zamAN zamAN YAZıLan..

Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

zamAN zamAN YAZıLan..

Mesaj gönderen kulihvani »

Bir cevap VERmedim/emedim..

Ve DEdi ki:“hocam ben derdimi anlatamıyorum....ben içimdekileri anlatamıyorummmm....işte şu yazı nasip oldu şimdi,,,,olayın özeti işte bu yazı....MuhaMMedî olduğunu anlayan kimsenin; Söz, Fiil, Ahlâk ve Hâllerini Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’i DUYması Lâzım UYması Lâyıktır ve de Şarttır. diyor....:”

KULLUK İMTİHANIn ASLı-Faslı da budur..

AKLı ve Bedeni RÜŞDe Erdi Başında Kavak Yelleri esti..
Çocuktu Baba Olacak hâle geldi..
Kendi Kitab’ıyla ve Kâinât Kitab’ıyla TANIştı.
OLsun! Olmasın! Okullarında Maddî-Fizikî- Teknik Bilgiler Öğretildi-Eğitildi..
Şehâdet Âleminin şamatasından şaşıran HaMM AKLı, KALB Kitab’ıyla TANIştı..
Dinlediği Derunundan Derince Bir Hiss-Sess DUYdu ve tercüme edemedi.
Kâmil Kitab’ıyla TANIştı..
Kendi İLMinin, Kâmil Edebinin, Resûl İrfanın ve Hakk Teâlâ ERkÂNının ne olduğunu, cÂN CeRRyanın Nakl Pirizinden öğrendi Akl fişi Câhil Başı “İNSAN” olmayı..

RABBu’l-âleminin SÖZünü Rahmetenli’l-âlemin SESinden DUYup UYmak için EREN Ocağına GiRdi..

Habibullah HIRAsından: Nefsinin HakikatMuhaMMedîyyesin Okudu: “İKRÂ! OKU!”

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ
Resim---Ikra’bismi rabbikellezî halak(halaka) : Yaratan RABBin adıyla oku.” (Alak 96/1)

Şah damarından Yakın-AKRABa RABBu’l-âlemin Alâkasın ARAdı..

خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ
Resim---Halakal insâne min alak(alakın) : O, insanı bir alak'tan yarattı.” (Alak 96/2)

RABBu’l-âleminin zu’l- Celâli ve’l- İkram El EKREMliğin ERENlerden DİNLEdi..

اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ
Resim---Ikra’ ve rabbukel ekrem(ekremu) : Oku, RABBin en büyük kerem sâhibidir;(Alak 96/3)

Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm EDEBiyle MuhaMMed Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem ile SÖZde-Özde BİLişti-BULuştu-OLuştu ve YAŞAma Gayretine düştü bir ÖMÜR..
MuhaMMedî Merhâmeti ve MuhaMMedî Şuuru BİLdi
MuhaMMedî MuhaBBeti ve MuhaMMedî Nûru BULdu
MuhaMMedî Hizmette ve MuhaMMedî Sürûrda OLdu
MuhaMMedî Hakîkatı ve MuhaMMedî O-Nûru YAŞAdı… İn şâe ALLAH

Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’i;
Beşeriyyet, Velâyet, Nübüvvet ve Rasûliyyet Yönleriye Tanımaya çalıştı..

Ve göRdü Ki;
1-Şerîat-ı MuhaMMedîyye: Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in Vahyî SÖZleridir. Âyet ve Sahih Hadisleridir.

2-Tarikat-ı MuhaMMedîyye
: Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in AMELleri, fiilleridir, Sünnet-i Seniyyesidir.

3-Mârifet-i MuhaMMedîyye: Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in AHLÂKıdır. Hulki’l-azîm. Ahlâkullah...

4-Hakikat-i MuhaMMedîyye: Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in AHVÂLidir. “Kâbe kavseyn” vs. gibi söze sığmayan ve yaşanınca anlaşılan HÂLLERidir.

MuhaMMedî olduğunu anlayan kimsenin; Söz, Fiil, Ahlâk ve Hâllerini Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem’i DUYması Lâzım UYması Lâyıktır ve de Şarttır.
KULLUK İMTİHANIn ASLı-Faslı da budur…”

BİZim HÂLiMm CÂN’ın DÜŞÜNüYORUM-suzları vardı bir zamanlar Kartalken..
sİZ deYORumSUz bUYurun İnşâe ALLAHu TeâLâ..
küLLLî ŞEY’r KÂDiR/KaDÎR OL-ÂN’ın es SeLÂMı Rasûlullah SALLallahu aleyhi ve SELLem ve ÜMMetine olsun AZîZ cÂNlarımİZz!..
Resim

“Divanında Muhammedi Tasavvuf” sayfasına dön