Kulihvani-nur-ye, Msn sOHbetleri

Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Kulihvani-nur-ye, Msn sOHbetleri

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

2008 /KulihvÂNi-nur-ye, Msn sOHbeti;

ResimKulihvÂNi: Es-SeLÂM nurCAN;

Her yerin müşterisi olacak bu âlemde herkes ÖZünün emrinde ve işinden aklından memnun.
Herşey ve hepsi bir arada nuriye canım.
MUSA aleyhi’s-selamı gördük üzüm satmaktayMıŞş
Çoban YAHYA aleyhi’s-selam'la koştular ellerinde üzümlerle!
SEVGİ ise; çağırıcı, getirici, götürücü, işi bitiricidir.
Bu Tevhîd TeKKesinde kimler terbiye olmadı ki,
Zincir kıran zırdelilerin, kuzu oldu gün geldi..
HAKK ve HAYR duacısıyız İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..
BİZde Duâ Birliği dileriz.
Her gece benek gibidir, mânâ göklerinde!
Bir delikten süzülmekte HaKk'a dualarımız..

DUAmızın ASLı: MuhaMMedî ŞÛURa ulaşan CAN, o kimsedir ki: Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem ve ALLAH celle celâlihu’dan RAZIdır güvenir, güvenilir.

ve ALLAH celle celâlihu, Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem ondan razı olup güvenirler.
Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’in formülü basit ve ucuz “İLLâ ve İLLâ => SEV-SEVil!. ”
İşte bu İMAMiYyeyi BİLmek BULmak OLmak ve YAŞAmak için;
DEVR-ÂN, SEYR-ÂN, CEVL-ÂN ve HAYR İŞimiz olmakta bir ömür.
Başı sonu BİRdir BİZde!
Mesele o NOKTA ki arakesitte.. Abdullah SALLallahu aleyhi ve SELLem ve Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem arakesitinde OL ve YAŞA!. İŞi ..
=>DEVR de BİZ BİR.. YÜZ mü?
=>SEYR de BİZ BİR.. SÖZ mü?
=>CEVL de BİZ BİR.. ÖZ mü?.
=>HAYRda BİZ BİR.. KÖZ mü?. ALEV mi?.

"Meğer Mevlam üryan iMiŞş."
Körler ile sağırlar dilsizlerle birleşMiŞş giydirmeye can atmaktalar..
Ahmaklık ZOR-İŞ!
Her kulağın gözün ve dilin anahtarı bir DİRİ-dedir.
Bu nedenle “BİZ BİR-İZ” ve BİriBİRimizin Hizmetçisiyiz.
Kişinin kendi AKLı kapalı kapıdır.
Kendine kapalı kapı, en zâlim kapıdır nurCAN!.
Korkunç bir yalnızlık karanlık ve acıdır bu HaKksızlıktır aslında NAKİL anahtarı olmazsa olmaz şartıdır İSLÂMın!
Kim için BENim için!.
Nasıl PÎR aleyhi’s-selam.. Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem.. KurÂN-ı Kerim.. El HAKk celle celâlihu bu Sırat-ı Mustakîmdir
Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLemi BuLmayan, başka birini bulmuştur, zâten o ise şeytandır, adı önemli değil!
Hâşâ “ALLAH!.” dese de, o ALLAH celle celâlihu değildir.
Nasıl deriz bu sözü ALLAH celle celâlihu: Dikkat edin “o çok kandırıcı sizi “ALLAH” diye diye de kandırır!. ” diye 2 âyet var;

يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّكُمْ وَاخْشَوْا يَوْمًا لَّا يَجْزِي وَالِدٌ عَن وَلَدِهِ وَلَا مَوْلُودٌ هُوَ جَازٍ عَن وَالِدِهِ شَيْئًا إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ فَلَا تَغُرَّنَّكُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَلَا يَغُرَّنَّكُم بِاللَّهِ الْغَرُورُ ﴿
Resim---''Yâ eyyuhân nâsuttekû rabbekum vahşev yevmen lâ yeczî vâlidun an veledihî ve lâ mevlûdun huve câzin an vâlidihî şey’en inne va’dallâhi hakkun fe lâ tegurrannekumu’l- hayâtud dunyâ, ve lâ yagurrannekum billâhi’l- GARÛR (garûru).: Ey insanlar, Rabbinize karşı takva sahibi olun! Ve o günden korkun ki; baba, oğluna karşılık veremez (yardım edemez). Ve oğul da babasına bir şeyle karşılık veremez. Muhakkak ki Allah’ın vaadi haktır. Öyleyse dünya hayatı sakın sizi aldatmasın. Garur (tagut), Allah’a karşı sakın sizi kandırmasın.'' (Lokmân 31/33)

يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ فَلَا تَغُرَّنَّكُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَلَا يَغُرَّنَّكُم بِاللَّهِ الْغَرُورُ ﴿٥﴾
Resim---''Yâ eyyuhân nâsu inne va’dallâhi hakkun fe lâ tegurrannekumu’l- hayâtu’d- dunyâ, ve lâ yegurrannekum billâhi’l- GARÛR (garûru).:Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır, öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın.'' (Fâtır 35/5)

Kimi kandıramaz bu ŞeytÂN?.
Pîr aleyhi’s-selamı, Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLemi ve elbette El HAKk celle celâlihu’yu ve EL Ele El de YEDULLAHa açık ve net.. Fırkay-ı Nâciyye önemli olan Ellerin BİZ ve BİR oluşu.. gerisi gürültü..

ALıp VERmek oyunun kuralı..
ARINmanın formülü; KurÂN-ı Kerim’de ve Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem de ve Ehl-i Beyt aleyhi's-selam YOLundadır.
ALLAH celle celâlihu, Ez-Zâhiridir.
Zâhiri BİLdirmeyen AKIL;
ALLAH celle celâlihu, El-Bâtındır.
Bâtını BULdurmaz NAKİL..
LeYyLâyı sevmeyen MecNûN'a, bence MevLâ haramdır.
O kadar çok “BİZ BİR-İZ”miz var ki!
Nerden bulalım o kadarı biz? .
İşte bunun sıRRı nedir?
Nasıl bunu BİLişip, BULuşup, OLuşupda, “BİR CANda =>BİZOLaLım İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

BİZde, İmâmiYye İPİnde BULuşan her tesbih gibi oluveririz de gönüllerimizden TEVHİD İPi geçer de HAKk’ın YOlu olur.

EVET İşin püf noktası bu bİLYE tammamda delik ne olcak?
Arıtalım ateşte ne dersin desem “demem der” de, onu sormakta, “kim delecek?.” Demekte..

SUyu =>BİLmeye ->BULmaya ->OLmaya ->SÖZümüz var YAŞAmaya da..

BİZ HERŞEYİ SU'DAN YARATTIK.. ”

أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ ﴿٣٠﴾
Resim---''E ve lem yerallezîne keferû ennes semâvâti ve’-l arda kânetâ ratkan fe fetaknâhuma, ve cealnâ mine’l- mâi kulle şey’in hayy (hayyin), e fe lâ yu’minûn (yu’minûne).:İnkâr edenler (kâfirler), semaların ve arzın bitişik olduğunu görmediler mi? Sonra Biz, o ikisini (birbirinden) ayırdık. Ve her canlı şeyi sudan yarattık. Hâlâ inanmazlar mı?'' (Enbiyâ 21/30)

KENDİ”ni.. “SU”yu BİLEN..

Aç artık ALLAH Aşkına şu âletleri bee CAN CERYÂNı bağlansın, diyorum.
DİRİLsin her biri yeniden her AN her nefes! Ben 63.. ama 65 derim

Biliyorum da YAŞArken tekleme var canım işte!
PÎR aleyhi's-selam burada LÂzım. Bu ayar O’nun elinde en iyisi BULup EL-VERmek nabızları BİZ ve BİR etmek sanki gemiye binmiş gibi, rotada Kaptan var gibi!.
Bu nabız işi şu şu sen seni atlattın sanırım eğer ikimizden birisi gerçekten PİR aleyhi's-selam'a bağlıysa Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’e ki bağlıysa ALLAH YEDULLAHa bu nabız değil fiilen “KÛN fe yeKÛN”e İŞTİRAK olur.
İyi anlayalım zikr-i dâim zinciri ASLında “KÛN fe yeKÛN”e fiilen iştiraktir
Her olanın seBBahanın tesbihin yani, “KÛN fe yeKÛN”ün farkında ve içinde fiilen oluştur ancak HÂLdir YAŞAnmadan demek boşa çıkar.
İşi bu desem mi?.
Her hücre duymaz zâten, yapar.
İŞTİRAKte; duyma, görme, konuşma olmaz.
Demin Hakan demişti;:“Fehmettim fehmettim” demiş zâtına tâbiyyeti bilemem ama anlayan sıfatı olan “NûR-u MîM”e kesinlikle öyle.
Şimdi oKkalı bir şey demenin saati geldi.
Meydan boşaldı delilere kaldı sayılır.
İsmi, resmi, cismi geç ki DUY ve UYyy!
Bu sağır-kör-dilsizler de çok ilginç,
DEVRÂNda sağır-kör-dilsiz olanlar AHMAKlar
SEYRÂNda sağır-kör-dilsiz olanlar ÂRİFler
CEVLÂNda sağır-kör-dilsiz olanlar ÂŞIKlar
AMMa HAYRÂNda sağır-kör-dilsiz olanları ise, ancak oraya varanlar bilir diye DUYduk. Bu Makamı BİLen DEMez, Diyen de BİLemezmişş..

