Müge ve İbrahim kardeşlerimize Mutluluklar dileriz.

Tebrik ve Taziyeler buraya.
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Müge ve İbrahim kardeşlerimize Mutluluklar dileriz.

Mesaj gönderen aNKa »

Değerli büyüğüm Nuriye hanımın sevgili oğlu İbrahim(mim) yarın Müge kardeşimizle Sünnetullah ve Sünnet-i Rasulullah yolunda hayatlarını BİRleştirmekteler..
Değerli canlarımız gönülleriniz ve ömürleriniz hep Nur-u mim parlasın.
Allahu zü'l-celal düğününüzü daim etsin salih-saliha nesiller nasib etsin inşaAllah..

Kendilerine tüm üyelerimiz adına,
Ebediyyen Muhammedî BİZlik içinde İlahi BİRlik dileriz Yüce Rabbimizden İnşaAllah...

Ebû Hüreyre (r.a.)'den rivâyet olunduğuna göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem : "Kadınlar (ile şu) dört (özellik) için evlenilir: Malı için, hasebi (şerefi) için, güzelliği için, dindarlığı için. Elleri toprak dolası, sen dindâr olanı seç!"

(Buhârî, nikâh 15; Müslim redâ 4, 6, 8, 53, 54, fiten 86; Tirmizî, nikah 4; Nesâî, nikâh 10, 13; îbn Mâce, nikâh 6, 38; Dârimî, nikâh 4; Ahmed b. Hanbel, I, 92, 457, II, 428, IV, 92, 153, 377. Sünen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınları: 8/61)
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Re: Müge ve İbrahim kardeşlerimize Mutluluklar dileriz.

Mesaj gönderen gullale »

Resim
ResimSevgili oğlumuz İbrâhim'in, Müge kızımızla yaptığı evliliklerinin RABBimin rızâsında, Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin yolunda hizmetinde hoşnutluğunda makbul olmasını, yuvalarında surûrla bereketle sağlıkla bir ömür yaşamalarını niyâz ederim.
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Sevgili kardeşlerimizin sevgilerle yoğrulan gönül beraberliğini canı gönülden kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Allah yar ve yardımcıları olsun. Sevgilerine sevgi katsın. Rabbim muhammetinde cem etsin inşallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Sevgili kardeşlerime mutlulukar dilerim, Allah C.C. yuvalarını bereketli kılsın, huzurlarını daim etsin inşaAllah...
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

birler ikilere üçlere dörtlere yolalıyor aslında hepsi BİR ..hayrla dolu bir ömür , mutluluk esen yuvaları olmasını ve muhabbet şekeri nesillere hissedar olabilmeleri duasıyla hayrlı mübarek ola...sevgiyle...
Biraz şiir ,

biraz umut,

bir baş,

bir omuz

... Sonrası Allah Kerim.

"Sen şeker gibi tatlı ol, şükürler et; şükreden kişi daima şekerler alır.

Şükrün yeni eteği, şükredenlerin başlarına saçmak için şekerlerle doludur.

Onun acısını içer de gülersen özünde acılık kalmaz."

Mevlâna, Divân-ı Kebîr

Açın gönül kapılarını, Hoşgörülere yol verin
Sarılın sevgi bağına, Sevmeleri ertelemeyin
Bugün yarında biter, Şimdileri yaşayın…
Ömür bir nefestir gelir geçer.
Daima mutlu, sağlıklı, sevgi ile yaşayın.

Resim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Resim

FAYDALI bir paylaşım da bulunsam sakıncası olmaz inş...

.........

Evladın hayırsızı olmaz… ALLAH HAYIRLI EBEVEYN VERSİN!”

Allah her şeyi insanlar için yaratmış ki, insanlar da her şey için şükretsinler, Allah’tan memnun olsunlar.

