde evrimcilik akimini ve bilimi onde tutariz diyen teknoloji duskunu baska bir gurupda var. Bunlarin icinde yasayan azinlik baska din mensubu milyonlarca insanda var.

Bu gurublarin cogunluguna bu sefahat ve eglence hakim, isterse musluman isterse ne dinde olursa olsun. Cunku insanlar denildigi gibi medya vesaire ile surekli etki altinda yasamaktalar, insanlar kendilerine gelemiyorlar ki! Dusunmelerine engel olunuyor. Dusunenler ise bir avuc insandir. Bu yalniz Amerika icin degil tum dunya genelinde boyle eglence, sefahat ve dunyaya karsi asiri bir sehvet hakim olmus. Internet bunu hizlandirmis. Turkiye'de de boyle inceleyen bilir, her sey acikca ortada.

Bu gizli guc denilen kimi bunlara Illuminati der, kimi baska isimler verir, bunlar toplumu avrupa ve asyada dinleri, afrikada ise kabilecilik ve irkciligi kullanarak diledigi gibi birbirine sokmakta , silah satmakta, bunlardan diledigi geliri saglamaktalar. Bu geliride merkez kabul ettikleri super guc ulkenin insanlarina belli bir kismini parasal olarak dagitmaktalar, onlarda bunlari elde ettikleri icin, seslerini cikarmamaktalar. Fakat maneviyatlari cokmus bir durumda.

Yani uzun lafin kisasi, Hakiki DIN vardir, diridir ve bilinir, bulunur, olunur, yasanilir. DIN yalanlanamaz, efsane degildir, cahiller toplumu halinde anlasilmadan taklidi takip edilirse, kotu kisinin elinde silah olabilir, cozum onu silerek saglanamaz, taklidi de yapilsa Allah korkusu oldugundan bir temizlik yine soz konusudur. Din olmasa baska sey silah olur kotu kisilerin elinde. Insanlar bu dunyaya sahiplenmek icin diledigi seyi kullanma azmindedirler.

Ama bu HAKIKI ISLAM DINini takip eden cok az Hakikat erleri vardir, hikayelerde anlatilan evliyalar gunumuzdede mevcuttur, onlar Cennetteki TUBA agacinin bize uzanan dallari gibidirler, golgelerinde dinlenecegimiz cennet agaclari gibidirler, diridirler, hurdurler, arayin onlari canla bas ile, bunlari arzulayan onlarin sozlerinde cenneti yasarken bulurlar, onlarda sizi lazim ve layik oldugunuzda bulurlar. Onlari dunya sevgisi diger insanlari etkiledigi gibi etkilemez.Kalpleri Allah c.c ve Resulullah SAV in sevgisi ile doludur.

Onlar baris diyorsa dediginin hakikatini yasiyorlardir. Dini DAR degillerdir, Hakikat Eri'dirler. Konustuklari zaman sozleri kalplerde curumus canlara Allah'in izniyle dirilik verir. Paraya mala mulke, sehvete duskunluk yoktur onlarda. Collerdeki vaha gibidirler, arayip bulanlara su verirler. Bu su kizildenizin suyu gibidir. Firavun yanlisina kan gorunur, Musa ehline taze ve dirilik olarak gorunur. Kendinizi arayin , kendi kalbinize ozunuze yonelin, samimi, sadik, sabirli iseniz selamette sizi bulur insaallah.

Bu gecelik bu kadar olsun, sonra devam ederiz insaallah. Allahu Zul celal hatalarimizi kusurlarimizi affetsin, bir guzellik varsa Allah'tan dir, kotuluk nefsimdendir. Tum kardeslerimiz ve aileleri icin ramazanda Allahu Zul Celal'den hayr ve maddi manevi bereket dilerim.

"Subhaneke Allahumme ve bihamdike eshedu en la ilahe illa ente estagfiruke ve etubu ileyke.": "Allah'im! Seni her türlü noksanliklardan tenzih eder, hamdimi sana takdim ederim. Senden baska hiçbir ilah bulunmadigina sehadet ederim. Senden magfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum." (tirmizi, deavat: 38)

Allahumme Salli Ala Seyidina Muhammedin ve ala ali seyidina Muhammed.

Selam ve sevgiyle

Gariban

Resim

“Görsel Tasarım” sayfasına dön