Miraç Kandiliniz Mübarek olsun,

Mübarek Günlerimizde birbirimizi hatırlayalım.
Kullanıcı avatarı
eyup
Dost Üye
Dost Üye

Miraç Kandiliniz Mübarek olsun,

Mesaj gönderen eyup »

Miraç kandiliniz mübarek olsun,

http://www.muhammedinur.com/MIRAC_KANDI ... le-35.html

Muhammedi sevenlerin birbirini dualarından eksik etmemesi dileğimle
Kullanıcı avatarı
Tahiri
Özel Üye
Özel Üye

Re: Miraç Kandiliniz Mübarek olsun,

Mesaj gönderen Tahiri »

Resim

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Beni gören gerçekten HAKK’ı görmüştür.” buyurmuştur.
(Ebu Katade (ra) dan; Buhârî, Tâ’bir 110; Müslim, Rüyâ 11-1776; İmâm Ahmed, Müsned V-306)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Beni rüyâda gören kimse uyanık iken de görecektir veya beni uyanık halde görmüş gibidir. Zîrâ şeytân benim sûretime giremez....” buyurmuştur.
(Ebu Hureyre (ra) dan; Ebu Dâvud, Edeb 688-5023 ve benzeri hadisler: Buhârî, İlim 38, Edeb 109; Müslim Rüyâ 10,11-1775)

ALLAH celle celâluhu,
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizi GÖRmeyi
Ve MuhaMMedî Mi’racını yaşamayı yaşarken nasib ve kısmetimiz EYlesin!
İnşae ALLAH mi’rac kandilimiz mübârek olsun!
Resim
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen simurg »

-Mi’rac-

Rabbimiz bizim Mi’racımızı murad ediyor.
Bu sebeple Resûlullah Sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz’e Mi’racı ikram etti,
Ve biz kullarına da bu Mi’rac’ta Mi’racımız olan namazımızı ikram ve hediye etti.
Şükürler olsun.
Bütün Ümmet-i Muhammed’in gözünün nuru gönlünün sürurudur namaz.
Yani Mi’rac-ı Muhammediyyedir.
O sebeple Mi’rac Kandilinde de benim aklıma en önce gelen namaz oluyor.
Ve namaz ile ilgili daha yeni yaşadığım bir hikayeyi anlatmak istiyorum.

Yine bir yolculuktaydım. Eve dönmek üzere otobüs bekliyordum.
Otobüse terminalden binmeye imkan yoktu.
Servis ile yakındaki bir ara durağa getirilmiştim.
Yabancısı olduğum bu yerde otobüs bekliyordum, yalnızdım.
Otobüs saatlerini çoğunlukla namazları rahatça edâ edebileceğim bir şekilde ayarlamaya çalıştığım halde,
o gün buna hiç imkanım olmamıştı.

Ve gün boyu süratli bir koşuşturmacadan sonra öğle namazı vaktinin çıkmasına yaklaşık 15 dakika kalmıştı.
Otobüsün gelmesine de yaklaşık aynı süre vardır.
Ama ara durak olduğu için belirsiz bir beklemeydi, otobüs daha erkende gelebilirdi,
normalden geçe de kalabilirdi.

İçimde bir savaş halini ağırlıkla hissediyordum.
Dünyanın engellemeleri ve
peşipeşine olagelen, birbirine yapışmış gibi sıralanan zorlayıcı olayların arasında
namaza vakit ayırmak için bazı şeyleri ertelemek
yada bazı şeylerden vazgeçmek gerekiyordu çoğunlukla.

Bazen de namazı erteliyor veya vazgeçiyorduk gafilce
(ben bazen böyle yapmaktaydım, onun için söylüyorum bunları)

İşte yine bu otobüs bekleme zamanı ciddi bir sıkıntı ve savaş halini almıştı kalbimde.
“Allah affeder!” diyordum kendime avunmak isteğiyle.

