Tesadüf eseri buldum sizi

Kullanıcı avatarı
GeNaRAL
Yeni Üye
Yeni Üye

Tesadüf eseri buldum sizi

Mesaj gönderen GeNaRAL »

esselamun aleyküm

Siteniz çok güzel tesadüf eseri buldum sizi anlamlı ve güzel mesajlar konular v.s.. Allah c.c her daim etsin başarılarınızın devamı duası ve dileği ile...
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Ve Aleykum Selam Hoşgeldiniz ...

Resim
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Ve Aleyküm selam ve rahmetullahi ve berakatühü

Hoş geldiniz GeNaRAL kardeş...

Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimizin buyurmuş olduğu Kuranı Kerim ve Hadisler ışığında öğretim ve eğitim gaye edinerek, tüm Dosd Muhammedilere hizmet etmeye azmetmekteyiz. Bizlik bezminde BİZliği benimseyerek birbirimizde olanı ortaya çıkararak gelişimi sağlamaya çaba sarf etmekteyiz. Paylaşımlarınızla zevkleneceğiz inşallah...

Muhammedi muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

hoşş geldinn safa geldin kardeşş ...

bunu yeni öğrendim biraz malumatfuruşluk yapayım, herkeze ''hoşgeldin ''denir ama safa geldin denmez...

işte muhammedinurumm öyledir buraya hem hoş gelinilir hem safa ...

kim gittide sefa götürmedi ...kim geldi de sefa bulmadı...

(:
medeeeeet ya Muhammed Mustafaaa s.a.v

tekrar hoş geldin kardeşim öncelikle bu bir nasip işi ben herekeze buyrun gelin diyorum muhammedi soframızda paylaşacak aşımız var ama hepsi gelemiyor tabii nasip işte nasipten öte köy mü var falan dağın filan ardında...

birde son olarak ne zman buraya deftersiz kalemsiz gelsem hay şunu yazmadım o nerdeydi onu bulamadım şu şurdaydı nacizhane önerim ben ne zman deftersim otursam pişman oluyorum buraya

ne demiş Üstadım...kalemsiz talebe silahsız askere benzer ...
Kullanıcı avatarı
GeNaRAL
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen GeNaRAL »

Sevgili üstadım gecemim zamanımın bir çoğunu burada geçirdim öyle güzel seyler öyle feyzler varki Allah c.c sizlerden razı olsun. Söz kağıt kalem konusuna gelince bizlerin sizler gibi sizlerin yanında ne kağıda ne kaleme sarılabilme gibi bir lüksümüz olamaz bizim gibi aciz kullar ancak dinlemesini öğrenmeli biz bu dünyaya boş geldik aha da boş gidiyoruz.. Şöyle bir yazı okuduk internet ortamında kutlu doğum haftası için bir yazar şöyle başlık atmış Bugün karşında Efendimiz Muhammed (s.a.v) i görsen ona ne dersin [internettde bu başlığı arattırırsanız bulursunuz ] neyse efendim dondum kaldım bir anda başlığı okuyunca içimden neler geçdi ama dilime düşmedi En son Şefaat Ya RASULALLAH DEDİM. Yani hocam hoş geldik hoş bulduk lakin kağıt kalemi unutmadık fakat içimizin güzelliğini nefsimizi seytana teslim etmişiz. Böyle kalb i zifiri kararmış bir mahlukatın kağıt ve kalem almaya söz söylemeye hatta gık demeye nefesi yetmez. Değerli kardeşim Çok değerli kalemler var burada bizleri talebeliğe kabul ederseniz sizleri dinlemekle sizlerden bir şeyler alamakla geçirelim burdaki ömrümüzü. Sizler anlatın ki bizim içimiz feraha çıksın inşAllah sefa bulmamız yada bulmamamız önemli değil zaten. Önemli olan kalb güzelliğini yakalamak ve o kalbi Allah Allah diye attırabilmek.. iNŞALLAH.. Selamun aleyküm..
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

ResimResim
Resim

vealeyküm ES SELAM

Kıymetli kardeşimiz GeNaRAL,
MuhaMMed SALLallahu aleyhi Vesellem Efendimizin kervANına hoş geldiniz safalar getirdiniz. Gelişiniz HAKK ve HAYRılara vesile olmasını niyaz ederiz. Kıymetli paylaşımlarınızdan istifade ederiz İNŞAALLAH!

ilk giriş yaptığınızda Kulihvani Hocamızla yeni hizmete sunulan Muhammedikul sitemizin sistemlerini sizlere daha güzel hizmet etsin diye eksikliklerini geliştirmeye çalışıyorduk. ve hocam genaral isimli üye yeni giriş yaptı dedi.. size GÖNLümüzden ilk merhabamızı gönderdik dua ettik HAYRını görün diye İNŞAALLAH!