Belki çocuklarından şikâyetçi olan ebeveyn, şöyle düşünse; “Allah beni seçmiş, bana bir emanet göndermiş. Ne kadar şükretsem azdır!” O zaman şefkat duygusu artar, evladının kendisine teslim edilen İlahi bir emanet olmasının şuuruyla davranır. Bana soruyorlar; “Hayırlı bir anne, hayırlı bir baba mıyım? Bunu nasıl anlarım?” Ben de diyorum ki, “Hayırlı anne-baba, İslamiyet’i yaşayan, evinin rehberi Kur’an olan anne-babadır.” Kolay iş değil amma cennet de ucuz değil…

Bakınız Bediüzzaman Said Nursi buyurmuş ki: “Ben bu seksen sene ömrümde, seksen bin zatlardan ders aldığım halde, kasem ediyorum ki, en esaslı ve sarsılmaz ve her vakit bana dersini tazeler gibi, merhum validemden aldığım telkinat ve manevi derslerdir ki, o dersler fıtratımda, adeta maddi vücudumda çekirdekler hükmünde yerleşmiş. Sair derslerimin o çekirdekler üzerine bina edildiğini aynen görüyorum.” (24. Lem’a)

Bediüzzaman Hazretleri, bu dersi verdiğinde yaşı seksendir… Tarihçe-i Hayatı’ndan anlıyoruz ki, üstat, bu yaşına kadar binlerce âlimden, hocadan ders almıştır. Fakat üstat, “Annemden aldığım ders başka!” diyor. İlminin çekirdeğinin annesinden aldığı terbiye ve telkinler olduğunu söylüyor.

Bu dersten hareketle torunumdan su istiyorum. Hemen getiriyor. “Güzel torunum,” diyorum, “Bu su nereden geliyor?” “Çeşmeden tabii.” diyor. “Peki, çeşmeye nereden geliyor?” “Barajdan…” diyor. “Peki, baraja nereden geliyor?” “Bulutlardan, gökten yağıyor.” “Peki çeşme, baraj ve bulut mu suyu yapıyor?” “Yoo, Allah yaratıyor!” diyor…
şte bu şekilde sohbetler yapıyoruz torunlarımla. Çocuk nasihat değil, böyle kısa sohbetlerden hoşlanır.

Çocuğun hafızası, boş bir defter gibidir. Ebeveyn bu defteri, sözleriyle değil, yaşayışıyla doldurur. Çünkü çocuk kulağından değil, gözünden terbiye olur. Kuşlara yem veren ebeveynle kuşlara taş atan ebeveynin çocuğu aynı olmaz!

Bir köyde vazifeliydim. Kapı komşumuz çok içki içerdi. Çocuklarıyla hiç irtibatı yoktu. O aileyi, o çocukları görünce efkâr basardı, çok üzülürdüm. Kâğıdıma, kalemime sarılıp başlardım yazmaya: “Yılanlar yavrularını zehirlemezken, filler yavrularını ezmezken, aç kurtlar yavrularını yemezken, akrepler bile yavrularına hizmet ederken insanoğlu bunu çocuğuna nasıl yapar? Ey canavarlar! Artık
vahşilikten vazgeçin. Vahşi insanlar türedi, size gerek kalmadı!” diye… O sarhoş adamın çocukları beni sabahları camiye giderken görüp koşup yetişirlerdi. El ele tutuşur, camiye giderdik. Görüldüğü gibi çocuk zaten fıtraten Müslüman… Ona İslam’ı sevdiren de, İslam’dan da uzaklaştıran ana-babasıdır…

Üstat Bediüzzaman’ın buyurduğu gibi: “Bir çocuk küçüklüğünde kuvvetli bir ders-i imani alamazsa, sonra pek zor ve müşkül bir tarzda İslamiyet ve imanın erkânlarını ruhuna alabilir. Âdeta gayrimüslim birisinin İslamiyet’i kabul etmek derecesinde zor oluyor, yabani düşer.” (Emirdağ Lahikası)

Çocuğun hayırsızı olmaz. Allah hayırlı ana-baba versin…

....

