Olmadı ..

Gençlerimizin Şiir, Hikaye ve diğer Konu çalışmaları.
Kullanıcı avatarı
islaminesil
Aktif Üye
Aktif Üye

Olmadı ..

Mesaj gönderen islaminesil »

Hayatımda ilk defa yapacağım bir işi isteksiz yapacağım .. Oysa daha düne kadar ne kadar istekliydim..Aylar öncesinden hayali kurduğum, bir ay öncesinden hazırlıklarını yaptığım , gerekli şartlarını yerine getirdiğim bir iş..Bir hayali gerçekleştirecektim .. Soyut olarak sarıldığım gerçeğe somut olarak bakacaktım..Gözlerimin aradığını gözlerime bahşedecekti Yaradan..Olmadı ..

Gerekli şartlardan birisi bugün belirli bir zaman sonra gerçekleşecek diye haber aldım..Ama zamanım kalmadı 3 gün içinde bu işi halletmem gerekiyordu..O işten de bi haber aldım ; Gerekli şart yoksa Somutlaştırmak istediğin hayalin gerçek olamaz ....

Ben ne talihsiz bahtsız bir adamım..Neden çok istekle başladığım işler böyle yarım yamalak kalıyor..Çok istemiştim çok..Belkide son 4 aydır beni mutlu eden tek istekti bu..Ne kötü bir durum..Yıkıldım resmen..Ben neden bu kadar eksiğim acizim ALLAH ım .. Kalbimi yokluyorum yine hata benimdir diyip arkamı dönüyorum..Yalnızlığımın bedelini ödediğime inandığım ve bu uğurda bir çok emelimden vazgeçtiğim hayalim ..Olmadı .. Olmadı .. Olmadı ..islaminesil ..

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/imzamnwi1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Sevgili islaminesil!
"Olmaz! Olmaz! deme,
Olmaz olmaz!.."

Olsun! ve Olmasın! biz kulların hakkıdır ve imtihanıdır.
OL-ÂN ise Hükm-ü HAKKtır..

Kul gerken her türlü tedbiri alır da, HAKK'ın Kaderi Tecellî eder..
Olsa da Olmasa da artık haktır...
Hak ve Hayrı emreder,
Bâtıl ve Şerri yasaklar..
Akıl ve Nakille Tercih İmtihanı başlar...

muhammedi Muhabbetle..
Resim
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

Sevgili İsmail Kardeşim...
Sohbette BİZ'e Kuran-ı Kerim'den ayetler okumuştun...

Ben de sana bir ayeti hatırlatayım istedim...

Bakara Suresi-216:...Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Sabırlı ve serinkanlı olmanı tavsiye ederim... Yaşadığın durumu hemen hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde yaşarız... Allah HAKK ve HAYRI görenlerden eylesin inşaallah...

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
senim
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen senim »

Amin amin amin Halim hocam ...
En son senim tarafından 05 Ağu 2008, 10:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/senim.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Değerli Kardeşim İslaminesil, yazınızı okurken hayretler içinde kaldım. Bu cümleler İslaminesil kardeşime mi aitti? İslaminesil'in(lerin)ağzından çıkacak sözlerin arasında bu tarz sözler olabilir miydi? Her ne idiyse 'ol'mayan(?) sizi üzgün, kırgın,umutsuz,çaresiz bırakan biz böyle duramayacak mıydık rüzgarların, fırtınaların önünde? İslaminesil böyle bir nesil miydi? İslaminesil varoluş tarihimizden 'an'ımıza değin göğsünü kurşunlara,tanklara siper etmiş bir nesil değil miydi? 'Ol'mayan bir rüzgar bir fırtına bir kurşun olsa da göğsümüz çelikten duvar değil miydi? ki 'Ol' der ve 'olur' ayetini hiç unutur muydu İslaminesil? 'Ol'muyorsa 'ol' dememişti YARATAN, -neden olmadı?- diyecek miydik? Yoksa bize bir mesaj vermek istedin de biz mi alamadık? Bunlar senin ağzının, gönlünün sözleri olamaz. Başka birşey anlatmak istemiş olmalısın... Anlamak nasip ola inşallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
gulgoncaa
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen gulgoncaa »

