Kendi Kendime

Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Kendi Kendime

Mesaj gönderen Gul »

Kendi Kendime
Bu sabah her zamanki gibi üç öğretmenimizi de almış yola çıkmıştık. Gökyüzü açık mavi idi, arabada da radyo açık idi. Derinden bir müzik sesi geliyordu. Öğretmenlerimiz kendi aralarında bir şeyler konuşuyorlardı, yola o kadar çok dalmıştım ki müzik gibi diğer seslerde sadece arka tarafta bir fon idi…Sakin sakin giderken birden bir sesle irkildim. İçlerinden birisi tok ve gür bir sesle
“Yukarda Allah var Allah var, O her şeyi görüyor” dedi. İçim dışım yol olmuş olduğum yerde giderken bir soru çıktı ağzımdan. “Dünya uzayın neresinde acaba, aşağısında mı yukarısında mı?” “Ses yok” Aslında çok basit bir soruydu…Diğer öğretmenimiz hemen atıldı ve “bu başka bir şey , bu başka bir şey” dedi… Evet gerçekten de bu bAŞKaydı, AŞKtı… ALLAH AŞKına biri bunu anlatmalıydı; YOL AŞKını…
Sonra yine bir soru geldi aklıma.
“Peki hocam, Allah yukarıdaysa aşağıda kim var?” Cevap netti: “Biz günahkar kulları”…Ne kadarda doğru bir cevaptı! Allah yukarıdaysa eğer, aşağıda O’nu yukarıya yerleştiren günahkar kullarından başka kim olabilirdi ki? Şu kudsi hadisten habersiz bizler ne kadar cahilce Rabbimizi göklere yerleştirmekteydik:

Resim---Yere ve göğe sığmam. Fakat, mümin kulumun kalbine sığarım.”
(Aclûnî, Keşfu’l-Hafâ, II, 195)

Artık soracak ve alacak bir cevabım kalmamıştı . Çünkü Biz;
Resim---“Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır ve Allah her şeyi kuşatmıştır. (Hiçbir şey O'nun ilim ve kudretinin dışında kalamaz).”
(Nisâ 4/126)

Resim---Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona ŞAHDAMARINDAN DAHA YAKINız.” (Kaf 50/16)”

Âyetlerini idrak edemediğimiz her an aşağıya atılan günahkar kullar olarak kendimizi görmeye mahkumduk çünkü böyle anladığımız için buna mahkumduk. Gerçekten bir tevbe etmemiz gerekmekte idi…Ve bu da MuhaMMedi İlim, irade, idrak ile MuhaMMedi bir ŞEHADETetin YAŞAnması demekti.
Kul İhvâni Hocamızın hep hatırlattığı gibi
Önce;
Eşhedü enne MuhaMMede’r- Resûlullah! diyebilip, MuhaMMed sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem oluşuna şahitlik yapabilelim ki O’nun
Eşhedü en lâ İlâhe İllâllah deyişine şahidler olabilelim inşallah.

Âmin!

Âmin Yâ Muîn celle celâluhu!
Yâ Latîf ALLAH celle celâluhu!
Yâ Kerîm ALLAH celle celâluhu!
Yâ Rahîm ALLAH celle celâluhu!
Yâ Rahmân ALLAH celle celâluhu!
Yâ Hannân ALLAH celle celâluhu!
Yâ Mennân ALLAH celle celâluhu!
Yâ Deyyân ALLAH celle celâluhu!
Yâ Furkân ALLAH celle celâluhu!
Yâ Sultân ALLAH celle celâluhu!
Yâ ALLAH! ALLAH celle celâluhu!
Lâ ilâhe illâ Allah Muhammeder- Resûlullah..
Eşhedü en ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve resûluhu!..
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Re: Kendi Kendime

Mesaj gönderen MINA »

Resim

ÇOK'tan sıkılmışım, DEdim Kendi Kendime
BİR'den farkettim, ÇOK'luk BEN DEdiğim DE,
DERT belli ise, DERMAN da oNÛN peşinde
KİM, SU-suz kalmış ki, AŞK DENİZ'in DE..