Tuhaf bir hastane çarkının içinde gün boyu dolanıp durmaktan başım dönmüştü,
Tamda ruhumun dinlenme ve dünyanın kaosundan kurtulmaya,
hiç değilse nefeslenmek için ara vermeye ve bir mi’racına ihtiyacım vardı,

Ancak namaz için otobüsü kaçırmaya cesaret edemiyordum.
İşte tam bu anda bana doğru gelen bir hanımı farkettim,
kucağında, (sonradan 1,5 yaşında olduğunu ve adının da Ahmed olduğunu öğrendiğim) yavrusuyla
doğru gelip karşımda durdu bu kardeşim.
Selâm verdi, selâmını aldım.
Namazı kılmamış olduğumu yüzümden okumuş bir ifadeyle şöyle dedi bana.

“Hadi gel yakında temiz bir mescid var, namazları kılıp öyle gelelim buraya”dedi bana
“ama otobüsün gelmesine çok az var, ya kaçırırsak” dedim gafilce.
“Ya namazı kaçırırsak!. Allah otobüsü bekletir. Gel hemen kılarız. Merak etme!” dedi.
Bu kadar kararlı ve doğru bir söze hiç itiraz edemedim.
“Peki kılalım inşaallah” diyebildim.

Dosdoğru mescide götürdü beni, beraber namaza durduk.
Ahmed ise annesinin namaz kılmasına öyle alışmıştı ki,
sessiz ve uslu bir bekleyiş ile yanıbaşımızda bizi sabırla bekledi.
Hayatımın en hızlı ama en serinletici namazını kılmıştım.
Hafiflemiştim. Ferahlamıştım. Avuntularımının azabından kurtulmuştum.

“Mi’rac neşesi bu olsa gerek”diyordu kalbim. Sevinçler içindeydim.
“Sen bana bu vaktin namazını kıldırdın, bana hayrın dokundu. Rabbim sana cümle hayrları ihsan etsin inşaallah kardeşim”
dedim bütün içtenliğimle.
Ve sonrasında gaybi duanın kıymetini bildiğimden başka bir şey söylemedim.

Bu yaşadığım olayı bu mi’rac kandili zamanlarında şimdi daha çok idrak edebiliyorum sanırım.
Çünkü bu “Allah kuluna kulundan tecellî eder” misali birşeydi.
Benzeri olayları pekçok yaşıyoruz ama
ancak dikkatlice düşünüp idrak etmeye başladığımızda
şükretmeye yetecek kelime bulamayacağımızı anladığımız bir noktaya geliyoruz.

Rabbim o bir vakit namazı bana kaçırttırmadı. Kıldırdı.
Bana mi’rac hediye etti. Ruhuma huzur vermeyi murad etti.
Ve beni secdede kendisine en yakın noktada bulundurdu.
Sardı sarmaladı, gönlümü ısıttı, dualarıma ve şükrüme doyasıya fırsatlar verdi.

Hiç doyamayacağım bir rızık ile rızıklandırdı.
Beni andı, beni hiç unutmadığını unutmayacağını,
Elimi bırakmadığını, bırakmayacağını yeniden yeniden hatırlatmış yaşatmış oldu bana.

Ben Rabbime secdede utanmaya başladım.
Öyle temiz bir yerde, öyle pamuk gibi saf ve yumuşak duygular içinde bulunduruluyorum ki,
Şu yüzüm temiz pak olsunda secdeler benden utanmasın diye çok dua ediyorum.
Rabbime “Rabbim” demeye doyamıyorum.
Mi’rac hediyesi işte benim için bunlar demek.
Namazımdan alıkoyan herşey ve bütün gafilliğime rağmen yine RAHMET’ler ile
bu kulunu kuşatan Rabbime sonsuz kere sonsuz hamdü senâ ederim.
Şükürler olsun inşaallah.

Cümle Ümmet-i Muhammed’in, bütün kardeşlerimin Mi’rac Kandilini tebrik ederim
Hepimize mubârek olsun inşaallah. Âmin.
Âmin Ya Muin Celle Celaluhu.
Kullanıcı avatarı
tahaakb
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen tahaakb »

Miraç Kandilimiz hepimize mübarek olsun ALLAH (c.c) bu günü geceyi hakkıyla idrak eden ve yaşayanlardan eylesin!
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Resim

• Her dilde anın adı

Her cânda anın yâdı

Her kuladır imdâdı

Mevlâ görelim neyler

Neylerse güzel eyler
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

سْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

ءَامَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ
لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