İKİ CİHAN SAADETİ DİLERİM...
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
sev-guzel
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen sev-guzel »

Sevgili kardeşlerim evliliğinizi Rabbim hayırlı eylesin. Saadetiniz ebedi olsun inşaallah
Resim
Kullanıcı avatarı
turguthan
Üye
Üye

Mesaj gönderen turguthan »

Müge ve İbrahim kardeşlerime bir ömür mutluluklar dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili kardeşlerimiz İbrahim ve Müge icin Cenab-ı Allah c.c.'dan bir ömür boyu sağlık, huzur ve nur dolu bir yuva dilerim. Allah gönüllerinizi Nur-u Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem'de cem etsin.

Es Selam ve sevgiyle
garibAN
Resim
fatmabatı
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen fatmabatı »

Müge ve İbrahim kardeşlerim rabbim hayırlı eylesin. saadetler dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim Bezm-i cihÂN, kurulmuş döşenmiş SEVgiliye!
''3 MÎM!'' hatırına.

AH merdivenler!
çıkışı ne çetin,
inişi ne yorucu,
kan ter içinde kalınca can,
KOKUsu misk-i amber mi?
DOKUnması zebani kırbaçı mı?
Nefesi CEBR-ÂİL OKUması mı?

EVinin ERİni, ATAsını HAKKa YOLcu edince yılların içinde;
Bir tek, biricik göz bebeği kalmıştı Elinde, yanında, kolunda, koynunda!
YOLcu etmişti saatler önce SEVgiyle, SEVdiğinin yüreğinin koynuna!
gecenin SEHERinde DENİZin kenarından, denİZin KOKUsunu içine çekmek istedi.
inince merdivenin basamaklarından,
gERçekle YÜZLEşiverdi.
ÖZünden çoşunca sEL OLdu DAMLAdı basamaklara, gÖZ yları!
ELindeki, yanındaki, GÖNLündeki KAN/CAN uvermişti.
Kalınca, Teke TEK!
TEK!; teke TEK sadece!
YEK! Yeke YEK yürek,
Yeke YEK; YEK sadece!
YEK-pârem OLunca, cANıma CAN!
CANım cANAnıma OLur, TEK cÂN!

ResimHcrmd ssszc
04:24
16.06.2013
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim
Es SeLÂMü ALeykuMm!..

ERen ELİn TUTamaMIŞ
EL SANılan >ELdivenler!.
->ALınan-VERilen NEFes
İNiş-ÇIKış ->mERdivENler!..

*

Deli HaSsÂN BaBa-ma: “BaBaM!” DEmiş..miş..diMmm de Ne Kızmıştı KüKreyerek!...
“Deli HaSSana N-Olmuş!” diyerek!.. ve de EKklemişti ARDından;

DELİ!
ZıRR DELi!
ZıRR DELi!
HınzıR DELi!..

Deyü haykırmıştı ve de SORrmuştu.. “sen hangisiSÎN?”..
“HePisi!..” Dediğimdeyse meşhur “ÇüŞş!”ünü patlamıştı..
“DuRR hele daha DOKUz DOĞurmadın!.. dAHa ANAyın KOYduğu Adla DURuyorsun.. BâKİrsin!”… demiş. Miş.di..
NErden BİLecektim DOKUz DELİyi?.. daha DELİrmemiş..mış..tim ki…

**

NEY-se…
NeY NEYyzense..
Sen de BİL-irsin YEDi Kattır TEKe TEK tERas TEKKemİZ..
URUC'u zor!.. RÜCÛ’u KOR.. Mi’RACı >M-ERdiven-i NÂR-NÛR..
"ÇıKk!." >ÇıKka BİLirSEN!.. "İNn!." >İNneBİLir-SEN ve de ER-SENn!..
“ERr KİŞİ!” NiYYetineyse -> muSALLan!.. -> İMaM-ı Mutlakın >RASÛLLsa!.. sallallahu aleyhi ve sellem...

