Enfal-29

Kullanıcı avatarı
gülengözler
Yeni Üye
Yeni Üye

Enfal-29

Mesaj gönderen gülengözler »

يِا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إَن تَتَّقُواْ اللّهَ يَجْعَل لَّكُمْ فُرْقَاناً وَيُكَفِّرْ عَنكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ وَاللّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ

Ey iyman edenler! Allaha korunursanız o, size bir fürkan verir ve tarafınızdan seyyiatınızı örter, sizin için mağfiret de eder, Allah azîm fadıl sahibidir

Enfal-29

Kaynak olan Furkan, meleke olan Furkan..
Kaynak olan Furkan olan Kuranı okursanız takva sahibi olursunuz.
Furkan sizi takva sahibi yapar..
Takva sahibi olursanız ALLAH sizin için ( meleke ) olan Furkan güç yaratır.
Doğruyu yanlışı ayırt edebilme feraseti verir...
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Re: Enfal-29

Mesaj gönderen gullale »

gülengözler yazdı:يِا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إَن تَتَّقُواْ اللّهَ يَجْعَل لَّكُمْ فُرْقَاناً وَيُكَفِّرْ عَنكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ وَاللّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ

Ey iyman edenler! Allaha korunursanız o, size bir fürkan verir ve tarafınızdan seyyiatınızı örter, sizin için mağfiret de eder, Allah azîm fadıl sahibidir

Enfal-29
Değerli gülengözler, açılımını yaptığınız Âyeti Kerîme hakkında âcizâne şöyle ÂNlamaktayım;

İttikâ: takva sâhibi olma, kavîliği ittihaz edinme, ALLAH ile senlikte olma, muhatabı "ben" ve "SEN" olarak ikiye indirme, Kesreti ikiye çekebilme, ALLAH'tan gayrıyı kaldırma, durumunda ALLAHu Teâlâ'nın "ben"i olayların İÇ YÜZünü ayırt edecek ÂNlayacak hâle getireceğini, "ben"de "mü'min ferâset"i ortaya çıkaracağını, OL-ÂN'ın İKİ YÜZlülüğünden, KESRET YÜZünden, VECHULLAH'a vâkıf olmamızı sağlayacak idrak düzeyine ERdireceğini;

FURKAN'a erenlerin"seyyie"lerinin, -akıl düzeylerince yaptım zannında olduklarının !- kendilerinden değil RABBlerinin şe'ni olarak zuhûr ettiği idrâkine vararak "benlik sâhiplenmeleri"nin örtülerek, RABBi'l-Âlemîn'in kılışı, yaratışı, yapışı olduğunun ÂNlayışına varmakla "ĞAFERA" olacaklarını, sorumluluklarının üzerlerinden sıyrılıp alınacağını;

Bunları Âzameti ve Fazlı ile bilir hâle getirir, bildirir, anlatır, üst anlayış seviyelerine, akl-ı selîm seviyesine yakınlaştırır olarak ÂNlamaktayım...

MuhaMMedî MuhaBBetlerimle...
Resim
Kullanıcı avatarı
gülengözler
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen gülengözler »

teşekkür ederim düşünceni anladığını paylaştığın için, yanlız açıkçası ben fazla bişey anlayamıyorum sizin paylaşımlarınızdan ağır geliyor bana
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

gülengözler yazdı:teşekkür ederim düşünceni anladığını paylaştığın için, yanlız açıkçası ben fazla bişey anlayamıyorum sizin paylaşımlarınızdan ağır geliyor bana
Kıymetli kardeşim, RABBimin lutfuyla siteye ilk girdiğim sıralarda ÂNlamak konusunda çok sıkıntılar çektim, ümîdimi kestiğim zamanlar oldu, üzüldüğüm, gıpta ettiğim... Saygıdeğer büyüğümüz Kul İhvâni'nin sitede mevcud olan eserleri ve Forumdaki yazılarını OKUyarak, üzerinde düşünerek ve paylaşımlardan yararlanarak ÂNlamaya başladım. Henüz TAMM ÂNlama İÇinde olduğumu kastetmiyorum ancak ÂNlamaya başlamak ÂNlamak YOLunda in şâe ALLAH ümîd verici âcizâne...

Ki sizin âyet hakkındaki açıklamanız, Kul İhvâni büyüğümüzün değerli bilgilerinden nasîbiniz olduğunu göstermekte...

MuhaMMedî MuhaBBetlerimle...
Resim

“Kur'an-ı Kerim” sayfasına dön