Kıymetli kardeşim ilk günlerime götürdünüz beni, nerde ne zaman tesadüf kelimesini görsem hemen aklıma TEVAFUK gelir o günleri YÂD ederim...Yana-yakıla cayır-cayır 12 sene boyunca deliler gibi manadan aradığım maddede günahlarım nedeniyle artık karşılaşacağımı ummadığım!
UMUTlarımın kırıntılara dönüşdüğü NOKTAda!
MuhaMMediNur AİLEsine katıldığım sizinde dediğiniz gibi çok etkilendim. Aylarca eserleri okudum. 3 ay süre vermiştim kendime lakin 3 ay yetmedi 6 ayda anca bitirebildim.. yemeden içmeden gezmekten tozmaktan geçtim..
Kıymetli Hocamız KulihvanimİZin eserleri günümüzün sade dilinde aradıklarımı cevaplıyordu..İLHAMlarımın İDRAKına tek tek müthiş cevaplar alıyordum. tabi o sıralar Word dosyasına nasıl not alınır bi haberdim.. 400 mesajıma kadar (büyük harfle yazılan mesajlar) kopyala yapıştırı bilmiyordum.. ve not defterime yazıyor ve ardından tek tek saatlerce mesaj yazıp foruma gönderebiliyordum..çoğu zamanda zaman aşımına uğruyor sil baştan yeniden yazıyordum..

yine o günlerin başında çok büyük gayretle ilk mesajımı yazmıştım;HAKK DOSTumla ilk karşılaşmamızda MUBAREK güzel bir ''TEVAFUK'' demişti.
Sizlerle pAYlaşıyorum benim İÇ-in çok önemli OL-AN ÖZ-EL mesajı;

Değerli kardeşim
hoş geldiniz
bizler öz kardeşleriz ve tek hedefimiz Resululullah sav dir.

Ben mesajınızı görünce cevab yazdım bu da bir tevafuk.

hoş karşılaşma

Muhammedi Muhabbetle ...

MuhaMMedi MuHABBEtimİZle!....
Resim
Kullanıcı avatarı
meryemnur
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen meryemnur »

hamdolsun yazdı:
işte muhammedinurumm öyledir buraya hem hoş gelinilir hem safa ...

kim gittide sefa götürmedi ...kim geldi de sefa bulmadı...

(:
medeeeeet ya Muhammed Mustafaaa s.a.v

Ve Aleyküm ES SELAM ve Rahmetullahi ve Berekatuhu..

Muhammedinur'umuza CANdan HOŞgeldiniz, SEFAlar getirdiniz değerli GeNaRAL kardeşim...

Tevafuğunuz Mübarek OLsun İNŞALLAH..

Resim
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

O Peygamber, inananlara kendi canlarından daha yakındır..…

Ahzâb Sûresi, 6
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

O her şeyi KİTAB’ ında hükme bağlamışken TeSaDüF N ki GeNeRaL Kardeşim…

وَكُلَّ شَیْءٍ اَحْصَيْنَاهُ كِتَابًا

Ve kulle şey'in ahsaynahu kitaba.
Biz ise her şeyi sayıp bir kitaba geçirmişiz.
NEBE Suresi 29 /78

aHSaYN

Bizler; “Rabbim bizlere dünya ve ahrette HaSeNe ver” derken…
ASLında şunu demiyor muyuz…
"Allahım, bizler ne yaşıyorsak senin yazdığındandır ancak…
Sen her şey için EN GÜZEL’ i yazdın… KİTAB’ ında hiçbir şeyi eksik bırakmadın…
O zaman GÖNÜLlerimize NUR ver ki… SANA EN GÜZEL görünen BİZe de EN GÜZEL görünsün… OL-AN ZAT-EN EN GÜZEL’ ken biz bunu görememekteyiz… PERDElerimizden dolayı…

SEN her şeyi olduğu gibi İNSAN’ ı da EN GÜZEL şekilde yarattın…

لَقَدْ خَلَقْنَا الْاِنْسَانَ فى اَحْسَنِ تَقْويمٍ
Lekad halaknel'insane fî ahseni takvîm.
Ki biz insanı en güzel bir biçimde yarattık. TÎN Suresi ayet 4/95

Lâkin TAKDİR’ in gereği…

اَلَّذى خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيٰوةَ لِيَبْلُوَكُمْ اَيُّكُمْ اَحْسَنُ عَمَلًا وَهُوَ الْعَزيزُ الْغَفُورُ

Ellezi halekal mevte vel hayate liyebluvekum eyyukum ahsenu 'amela, ve huvel'azizul ğafûr.
O ki ölümü ve dirimi kadir edip yarattı, sizi imtihana çekip şunu bildirmek için ki hanginiz amelce daha güzel, hem o öyle azîz, öyle gafur. MÜLK Suresi ayet 2/67

