Mevlüd kandilimiz mübârek olsun.

Mübarek Günlerimizde birbirimizi hatırlayalım.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: Mevlüd kandilimiz mübârek olsun.

Mesaj gönderen kulihvani »

ResimResim

ARZUHÂL
ŞEFÂAt YÂ RESÛLULLAH!.
sallallahu aleyhi vesellem..
Resim

GURBet ELde GARiB KALdım
>HASRet ÇÖLLerine DALdım
ESEN YELden KOKUn ALdım..

ŞEFÂAt YÂ RESÛLULLAH!.

Resim

HAKk KERVÂNIn KITMİRİyim
“İZ”-in İZLEyen ==>BİRİyim
=>NÛRun OLURsa=>DİRİyim..

ŞEFÂAt YÂ RESÛLULLAH!.

Resim

SIRRımız SAZLa SÖZLerim
RÛH’un=>ÖZÜMde ÖZLerim
HeR NEFES YOLUn GÖZLerim..

ŞEFÂAt YÂ RESÛLULLAH!.

Resim

KULLuk KEMÂLÂt KUYU-nu
KEVSER HAVUZU’n SUYU-nu
YÜCE AHLÂKın =->HUYU-nu..

ŞEFÂAt YÂ RESÛLULLAH!.

Resim

İNSÂNLar KAYBEtti İZ-i
DAĞILDILar=>DİZi DİZi
BENLikLer YOk Etti>BİZ-i..

ŞEFÂAt YÂ RESÛLULLAH!.

06.02.06 16:36.. Beşiktaş..İstanbuL..

وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ Resim

Resim--- “Ve erselnâke illâ rahmeten li’l- âlemîn (âlemîne) : (Resûlüm!) Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ 21/107)

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebîyyike, ve
Rasülûke ve
Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi vessahbihi ve ümmetihi...

ALLAH'ım =>BİZi MuhaMMedî OLuş Şuûruna ULAŞtır:

AkvâL-i MuhaMMed’'e =>İ'’tikad ve Söz =>Şerîat-ı MuhaMMed’'ine,
AmâL-i MuhaMMed’'e =>FiiL ve SüNNet-i Seniyye =>Tarikat-ı MuhaMMed’'ine,
AhLâk-ı MuhaMMed’'e =>HuLuku'L- Azîm ve HuLûkuLLah =>Mârifet-i MuhaMMed’'ine,
AhvâL-i MuhaMMed’'e =>Söze GeLmez HâLLer =>Hakikat-ı MuhaMMed’'ine ULAtırıp Gark Et!. İnşâe ALLAHu Teâlâ!.

Resim

MevLüd KandiLimİZ
VeLÂdet kANdiLimİZ
MevLüdü'n-Nebî-mİZ...

=> AbduLLah Gün Parçasından OLma
=> ÂMiNe Ay Parçasından DOĞma
=> MuhaMMed aleyhi's-seLâm'ın =>MeVLüd-ü MîMM NûRu
=> YürekLerimize cÂN ceRRyÂNI DOĞursun =>İnşâe ALLAH!..

ALLAHu zü'L- CELÂL ÜMMet-i MuhaMMede;
MuhaMMedî gAYRette
MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî MuHaBBette

=> MuhaMMedî HAKikatte
MuhaMMedî Hasbî HizMett BİZ BİR-İZ-Liği SağLasın ve SaBBRını LUTFetsin!..

BİZi =>HaLis-MuhLis-Sıddık-ÂdiL MuhaMMedî KıLsın!.
GençLerimize => HayırLı İŞ=> HeLÂL AŞ => SâLih/SâLiha EŞ => MuhaMMedî BAŞ Nâsib-ü-MüyeSSer KıLsın!.
BİZi => AYRı-gAYRıya Muhtaç ve Mahcup Etmesin İnşâe ALLAH!..

ÜMMet-i MuhaMmedin VeLeDine, VELİDine, VeLÛDuna, VâLiDineve VÂLiDEsine MüBÂrek MeVLüD MecLisleri DİLerim teketekterstkkmde

ResimBu SEHERde Ne YAPmaLı..