Bendeniz bir zamanlar saat 13.00 de kaybolmuştum ekimde bir koli etli ekmekle!. Dolmuşlar yollarda ağlamaklar insanlarla konuşma vs. ama isim adres vs. yok!. aklım susmuş, donmuş.. Her taraf yağ vs. gece 21.00 de eve geldiğimde Fatma Ana epeyce ağlamış ve üzülmüştü.
Delirdim sanmış.. Ama şu meşhur salâvâtı çok hızlı ve durmadan demekteymişim neyse, Siirtli Hocamı aramış, Gece 1 saat konuşturmuş kendisi anlatır bir gün sizlere!. Demem o ki! “Bu HAYRAN Ülkesi neme lazım bir yer, ŞÂHİDiyim!” dedim.
Şimdi size ALLAH celle celâlihu için işin gerçeğini iyi BİLsin diye, canlarımız.. İşin başı BİZim için Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’dir.. Gerisi Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’e kalmış..

Resim---Cabir b. Abdullah radiyallahu anhu dedi ki: “Rasûlullah’ı aleyhisselâm Hacta Arefe günü Kasvâ isimli devesine binmiş hutbe verirken gördüm: “Ey İnsanlar! Size iki şey bırakıyorum onlara uyarsanız asla sapıtmazsınız, Allah’ın kitabı ve Itretim Ehl-i Beytim.” buyuruyordu.

قَالَ وَفِي الْبَاب عَنْ أَبِي ذَرٍّ وَأَبِي سَعِيدٍ وَزَيْدِ بْنِ أَرْقَمَ وَحُذَيْفَةَ بْنِ أَسِيدٍ قَالَ وَهَذَا حَدِيثٌ حَسَنٌ غَرِيبٌ مِنْ هَذَا الْوَجْهِ
Resim---Tirmizî: Bu konuda Ebu Zerr, Ebu Said, Zeyd b. Erkam, Huzeyfe ve ibni Esid’den de hadis rivâyet edilmiştir. Bu hadis bu şekliyle hasen garibtir.
(Tirmizî, Sünen, Menâkıb, hadis 3786)

Aynı hadisi diğer ehl-i sünnet muhaddisi Taberanî de rivâyet etmiştir.
(Taberanî, Mucem el-Kebir, 3/66, hadis 2680)

Resim

Resim---Ebu Said el-Hudri ve Zeyd b. Erkam'dan dediler ki: “Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Ben size bir şey bırakacağım ki buna sarıldığınızda benden sonra asla sapıklığa düşmezsiniz bu şeylerin ikisini de birbirinden büyüktür. Gökten yere uzanan bir ip gibi olan İlahî Nizam olan ALLAH’ın kitabı ve Itretim Ehl-i Beytim. Bu iki şey kıyamet günü havuz başında bana gelinceye kadar asla birbirinden ayrılmayacaklardır. Bu iki şey hakkında bana nasıl uyacağınıza dikkat ediniz.” buyurmuştur.
Bu hadis hasen gariptir/tek râvilidir..
(Tirmizî, Sünen, Menâkıb, hadis 3788)

Itret: Zürriyet. Nesil. Ehl-i beyt..

Resim

Resim---Zeyd b. Sabitden dedi ki: “Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Size iki emânet bırakıyorum ALLAH azze ve celle’nin kitabı ve Itretim Ehl-i Beytim. bu ikisi Havz başında bana kavuşuncaya kadar asla birbirinden ayrılmayacaklardır.” buyurdu.
(Taberanî, Mucem el-Kebir, 5/154, hadis 4923)

Size iki EMÂNet bıraktım onlara sıkı sarılısanız...
Biri Kur’ÂN-ı Kerim, biri SüNNetim ->EhL-i Beytim..
PİR-i AZAM, ASLında EhL-i Beyt aleyhumu's-selâmdır..

BİLene ->BULana ->OLana =>YAŞAyana!.
Elbette, heveslisi çok da, aslı astarı yoksa o ömre yazık!. ALLAH korusun!. Ekmek, yemeye, Söz, hakkı demeye LÂzım ve LÂyık gerisi,
Hayal üstüne hayal ama, HAKksa “Nur üstüne Nur”dur..

Bu belli.. bir ilim sahibi güyâ porofsörmüş bana yemin verdi dersimi sordu bende: “Efendim çok tarikat gördüm icâzet aldım” falan filan… hatta “işte bak özel telefonları” dedim. Şaştı kaldı..
Ben: “MuhaMMedî MeLÂMet basittir. Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem ne buyurmuşsa orada olunur. Asla ileri ya da geri gidilemez!.” deyince gülümsedi ve: “Bu bize yetmez ki!.” dedi..
İşte mesele bu!.

Aradığınız sizde.. başkasında bulduğunuzu varsaysak bile size anlatamayız..
İmâm Ali keramullah veche canımız buyurur “İlim bir noktaydı cahiller çoğalttı” desem öldürüler demesem öldüm.. ve susmak da iyidir.
Sizlere Sevgili İmâm Ali keramullah veche’den, ÖZ İLMi Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’den Şehâdet Şerefi ve Şefaaat Şifâsı BİZe DİLerim..
BİZe BİZden de AKRABA/yakin “OLAN”dan.. ALLAH celle celâlihu’dan inâyet ve hidâyet duâ ederim. BİZe BİZden BİZim için BİZimle İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

O, tek duyucu ve kabul edici. Eminiz ki, en cömerttir, ihsan edicidir, esirgemez ve hazmını verir İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..
Taşırtıp şaşırtmaz Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem İZinde SÖZünde ve ÖZünde kılar.
Oyun bitmeden AŞIKların alkışlarını DUYarız ve deriz ki kanter içinde: “Şükür bee ne hayattı Rabbım!!!.” DERiz İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

Es-SELÂM’ı DUYup UYmak ve DUYurup UYdurmak için gelen Yüce Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’in ailesine, ehline, ashabına, ümmetine kısacası BİZe es-SeLÂM olsun!.

O kadar boşluklu bilgilerimiz var ki!
BEDENi, NEFSi, KALBi göbekten DELmelisin de GELmelisin vs.” desem, güzel zülfüne kırlangıcın kanadı değer NURişş...
En iyisi: ” SUs ağzım SUs!!.”

HİMMET YOLu ise:
HİZMET ile ->Dest-i KemÂL” edenlerin hakkı,
HİMMET ile ->Seyr-i CemÂL.. edenlerin hikrâmıdır.,
Ondandır ki! bunca hızlı ham sofular avcunu yalamakta, şişe dişlemekte vs..

İyi BAĞLAN!. Nur-ye ..Sana demiştim eskiden: “Muhammedinura HİZMET et.! ALLAHu TeÂLÂ sana SEVGİLİsinin NûRundan YEdirir.” DEmiştimm unutmadıysan..
Bu bir harf yığını idi.. onları dillendiren ve ballandıran ancak “O” olurdu.
Bunu Barboros’ta iyi bilir de, ondan gece yarıları göz nuru döker de , döktüğü göz nuru “NûR-u MîM”olarak RÛH süflöründen Nefs KALEMine MüreKKep OLup, Kâinâta yayılır.
Az çok değil iştirak ->KÂDERedir. Tecihledir ->TEVHÎD!

İyi Bilirsin ki; Hanımlar tez soyunur tez giyinir.. Ondandır ki maalesef çok kişi kadınları sohbete almamış, hatta haram saymıştır. Hanımlar tez soyunur tez giyindikleri için!
Derbentlim derdi bana: “NÂZENİN’den uzak dur!.”

Nur-ye: İlk tanışma yazışmalarımızda yazmıştınız.; 1996 da Ciddede HAKk'a yürüyen büyük Velî Hacı Osaman/Çoban BaBa bana derdi ki: "Evlâd yarım nefeslik fırsat tanı!." ben de: "Ne kadar?." derdim de: "Bâzen göz açıp-kapamak, bâzen bir saat, bâzen bir gün, bâzen bir ömür!." derdi.

ResimKulihvÂNi: Evet. Neden biz aşağı yukarı Hacı Osman BaBa hariç izlememekteyiz bu konuda onları, çünkü kadın çöktü İSLÂMda.
İSLÂM çökmekte ki, MuhaMMedî kadın âcil aranan kan oldu.
Yetiştirici MuhaMMedî Öğretici-Eğitici lazım. Sorun, tut tuta bilirsen sırat sırtında hanımlar tez soyunur tez giyinir ise ki öyle...
Şimdi bir yere dönelim bitirelim..

Hani şu kurşun geçirmez BİLYE vardı ya deliksiz değil di!.
O ancak deliksiz delikli ve bağsız bağlı idi, Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem İkLimindeyse. İşte onların ÖZlerinden den içerde RABB celle celâlihu..
YEDULLAH.. nerde? SORusu.. Delinmemiş AKIL işidir.
EŞYAyı/BEDENi DELememiş, AKLı, NEFSi, KALBi nerden delsin de RÛHunu DUYsun!.
Süflör İÇimizdeki HAKktır. RÛH Onun Âleminden gelen RAHMÂN NEFESi/NEFHAsıdır deriz BİZ..
İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. maksat Oldu.
Amma derim ki; nefes sürekli “Al-ver”dedir..
“Al-ver”in arasına durursan zikr’i-daimi “KÛN fe yeKÛN”ü İZLeriz, yani Öyle OLmakta OLduğumuzun OLuruz ŞÂHİDi OLuruz!. Ne demeli işte bu kadar..
Biz şu anda tasavvuf vs. diye ilim toplamaktayız oysa, o kapıdan ilim bizzat yaşanır İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

SıRRAli kerremallahu vechehu, SıRR-ı Süveydâ câhillere karaLık SıRRı!
BİZ bir girelim O kapıdan İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. dua edelim.
İmâm Ali keramullah veche Efendimizi yakalarsak bırakmayız İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. Hepinize iyi sabahlar oldu..