“mmm” DE!”R-sen! AHhım AĞğlarıM!
--> çÖZ-ülür -> “S Î N” e bAĞğlarıM!
YEDi KAT -> TEKe TEK ->TeKKe-mİZ!
->“çEK!.” e “çEK!.” -> çİLE çAĞğlarıM!..

ZEVK 5456

HaYy HaCeRRin HüCCresinde -> İsmÂİL’in -> b“İSM” SESi var!
NâRın NûRu -> NaZ-NiyAZın… -> MîMde -> NûNun NEFesesi var!
SEN>bende SANNmışım yâ RABB! NAsılda YANNmışım yâ RABB!..
-> Bir TEK dAMMla gÖZ YAŞImda.. Her ŞEYyi var!.. herKESi var!..

23.06.13. 16:03
brsbrs..tktktrstkks…

**

İlk gördüğümde Öğrenciydin İbrahim cANıMmm..
Hep tERli yüzün.. sıksık nefes ALışın.. hep yiğit ve hizmete hazır HÂLin..
Yeni bir YOLun BAŞIndasın!.. sen Habibullah'ın Hatem KaŞındasın!..
Küllî ŞEYyin RABBısı seni yarattıklarına MAHCUB ve de MUHTAÇ etmesin!.
İbrahimî Yüreğin ve de SOFRAn EbeDen AÇIK kalsın gök KUBBede-ceNNette..
CenÂB- Zü’l- CeLÂL-ü ve’l- kemÂL-ü ve’l- cemÂL ALLAH celle celâluhu YÂRdımcın,
El EMîNü’l- HÂLde HÂL-ü müteÂL Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem YÂRin,
Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm ve de DUYup-UYan Ehl-ü ÂL kaddesallahu sırrahu Hazırın-HIZIRın,
Ben garib kul ihvÂNi DERbeDER ise her zamAN her YER ve her HÂLde DUÂcın OLayım inşae ALLAHu Teâlâ cANoğul!..

**

biRR dAMMlacık SU-ya SORrdum!
“DÜŞş” ünü -> HAYRına YORrdum!
>“mmm maSALLı” n mAHhŞER’inde
-> “E lestü!..” beZMi-ni KURrdum!..

ZEVK 5457

BeBe giBi saFf İbrahîMm.. -> DeDe giBi -> eBÛ RahîMm..
RaZİYyeten – MerZİYyeten.. NEdir ceNNet?. NEdir cahîMm?.
toZ-TOPrak OLsa da ihvÂNi.. “D U Â cı” nım DOST DİLinde…
MuhaMMedî MUTLUluk BUL!.. MiM MÜGEsi -> cAN İbrahîMm!..

23.06.13. 16:26
brsbrs..tktktrstkks…

hüLÂsa-yı keLÂM..
geMmsiz KırATTan GEMMliğe seLÂMm..

Resim
TÜRKÇESİ:Allahümme salli alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedîn Resim abdike ve nebîyyîke ve Resûlike ve'n nebîyyil-ümmiyyi Resimve alâ alî seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ümmühâtil-minîne ve zürriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ salleyte alâ seyyidinâ İbrâhîme ve alâ âli seyyidinâ İbrâhîme fil-âlemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd.

MÂNÂSI: ALLAHım! Kulun, Nebîn, Resûlün ve Nebîyyil-Ümmîn olan Efendimiz ve sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’in ailesine ve müminlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahabelerine salât ve selâm eyle! Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’a ve Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’ın ailesine âlemler içinde salât ve selâm ettiğin gibi salât ve selâm eyle! Çünkü Sen Hamîdsin-Mecîdsin!”

(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saâdetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl...)

