ASLANNNN

Kullanıcı avatarı
aliyarimdir
Üye
Üye

ASLANNNN

Mesaj gönderen aliyarimdir »

ASLAN

Bir aslanın şöhreti etrâfa yayılmış idi. Herkes akın akın o aslanı görmek için bir sene süren zorlu bir yolu göze alır, ne zaman ki aslanı görürler, o zaman bir adım atamazlardı. O kimselere denirdi ki, nihâyet siz bu aslanın aşkı ile bu kadar yol teptiniz. Halbuki bu aslanın bir hassâsiyeti vardır ki her kim onun huzûrunda cesur olur ve elini ona AŞK ile sürerse o kimseye zarar gelmez.

Eğer bir kimse ondan korkarsa, aslan ona gazab eder. Ve belki bâzılarına da

"benim hakkımda ettiğin kötü bir zandır"

diye kasdeder.Şimdi bu böyle bir şeydir.

"Bir sene yol teptiniz ve bu aslana yaklaştınız?Bu tereddüt nedendir? Adımınızı ileri atın"

Kimse adım atmaya cesâret edemedi, insanlar şöyle cevap verdi.

"O attığımız adımların cümlesi kolay idi. Adım, aslanın gözü önünde atılan adımdır..."

Hz.Ömer'in îmandan kasdettiği, aslanın gözü önünde atılan adımdı.
O adım nâdirdir.
Velîler ve seçilmişlerden (haslardan ve mukarreblerden) başkasının işi değildir ve ASL adım budur.
Geri kalanı bu adımın ayak İZleridir.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/miscellaneous3513qg2il.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

ALİ YâRimiz
Kisb u KâRimiz
KerBeLâ Yürek
Ah u ZâRimiz…

Resim

ZEVK 3746

“MaSALLarın ASL u FASl ı, YAŞA-maktır! BİL ki!” GiBi!
SoN AD-ım da sÖZ e BAĞ-lı, AD-ımların İLKi GiBi!
Söz-Sohbet-Zevk-HaZZ BİL-meyen, EL AL-mayan, YoL BUL-mayan!
ALİ ŞaH ASLAN-ın GÖRse, TaŞa TUT-ar TİLKİ GiBi!..

27.01.10 21:15
i s t n b l…
çÖL-de
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

ASLaNNNN!...

Sonsuz Sınırsız İLMULLAH kadar, RESULULLAH Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimize ve EHL'i-Beyt'ine SALLat ü SELÂM Olsun!
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

eseddddddd muhteşem bi örnek
haya ediyorum açıkçası ...
Af Allahu Anh ...
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Re: ASLANNNN

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

"Vallahu Ali İbni Ebi Talibi’l- Galib radiyallahu teâlâ anhu ve keremullahi vechehu."

HaKK OKKa-sı
AŞKK HoKKa-sı
ÂLeM – ÂDeM
“Be” NoKTa-sı..

Resim

ZEVK 4191

RASÛLULLAH (sav) EMÂNeti, Kur'ÂN İLE Ehl-i Beyt -i (as)
DUY-ÂN UY-ÂN HaKK Dostlarla Her ÂN BİLE Ehl-i Beyt -i (as)
İ N Â Y E T-i H İ D Â Y E T-i S E L Â M E T-i R A B B ıMıZdan!
A L İ S ı R R ı SıFıR-SoNSuZ!.. ÇARK-ı ÇİLE Ehl-i Beyt -i (as)!..

26.09.10 10:10
Kşlr-gvrcn-krnçlşminş…

SÖZ ALLAH celle celâlihu’nun..
Resim

وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا
Resim ---Ve karne fî buyûtikunne ve lâ teberrecne teberrucel câhiliyyetil ûlâ ve ekımnes salâte ve âtînez zekâte ve atı’nallâhe ve resûleh(resûlehu), innemâ yurîdullâhu li yuzhibe ankumur ricse ehlel beyti ve yutahhirekum tathîrâ(tathîran) : Evlerinizde vakarla oturun (evlerinizi karargah edinin), ilk cahiliye (kadınları)nın süslerini açığa vurması gibi, siz de süslerinizi açığa vurmayın; namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah'a ve elçisine itaat edin. Ey Ehl-i Beyt! Gerçekten Allah, sizden kiri (günah ve çirkinliği) gidermek ve sizi tertemiz kılmak ister.”
(Ahzâb 33/33)

ذَلِكَ الَّذِي يُبَشِّرُ اللَّهُ عِبَادَهُ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ قُل لَّا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبَى وَمَن يَقْتَرِفْ حَسَنَةً نَّزِدْ لَهُ فِيهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَكُورٌ
Resim ---Zâlikellezî yubeşşirullâhu ibâdehullezîne âmenû ve amilûs sâlihât(sâlihâti), kul lâ es’elukum aleyhi ecren illel meveddete fîl kurbâ ve men yakterif haseneten nezid lehu fîhâ husnâ(husnen), innellâhe gafûrun şekûr(şekûrun) : İşte Allah, iman edip salih amellerde bulunan kullarına böyle müjde vermektedir. De ki: "Ben buna karşı yakınlıkta sevgi dışında sizden hiçbir ücret istemiyorum." Kim bir iyilik kazanırsa, biz ondaki iyiliği arttırırız. Gerçekten Allah, bağışlayandır, şükredene karşılığını verendir.”
(Şûrâ 42/23)

