Mesajlardaki Lafzullah yazımına dikkat!..

Site yayını hakkında düşünceleriniz, önerileriniz, katkılarınız.
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesajlardaki Lafzullah yazımına dikkat!..

Mesaj gönderen aNKa »

Esselamun aleyküm..
Değerli üyelerimize duyrulur:
Site yönetimi olarak bazı üyelerimizden özel mesaj yoluyla uyarı mesajları almaktayız..
Yanlışın bilinçli yapılmadığı muhakkaktır ancak yazılarımızda ve özellikle alıntı aldığımız yazılarda Allah celle celâlihu isminin lâfzı doğru kullanılması ve bu konuda titiz davranılması en doğrusudur...
Kimin yazdığı önemli değil ancak hatalarımızı zamanında düzeltmek amacıyla rica ediyoruz ki Allah celle celâlihu lâfzının baş harfinin küçük harfle yazılmaması gerekmektedir...
Ayrıca ayetlerin haricin de Lâfzullah'ı kullanırken Allah celle celâlihu, Allahü zü'l Celâl, Allahü Teala vs gibi yüce Rabbimizi yüceltici ifadelerin kullanılması daha da uygun olur düşüncesindeyiz..

Bakın uygun değildir demiyoruz daha uygun olur demekteyiz. Niye uygun değildir demiyoruz, çünkü ALLAH ismi bütün esmayı cami olduğu için ve Allahu Zül Celale yapılabilecek bütün güzel hitablarında hepsini bu LAFZULLAH içinde cem eder, ALLAHU TEALA'yı en güzel tanıtan onun Esma-i Şerifidir ve bütün Esmaları da bu LAFZULLAH içinde cem edilmiştir bu yüzden uygunsuz değildir, uygunsuz olsaydı zaten bütün tefsir kitaplarında alimlerin her ALLAH yazdıklarında yanına bir hitab eklemesi gerekirdi. Bu yüzden yer yer O'na hitab ettikleri kısımlarda bu yüceltici ifadeleri kullanmışlar ve yer yer paragraf içlerinde eklerin geldiği cümlelerde bu ifadeleri kullanmamışlardır örneğin: Allah’ım, Allah’ın, Allah'da, Allah'dan gibi ifadelerde. Bu yüzden her cümleyi yazdığınızda sürekli Allahu Zül Celal'in , im, da , dan v.b şekilde uzatmadan da yazılabilir. Bunun ayarını siz bileceksiniz inşaallah. Sonuçta bizim bu mesajımız sadece kardeşlerimize yardımcı olmak, BİZlik ve BİRlik içerisinde birbirimizi en doğruya yöneltmek içindir inşaallah.

Muhammedi Muhabbetlerimizle.
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Sevgili ANKA KUŞU kardeşim,
İnanın sizin sayenizde ,hem bilgisayarda yazı yazmayı geliştirdim . Hemde
bilmediğim çok şeyi öğrendim. ALLAH TEALA sizden razı olsun. Herhangi bir yerden yazı ve resim aktarmayı sizin öğretinizle öğrendim. İnşallah
öğrenmeye de devam edeceğime inanıyorum. tekrar tekrar teşekkür ederim.
ALLAH'A EMANET OLUN.
Resim

“Önerileriniz” sayfasına dön