Resim

Resim

TÜRKÇESİ: Allahumme bârik alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin abdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve'n nebîyyil-ummiyyi Resim ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ummihâtil-mu’minîne ve zurriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ bârekte alâ seyyidinâ İbrâhîme ve alâ âli seyyidinâ İbrâhîme fil-âlemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd.

MÂNÂSI: ALLAHım! Kulun, Nebîn, Resûlün ve Nebîyyîl-Ümmîn olan Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)’in ailesine ve müminlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahabelerine; Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’a ve Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’ın ailesine âlemler içinde bereket ihsân eylediğin gibi bereket ihsân eyle! Şüphesiz ki Sen Hamîdsin-Mecîdsin

(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saâdetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl...)
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

SEVGİLİ KARDEŞ(İM)İMİZ NUR-YE,
OĞLUN İBRAHİMİ EVLENDİRMİŞSİN, kayın valide olmuşsun....
Ama inanıyorum ki çok iyi bir ANA olacaksın...
Elhamdülillah ki Rabbime, iyi bir kayınvalide olduğumu söylüyorlar, hatta bazen alışveriteyken gelin kızmla,
ANNEn mi diye soruyorlar.
Bir yerde okumuştum, ne derece doğru bilemiyorum.:
Her kadında hem analık damarı, hem de kumalık damarı varmış mış....
Gelin kızı ilk görende, hangi damar atarsa öyle sürer gidermiş...
Her zaman şükürdeyim, analık damarım kabarmış deyi...
Amannn, Gülsüm abla senin başka işin yokmu deme emi..
Senin için de duacıyım, gelinini bağrına bas çok sev ...
Öyle ki oğlun bile imrensin inşaeallah....
Mutlu, huzurlu Muhammedi Nurla aydınlanan bir yuvaları olsun; her zamam her daim inşaeallah..
Sevgilerimle , seni ve çocuklarını kutlar gözlerinden öperim...
Allahcellecelalüh'e emanet olunuz
....

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

gönlünden gelen DÛA içinde CÜMlemiz için ÂMİN إِن شَاء اللَّهُ ablacığım.

''Amannn, Gülsüm Abla senin başka işin yokmu deme emi..'' der miyim ablam tecrübe konuşuyor, kıdemlisin kaç adım ileridesin MAÂŞALLAH daha ben ÇÖMezim :) . HAKK ve HAYR olanları ÇÖMleriz. Dedim bak ne aklıma geldi.
Biliyorsun BİZim Köyde bahçe var. Yaz olunca ZERzavat dikeriz. Anamla.
Hocam da nadasta kalmış bahçenin çapalanmasını üstlenir. Sen bi düşün o sebzelerin nasıl tatlı olduğunu. Yiyenlerin tadı damağında kalıyor. "Yok öyle bir şey!é deyip duruyorlar her gördüklerinde. ben de diyorum ki: ''BİZim bir kervÂN kıtMÎRimiz var onun ELi değdi.'' diyorum.
uzun seneler sebzelerin tatları damaklarında kalacak sanırım.
TARLAyı düzleyen olunca değme keyfimize ne de olsa ER işi bel çapa!
Anamla da sebze fidelerini dikeriz. Anam seslenir "ÇÖMle fideleri de öyle getir!."
Ben de elimde demet yaparım. Rahatça alır diker fideleri Anam.

Ablam: Kıdemli kayınana sen, çömez de ben...
Onlar, BİZim AYNalarımız onlara baktığımızda ne ektiysek kendilerinde kendimizi görmekteyiz.
İlgimizi, alâkamızı, sevgimizi, saygımızı ÇÖMliyelim de demet demet sevgili yavrularımıza sunalım إِن شَاء اللَّهُ

Onlarda yavrularına bizim ÇÖMlediklerimizi aktarırlar إِن شَاء اللَّهُ

MuhaMMedî SEVgiyle kal ablacığım...
Resim

“Tebrik ve Taziye” sayfasına dön