1-) Kur’ân–ı Kerim okumak-ANlamaya çalışmak,
2-) Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’e salât ü selâmlar getirilmek-ANLAmaya çalışmak,
3-) Serbest nafile Namazlar SALLayıpp-ANLamaya çalışmak,
4-) Kendini ve KÂinÂtı Tefekkür edip ZiKRini-ANLamaya çalışmak,
5-) Yaratanı Tezekkür edip ZiKRini-ANLamaya çalışmak,
6-) Bunca Ni’met İçinde Sıhhate-zamANa Teşekkür edip ŞÜKRünü -ANLamaya çalışmak,
7-)GeÇmişe istiğfarda BULUnup Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Tevbesine İştiraki-ANLamaya çalışmak,
8-.) GeLeceğe DUÂda BULUnup Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin DUÂsına İştiraki -ANLamaya çalışmak,
9-) Şu ÂN DEdiğimiz her ANımızda Raziyyeten-Merziyyeten Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin RıZÂsına İştiraki -ANLamaya çalışmak,
10-) Üzerimizde Hakkı olanlarla heLÂLLeşmeye Mevlüdü sebeb kıLıp Kibri-İnadı-İsyanı KIRMayı -ANLamaya çalışmak,
11-) Dostlarla görüşmeye-hal sormaya-dua takasına veFÂyı, kandil SEBEBini -ANLamaya çalışmak,
12-) Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, miskin, hasta, sakat, yaşlı oluşun her cana OLuşunu,
13-) Ziyareti, aramayı, telefonu, anmayı-anılmayı, sevgiyi, şefkati, hürmeti, hediyeyi, ve sadakayı MuhaMMedî MUTluluğu -ANLamaya çalışmak,
14-) MuhaMMed Sûresi Anlaşılmalı Geçmiş-Gelecek Şimdi SEN RUHunla Kur'ân-ı Kerim OKUmaLı/OKUNmaLısını -ANLamaya ÇALIŞmak..

Resim Es-Salâtü ve’s-selâmü aleyke YÂ MEN ŞERREFEHULLÂH
Salavâtullâhi ve melâiketihî ve rüsülihî ve hameleti arşihî ve cemîi halkıhî aleyke Ve alâ âlike ve eshâbike ve rahmetullâhi ve berekâtühû.

Resim

GEÇENDE>TEVBE BİRLİĞİMİZ
ŞU ANDA ==>RIZA BİRLİĞİMİZ
GELENDE ==>DUA BİRLİĞİMİZ
SON NEFESTE ŞEHÂDET BİRLİĞİMİZ

YÂ RESÛLULLAH!. sallallahu aleyhi vesellemde =>BİZ-BİR-İZ OLsun İNŞÂe ALLAH!.

Âmin yâ Latîf ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Kerîm ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Rahîm ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ VeDÛD ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Vehhâb ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Fettâh ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Gaffâr ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ Settâr ALLAH celle celâluhu
Âmin yâ ALLAH!. yâ ALLAH celle celâluhu!..

ÂMiNe Yâ MuÎn!.
Yâ RaBBu’l-Âlemîn!.
Yâ RAHMetenli’l- Âlemîn!.

Ve'l-HaMduliLLÂhiraBBu’l-ÂleMîNN!.

MuhaMMedî MuHABBEtLerimLe..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Zehra »

Hocamm dualarınıza tüm kalbimizle
Amin, amin, amin Ya Muin cc
Sevgililer sevgilisi, iki cihan güneşi, gül kokulu
Sevgili Peygamber Efendimiz (sav) in
Bu aleme rahmet güneşi olarak doğduğu gecemiz
Gönlümüz ve ömrümüze gündüz olsun inşallah
Bu gece hürmetine
Rabbim tüm İslam alemine BİZlik ve BİRlik versin
İnşaallah
Gül kokulu kandilimiz mübarek olsun
Resim
Kullanıcı avatarı
tamersah tarik
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen tamersah tarik »

Resim

''Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebiyyike ve
Rasûlike ve
Nebiyyi'l- Ummiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi ve's-sahbihi ve ummetihi...''

