Akıl Kördüğümü Tuzağında - Kulihvani

KULİHVANİ'mİZin SÖZ mü? KÖZ mü? leri!
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Akıl Kördüğümü Tuzağında - Kulihvani

Mesaj gönderen nur-ye »

AKIL KÖRDÜĞÜMü, tuzağında!?
Resim

Sadakat=>Samimîyet=>Sabır=> SELÂMet! DİLiyerek;
Başlıyalım "Yâ ALLAH celle celaliHUu!." 786 diyerek, SALL ve SELL hörmetimize إِن شَاء اللَّهُ

AKlım KÖRDÜĞÜM, tuzağında!? Resim

Bir HAYYat tükenir, tütmezse!
Evet tütmek gerekir, YANmak için.
Çoğumuza pek çok zaman bir kıvılcım gelir, nefes nefese kalırız,
ÜFFlerizde ÜFFFleriz değil mi?
YAKmak ve YANmak için.
“O!’’nun YOLunda gELinsiz bir düğün mü? OLur HİÇ!.

2055 yıl önce Antakya üzerinden Tokat’ın Zile ilçesine gelen Jül Sezar, Pontus kuvvetlerini ağır bir yenilgiye uğratmış ve tarihe geçen sözleriyle zaferini tescillemişti.: “Veni!(geldim), Vidi! (gördüm), Vici! (yendim).” der.

Geldim, gördüm, ve sonrası………

BENlik; NEFSin haDDini BİLmemesi CEHENNEMİ,
BİZlik; NEFSin haDDini BİLmesi CENNETidir.. ”
Resim

BİZi fasıl-fasıl, bÖLÜM bÖLüm OKUtsun da ASLımıza KAVUŞalım!. إِن شَاء اللَّهُ

HAYyyyAT denİZinde ki seyr’ü-sefer’imiz
(Ve; geldim, gördüm YENdim mi?. =>YENDİ mi?.)

Seyrüsefer;- Trafik,
HAYYal de ki uMMana yolculuk,
YOL çetin YOLCU yorgun kardeşçeğizlerim..
SEVmek SEVİLmek, cümle mahlukatın HAKKı!
Niye o zaman ÜZME ve ÜZÜLME!.

Candan diyor ki;
Kırık kalpler durağında inecek var,
Eteğindeki taşları dökecek var
!.

Nice Gönül kırıklıkları, SEVmek ve SEVİLmek için değil mi?.

YÂR!. yanım SENde,
Çoğu zaman koynuna kaçarım NEFESinle nefeslenmek diliğiyle!.

Ata sözümüz vardır.: "Ateş düştüğü yeri yakar.!'"

Geçen sene bu zamanlar hayatımız normal gibi gözüküyordu, farkında değildik gelecek günlerin bizi bizle sınayacağını, hayal bile edemezdik, deseler bile yaşamadığımızdan bilemezdik.
Hepimizde zâten pek çok travma varken çözülmeyi ve çözülmesini beklerken, onlarda neymiş dedirttirenle karşılaştık.
7 şiddeti ve üzeri sarsılıyor bütün duygularımız. Artçılar ise devam ederek bir diğeri için güç aktarıyor. Büyüyerek sarıp sarmalıyor endişe, Kaygı ve Korkuları..

YAŞAdığımız süreçte, her türlü ilişki çok zor!
Gerçekten çok zor!
Bir nebzede olsa netten uzak izole edilmeye çalışılmış KÖY YAŞAntısında daha SÂDE bir yaşantı içinde kalmak,
kurd, kuş ve aş için gayret göstermek!.
Yorulmak ve daha çok yorulmak!.

Beynimle olan ilişkilerim bu aralar üst seviyede ilerliyor,
Alt benliğimdekileri üst benliğime peşkeş çekerek liderliğini gösteriyor..
Alt benliğimin mâsumiyeti zâten belli,
Sürekli beni benimle aldatmaya çalışıyor..
Arabulucu EGOm Samimîyetimi ve sadakatımı sınırlarını zorlayarak beni çileden çıkarmaya çalışıyor.
Bilmiyor ki karşısında bir savaşçı var..

1. İçgüdüsel ihtiyaçlardan ve dürtülerden türetilen psikolojik enerjinin kaynağı olan "id" alt benlik
2. İçe özgü kişi ile dış gerçek arasındaki örgütlü bilinçli arabulucu olan "ego" benlik
3. Kurallar, çatışma, ahlak, suçluluk gibi şeyler tarafından hafifletilmiş bilinçli zihnin içselleşmesi olan "Süper ego" üst benlik

Gerçekten basit olarak yaşasaydık, karmaşalardan uzak.
Her şeyi daha basit karşılıyabilir miydik?.

Edip Akbayrama kulak verelim;
Dışarıda deli dalgalar,
Gelip duvarları yalar,
Seni bu sesler oyalar,
Aldırma gönül aldırma!.

Hepimizin gelip geçtiği geçitlerde ki SESleri dinledik. Ya DUYduk, ya da UYduk!.
Bâzende DUYduk ve UYduk!

ALLAH SubhÂNehu ve TeâLâ şöyle buyurmaktadır.:
Resim---Ey îmân edenler! ALLAH’a itaat edin ve RASÛLe itaat edin. Amellerinizi boşa çıkarmayın.(Muhammed 47/33)

Bu yüzdendir ki Amellerimizin boşa çıkmaması MuhaMMedî gayretkeşliği içinde, soluk alır veririz..

Resim---İbn Mes’ûd radîyallâhu anh’dan rivâyet edildiğine göre, Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur.: “Kıyâmet günü insânoğlu şu beş şeyden sorguya çekilmedikçe RABB'inin huzurundan ayrılamaz: Ömrünü nerede geçirdiğinden, gençliğini nerede tükettiğinden, malını nerden kazandığından, nereye harcadığından ve ilmiyle nasıl amel ettiğinden.” [(HASEN HADÎS) Tirmizî (2416); Taberânî (el-Kebîr: 9772)…]

MUHtaç =>MECbur =>ME'Mur =>MAHkum..

MUHtaçççç, MECburrrr.. takılıp kaldık ŞÜKÜR.
Var mı? ötesi!.

Mübârek Zâtı HAKk Olan ve BİZler ÜMMeti OLarak HAKkı DUYmak ve HAYRa UYmakta İmâm-ı Mutlakımız ve Mürşid-i Mutlakımız =>MuhaMMed Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'e sonsuz sınırsız ve İLMuLLAHça Es SaLât ve Es SeLâm OLsun!.

ResimResim'' ALLAHumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ MuhaMMedin Abdike (MuhaMMedîyyeti) ve Nebîyyike (MahMudîyyeti) , ve RasûLike (AhMedîyyeti) ve Nebîyyi'l- ÜMMîyyi (Habîbiyyeti) ve alâ ÂLihi, EhL-i Beytihi ve Sahbihi ve ÜMMetihi... ''Resim İnşâe ALLAHu'r- RahmÂN!.

ResimMuhaMMedî MuhaBBetLerimİZLe!.Resim

NUR-İYyE!Resim
HCRmd SssZ...

19.12.2020, 03:20
Resim

“►SÖZ mü? KÖZ mü? lerinden!◄” sayfasına dön