"Görelim..." dedin…

ثُمَّ رَدَدْنَاهُ اَسْفَلَ سَافِلينَ

Summe radednahu esfele safilîn. Sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik. TÎN Suresi ayet 5/95

Aşağıların aşağısına atmışken…
Hanginiz o EN GÜZEL yaratılışını bulabilmek için SABIR-SAMİMİYET-SADAKÂT-le
GaYReT edecek ve SELÂMET’ i bulacak ta

“SELÂM SİZE…” denilenlerden olacaksınız…

سَلَامٌ عَلَيْكُمْ بِمَا صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّارِ

Selamun alaykum bima sabertum fe ni'me ukbed dâr.
Selâm sizlere, sabrettiğiniz için bakın ne güzel: yurdun ukbası RA'D Suresi ayet 24 /13

ŞİMDİ BİZ BURADA BUNUN PROVASI’ nı yapıyoruz GeNeRaL Kardeşimiz…

“SELÂM SİZE…”
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

halimkok yazdı:

"Allahım,bizlerneyaşıyorsakseninyazdığındandırancak…
SenherşeyiçinENGÜZEL’iyazdın…KİTAB’ındahiçbirşeyieksikbırakmadın…
OzamanGÖNÜLlerimizeNURverki…SANAENGÜZELgörünenBİZedeENGÜZELgörünsün…OL-ANZAT-ENENGÜZEL’kenbizbunugörememekteyiz…PERDElerimizdendolayı…

SENherşeyiolduğugibiİNSAN’ıdaENGÜZELşekildeyarattın…

Amin...
ElhamdülillahiRabbilalemin…

''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
derdim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen derdim »

Esselamu aleyküm.
Hoş geldin sevgili kardeşim GeNaRAL.
Sizin bu güzel temennilerinize gönülden katılıyorum. Ben de bir ay önce bu hizmetle tanıştıktan sonra gece gündüz demeden istifade etmeye çalışıyorum. ama bir türlü cesaret edipte burdaki bu güzel insanlara duygularımı dile getiremedim. Sizin temennilerinizi görünce bende katılıyım dedim, derdim şu dur ki Şu fani dünyada Alemlerin Rabbi olan ALLAH c.celalüke hakkiyle kul ve Habibine Ümmet olmayı canı gönülden temenni ederim. Şunu da iyi biliyorumki fazla yazıp çizme yeteneğim olmadığı için bende sizin söylediğiniz gibi dinlemeyi tercih ediyorum. İyi bir dinleyici olurum. İNŞAALLAH..
Emeği gecen bütün Kardeşlerimin ve Hocalarımın. ALLAH c.c yar ve yardımcıları olsun ..
MUHAMMEDİ MUHABBETLE .
ALLAHA emanet olun..
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Cümleten hoş geldiniz sefalar getirdiniz değerli GeNaRAL ve derdim kardeşlerimiz..
Samimi gönlünüz Nur-u Mim ışısın her daim..
Bu hasbi hizmet yolunda hepimizin yapabilecekleri kadarınca, kaderince ve imkanıncadır.. Baş Öğretmen Rasulullah s.a.v. efendimizin HAYYat okulunda herkes öğrenir herkes öğretir. Farkında olursun veya olmazsın ama şu yazdıklarınız ilk yazılarınız bile bir insana çok şey öğretir veya hatırlatır.. Samimiyeti hatırlatır en azından ama en önemlisinden..
Hüsnü niyet ile tevazunun bu YOLa tenezzül için ilk şartlardan olduğunu hatırlatır belki..
Tekrarından hoş geldiniz ve hoş da bulduk sizi..
Bu Çeşme gönül verenlerindir ki İlahi İlim ve Muhammedi Edeb Suyundan kana kana içmeniz duasıyla..
Muhammedi muhabbet ve mutluluklar dileriz.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

pehlivan yazdı:Resim

Hoş Geldin Kardeşim.
Çetin yollar umutlar, posta izin çizim çizim
Haritalar varoluşlar yol oluşur bizim bizim

Gerip pirim postunu
Buyur etmiş dostunu
Doldur gönül destini
Gidip yare sunasın
plv
15:40 18:04:2010
Ben arada bir böyle densiz densiz yazarım. Kusuruma bakmayasın...

Resim

Aziz GELdin kardeşimiz "genaral" can!

Hakkı-Hayrı; BİL-meye, BUL-maya, OL-maya ve de YAŞA-maya Muhammedî Hasbî Hizmeti YAP-maya azmeden bir avuç ÂŞIKlar YURDuna SEN de düştün inşaallah..