Bismillahirrahmanirrahim

Sevgili İslaminesil kardeşim,
Yanlış hissetmediysem isteğin bana maneviyatla ilgili geldi.Rabbim çok cömert kardeşim, emin ol bir gün gani gani gösterecektir.Kafandaki gözler doymadımı, manada doyarsın.Mana alemi gerçek alem ya ! Ruhunun midesi, dili, gözü, kulağı, aklı ordan doyurulur.O tokluk üstünde ve içinde oldumu da seni, Rabbimin yolunda yürüyememekten başka hiçbirşey üzemez.
Gerçeğe soyut olarak sarıldığını yazmışsın ya.Sen somut somut sarıl kardeşim.Hakkında en hayırlı olan an, Rabbimin bilgisindedir.Ama tecrübelerimden diyebilirim ki; bu hayırlı an çoğunlukla 'vazgeçtiğim ' andı.Vazgeçmelerimde, ikram nasib oldu.Hani sen 'çok istedim çok', 'eksiğim, acizim' diyorsun ya.' Hatam vardır' diyorsun ya.Çok doğru söylüyorsun canım kardeşim bizler günahkarız, aciziz ve muhtacız.Günahtan başka neyimiz var 'YAPTIK DİYEBİLECEĞİMİZ'.Bütün güzel ve iyi şeyler O'nun (CC). Lütfundan hatalarımızı görmemiz,lütfundan tövbemiz, yine lütfundan ümidimiz var.
Bizler erler gibiyiz.Peki komutanım, peki komutanım ! Ben askerlik yapmam, yapamam diyemiyoruz.Sabır ve sebatla devam.
Canım kardeşim senin ne istediğini de bilmeden yazdıkça yazdım.Dervişin fikri ne ise zikri de o derler ya' İsteğinin manevi olduğunu düşünerek yazdım.Rabbim isteğine lütfunun ve rahmetinin bereketiyle muamele etsin.
Memnun ol inşaallah.
Allah'a emanet ol kardeşim.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/gulgonca.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

“DÜNYANIN NERESİNE gidersen git, kendini de yanında götürüyorsun”

demişti düşünür.
Dolayısıyla mutlu olmak, teselli bulmak, bir tatlı huzur almak için farklı ve ücra mekanlara kaçmanın insanı huzurlu kılmaya yetmeyeceğini söylemişti.
Çünkü, o gittiğin yerlere kendini de, duygularını da, anılarını da, alışkanlıklarını da, seni huzursuz kılan temel kişilik özelliklerini de yedeğinde götürüyorsun.

Bütün bunları, üstünden çıkarıp vestiyere verdiğin pardesü gibi bırakıp gidemiyorsun.
Gidemediğimiz için mücadele etmek zorundayız ismail can.
Resim
Kullanıcı avatarı
katre-iNur
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen katre-iNur »

Kıymetli İslaminesil Kardeşimiz ;

Olmayan sizin isteğinizdir, ancak olan ya olması gereken ise... Bırakın evrenin ahengine karşı durmayı.

Teslim Olun... Tevekkül edin... O herşeyi hakkıyla bilenin ellerine bırakın kendinizi tıpkı denizde sırtüstü yatar gibi.

Olmayan ŞEYler kayıplar , yitikler değilmidir bizi OLgunluğa götüren.

Olmayana takılıp kalmaktansa OL AN'da hikmeti görmek değilmidir MARİFET?

Es Selam
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/katreimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
islaminesil
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen islaminesil »

Sevgili Kardeşlerim ;

Yüce Rabbim den istemeyi bilmiyormuşum ben .. Kalbimden geçeni dönüp istemeyi unutmuşum demekki ..

Benim birçok alanda ilerlememi sağlayan zahidzenderun salih bir gönülle ''İSTE'' dedi. ve istedim ..

Allah büyük Padişah .. Deryası bol yollar dedik ve Hamdolsun dualarım gerçekleşti ..

''OLDU'' ..

Nefsimizin peşine takıldık demekki .. O yine gönderdi O'na sonsuz şükürler olsun ..

Hepinizden Allah Razı Olsun . Efendimizin Şefaatine Nail olasınız.Dua edin Biz anlayışı içersinde hepimize ..

Selamlar Saygılar .. islaminesil ..
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/imzamnwi1.jpg[/img]

“►Gençlik Köşesi◄” sayfasına dön