SES Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem’in..Resim

Resim --- Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “İnnî târikûn fikümü’s sâkaleyni kitâballahi ve ıtretî: Ben sizin içinizde iki ağırlık bıraktım biri ALLAH’ın kitâbı biri de ıtretim (zürriyetim,ehli beytim)” buyurmuştur.
(Müslim Fezailü’s- sahabe 36,37; Darimî, Fezâilü’l-Kur’ân 1; İ. Ahmed, III/14,17-4/367,371; Şeybe; Hatîb)

Resim --- Zeyd ibn-ü-Erkâm (radiyallahu anhu)’dan Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Ben size temessük edip (tutunup) sıkı sarıldığınız takdirde dalâlete (sapıklığa) düşmekten korunacağınız iki şey bırakıyorum: Bunlardan biri diğerinden daha büyüktür: Kitâbullah. Bu, semâdan arza uzanan ALLAH’ın ipidir. Diğeri Ehl-i Beytim olan yakınlarımdır. Bu iki şey, Kevser Havzının başında buluncaya kadar birbirlerinden ayrılmayacaktır. Bu iki şey hakkında benden sonra nasıl davranacağınıza iyi bakın.” buyurmuştur.
(Kütüb-i Sitte, Muhtasar C.12/499)

Resim --- Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Hayber günü: “Yarın sancağı öyle bir kimseye vereceğim ki o, ALLAH’ı ve Rasûlünü sever, ALLAH ve Rasûlü de onu sever.” buyurunca Râvi devâmla derki: Bu söz üzerine (kendilerini seçsin diye sahabe) boyunlarını uzattılar. Ama, Rasûlullah (sav): “Bana Alî’yi çağırın!” buyurdular. Alî (kv) getirildi ama gözlerinden rahatsız idi. Hemen gözlerine tükürdü ve sancağı ona verdi.ALLAH Teâlâ Hazretleri onun eliyle fethi müyesser kıldı. Râvi devâmla Âl-i İmrân 3/61 âyeti indiği zaman “Gelin, oğullarımızı ve oğullarınızı çağırâlim...” buyurup hemen Alî’yi, Fatıma’yı, Hasan ve Hüseyin (Aleyhi’s-Selâm)’ı çağırdı ve “ALLAH’ım bunlar benim ailemdir (ehlimdir).” buyurmuştur.
(Müslim, Fezâilü’l-Ashâb 32 (2404); Tirmizî, Menâkib (3726)

Resim --- Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “ALLAH (celle celâlihu)’yu kendi ni’metleriyle sizi beslediği için seviniz, beni ALLAH’a olan muhabbetinizle seviniz. Ehl-i Beytimi de bana olan muhabbetiniz sebebiyle seviniz.” buyurmuştur.
(İbn Abbas (radiyallahu anhu) dan; Hasen olarak; Taberanî-Kebir; İbn Hibban ve Tirmizî)

Resim --- Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Her peygamberin, mensub olduğu yakınları vardır. Fatıma evlâdı böyle değil (onlar benim mensubum). Ben onların velîsiyim ve yakınlarıyım (Bir ağaç ve dalları), onlar benim ıtretim (neslim-zürriyetim) dir. Benim tıynetimden (tabîat, huy, cibillet, yaratılış) yaratılmışlardır. Onların fazlını (iyilik, fâzilet, erdem, lütuf) yalanlayanların vay hâline. Onları seveni ALLAH (celle celâlihu) sever. Onlara buğz (kin, nefret, sevmeme) edenlerden ALLAH (celle celâlihu) de nefret eder.” buyurmuştur.
(Câbir (radiyallahu anhu) dan; Hâkim-Müstedrekte ve İbn Asakir)

Yâ RaBBeNâ İlmin Kadar:

Resim

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

...imtihAN...imtihAN ..BİR adım amma imtihANNNNNNN..... imtihAN...imtihAN...imtihAN...imtihAN..
at atabilirsenn BİRadım...zaten mesele BİR adım BİR numara olacak sende BİR adım gidince ON adım gelen O...

BİR adımca KUVVET YA RABBENA...
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

hamdolsun yazdı:...imtihAN...imtihAN ..BİR adım amma imtihANNNNNNN..... imtihAN...imtihAN...imtihAN...imtihAN..
at atabilirsenn BİRadım...zaten mesele BİR adım BİR numara olacak sende BİR adım gidince ON adım gelen O...

BİR adımca KUVVET YA RABBENÂ...
CAN kardeşim HamdolsuNNN, gönlüne bereket - ağzına, eline sağlık!

İn şâe ALLAH "BİR AdIm'ca KUVVET" dileriz SULTÂN'ımızdan "BİR ÂDEM'ce kuVVet" -'ALİ- kuVVeti ki AslaNNNN yürekli...
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim
Ramadan-ı Şerîf'in son DEMlerinde ALİ Haydâr-ı Kerrâr himmeti niyâz edelim, ASLAN ÂVÂZlı...
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Resim
Resim

“Tasavvuf” sayfasına dön