Gönlümüz seni hoş BULdu şükür..

pehlivAN oğul cANdır, der ne derse der hayydır..

Rahmetli Hacı Osman Babamızın Kadirî Yolundan Pîrimiz Ahmedî Kuddusî Babamızın "Çağıraram DOST! DOST!" çığlığını çınlatmış Rıza Bulsun inşaallah..

Aslı nesli Âşık Pehlivanımız bize "el-ayak" verdi BİZ de içimizden çağladık-ağladık..

Gerip pirim postunu
Buyur etmiş dostunu
Doldur gönül destini
Gidip yare sunasın
plv..

Resim

Benim SîNe SAZımdan Sızl-AN-AN ise:

HAYY DoST!..

AŞKtır Zoru zAHMETin
Zül Celâl’den rAHMETin
AD-ı Güzel AHMETin (sav)
Her AN AD-ın AN-asın!..

*

SîNe Gerek TûR İÇin
İSRÂFİL’e SûR İÇin
Nurun Alâ NûR İÇin
cANın NâRa bAN-asın!..
*

HaKK Kelâmın DUY-a GeL!
HaBiBULLaha UY-a GeL!
SU-SU-z Damla SU-ya GeL!
KeVSeRinde kAN-asın!..

*

MecNuN-a Güller DeReM
LeYLâ KoKusun VeReM
ASL-ın BUL-ursa KeReM
ANlar AŞKın MâNâsın!..

*

SıRR-ı Sıfır SIRAT-ta
ÇharMıHa NaL KIRAT-ta
“ÖLmeden ÖL!” HaYYat-ta
BiR Solukmuş SAN-asın!..

*

“Ah!” ından “ALLAH!” Çıka
“BEN” lik KALE-ni Yıka
SÖNMEZ ATEŞe Tıka
Yüreğinden YAN-asın!..

*

ŞaH-ı MerdÂN-ı AN-ıp
SıRR-ı ALİ de YAN-ıp
Zülfikârın KUŞ-AN-ıp
DüL-DÜL-üne BİN-esin!..

*

SÖZ VERilir YEnilmez
SÖZ SIRR İse DEnilmez
İkİ AT-a BİNİLMEZ
“İkİ” likten İN-esin!..

*

SıRR Seh-ER YEL-lisinde
BİZ-BİR-İZ BeLLisinde
GöR TûR Tecellisinde
ÂŞIKların SîN-esin!..

*

DoST’a DİL-siz DUA-sız
TûR BUL-unmaz TûVâ-sız
KUL İHVANÎ YUVA-sız
KuŞlar Gibi DÖNe-SîN!..

19.04.10 00:30
… da…
En son kulihvani tarafından 19 Nis 2010, 01:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
derdim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen derdim »

SEVGİLİ KARDEŞLERİM PEHLİVAN VE ANKAKUŞU KARDEŞLERİM ::
SİZİN ŞU GÜZEL SİİRİNİZE VE CANDAN DAVETİNİZE ÇOK TEŞEKÜR EDER HER İKİNİZE DE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM:

GURBET DİYARINDAN KAF DAĞINA:
GURBET DİYARINDAN ER MEYDANINA:
GURBET DİYARINDAN AÇILAN KOLLARA:
KOŞ DERDİM MUHAMMEDİ OKULUNA:

BAŞ ÖĞRETMENE ÜMMET OLMAYA:
MUHAMMEDİ DERYAYA DALMAYA:
RASULULLAH AŞKINI TATMAYA:
KOŞ DERDİM AÇILAN KOLLARI SARMAYA:
KOŞ BE DERDİM GÜL KOKUSUNU ALMAYA:

GECENİZ MUBAREK OLSUN MUHAMMEDİ MUHABBETLE
ALLAHA EMÂNET OLUN:::
Kullanıcı avatarı
GeNaRAL
Yeni Üye
Yeni Üye

Dualarınızda kalmak duası ile

Mesaj gönderen GeNaRAL »

Esselamun aleyküm can dostları hak dostları hepinizden ALLAH c.c razı olsun mesajlardan nasıl alıntı yapılıyor bilmediğimden mesajlarınızdan alıntılar yapamadım ki yapmayada gerek yok hep bütün yazılan mesajların hepsi birbirinden değerli ve canı gönülden yazılmış.. ALLAH razı olsunbiz talebeliğe başladık inşALLAH alnımızın akıyla bir şeyler öğrenir ve kararmış kalbimiziaydınlatırız duası ile hepinizden tekrar ALLAH razı olsun.. Dualarınızdan eksik etmeyin bu fakirullahu... ALLAHıma emanet olun .
Kullanıcı avatarı
yolcu
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen yolcu »

HOŞgelDİN(İZ) kARdEŞim(İZ) BİZe!
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
ceylin
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen ceylin »