Es-SeLÂM Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’e ve BİZe OLsun HaKk ve HAYRımız dâim ve kâim OLsun İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. güzelim..

nur-ye: Âmin İnşâALLAH Hocam..

ResimKulihvÂNi: Ecmain Nuriye canım ibrahimi öpersin yerime..

ALLAHümme SALLi” dediğimizde ALLAHu zü’L- CeLÂLin bizzât kendisi ki Kur'ÂN-ı Kerîmimizde;

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
Resim---İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alen nebiyyi, yâ eyyuhellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ (teslîmen): Şüphesiz, ALLAH ve melekleri Peygambere salât ederler. Ey iman edenler, siz de ona salât edin ve tam bir teslimiyetle ona selâm verin.(Ahzâb 33/56)

Teslîmen: Teslim olarak.

Resim

EUZÛ BİLLÂHİ MİNE'Ş- ŞEYTÂNİ'R- RACÎM..

BİSMİ'LLÂHİ'R- RAHMÂNİ'R- RAHÎM..

Subhâneke allâhumme ve bi hamdike,
Eşhedu en lâ ilâhe ente vahdeke lâ şerike leke estağfiruke ve etûbu ileyke

Es-selâtü ve’s- selâmu aleyke Ya Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELL istecartü;

Resim'' Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike (MuhaMMedîyyeti) ve
Nebîyyike (MahMudîyyeti) , ve
Rasûlike (AhMedîyyeti) ve
Nebiyyi’l-UMMîyyi (Habîbîyyeti) ve alâ âlihi, ehl-i beytihi ve sahbihi ve ummetihi...
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Re: Kulihvani-nur-ye, Msn sOHbetleri

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim 22-11.2014 /KulihvÂNi-nur-ye, Msn sOHbeti;

[08:03:35] Nur-ye: es-SeLâM : günaydın İnşâeALLAH!

Resim[08:07:07] Kul İhvÂNi: es-SeLâM
Haa bak bakkk!.
Şu BİZim Necmeddîn Kübrâ Hazretimiz var ya, Horasan’da meşhurr evliyâ, şah gibiyMiŞ.. yok yok değilMiŞ.
Neyse işte bir gün, Kalender kıtMÎRin biri ölmüş.
Ama o gün padişahın oğlu da ölmüşMüŞş.
Neyse bizim kıtMîRi de almışlar yanlarına, doğru kabristana.
Necmeddîn Kübrâ Hazretimiz de var, cenâzeleri gözlemişler.
Padişah veledine izzet ikram tam. 7 imam birden YâSin-i Şerif buyuruyooMuŞş.
Bizim kıtMîR’e çıt yok!.
Derken Padişah veledine telkin tamm, tekmil verilMiŞş.
Millet böğürmüş öküz gibi ama, riyâdanMıŞ sanırım..
Halk kalkmış YürümüŞş..
BİZim Necmmeddîn BaBa: “Ulan şu bizim kıtMîR ne olacak, arada kaldı garibim!” demiş MiŞ..
İmamlar dudak kıvırmış, amma bir müezzin atlamış telkin vermeye: “ Kalk ulan filanın oğlu felan, öbür âleme geçtin!” derken, Necmeddîn Kübrâ Hazretlerimiz, kahkahalarla gülerek kalMıŞş..
Halk, neden kahkahayla gülüyor diye paniklemiş, şaşırmışlar.. Derken yardımcılarından biri: “Efendim, izzetlim, bi tanem, şerefimiz elden gidiyo, burası mezarlık, bak padişahımız sulatanımız her ne ise habirem göz yaşı dökmekte!
Sen nediyem, habirem durmadan gülüyonn?!.” deMiŞ MiŞşş..

O zaman dikilmiş BUBAmız:
“Ulan oğlum! Ben gülmem de, şu yerde yatan bizim KıtMÎR var ya, KervÂN-ı Resûllah köpeğimiz o güldürüyo.
Bana diyo ki: “NECMî BaBam çek şu ÖLÜyü başımdan!
Bu bana telkin verip de beni bu diri gözüken ölü imam mı diriltecek!.” Diyo.. diyo da beni güldürüyooo yavvv!.” deMiŞ mişş.
“Yavv”ı ben dedim amma..
Çûnkuuu; Burası ->Bursada bir “YAVV BUBAaa” yaşamakta
Ulu camiye ara-sıra düşmekte.
Geçen sabah buluştuk, benden kaçıyodu.
Gidip safın öbür ucuna gitMiŞş.
Hocamız selâmı çakınca, sola selâmda gördüm onu,
Çûnkuuu; kıçının üstüne oturamıyoMuŞş.
Diz üstü adamm.. “ente’s- selâm” derken
“Es-selâm YAVVV!.” diye bağırMıŞımm....
O da: “YAVV! dimee yavv!.” diye fırlaMıŞ!
Kaçarken yaka paça olduk.
“Yavv” dedin, “yavv” diyo.
“Ben dimedim sen diyon yavv!”
“Valla dimedim yavv..”
Ve de bir genç kızacaktı ona, yumruk sıkılıydı. Üstüne yürüdü neysem,
Tesbihçi BuBamız, yetişti de el işaretiyle ikimizin de DELİ olduğunu anlattı çocuğa.. O da üzüldü kuyruğunu, şeyinin arasına kıstı gitti..
İŞin PüFf noktasını dimeyim gayrımm.
Çunku bana merasim yapmışlarMıŞş.
Ama diyim yavv! yok yok dimeyim vallaa..

Devamı gelecek az sonar 5 dakka ara..
Bembeyaz perde, yer Aksaray güççük beyin sineması.. yıl 1962..

5 dakka ara, oldu mu? yavv neyse!.
Yedi yudum su içtik, bi duman çaktık!
Keşiş’ten gitti, Hasan Dağından çıktı valla.. finiş sinemadaydık yaa..
Ben ciddileştim, hatta horozlandım Tesbihçiye..
“Girme aramıza” diyom sankim..
“YaVv BuBa bekle!.”
“KıtMîR, bakk bu herif! sana dimiş ki!”
“Gardaş sende garib it gibi dolaşıyon, burası Bursa’da ben Gonya’nın Garaman’ından vırt zırt” deMiŞş.
“Sen safımda yimeMiŞ, içmeMiŞş, coşşşMuŞş ben “Ağsaray”lıyım demişsin yaa..” “Heye yavv dedimm valllaa..”
“Keşke dimeseydin.
O şiyi yani boku yimeseydin.
Herfçi oğlu OYNAK, anlamış İŞin PüFf noktasını,
Goymuş mu NOKTayı, BAŞına!.”
“Heye yavv! ne zaman burdan geçerken görse, goşup yetişiyo, tesbih çantasını atıveriyor” dedimm.
“Ben ona gösterrim YaVv BaBa” dedim.
“Yavv dime yavvv” dedi.
“Amma sana bir sıRR bak!” dedi
“KoŞş ellerini şaklat ONa da, OYNa yap!
O herif ayak kabılarını atar, başlar köçek gibi dönmeye!” dedi yavv!
Dururmuyum yetiştim, bizim seksenlik serserimiz almış kunduralarını çıkmak üzre kalabalığı yarmaya çalışıyo. Doğu Gapısında Kebir CÂMİmizin yavv bi başladım mı?
“Angaranın bağları”nı hem ıslık hem de elle çalmaya millet bihuşş..
Gargaşa tamm, ammma bizim ki mal görmüş magribi gibi
Yok yavv kumm BAlığı gibi atladı “angaralı”mı oynamaya.. sakalından dutuverdim NUR-İŞ
Ulan OYNAK herif! bizi zavallı muhacir mi buldun vs.
Susupus oldu.
“Valla elimde değil çalma yavv ben oynarımm yavv” didi..
Son noktayı o genç koydu.. elleriyle
dÖRTümüz kendi dahil çevirdi “deli” işareti yaptı.
“Bende oynayacağım YAVVV” demiş mişş.
Bu masal bitmeMiŞ miş..
Amma bende epeyce ULU Câmiye teğet geçmiş mişim.. taaa
Emir Sultanlara gitmiş mişim mişiim..
Amma dün cuma da gördüm o çocuğu.. arkamdan koşarken:
“ULAN oğlum ben AKILLıyım onlar deli onları BUL YaVV” dedim.
O da arkamdan koşarken “YAVV dime YAVV” diyodu..

Bu sana İKİNci masal NUR-İŞ..
Birincisi HAYYa Zekeriyya idi Yahya aleyhumusselâm İŞİ onu YEdin gitti!.
İnşâe ALLAH bunu da yemezsin NUR-ye İnşâe ALLAH yavvv..
Kuşlar gızıyo YAVV!. ötüşmek gırla gidiyo..
“Kâbe İmamını goyda içimiz açılsın, ettin içimize YAvvv” diyolar.
Bunu sen kaydet nur-ye bende gelir geçer ÖMRüm gibi
çunku BEN ->Osssuruktan TiYYareyim ya yavvvv..
Ama bende bi sabah bak, içimdeki çılgın sıpa ne diyo, buyur ulann demi yaavv
<<< ama ben de bi sabah tıpkı Somuncu Babam gibi nireye niye gittiği bilinmeden ve de bilenlerin dimeyeceği bir SıRR-ı Sıfıra ÇEKer giderim.. ve bom boş kalır TeKeTeKiM ama nefesim rüzgarını ebediyyen üFFler diye dua etmekte, derdiyokumla, derdi çokum, darma-dumanım.. >>>

Tencerler ateşi bilir de sen öğrenemedin gitii nuriş
bak bakk. akbabaya bak.. gaga atıyoo sana yavv.. şincik seni
fırfır yapacak taşını gar dileyecek neyse o yavv, hani şeyy yapıyo sen yüreğini şişiriyo, kanatlarını çırpıtıyo, çarpıntı çırpıntı neyze o yavvv.. ama o da ossuruktan teyyare diyo kim diyoo valla bilemedim herkes gonuşuyo ağzı olannn.. gusura bakma..
Ben şu BİZmkileri bi güzel ZERHÛŞ iidip uyutuyum da uyuyum.
Yavv gözlerim kan çanağı gözlerimde serHÛŞ uyumam valla yavv diyolar.. burdan BUYUR NUR-İŞ sen hep akllısın..