Zahiri aleme teşrif edip bizi abad ettin ya RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem..
Geçmişi geleceği hatem edip bizi eşref eyledin ya RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem..
Kör idik gördük, sağır idik duyduk..
İlahi çağrıya uydurdun bizi ya RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem..

Tekbirinin ardında saf oluruz..
Ameline uyar sebatkar oluruz..
Hakta ve sabırda gayretkeş oluruz..
Şefaat et bize ya RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem..
Resim
Kullanıcı avatarı
tahaakb
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen tahaakb »

Resim

es SALÂTu ve's-SeLÂMU aleyKE yâ RaSûLuLLaH!.

''Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin
Abdike ve
Nebiyyike ve
Rasûlike ve
Nebiyyi'l- Ummiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi ve's-sahbihi ve ummetihi...''

Resim

Her zaman, Her ÂN Gönlümüzde olan Gönlümüzü aydınlatan Işığımız, Âlemlere Râhmet Gönlümüzün Sultanı Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimize sonsuz Salâtü ve selâmlar olsun.

Mevlüd Kandilimiz mübarek olsun İnşâe ALLAHu TeâLâ!..
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Resim

BATMAYAN RAHMET GÜNEŞİMİZ (sav)

Bismillâhirrahmânirrahim.
Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike, ve Rasülûke ve Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi, vessahbihi ve ümmetihi...

Âlemlerin Doğmasında Nebiyyü'l- Ümmî,
Rahmetenlilâlemin Habibullah!
Allahuzülcelâle irsal ediciği Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem
Güneşimizin Gönüllerimize DOğuşu Dâim-Kâim olsun!

O'nu BİLmede, BULmada, OLmada ve Yaşayıp-Yaşatmada,
O'nun Adına, Hesabına ve Şerefine,
Habibî-Hasbî Hizmetçisi Olarak Şehâdetiyle şereflenmeyi,
Tüm Ümmeti için Rabbımızdan diler dua ederiz..
Kandilimiz mübarek Olsun!
Nur-u MîM'imiz hep Işısın!.

GEÇENDE TEVBE BİRLİĞİMİZ
ŞU ANDA RIZA BİRLİĞİMİZ
GELENDE DUA BİRLİĞİMİZ
SON NEFESTE ŞEHÂDET BİRLİĞİMİZ

RESÛLULLAH (sav) DE BİZ OLSUN!

İNŞÂALLAH!..

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike, ve Rasülûke ve Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi, vessahbihi ve ümmetihi...

Âmin!
Yâ Latîf!
Yâ Kerîm!
Yâ Rahîm!
Yâ Vedûd! (cc)…

Âmin! Âmin!

Muhammedi Muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
seyitcan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen seyitcan »

Kutlu doğumun, mutlu habercisi MEVLİD KANDİLİMİZ mübarek olsun dostlar...
Sonsuz sâlat ve selâm sana (SAV), seni sevenlere ve senin sevdiklerine olsun EFENDİM ...

Resim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/seyitcan.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Hacer
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Hacer »