Amener rasulu bi ma unzile ileyhi mir rabbihi vel mu'minun, kullun amene billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve rusulih, la nuferriku beyne ehadim mir rusulih, ve kalu semi'na ve eta'na ğufraneke rabbena ve ileykel masîr
La yukellifullahu nefsen illa vus'aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena la tuahizna in nesina ev ahta'na, rabbena ve la tahmil aleyna isran kema hameltehu alellezine min kablina, rabbena ve la tuhammilna ma la takate lena bih, va'fu anna, vağfir lena, verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kâfirîn

O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti, Mü'minler de (onlardan) her biri Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandı."Onun (Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız (hepsine inanırız), dinledik, (kabul ettik) emrine itaat ettik, Ey Rabbimiz, mağfiretini isteriz. Son varışımız ancak sanadır" dediler.

Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez. Herkesin kazandığı hayır faidesine, yaptığı şer kendi zararınadır. "Ey Rabbimiz, unuttuk, yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme, Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma. Bizden sadır olan günahları sil, bağışla, bizi esirge. Sen mevlamızsın bizim. Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et."

(Bakara - 285/286)

Ebu Mes’ud (ra)’dan:

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem; “Bakara Süresinin sonunda iki ayet vardır ki, kim onları bir gece okursa, bunlar ona kafi gelir” buyurmuştur.

(Buhari, Müslim, Ebu Davud, Tirmizi)

Mi'raçta aldığı hediyeyi insanlara "kafi gelir" diye müjdeleyen Resûlullah Sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz’e salat ve selam olsun, mi'raçta namazı ikram eden Rabbimize şükürler olsun...

Kandilimiz mübarek olsun...
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

"Sen dönerken miraçtan ilahi hediyelerle,
Bizim için miraç olan beş vakit namazla,
Bakara suresinin son iki ayetiyle,
Ve şirke düşmeyenin affedilebileceği müjdesiyle
Dönerken sen miraçtan,
...Biz ahir zamandan Ebu Bekir edasıyla bakıyoruz sana
“O söylediyse doğrudur” Rasulullah söylediyse doğrudur..."
MİRAC'IN MÜBAREK OLSUN..YA RESULALLAH..SALLALLAHU ALEYHİSSELAM...
tamersah tarik yazdı:سْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

ءَامَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ
لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

Amener rasulu bi ma unzile ileyhi mir rabbihi vel mu'minun, kullun amene billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve rusulih, la nuferriku beyne ehadim mir rusulih, ve kalu semi'na ve eta'na ğufraneke rabbena ve ileykel masîr
La yukellifullahu nefsen illa vus'aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena la tuahizna in nesina ev ahta'na, rabbena ve la tahmil aleyna isran kema hameltehu alellezine min kablina, rabbena ve la tuhammilna ma la takate lena bih, va'fu anna, vağfir lena, verhamna ente mevlana fensurna alel kavmil kâfirîn

O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti, Mü'minler de (onlardan) her biri Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandı."Onun (Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız (hepsine inanırız), dinledik, (kabul ettik) emrine itaat ettik, Ey Rabbimiz, mağfiretini isteriz. Son varışımız ancak sanadır" dediler.

Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez. Herkesin kazandığı hayır faidesine, yaptığı şer kendi zararınadır. "Ey Rabbimiz, unuttuk, yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme, Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma. Bizden sadır olan günahları sil, bağışla, bizi esirge. Sen mevlamızsın bizim. Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et."

(Bakara - 285/286)

Ebu Mes’ud (ra)’dan:

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem; “Bakara Süresinin sonunda iki ayet vardır ki, kim onları bir gece okursa, bunlar ona kafi gelir” buyurmuştur.

(Buhari, Müslim, Ebu Davud, Tirmizi)

Mi'raçta aldığı hediyeyi insanlara "kafi gelir" diye müjdeleyen Resûlullah Sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz’e salat ve selam olsun, mi'raçta namazı ikram eden Rabbimize şükürler olsun...

Kandilimiz mübarek olsun...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim

Rucû-Uruc-İ'râc...
M i M İ'râcı...
M den M ye yolculuk...
Yâ!, yürüyüşü..
Esrâ! B-'Abd'i-Hİ!