[08:54:49] nur-ye: ahhhhh ahhhhh yavvv! bi salak oluvereydimm.....

Resim[08:54:59] Kul İhvÂNi: heye yavv her şeyiyleri oluyonda onu olmuyon sen de âlemsinn haa..
amma yimezler bakkk.. biz, BOKU BaL edenlerin ELinde yetiştik..
cikk cikkk..

[08:57:11] nur-ye: Şu boş tenceremi üffürebilsem, çokkkk şey giyinmişim. Ateşte dibini tutup yakmasam, yaksam da ne olacak ki boş tencere işte! Yavvv..

Resim[08:57:38] Kul İhvÂNi: gitt işinee üffüürükle yanmaz, o ateşle yanar ateşle yavv tammamm herkes işine bak! şimdi kuşlar gızacaklar..

[08:58:47] nur-ye: Ayyyy yandımmmm AT-EŞe tükürüyorum akılıyım ya yavvv

Resim[08:59:34] Kul İhvÂNi: üfürme öpp öpp.. AT-EŞ kudsaldır.. İbrahiMÎ oL!.
Soyunn kendime diyom amma, eşşekler bile semerini çıkarırMış miş.. da.. toprakla ANgLARLarmış.. ANgLAmak yuvarlanıp kaşınmakMıŞş mişş. bizim köyde..
Ama sakın sokakta kalkışayımm deme ha..
DELİ derler bak!.
iBrahim’ime yazık koçuma..dimedin dime..
desinler be yavvv..
iyi o zaman ALLAHa Emanet OL! bu bir RÜYÂ idi.. Kayda geçsin istedim..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim [9.1.2015] /KulihvÂNi-nur-ye, Msn sOHbeti

[09:18: 36] nur-ye: es-SeLÂM gün-aydın
nasılsınız demiyeceğim çakı gibisinizdir maaşallah ben ise çakma.. Haticem için hazırladım bana hediyesiydi bu KüLLük
Resim

Resim[09:18:41] Kul İhvÂNi: es-SeLâM gece-aydın inşeaALLAH
çok nefiss severiz kuru kafalarıı hep, yaşlarından yıldık şükürr.. yapma yavv çakma da nasıl çakma?. gerçi Ehl-i Nisâ’nın meşhur şeyidir o dediğin. Amma
hiç değme yorulanadek, bi gitsin gelsin gayrii!. Bırak dağınık kalsın vardı yavv gerçi saçların diyodu ama olsun..

[09:22:05] nur-ye: 6+9=15 =>1 de kafanın kendisi 16 kuru kafa!. ÇAKan ÇAKMAK O'nlar, ben ise sadece çakma!.

Resim[09:23:34] Kul İhvÂNi: Haaaa benimde hasırım tüm çakmaklardan yanık!. Anama dedim ki 2 sene önce: ''Ana ben bu kadın milletinden ne edeceğim.'' Vs. şarladımdı.. sonunda kızdım bundan sonra diye kükredim yemin vs. gırla gidecek anam baktı baktı: ''Gel sakallı bebeğim gell!.” Dedi. “Seni SALLamak için uyutmaya değil uyandırmaya' SALLamak için!.”
Aman yavv iki tarafa da gidiyoo.. neyse yâni ne ise sorum sana şuu ki: “Anam bana ne dedi bil bakalım?”

[09:26:42] nur-ye: Zor olmasın çakmıyayım..

Resim[09:26:44]Kul İhvÂNi: yoksam KeŞiŞ’e giderim bu soğukta karların altına girer ölürüm bakk!.

[09:27:33] nur-ye: Aman aman..

Resim[09:27:44] Kul İhvÂNi: Vallaha ölürüm bakk zaten tanık, sanık olmaz, kurt kuş ise ZÂTen tanıdık da bizim Derdiyok ne olacak yavv!. Darmaduman zaten fenâ, neyse kafeslerini açar sıratı gösteririm. Ya peşime düşerler ya da bu pis heriflerin dünyasında şişerler.. ne idiyim yâ RaBBimm ben yavvv!.
Bana bir AKIL verr ALLAHım!.
Sorumun cevabını verr yoksa gidiyoommm vallaha bakk..

[09:30:28] nur-ye: Kıvırayım dedim ammma olmadı galiba..

Resim[09:30:40] Kul İhvÂNi: Maşaallah sen de..

[09:30:47] nur-ye: Aklıma şu şarkı düştü ->Aman dünyada ne ne insanlar
Var var var var.. Hep bizi mi bulur vefâsızlar hayırsızlar..

Resim[09:30:48] Kul İhvÂNi: Armut pişiriyon yavv iyisin iyiii.. onlar da kimMiŞş yavv ben hiç görmedim vallaha daha.. topunu cehenenem sesledim korktular cennet aramaya gittiler. Nurcan, sen de çaktırmadan ve de ÇAKMa deyü
ÖRÜMcek gibi bekliyon Akıl AĞInda haaa..
BİZim ceheNNem ZOR İŞş!
ceNNete de bişiyy diyemiyeceğim
EŞEK CENNETçilerinin YOLU BİZim SIRATa DÜşer de canları ŞEYYLerinden ÇIKarken, KIÇLarından dı yavv
Şu benim kanarya kuşlarım habirem ötüp AKLımı OYNatıyooo yavv..

[09:35:12] nur-ye: “ÇAKar ÇAKmaz, ÇAKan ÇAKmak” dedim SADece yavv..

Resim[09:35:16] Kul İhvÂNi: Bu hergeleler var ya.. bilin mi ki, “hergele” işe yaramaz hayvan sürüsüdür..
Bunların PİRi Firavun o zavallım da ceNNetlerini arayıp arayıp
BİZim sırata gelince, MUSA aleyhisselâmın ASAasına, YILANIna, yok yav EJ-DER-HAAA sına atlamadığı için BURNUNUN Üstüne ATlarken DÜŞtü..
Ve dedi ki: ''bEN varya ben .. '' “hee!.” “BEN de inandım
MUSA gile!.” Dedi.. dedi ama burnu BOKTa kaldı..
aman be.. ne kadar çok Firavun varr bu dünyada şu ÂSNda dedim mi?
demedim mi?.. unuttum yavvv Anam ne didiydi yavv?!.
Sen ÇAKmadın çakamadın..

[09:38:40] nur-ye: Çalışmadığım yerden geldi yine bakın..

Resim[09:38:40]Kul İhvÂNi: Saymadımmm sayaaamadımmm..

Anama DEdim di ki ben, yani ben ona dedim di ki:
“Bir daha bu kadın milletine benn..” derken.. anam depdeli bir yörük bİLgesi bilirsin mi?. hemen elini ağzıma tıkadı..: ''Sus ak zülüflüm sus!.. it BOKa TÖVBE edemez, Ederse ETTİĞİNİ YERRRRR!. MiŞş!.” mişş miydi yavvv.
Neyse hayatım ucuzladı yavvv
Peki neden acaba hadi de...

[09:44:56] nur-ye: çİN girdi gireli işporta değerlendi de ondan pekii ben diyim bâri,
yoksa sizin HAYYatınız çok pAHalı!?

Resim[09:45:19] Kul İhvÂNi: Yiyeceğe para vermiyomm artık yaşasınnn
bazı reklam ve filimlerde: SAKIN EVde DENEMEyinn!:: yazar yavv sakın DEneme!..
cÂNBÂZlık gibi.. ÖLmek gibi yavvv..
KÖRün GÖZlerinden SÖZlerle, yine VURgun YEDim
UÇsuz bucaksız UMMANLarda.. işin boktan tarafı..
YÜZME!.. de BİLmiyomm yavvv..
Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem BUYUrup DUYurdu ki:
“bENim BİLdiklerimin bir AZını Bİlseydiniz çok AĞlar AZ gülerdiniz!.” buyurmuştu melalen di yavv..

Enes İbni Mâlik radıyallahu anh şöyle dedi: “Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, bir benzerini daha önce asla duymadığım pek etkili bir hitâbede bulundu ve şöyle buyurdu: “Eğer siz, benim bildiklerimi bilseydiniz, mutlaka az güler, çok ağlardınız.”
Enes: “bunun üzerine Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in ashâbı, yüzlerini kapatıp hıçkıra hıçkıra ağladılar.” demiştir.
(Buhârî, Küsûf 2, Tefsîru sûre (5), 12, Nikâh 107, Rikak 27, Eymân 3; Müslim, Salât 112, Küsûf 1, Fezâil 134. Ayrıca bk. Tirmizî, Zühd 9; Nesâî, Sehv 103, Küsûf 11. 23; İbni Mâce, Zühd 19)

bu benim kuşlara bişiy yapacağım ben
parlel bağlı hayvan herifler, kafamın etini yidiler.. vıdı vıdı..
dışarı çıksam bir kuru kafalı adam..
seyret gümrtüyü senin GEMLİKten yavv..
Neyse İŞime baksam iyi olur yavvv amma kime “canımın İÇİ” dediysem de.. ANAM ondan dediydi yavv.. oysa bir teyyareyMiŞş..
“İyi, ben OYnamıyomm!.” derdik çocukkenn “küsss!.” derdik..

