zahid arkadasim

Tebrik ve Taziyeler buraya.
Kullanıcı avatarı
elifnur
Yeni Üye
Yeni Üye

zahid arkadasim

Mesaj gönderen elifnur »

Selâmün aleyküm

Zahid ölmeden bir gün önce Konya evi dergahında sabah namazından sonra uzandım içim geçmiş peygamber efendimiz sağ eliyle beni yanına çağırdı dizinin dibine oturdum uyandım uzun zamandır bu siteye gelmiyorum..

öylesine baktım zahid hakka yürüdü üzüldüm zahidle iki sene sohbet ettim yüzünü hiç göstermedi kendi hakkında bir şey söylemedi hep rüyalarıma Ömer isminin sırrı ile geldi rüyamda bile yüzü kapalıydı olum haberini aldıktan sonra içime unutulmaz bir acı çöktü namazımda aklıma geliyor dua ediyorum ağlıyorum dün gece sabaha kadar etrafımdaydı sanki bir şey istiyordu sıkıntılıydı hakkımı sonuna kadar helal ettim ona Yasin okudum sabaha kadar etrafımda mana aleminde dolandı durdu kalbime gelen dua edin ruhunu şad edin her tarafım titriyor kalbim diyor 70 bin estağfurullah çekin ruhuna gönderin ki ruhu şad olsun kendimce duamı edeceğim hala gözlerim doluyor anlayamıyorum Allah ona merhamet etsin kabrini pür nur etsin...amin
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teala hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı."
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Re: zahid arkadasim

Mesaj gönderen MINA »

ve aleykümesselam elifnur kardeşimiz,
gönlünüzü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz...
Rabbim'iz razı olsun inşallah...
Gönlünüze doğan NUR sav, MÜBAREK OLsun..

Zahid CANın, Rüyalarınıza Ömer isminin sırrı ile gelmesi, ne hoş bir işaret ASLında....

Allah Sevdiği Kulu, Kullarına da Sevdirir." Hz.Ömer (R.a)

ve uzun bir aradan sonra tekrar sitemize yönlendirilmeniz...
HAY ALLAH...c.c

Gönülden isterdim ki yakından tanıyayım kardeşimizi...
Nasip değilmiş...

Ama O'nu sevenleri, O'nda sevilenleri görünce, sevgiyle anılası, deruni bir güzellik görmekteyiz...
Allah'a şükürler olsun...
ÂLEMde böylesi güzel insanlar çok az...
Bazen farkedemeden yanıbaşımızdan GELip GEÇiyorlar...
SES-SİZce..

Fark ettiklerimizinde değerini BİLenlerden eylesin GÜZEL RABBİM-iz..
sonsuz aminnnnnnnnnn......

Zahid canımız,
gönül gözümüzle gördüğümüz hoş SEDA SESinle...
sevdiklerin seninle....

ebedi âlemde ebedi mutluluklarla OLasın...

Resim
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

elifnur yazdı: 70 bin estağfurullah çekin ruhuna gönderin ki ruhu şad olsun kendimce duamı edeceğim hala gözlerim doluyor anlayamıyorum Allah ona merhamet etsin kabrini pür nur etsin...amin

Enes Bin Malik (RA) söyle anlatiyor: Hz Peygemer (sav) Efendimiz, bir yolculugu sirasinda: "Estagfirullah deyiniz" buyurdu.

Biz de her birimiz, "Estagfirullah = Allah Teala'dan bagislanmami dilerim" diyerek Allah'dan magfiret taleb ettik. Biz bunu söyledikten sonra Hz Peygamberimizin (sav): "Onu, yani "Estagfirullah" sözünü 70e tamamlayin (70 yere Estagfirullah deyin)" buyurdu.
Biz 70 defa "Estagfirullah" deyince, Hz Peygamber (sav): Herhangi bir kimse, kadin olsun, erkek olsun bir günde 70 defa Allah'tan bagislanmasini dilerse, yani "Estagfirullah" sözünü söylerse, mutlaka (süphesiz ve kuskusuz) Allah o kimsenin yediyüz (700) günahini bagislar" buyurdu...

ESTAGFIRULLAH zikr edelim...
Kardeşimizin ruhuna gönderelim inşallah...

sevgiyle
...
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
elifnur
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen elifnur »

tamam insallah bunu gece ne kadar yapabilirsek hepsini Aytulun ruhuna gonderelim....
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teala hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı."
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

yapalım..yapalım..yapalım..
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kıymetli kardeşlerimiz Aytül CANımız için KURÂN-ı KERİM Hatm-i ŞERİFi cüz olarak kardeşlerimizle paylaştık 7.ci gecesine kadar okuyacağız إِن شَاء اللَّهُ

okumak isteyen kardeşlerimiz olursa yeni bir KURÂN-ı KERİM Hatm-i ŞERİFi cüzleri paylaştırılabiliriz..
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kıymetli kardeşlerimiz Aytül CANımız için 2.ci KURÂN-ı KERİM Hatm-i ŞERİFi Hacer kardeşimiz Almanya'da ki kardeşleri ile okuyacak إِن شَاء اللَّهُ
Resim
Kullanıcı avatarı
islaminesil
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen islaminesil »

Zâhidlerin kalbini neşede ve O'na gittiklerini görürüm.
Gönülleri göçmüş dünyadan,
Onları Gördüğümde; şöyle görürüm ki onları,
Yeğane huyları cömertlik olan, sultanları olmuşlar yeryüzünün..

İbrahim Hakkı Hz.leri
Marifetname
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/imzamnwi1.jpg[/img]

“Tebrik ve Taziye” sayfasına dön