duanın hikmeti.....

Kullanıcı avatarı
mehrican
Saygın Üye
Saygın Üye

duanın hikmeti.....

Mesaj gönderen mehrican »

Resim

Bir yaz günü, yetiştirdiği hayvanların arasına birkaç tane de kaz ilave etmeyi düşünerek, karşı yakadaki kaz çiftliğine gitmek üzere yola çıkan Yüksel Bey, saatlerini çok iyi bildiği ve hiçbir zaman kaçırmadığı feribotu kaçırır.
O sıcakta bir sonraki feribotu beklemeyi göze alamayınca da kaz alma planını bir sonraki güne erteleyerek geri dönmeye karar verir.
Dönüş yolunda otomobiliyle ilerlerken, bir kaz sürüsüyle karşılaşır.
Kazları takip ederse kendisini mutlaka ait oldukları yere götüreceklerini düşünerek peşlerinden gitmeye başlar. Sürü önde, Yüksel Bey arkada, tozlu topraklı köy yollarında ilerlemeye başlarlar.
Derken bir yol ayrımında sürü ikiye ayrılır.
Bir grup kaz sağa giderken diğer grup düz devam eder.
Yüksel Bey bir an tereddüt ettikten sonra, sağa sapan kazları izlemeye karar verir.
Kazlar yalpalaya yalpalaya bir süre daha gider ve sonunda ağaçların arasına gömülmüş küçücük bir evin önündeki tahta çitlerin arasından geçerek içeri girerler.
O sırada evin kapısı açılır ve yaşlı bir kadın dışarıya çıkarak kazları karşılar. Yüksel Bey, bir süre kadını izledikten sonra otomobilden iner, onun yanına gider ve şayet kabul ederse kazlarını satın almak istediğini söyler.
Yaşlı kadın sesi soluğu çıkmadan bakar bakar ve ardından gözlerinden akan yaşlara hakim olamayarak "Ben taa ne zamandır bu kazları satmaya niyetliyim. Tek derdim, onları satıp içeride aylardır hasta yatan kocama ilaç almak. Ama ne bir yere gidecek halim ne de onları satacak birini bulacak gücüm var.
Dün gece sabaha kadar ağlayarak yakardım. Dualarımın duyulacağını biliyordum. Seni bana Rabbim yolladı oğlum" der.
Yüksel Bey, kazlara yaşlı kadının hayal bile edemeyeceği bir fiyat ödediği gibi ertesi gün oraya bir doktor götürüp kocasını muayene ettirir, ilaçlarını alır ve yaşlı kadının hayır dualarıyla oradan ayrılır...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/mihrican_1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
mehrican
Saygın Üye
Saygın Üye

DUA EDELİM....

Mesaj gönderen mehrican »

DEĞERLİ KARDEŞLERİM....

İSRAİL'İN GAZZE'YE YAPTIĞI SALDIRI SONUCU ÖLEN 360 KİŞİYE ÜZÜLEREK RABBIMIZDAN RAHMET DİLİYORUZ...

HEP BİRLİKTE DUA EDELİM Kİ, ARTIK HAKSIZ SALDIRILAR OLUP, İNSANLAR ÖLMESİN...
ONLARIN YAŞADIĞI ACIYI İÇİMİZDE DUYARAK DUA EDELİM...
YENİ HİCRİ YILDA ÖNCELİKLE DÜNYADA BARIŞ DİLEYELİM...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/mihrican_1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

İnşallah güzel yürekli mehrican kardeşimiz,
gece gündüz duamız bu ama neylersin ki dualar çürüdü Allah cc merhamet etsin BİZlere!..
Tez kurtarsın bir avuç masumu zalimlerin elinden.
Kimliğini kaybetmiş ırkçı krallıkların kölesi olmuş yüz milyonlarca Arap sayılamaz servetler üzerinde yan gelip yatarkan kınayamamakta bile bu vahşeti..
Bu nedenle Yeniden ANAya;
Nur-u Muhammed Şuurunu Bilmeye
Nur-u Muhammed Nurunu Bulmaya
Nur-u Muhammed sürurunda Olmaya
Nur-u Muhammed O-Nuruyla Yaşamaya
Hasbi hizmet Dinimizin ve ülkemizin de geleceği içi çok önemlidir..
İnşaallah Hizmetçiler oluruz..
Muhabbetle..
Resim

“Dua Köşesi” sayfasına dön