[10:05:47] nur-ye: çakmayım dedim ya az evvel, TASa nasıl sizin gibi kAŞIK SALLalayaBİLirim ki SALLayaBİLseydim bOĞulurdum herHÂLde!

Resim[10:08:14] Kul İhvÂNi: amamn bee ne tatlı canın varMıŞş.. töbeler olsun sen ceheNNeme: atlayamazsın İBRAHîM aleyhisselâm BaBamızın ardından..

[10:08:47] nur-ye: ÇAK-ALımda ondan

Resim[10:08:54]Kul İhvÂNi: Gerçi İbrahîm oğlunu doğurdun da.. eee?.. neeee?..

[10:09:15] nur-ye: doğurdumda ne oldu, kendimi doğuramadıktan sonra!.

Resim[10:09:27] Kul İhvÂNi: neydi sizin köyün adı yavv.. “asayiş”te vardı hanii.. “asayİŞ”… ben sevdim o güzelleri yav her akşam gün baterken uluşurlardı..çakallar.. ben gibi.. teke tekte.. şu hergele kuşlarıma dedim “ULan ALLAH aşkına bi işe yarayın şu KUPkKURu kafama bir format atın cakk cukk cıkk cikkk!.”
KİMe desek o da, şimdi gider taa Gemliğe yapar şiyini Marmara’ya yavv BOKunu.. format atmıyeceğimm, aklımı satmıyeceğimm!. gerçi alcı da olmadı olmaz da yaa.
işte bazarcı tafrası NAR-ye..

Anam derdi ki ''Malım kötü diyen olmaz bu yalancı dünyada..”
ÇAKala Çaktırmadan çakma çakıLLı bir ZEVK yazmaya didişiyom hepMiŞşş. MiŞşş HİÇimmiş yok iÇİmMiŞş..
ne İÇİ be herkesin içinde biraz GRAM ya da kilo ne biliyim ben gidip bakmadım ya “ŞEYy” var pis kokan şeyy.. neydi o yavvv sen de konsatrremi mi neyse onu bozuyon aaa bakk bulamdımm.. formatt atmalı mı.. yoksam şeyime.. neyime.. “BOKkk”tu beee yokk yokk format gerkemiyoMuŞş.. formatı bu pis kokan ceheNNem dünyasına ve de dünyaperestlerine atmalıy-İZZ.. BİZ BİR-İZZZ MiŞş bak çılgın çocuk uyandı.
NUR-ye pardon yavv NAR-ye!. amann be ne yersen yee!. ben şu eŞŞŞŞekkk sıpama bi geyik, pardon merÂL sütü İÇİRİmm gelimmm yavvv tâbi senin anan yanında.. keyfin gıcrr valla..

[10:21:04] nur-ye: bizim bir Benlili sütlçü ninemiz vardı ibrahim küçükken 4-5 km. öteden karda kışta eşekle köylüden topladığı süt getirir oğlundan yetimlerini geçindirirdi İbrahime titizlenir keçi sütü-koyun sütü inek sütü istredim aman yesin de diye..

Resim[10:21:10] Kul İhvÂNi: hanım ağasın haaaa.. ohh beee..

[10:21:35] nur-ye: vallahı gıcırında Anam sıcak su torbasını da hazırladı verdi ayaklarımın altına sağolsın var olsun İnşâe ALLAH!. yine günlerden bir gün.. benim veled zayıfladı yemeden içmeden kesildi..

Resim[10:22:16] Kul İhvÂNi: seLÂMımı de..bak herKESe SALLamam bu seLÂMı haa.. bayramlık kızım.. şimdi sen söyle ben dinliyomm kulaklarım gemLik körfezinde alimallah* dedikoduya bayılıyomm yavv..

[10:23:47] nur-ye: "şu veledi versen ya bize bir hafta, sana semiz getireyim. Bizim yediğimizden yesin içtiğimizden içsin bulabilrise! " dediydi.

Resim[10:24:02] Kul İhvÂNi: hee İbo kesildi şeyden ye-memeden iç-memeden koçumm benim bee. çocukken belliyMiŞş özel olduğu ki.. bitti yavv..

[10:25:40] nur-ye: yörüktü sütçü ninem: "Kızım biz, eşek götünde yaşayan sinek gibiyiz oraya konar nafakalanırız. " demişti. NiNem: "üzerine düşme bu oğlanın açıkınca nasıl olsa yer. " demişti. RUHuna RAHMET İnşâe ALLAHu dün gece anlatacaktım olmadı sohbette diyiveremde sütçü ninemde sizden dua alsın..

Resim[10:27:58] Kul İhvÂNi: zaten alır yav SONu.. cı.. Bışakçı, Kaşıkcı, Boncukçu, vs.
kocamış yörük ninesi herkesin olduğu sofra başında oğlunun oğlu torununu seviyormuş ve diyormuş ki:
"YAVrumun YAVru YAVrusu da, YARısı da YILAN YAVrusu!." derMiŞş.. gelinin bakışını görmek isterdimm yavv..
şunu da yazmış mıydık foruma yavv:
''Bu DÜNyada ENâyiler olmasa AÇIKGÖZLer acından ÖLürdü..''
bir de anamın: "bu hayatta EŞŞek, EŞşeğin sırtını ödünç kaşır.." derdi.

RABBımız TeÂLÂ'dan sonsuz Şehâdet Şerefi ve Resûlullah sallallahu aleyhi vesellemden Şe'ÂN Şefâat Şifâsı duâmız dâimÂN إِن شَاء اللَّهَُّهُ

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kesrette =>Vahdet
Vahdette =>Kesret
=>Şu ÂN’a =>ŞâHid
OL!.=>AŞK ı ZEVK et!..

ZEVK 3761 Resim

İZZetLi-İSMetLi MeRyeM!. SuçLu Gibi=>TaŞ ALtında!
RûHun SUya AKSi ÜryÂN!. gÖZü GiryÂN BaŞ ALtında!
FerCinden>FeCRi DoĞuyor!. KuRu Kütük CeNiN VERdi!
gÖZün AYdın ANNeciğim!.>BiR Damla SU-YaŞ ALtında!.
.

16.07.09 23:41
LeyLde..

ÜryÂN.: Çırılçıplak..
FerC.: Ud yeri. Dişi üreme/türeme âleti.
FeCR.: Tan yerinin ağarması. Şafak. Sabah vakti, güneş doğmadan evvel şarkta hâsıl olan kızıllık..

فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِي قَدْ جَعَلَ رَبُّكِ تَحْتَكِ سَرِيًّا
وَهُزِّي إِلَيْكِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَيْكِ رُطَبًا جَنِيًّا
فَكُلِي وَاشْرَبِي وَقَرِّي عَيْنًا فَإِمَّا تَرَيِنَّ مِنَ الْبَشَرِ أَحَدًا فَقُولِي إِنِّي نَذَرْتُ لِلرَّحْمَنِ صَوْمًا فَلَنْ أُكَلِّمَ الْيَوْمَ إِنسِيًّا
Resim---"Fe nâdâhâ min tahtihâ ellâ tahzenî kad ceale rabbuki tahteki seriyyâ (seriyyen). Ve huzzî ileyki bi ciz’ın nahleti tusâkıt aleyki rutaben ceniyyâ (ceniyyen). Fe kulî veşrabî ve karrî aynâ (aynen), fe immâ terayinne mine’l- beşeri ehaden fe kûlî innî nezertu li’r- rahmâni savmen fe len ukellime’l- yevme insiyyâ (insiyyen).: O zaman onun (Hz. Meryem’in) alt yanından, ona “mahzun olma (üzülme)” diye bir nida (geldi): “Rabbin, senin alt yanından bir su yolu kıldı (oluşturdu).” Ve hurma ağacının gövdesini üzerine silkele. Tâze hurmalar senin üzerine düşsün, (orada) toplansın. Artık ye ve iç, gözün aydın olsun!. Bundan sonra eğer beşerden bir kimseyi görürsen, o zaman (ona şöyle) söyle: “Muhakkak ki ben, Rahmân’a (konuşmama) orucu nezrettim (adadım). Bu sebeple bugün bir insanla asla konuşmayacağım.(MeryeM 19/24-26)

Resim
26.07.2009 11:39:46 KulihvÂNi- nur-ye MSN SOHBeti

nur-ye: Es-SeLÂM Hocam, ''gÖZün Aydın ANNeciğim! Bir Damla SU-YaŞ, Altında!'' çok güzel yine MÂAŞALLAH!

Resim Kul İhvÂNi: Es-SeLÂM canım, yaa sorma o yaş; İs+a aleyhis’selâm’ın göz yaşı
Hani çocuk doğmak üzereyken önce suyu boşaldı derler ya, çocuk doğmakta..
Seriyyaa, hızlı akış, çağlamak, OL-ÂNLar Zinciri..

nur-ye: çok harika bir geliş ne diyebilirim ki Anlamayı dilerim hârikaydı..