''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

BİZ BİZE

Hep diyoruz, beni meyhanenin önüne dikme direk olarak Kâbe’nin kapısına dik değil mesele. Mesele; senin alnının çatında Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem, Ahmed aleyhi’s-selâm ampulu yanacak mı, yanmayacak mı? Sen yandığında meyhanedekiler ne halt ettiklerini görecek mi görmeyecek mi? Senin ayağını bastığın yerden ALLAH sözü fışkıracak mı, fışkırmayacak mı? Sen güneş gibi her yeri aydınlatacak mısın, aydınlatmayacak mısın? Yağmur gibi rahmet yağdıracak mısın, yağdırmayacak mısın? Şu rüzgarlar gibi okyanusların rahmetini buraya taşıyacak mısın, taşımayacak mısın? Sen toprak gibi ölüleri yutupta diriltecek misin, diriltmeyecek misin? İşte MuhaMMedî Meşk budur. ALLAH’ın AŞKı MuhaMMedî Meşk’tir.
Ve bunun için müminlerin kalbi bu alemlerin köşküdür inşallah.

Kul İhvÂNi Hocamızla 25 Ekim 2011 Sohbetinden...
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Kendime..

Öylece gidivermiştim. Hoşçakal bile diyememiştim. Gelmediğim sürece sorun yoktu. Razıydım, giden gitmişti. Ama ya geldiğimde…Nasıl her şey eskisi gibi olabilirdi ki? Hiçbir şey olmamış gibi. Geçmiş için birbirimize, geçmişimize bir özür borcumuz yok muydu, ya geleceğe ait bir duamız olmayacak mıydı? Geçmişi ve geleceği yok sayıpta “haydi şu anı yaşayalım” demek içimin içini incitmez miydi?

Gerçekten de şu an da ki son nefesimizi geçmişten ve gelecekten ayırabilir miyiz?. Bizim dörtlümüz BİZ BİR - İZ demiyor mu?

GEÇ-mişimize, Muhammedî ŞUUR-u BİL-erek Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellemin TEVBE-sin-de BİZ,
GEL-eceğimize, Muhammedî NÛR-u BUL-arak Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellemin DUÂsında BİZ,
Şu ÂN-ımızda, Muhammedî SüRUR-da OL-arak Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellemin RIZÂ-sında BİZ,
SoN ÂN-ımızda, Muhammedî O-NUR-u YAŞA-yarak Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellemin ŞEHÂDET-inde BİZ-BİR-İZ!..
İnşâallah!
Elhamdulillah!..
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

HAYdi DEdim Kendi Kendime içimdekileri paylaşayım,
Belki ânlar,
..''ÖLÜM'' dedim hepimizi tadacağı bir hadise,
KAÇış YOK, işte o yüzden henüz vakit varken, varmı bilemiyoruz ama BİRbirimizi kaybettiğimizde pişmanlıklar yaşamamak için ve en önemlisi Allah c.c rızası için
güzel YAŞAmalıyız..

ÂNlıyor gibiydi âmâ bir süre sesszilikten sonra...
Ölüm'den başka konuşacak konu bulamadın mı...SESiyle, YÖNünü çevirmesiyle anlamadığını anladım...

Belki de ÂNLATamıyorum!..

İyi de, ben onu anladım da,
Onu değiştirmek için niye bu kadar uğraşan beni ÂNLAMIYORUM,
DEdim Kendi Kendime.

Resim
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

Binlerce top ve tüfek, yapamaz aslâ,

Gözyaşının seher vakti yaptığını.

Düşman kaçıran süngüleri, çok defa,

Toz gibi yapar, bir müminin duâsı.

O HÂLde, BİZİm için DE dua ediver inşaAllah pehlivÂN can kardeşimİZ..
Gönlünden nASIL GELirse.

Muhammedi Muhabbetle..
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s

“Serbest Kürsü” sayfasına dön