Yâ, Rasûlullah'ın harfi, tanımlayıcısı!
Yâ SîN! S'nin N'ye Yâ bağlantısı...SîN-e sıRRı…
Yâ Rasûlullah!
Mubârek ola Mi'râcımız...
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

Resim

ZEVK 1411

Dost!
Duânı SECDEde SALL!

SîNeni SER SECDEye ki gÖZlerinden DUÂ aksın!
HAKK Yakîndir sen de yaklaş! MİRAC NÛRU alnın yaksın!
Dünyaya gÖZün dikme! SEVenlere SEVgili
Şikâyetsiz ŞÜKR et RABBa! Onda Onu BULacaksın!

16.03.1998 16:01
Resim

Kıymetli kardeşlerim,
Mahşerimize perde olan kir sohbetlerimizden Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem efendimizin HABİBULLAH hamamında temizlenme gayreti ile bulunduğumuz PîR sohbetinde, 28 peygamber âleyhis selâmlarımızın (4X7=28) uğradıkları şehirlerde İLİM-EDEB-İRFÂN ve ERKÂNıyla, BİLmeyi- BULmayı –OLmayı ve YAŞAmayı sağlayacak ziyaretlerimizde SELLimizde(SELL>TESLİMİYYET) ve SALLına(SALL>İSTİKAMET), OL-ÂN GÖNÜLe Seferimizde BİZe muhaffakiyyetler dilerim.

Ankebut 29/65; Kıbleye yöneliş ise yaşayışın tümünde, kul olarak, memur ve mecbur olduğumuz tek yönlü yoldur...
TESLİMİYYET ve İSTİKAMET tevhidi adâlettir.(Kul ihvânî DİVANından)

فَاِذَا رَكِبُوا فِى الْفُلْكِ دَعَوُا اللّٰهَ مُخْلِصٖينَ لَهُ الدّٖينَ فَلَمَّا نَجّٰیهُمْ اِلَى الْبَرِّ اِذَا هُمْ يُشْرِكُونَ
Resim---''Fe iza rakibu fil fulki deavullahe muhlisîne lehud dîn, felemma neccahum ilel berri izahum yuşrikûn.: gemiye bindiklerinde dini Allah'a has kılarak O'na ihlasla dua ederler. Derken kendilerini karaya çıkardı mı derhal (Allah'a) ortak koşmaya koyulurlar;’
(ANKEBÛT suresi 65. ayet) (Resmi: 29/İniş:85/Alfabetik:8)

RIZA'ya RÜCU' ve ÛRUCun Mİ'RÂÇında...
Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLemin azîz ruhuna İlmullah kadar Salât ve Es Selâm olsun!..
Mubarek Mİ'RÂÇ gecesinin hürmetine binaen BULunmuş olduğumuz sohbette Kızları-oğulları olarak yediklerimiz NÛR- OLsun CEZÂkALLAHu HAYR-ÂNan إِن شَاء اللَّهُ!....

MuhaMMedî MuHABBEtlerimİZle!....

ResimHz. Berâ (radıyallâhu anhâ) anlatıyor:
"Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"Yatağına girdiğin zaman şu duayı oku:
"Allahım nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim, işlerimi sana emanet ettim, sırtımı sana dayadım. Senin rahmetinden ümitvârım, gazabından da korkuyorum. Senin ikabına karşı, senden başka ne melce var, ne de kurtarıcı. İndirdiğin Kitab'a, gönderdiğin Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'e iman ettim".
"Eğer bunu okuduğun gece ölecek olursan fıtrat üzere ölmüş olursun. Şayet sabaha erersen hayır bulursun"
.
[Buhârî, Daavât 7,9; Tevhid 34; Müslim, Zikr 56, (2710); Tirmizî, Daavât 76, (3391); Ebû Dâvud, Edeb 107, (5046, 5047, 5048).]

ResimResûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) : "ALLAH (cc)'yu kendi ni'metleriyle sizi beslediği için seviniz, beni ALLAH'a olan muhabbetinizle seviniz. Ehl-i Beytimi de bana olan muhabbetiniz sebebiyle seviniz." buyurmuştur.
(İbn Abbas (ra) dan; Hasen olarak; Taberani-Kebir; İbn Hibban ve Tirmizî)
Resim

“Bayram ve Kandil Mesajları” sayfasına dön