Resim Kul İhvÂNi: bu ASLında herkesin kendi ruhunu doğurması gibi.. Nefs, Meryem aleyhasselâm gibi. Ruh, İsâ aleyhisselâm gibi.. Buluşma sancısı şehvet-şehâdet sınırı ancak, elini bıçak keserse ANladığındır Nar-Nur arasında AKIL var.. Bendeniz ne hikmetse çok acı duyarsam DUYabilmekteyim Meryem aleyhasselâmı İsâ aleyhisselâmı.. Belki de, acı beni duyacak yere çekmekte..

nur-ye: öyle çok güzel ifâdeler ve YAŞAnanlar için ACI gerekli demek ki..

Resim Kul İhvÂNi:Bâzan donup kalmaktayım.. Sanki yutulmuş gibi, gark olmuş gibi, zaman yok gibi, yokum gibi ya söylenecek söz yok..

nur-ye: öyle ki şimdi açtım ilk Meryem Zevkinizi okudum, kafam dönmeye başladı.
RaBBim size dayanma gücü versin, ki veriyor da şükür. Kolay olsun İNŞÂALLAH!.

Resim Kul İhvÂNi: Hayr olsun artık fark etmemekte..
Âmin!. Tabi ne kadar zamanımız kaldı ki bitirmeye sonunda değil miyiz?.

nur-ye: şunu isterim ki yüreğinizden, YÜREĞİNE İNŞÂALLAH!.

Resim Kul İhvÂNi: ÂN, yok ki yürek kaldıysa cÂN cÂN olsun!. Boş ver
sürükle gitsin leşini!. Sözlerde boş oluyor bâzen ben gibi.. çöplük nasıl olsa son bulur da, ÇÖLe çıkarız İçimizde!.
“Aaaaa!.” deriz.. İnşa seni severim çöplük BULUTumuz derim.. rahmet dileyenedir.. zahmette dileyene sevgiyi..

nur-ye: ne güzel bir sabah ÖZ YAŞIm sicim gibi süzülmekte..

Resim Kul İhvÂNi: Es geçenler, ölüler çıkamadılar Şehvet Çukurundan.. Akılları hâlâ Ana Karnında kaldı.. Oysa Ana Rahmi, Şehâdet Tepesiydi.. SEVgi neyse bu tepenin bedeli cÂN değildir.. Nedir peki?..
Haydi bakalım BİL! BUL! OL! da YAŞA!. ve beni de yaşat!.
yaparsın yiğit yüreksin bilye gibisin.
tenekelere aldırma boş ve yamulmayı seçtiler.
BİZ BİR İZ BİLYEmiz.. haydi NUR-Ye miz.. Demir LebLeBimiz
bu BİLYEyi dişinle gevme cÂNına yazzık!. Yutma yaramaz!.
başsız ayaksız dayanaksız sensiz kalırsın!. SALL gitsin ÇÖLe.. Duramazz zaten.. vs. Er ReşÎd Esmâsı bunlar..
Çalışıyordum da baari bir HAYR edeyim dedim.
Paslandı ASL.. AŞK-MEŞK derken..

MÂAŞ nasibimizmiş, kısmetimizi de yiyelim gönlü güzelim..
Es-SeLÂM
ALLAHa Emânet Olun
yâ Râşid Celle celâlihu
Yâ ReşÎd Celle celâlihu
Hürmetine Hakk Celle celâlihu HAYR ede BİZi!.
Âminnn.. İÇim yok gibi duâ et!.

nur-ye: Tâbiki sürekli etmekteyim sizi yangında gördükçe.. siz de ALLAHa Emânet OLun İNŞÂALLAH!

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
23.1.2015 gece [00:01:06] KulihvÂNi- nur-ye MSN SOHBeti

nur-ye: Es-SeLÂM Hocam,

Resim Kul İhvÂNi: [00:01:06] iyi, Es-SeLÂm olsun bakalım.

[00:01:10] nur-ye: güvercinler için buğday alayım dedim yakında bir zahireci var

Resim Kul İhvÂNi: [00:01:18] uyandın mı? yoksamm heeee..

[00:01:33] nur-ye: yokkk daha uyumadım ki!.

Resim Kul İhvÂNi: [00:01:42] bellii zahireciden devamm..

[00:02:55] nur-ye: siz dediniz ya burada bulamadım diye 10 kğ alı verem dedim belki dua ederler şu garibana.. gariban, ben yâni..

Resim Kul İhvÂNi: [00:03:35] yapma yavv sen de mi Bürütüss!. AKIL olmayınca heveslenip giyin bakalım.. arkası bağlar gazeli çalmasında yavv..
benim gibi yanii diyim bâri, ağır olmasın deyüü.. sağ olasın da, ben kızdım o hergelelere hiç şeylerini etmezlerdi 2-3 yabancı girdi başladılar terasa şeylerini yapmaya!.

[00:05:33] nur-ye: ne AĞır OLacak ki, örümcek ağ atıp durmada kurtulmak zor zâten ..

Resim Kul İhvÂNi: [00:05:34] ama yem yok.. bu gün temizledim ve ilan ettim “eğer şeyinizi tutmazsanız bundan kelli bişiyy yok!.” dedim.. inan ki, daha yapmadılar yavv.. bunlar belkim insandırlar biz şeyiz yavvv.. hayvandan aşağı yani neysek gayrimm..

[00:07:22] nur-ye: onların DİLİNden kıtMÎR ÂNlar ben anlamam ki,

Resim Kul İhvÂNi: [00:07:40] kıtMÎRim hastaaa.. şeyini yemiş de ağır gelmiş kirli kelbe.. dilini bıçak kesmiyoo. yokk yavv açmıyooo. aklımı şiyy etme NURişş bakk. şiyy ederim haaa kızmam da ne ederim.. ne biliyim yavv benn ne olsa ederimm.. bizim köyde ZOBU emmiydi galiba bağı bahçası kaysıları çoktu ama şeker hastası olmuş yasak.. sıpaları yedirmemişş en son doktor bakmış dinlemiş..
"BaBAMM sen ne istersen ye yavv!..'' demiş..miş..
sonram doktor oğlunun kulağına bi şiyllerr fısıldamışş.. Zobu Emmi, gölün başına koşmuş köye varınca ilan edecek durumu.. “doktorum ne yersen ye” dedi benim hergeleler tatlı kaysıya hasret koydu!." demiş.. amma az sürmüşş.. 1 hafta sonara selâsı SALLanmış.. ben nediyodum yaaavvv.. haaa ne dersem derim bittii ki..

[00:13:33] nur-ye: böyle gitmeleri demeyin üzülüyorum. dedem-babam-kocam gittiler, onları azad etmeye çalışıyorum.. aslında, kendimi azad edeceğim de, olmuyor işte!

Resim Kul İhvÂNi: [00:14:55] “gelen giden Bİzden değildür” diye ferman eyledi NİZAMî SultÂNNn..

[00:15:05] nur-ye: elde kalan bir ER olan kıtMÎRim, bi de oğul!.

Resim Kul İhvÂNi: [00:15:06] neyse ibrahim iyi ,annen iyi sen iyyi İnşeâALLAH!.

[00:16:02] nur-ye: şükür iyiler ibrahim işten gelecek az sonra..

Resim Kul İhvÂNi: [00:16:06] aklım çingene çarşısında kaldı da.. ben de bulaşıkla uğraşıyom..
aklım zaten UÇuktu uçtu gitti şu insancıkların cik cıklarından yavvv.. toptan toplasak da, soksak şiylerine.. neylerine yavv?. aman be mezarlarına işte.. biraz dinlenseler orada..
mahşere çıkmadan.. gerçi, BİZim delileleri tutamam ben.. bir kısmı gider cehennemin ATAŞıyla CENNetlerini yakar, öteki kısmı da gider cennetlerinin ırmaklarıyla cehennemlerini söndürür.. BİZ ne idecegiz bu kadar zırtaBOZ insancıklar ARAyerde, ARAsatta iken.. gayri sen düşün, ben yoruldumm yavv..
nediyon ya da napıyon O KİM?!.. yavv soru:

[00:22:17] nur-ye: kıtMÎRe gülüyor, ağladığı belli olmasın deyu..

Resim Kul İhvÂNi: [00:22:23] çingene çarşısı nasıldır?. KıtMÎR ARA-KESitte ki, gülmek ağlamak yokkkkk ölmek dirilmekte.. O yok ki VARr.. neyse yavv cevab ver

[00:23:40] nur-ye: karmançormandır herhalde..

Resim Kul İhvÂNi: [00:23:43] işim var bee atma düşün taşın kaşın deee şimdi ara verdikk sen düşün!.
böyle bir çarşı görüp-duyup-bildin mi?.. vs..svs..
AKLımın bulaşığını BİLem BULamıyom..
şimdi toptan şeyi yedikk yavv.. ZEVK de ortada kaldı göbeği kesilmemiş VELED gibi.. ne???.. göbeği kesilmemiş miş.. miş..mişş.
bana ne bee!..

[00:27:18] nur-ye: çingene çarşısına döndüm şimdi..

Resim Kul İhvÂNi: [00:27:28] anaları ben miyim? değil mi?. Nurişş..

[00:27:35] nur-ye: neyi alayım da, neyi satayım burada şimdi Hocam..

Resim Kul İhvÂNi: [00:27:43] tamam ben gittim şiyee.. el ense çekmek nedir?. barboros'a çektim de yavv.. gittiydimm…

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
7.2.2014 KulihvÂNi- nur-ye MSN SOHBeti

nur-ye: es-seLÂM gün-aydın nasılsınız

Resim Kul İhvÂNi: es-seLÂm şükrederiz RaBBımıza..

nur-ye: CUM’amız bereketli geçsin İNŞÂALLAH..

Resim Kul İhvÂNi: siz de iyisiniz İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

nur-ye: çok şükür..

Resim Kul İhvÂNi: sizinde İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. ALLAH Razı Olsun "köpekler" için de teşekkür ederim ellerine sağlık olsun İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. gönlün nurlansın ve hep ışık dolsun ebeden..

nur-ye: İsmâil Bursevî Haz. Ruhu'l- Beyan Tefsiri'nden diye yazayım mı hadisin kaynağını bulamadım
http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... ...#p82637

Resim Kul İhvÂNi: Hasbi Hizmet tek YOLumuz elebette sabredip gidene İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. Düşe kalka da olsa gideriz dua edelimm gerisi teyyare..

nur-ye: âmin İNŞÂALLAH siz başımızda olun da, düşünce kaldırırsınız nasıl olsa!.

Resim Kul İhvÂNi: eyvALLAH yaz bak bizim ana işimiz Kur'ÂN Hafızlığı vs. değil.
KUR’ÂN-ı Kerim- Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’in YOLunu temizlemek, açmak. Muhammedî Metod bu!.
Birazdan atacağım ve önem vereceğiz İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. Çöpçülük güzeldir. Kendimizi temizleriz İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

nur-ye: İNŞÂALLAH

Resim Kul İhvÂNi: Birisi bir şarkı diyodu yıkılmadım ayaktayım mı ne idi işte öyle bişeyy..

nur-ye:

Resim Kul İhvÂNi: "Ancak eŞŞek yidiği dayağı bilir." demişti anam..
kaldı ki bendeki "Ş" ler en az dört tane yani EŞŞŞŞEK ama olsun kader Kaderullah!.
Sadece bil diye artık ve İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. Sessiz ve ıssız olurum kimseyle ilgili değil bana uyan böyle uymayana söz yok ki..

nur-ye: evet sağolun VAR olun İNŞÂALLAH..

Resim Kul İhvÂNi: Öyle tâbiki İşte köpek ve köpekçilerimİZ!...
İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri "Ruhu'l-Beyân Tefsiri"nde Bir hadisten bahsediliyor: "Köpekteki 10 vasıftan birisi gerçekten kendisinde olan kişi velîdir..." diye ama, aslına henüz eremedim ben de Hakk Dostlarından duymuştum..

http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... dir#p82624

güzel içimi dürtükledin bak ne ettin..

Resim Kul İhvÂNi: http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 02&t=10258

Resim

NÛRum YÂRden.. NÛRdan NÂRim!
ÖZ”ümdeki -> “İ N T i Z  R” im!
->NÛR yiYEnler!.. ->NÂR yiYEnler!.
“bEN” de >“BEN”dir -> NAZLı YÂRim!

ZEVK 5865

GÜN--in GÖNLÜnde >gÖZüm!.. ->AYy Işığı >ŞAFAKktayım!
RaSûLULL AH SEVdÂsı-nda.. HAKktan HAKka Hep HAKKtayım!
->cEVR-i CihÂN.. çARKÇİLLe.. ->RABB’ım İLE ->İLE ->BİLe!
KIRAT -> KıtMÎR -> kul ihvÂNî.. -> YIKılmadıMm >AYAKtayım!..

07.02.14 10:01
brsbrs..tktktrstkkmdayyışğm

İNTiZÂR: (Nazar-dan/gözatmak-tan) Gözlemek. Ümidederek beklemek..

nur-ye: bakayım hemen

Resim Kul İhvÂNi: anamın sözünü sen yaz gayri: "Eşşşşek yediği dayağı unutmaz!.." asla..

nur-ye: ALLAH ben nediyeyim..

tam bunu dinliyordum intizardan..

Resim Kul İhvÂNi: hep beklemek belki de demek ve ve de bu yollarda emeklemek emeklemek..
özledimmm özledimm ben. ne yürekler közzledimm közzlerim közledim yârrr. habarın varmı gökyüzü.. yerin dibi..
yangın nedir ateş.. neden sustun kızıl kor.. ve de beklemek ölmeklerden de zorr.. ama ayy ışığı sessiz ıssız ve ılık.. İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..
bir gün İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.. bu hınzır deli yüreğim ay ışığını HİRA dağın BURCunda bir nefes gibi göklere üfürür demekte içimdeki çılgın çocukk.. boş verr!.

nur-ye: İNŞÂALLAH! HAZM ederiz ne diyelim bu sÖZleri! bu ateş kÖZleri..

Resim Kul İhvÂNi: çalışalımm İnşâe ALLAHu TeÂLÂ..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

http://www.muhammedinur.com/forum/viewt ... 274&t=8515
6.4.2011 Kul İhvÂNi- nur-ye MSN SOHBeti

nur-ye: es-seLÂM HoCaM nasılsınız

Resim Kul İhvÂNi: es-seLÂm şükrederiz RaBBımıza..

Resim

BİR DÜŞ MA-SALLı!

OL-ÂNlar MA-SALL şükür.. Biz Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem de Ben-Sen-O => BİZiz BİRiz!
KebÂNa parelel kaplar gibi, coştu taştı İÇim… bir ZeVK SALLadım…

DELİlik ÇAREsİZ ve bELeş!
AŞKı Alan-SATan DELİdir müşterisi ondan azdır.
Arasan da boşuna, hayal telaşı olur.
O ele geçmeyen aNKa KUŞUdur, KALB dağında
“Gün yüzü görmemiş!” dedi Kıtmir
O görmüş bir seherde!
Bir hafta da kar yağmış saçlarına!
“AK KUŞ!” demiş anası o gün bu gündür..
O zamanlar yıl 35 yıl önceymiş NûR-i AYNım
Bir daha YÂR olmamamış ÇÖPlük,
ÇÖL ise İÇİNdeymiş, o gündür bu gündür
Çiçeksiz ÇİLEleri!
7 yılda bir AÇarmış.
Bir seher YAŞArmış bin bir kOKU SAÇarmış
YÂR KOValar, o KAÇarMış!
O KOValar, YÂR KAÇarMış..
Gölgelerden YÂR SEÇermiş
Gölge gölgede geçmiş
GÜNEŞi doğurmuşş MeRYeMi
''DEM BU DEMde!'' bu DEMi!

Gül emİ-ağlama emi
Neler geçti… Geçer ya HUU
Bu da geçer… Nedir ki BUU!..

AHH kara SEVDÂ ah deli DUYgu
BİR damla SU!
İşin doğrusu
HAYYat UYkuSU
NÂR-NÛR kurguSU
Ve ÖLÜM KorkuSU…

Oysa Kıtmîr BİL-BUL-OL ve YAŞAlar gördü.
7 Âlemde DEM içinde Bu DEMM de
YaYaşadı Yazdı
Ya da Yazdı Yaşatıldı HEMMde..

ASLen FASLa
Bir damla SU ASLa;
EZilemez
Kesilemez
Sıkıştırılamaz ve YAKılamazdı,
Desem de BİLen AZdı..
İki Kanat açar BATIN-ZÂHİR
ARZdan ARŞa EVVEL-ÂHİR
Ben deliyim ATAm TÂHİR
Ben BUHARım BULut MÂHİR
İki Gözüm SıRRî SÖZüm
Nur-ye Sen, NÛRda KÖZüM
Ben de Bir gün Bir seherde
ÇEKer gidersem tek "AH!" derde!
Dolaşsın dursun GÖKlerde
BULUTlarda gÖZ yAŞIm OLsun ÖZ-üM!..
Yüksek GEZsin Alçak AĞsın
AĞLAMA sın SIRRlar sAĞsın
Her damlasında Bir çİÇek Açsın
Tekrar ARZdan ARŞa yAĞsın
CANımızsın..
Gerisi boş bu Âlem ZIRR deli..
Besbelli Gemlik Güzeli!
CanBİRimiZ Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve sellem’in DİLİ
Kızıyız-oğluyuz KÛN feye KÛN KardeşlerİZ
Bir cANda iki CANız ER-iZ EŞ-iZ
Ve BİZ BİR-İZ!..

MîMMM
MuHABBetlerimle!..

Resim

6.4.2011
15:30
msn
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

4.4.2009--3:40 Kul İhvÂNi- nur-ye MSN SOHBeti

Nur-ye: Es-seLÂM Hocam nasılsınız

ResimKulihvÂNi: es-SeLÂm ŞÜKRederiz RaBBımıza,
CÂNım bak!.
İlginç bir konu Saf Kalbli bir İnsÂN iki dünyayı =>"BÌR"de TEVHiD eder; ama, ÂŞIK üç mekan(konak)tan "BİR" yapar..
Saf Kalbli ÂLim-KâmiL =>''Lâ İLâhe'' ve =>''İLLÂ ALLAH'' İKİ EKSENLi DÜZLem..

nur-ye: ÂŞıK ve MÂŞUK’mu?

ResimKulihvÂNi:BİLen ve BULan der bunu!. Ama bu sözüne Rücû'-Uruc yâni Mi'rac edemez. Saf Kalpli bir İnsÂN iki dünyayı =>"BÌR"de TEVHİD eder; ama ÂŞIK, üç mekan (konak)tan "BÌR" yapar. Saf Kalbli Âlim- KâmiL =>BİLen-BULan (x,y) gibi bu eylemsiz iki boyut SÖZ DÜZLEMi DOĞRULuğunu MuhaMMedî MÜRŞİD’le TÜMMler bu söz TEVHİD ki iki dünyÂdır
''La İLâhe'' Madde ÂLemi ile =>"iLLâ" Mânâ Âlemi SÖZde bekler..

"Âlim -Kâmil-Ârif Âşık" ASLı budur..
İLimeden-BİLen MuhaMMedî ÂLiM =>SEN,
KemâL BULduran =>MuhaMMedî KâmiL-Pîr,
OLduran Ârif ki =>Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem,
MuhaMMedî Şehâdet Şerefine YAŞAtan =>HAKk TeÂLÂ ve =>YAŞAyan MuhaMMedî Mü’MiN ÂŞIKLar..

Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’de, SÖZ DÜZLemdeyken =>ÜRUCc-YÜCELmededir.
Ve HAKK TeÂLÂ =>ZÂTI'na RÜCÛ' ister ve bu ZÂTen MURADuLLAH'tır..
BİLinip BULunan SÖZ için MuhaMMedî Mi'rac Şartı ki Şehâdettir.. (x,y,z) UZAYsal ÜÇ BOYutta YAŞAnır bu HAYyatta NUR-iŞ!.

ANLAtıLanın TEVHiD TEMELi BENce =>ÜLfet-SEVgi-MuhaBBet-AŞKkta..:

x.. ÜLfet =>MuhaMMedî ŞERİAt-te SENin ÜLfetin-İLgin..
y.. PÎR'in =>MuhaMMedî TARİKAt-te MuhaBBet-SEVgi CEZBi.
z.. İse RESÛLuLLAH SALLallahu aleyhi ve SELLemde =>MuhaMMedî MARİFEt-te MuhaBBet Mir'âcıdır..

NOKTA.. =>MERKEZde SABit NOKTA..=>KÜLLî ŞEYy’i DOĞurur..
DOĞRU.. =>NOKTA-nın HAREKEtinden====>DOĞRU DOĞar..
DÜZLEM.. =>DOĞRU-nun HAREKEtinden=>DÜZLEM DOĞar..
HACIM.. =>DÜZLEM-in HAREKEtinden===>HACIM DOĞar..
ZAMAN.. =>HACIM-ın HAREKEtinden==>ZAMAN DOĞar..

İŞte bu ÂLEMde YAŞArken =>ÇOKLuk-YOKLuğu =>TEKLEmek =>TEK-BİR ŞEHÂDetini YAŞA!.mak MuhaMMedî MÜ’MiN KULLuğudur..
Ve =>“YAŞAnmayan =>YALANdır” SÖZümüzü UNUTMAmak Lâzım ve Lâyıktır..

ÜLFet.: Alışma, alışkanlık. Birisiyle münasebette bulunmak. Ünsiyet. Ahbâblık, dostluk. Huy etme. Görüşme, konuşma.. Kısacası MuhaMMedî KULUn =>NAHNU BİZ BİR-İZ-Liğine TEVECCüHü-YÖNELimidir..

ResimKulihvÂNi.: OLmayınca =>OLmaz OLAN Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’de OLmadan =>Şehâdet Şerefine ERmeden OLmaz!.
TEVHiD =>''Lâ İLÂHe İLLÂ ALLAH''’tır şehdette mutlaka Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem OLmak zorunludur.
Resûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem gibi YAŞAmak Şartı bunu sende geliştirip konu yapabilirsin ama =>ÖZLü SÖZ çok güzeL..

ResimKulihvÂNi.: NURCANım UYkun GELmiştir. sabah olmadan UYu biraz!.

nur-ye: Buyurun hayır ben UYuttum UYkuyu..

ResimKulihvÂNi.: Ben de düşündüm ki SEVgi neye yarar sonUÇ-ta..
Cevab =>TEVHİD ve ŞEHÂDETe.. yoksa SEVgiyi çÖPe at gitsin!.
SEVgi =>SEVen-SEVilenin, BİZliği BİLip BULmalarının Adı.
AŞKk ise =>NAHNU-BİZ BİR-İZ OL!.up da FiiLen YAŞAmalarının ANLAMıdır..
SEVgi =>TEVHİD,
AŞKk =>ŞEHÂDETtir..
HAYy DOSt ALLAH celle celâlihu!.

AL NUR-ye cânım sana târif 4 boyutta bakınız =>(x,y,z,t) (x,y,z =>mekân.. t=>zaman)
AKLen-NAKLen =>HaKk’ı =>BİL!. =>BUL!. =>OL!.(sen yaparsın)..
Ama =>“YAŞA!.” DEnse..
YAŞAtanLa YAŞAyan..CÂNda CÂNÂN.. İÇ İÇe.. ŞE’ÂNULLakta YAŞAmak.. Türkçesi..

Nerede, Nasıl ve Ne zamÂN YORULursa =>BİZ BİR-İZ Yüreğimiz ki YÂR YUVAmızdır..
RESÛLuLLAH SALLallahu aleyhi ve SELLem’in Azîz KALBinde..
ÇALIŞALımm İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

14.4.2012 Kul İhvÂNi- nur-ye MSN SOHBetiResim

[11:24:11]nur-ye: es-seLÂM HoCaM nasılsınız?.

Resim Kul İhvÂNi: [11:25:30] Es-SeLÂm OLsun İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.

Nur-ye [11:25:39] : Sizin bir HÂL ÂNınızı aktardım buna vesile oldu bugün!
http://muhammedinur.com/forum/viewtopic ... 204&t=9293

Resim Kul İhvÂNi: [11:26:12] Yaa ne günlerdi o günler hamdolsun!.
ama yine gelecek o günler =>karnı burnunda İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.

Resim Kul İhvÂNi: [11:26:59]“Ben ashabın ALî’si ve Ulu’suyum, SORunu bana SOR!”.. ne demek bu sÖZ!.
de bakalım =>“karnı burnunda!.” ne demek bu?.

[11:28:17] nur-ye: düşünüyorum!. işim bu ya HoCaM!.

Resim Kul İhvÂNi: [11:28:26] AŞK OLsun, kadınlar bilir.
9 ay 9 günlük aNaç ÂŞIK demek!.
ha bu gün ha yarın doğuracağını kör bile görür..
Gizleyemez karnı burnuna değecek haldedir.. köyde denirdi ki..

[11:31:06] nur-ye: çok güzek kızlar 9 ayı TAMamlayıp DOĞar, ERkekler ise 9 ay TAMamlayıp 9 günü 10'a BAĞladığında DOĞar..

Resim Kul İhvÂNi: [11:31:11] uzaktaki kızını vs. sorana haberci.: “karnı burnunda!.” derdi.. yâni hâmile ....

[11:32:04] nur-ye: evet doğumu yaklaşmış olan..

Resim Kul İhvÂNi: [11:32:13] onu bilmiyordum bak, neden 9 gün eksik kızdan..
yoksa 90 Esmâlı da, ondan mı kadında olmayan 9 esmâ..
erkekte olmayan 1 tek esmâyı sanırım biliyordum..
neyse kadında olup da erekekte OLmayan tek esma TEKVİN Sıfatı.. yaratma.. doğurma....

[11:33:55] nur-ye: köşe sıkıştım ben bilmem HOCAM bilir desem aklıma düştü RAHİYM esması mı? diyecektim.

Resim Kul İhvÂNi: [11:34:22] yok Rahîm herkeste var da, kadında etken..

Resim Kul İhvÂNi: direnmek boşuna.. DEsem ÖLdürürler!.

Nur-ye: Düşünürken kaşınıp duruyorum, kaşının diyorsunuz!.

Resim Kul İhvÂNi: Kul İhvani: [11:40:22] iyi AMMa, DEmesem ÖLLdümmmm.... heee yaa
en iyi UYUZ =>UYkusuz OLanmışş..

Nur-ye: pekii mâdem ben UYUZluğumla başbaşa kalayım
size iyi çalışmalar ALLAHu TeÂLÂ kolaylık ihsÂN etsin İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.

Resim Kul İhvÂNi: [00:10:22] : yoook öyle değil bu NÛR-İŞ nuriş!.
Kuşku, Kapris, Kibir, Kin ELEKlerinden GEÇmeden UYku =>UYuzLuktur!.
DİŞini SIKarak değil =>İŞİni YAParak GEÇeBİLirsin!..
CÂNımsın hadi SELAMETLe İnşâe ALLAHu TeÂLÂ!.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim
04.02.2013--3:40 Kul İhvÂNi- nur-ye MSN SOHBeti Resim

nur-ye: es-seLÂM HoCaM nasılsınız

Resim Kul İhvÂNi: es-seLÂm şükrederiz daim RaBBımıza..
esas mesele ''it ürür kervan yürür''ü unutmamamak!
Saldırmadan, savunmadan yolunu yürümek tedbir elbette esas

dokuz köyden kovarlar diye onuncudan ev kirala....
bu DELİyi dokuz köyden kovarlarsa onuncudan ev kirala....
DEli, Zır-DELİ, Zırzır-DELİ, Hınzır-DELİ diyerek 4’lü SIRalayıp SıRR-ı SıFıRa sarÂN kervÂN kıtMÎRi; dokuz köyden kovulursam bu Deliye, O’nun EVİnden bir HÜCRecik DÛAmıza ÂMin der İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.

Nur-ye: HAKK ve HAYR Olsun ebeden
İÇimden geldi size bir ses vereyim dedim.

Resim Kul İhvÂNi: HAKk ve HAYR hep BİZle olsun ebeden İnşâe ALLAHu TeÂLÂ.
melÂMette bir kural var:
İÇten GEÇen BİZdir sen ben farketmez
uzak yakın şu bu dışarının İŞİdir elbise İŞİ yani
bence-BİZce-YAŞAmak da budur DELİlikte ve YAŞAsın delilik!

Resim
Resim

“►Sohbetleri◄” sayfasına dön