Resim

Mevlüt Kandilimiz, tüm İsLÂM ÂLeMine HAK ve HAYIRLara vesiLe OLsun İnşâe ALLAH!.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Ey evrendeki tüm varlığın merkez noktası,
Ey fezânın namütenâhi boşluğunda parıldayan tüm kandillerin şavkı,
Ey el Musavviru c.c nun kendisiyle tüm âlemleri tasvir ettiği nur fırçası, esmâü'l- hüsnâ mürekkebinin hokkası,
Zamanla mekan seninle tecellî eder,
Ey âlemlere açılan tüm göz bebeklerinin, sebbaha eden tüm atomların merkez noktası, cerrin ve cezbin merkezi,
Şems Hakk’ın, Kamer ise senin nurunu temsil etsede , şu âlemdeki milyonlarca güneş ve ay ziyâsını senden alır,
Senelerce geceleri salâtu selâm ettik sana ve sohbetlerimize seninle başladık,
Çünkü Sen BİZ MuhaMMedî Hasbî ve Habibî Hizmetçilerin yediği her ekmeğin katığısın, sen bizim suyumuz azığımızsın.
Ey Rahmetenli'l- âlemin güneşimiz, senin nurun olmasa biz varlığa her AN nasıl geliriz,
Bizim sana sall etmeye gücümüz yetmesede sen ALLAH’ın rahmetisin ve senin bize sall etmeye gücün yeter. Biz bunun bilinciyle sana salât-u-selâm ederiz Yâ Resûlullah,
Biz her an çamura batmaktayız bizi battığımız bataktan senin rahmet elin çıkarır,
Biz hastayız ve bizi ancak Allah c.c’nun izniyle senin şefaat şifân iyi eder,
Bir bakteri gibi üreyen ve bizi saran hastalıklarımıza nurun ile şifâ saç ya Resulullah,
Ey kızgın çöllerimizin serin suyu, Ey üzerimize serinlik veren gölge,
Ey evreni her AN 4 unsur ile dokuyan tecellî tezgâhı,
Ey bütün ANAların ANAsı Nebiyü'l- üMMii,
Ey Hikmetlerin menbağı, velilerin gönül nuru,
Ey Ayşe anamızın yürüyen KuRâN dediği Resûlullah,
Ey ALLAH c.c.nun Nebîlerinin sırrlarını kendisinde topladığı ve kendisiyle tüm âleme açıkladığı vahiy madeni,
YÂ MiM, Ey AHAD c.c.’nun tüm akıllar için HuDuD noktası AHMED aleyhi's- selâm,
BİZ nerede bir çiçek görsek orada açan sensin Ya Resulullah,
BİZ nerede bir damla göz yaşı görsek ardından inen sensin Ya Resûlullah,
Ey nefisleri ve boyunları şeytanın esaret zincirinden kurtaran,
Ey içine binildiğinde esaret denizinden selamete ulaştıran Hakikat Nuru Gemisi,
Bizi içinde boğulduğumuz girdaplarımızdan çek çıkar,
Bizi dâimî hizmetçilerininden kabul et, senin yolunda teker olanlardan,
El ele BİZ BİR İZ olanlardan, NaHNu Sırrını Yaşayanlardan olalım,
Muhammedinur Kerem Kevseri'nden kana kana içelim, Habîbullah Hamamında kirlerimizden arınalım,
Allahumme Salli ve Sellim ve Bârik Ala Seyidinâ MuhaMMedin Abdike Ve Nebiyyike Ve Resûlike Ve Nebiyyü'l- Ümmii ve Ala Âlihi Ehli Beytihi, ve Sahbihi ve ümmetihi…
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

NûR-u MîMin=>CîM ciHÂDı..

cÂNda cÂNÂN BiL ciHÂDı
cÂNda cÂNÂN BuL ciHÂDı
cÂNda >cÂNÂN OL ciHÂDı
cÂNda cÂNÂN KuL ciHÂDı!.

M.. AhMediyyet =>GÂiB gARKı
M.. HaMîdiyyet =>ÇiLLe çARKı
MM.. MahMudiyyet>KULLuk fARKı
MMM.. MuhaMMediyyet>AŞKın ARKı..

ZEVK 6963

ŞeRiât-ı MuhaMMedsÎn.. =>ResûL-i Hizmet Efendim!
TaRikât-ı MahMud SENsÎn.. =>ResûL-i Rahmet Efendim!
MâRifet-i HaMîd NEFsÎn.. =>ResûL-i MeLhamet Efendim!
HAKikât-ı AhMed NEFesÎn.. =>ResûL-i Merhamet Efendim!.

..sallallahu aleyhi vesellem…

10.08.15 10:18
brsbrs..tktktrstkkmdyngnlmzrrdli..

Resim

Mevlid KandilimİZ ya da,
VeLÂdet kANdilimİZ.: لیلة مواليد,
Mevlid.:مولد, Mevlidü'n-Nebî: مولد النبي

=> Abdullah Gün Parçasından Olma->
=> Âmine Ay Parçasından DOĞma->
=> MuhaMMed aleyhi's-selâmın MeVLud-ü MîMM NûRu” =>
=> Yüreklerimize cÂN ceRRyÂNI DOĞursun inşae ALLAH!..

ÜMMet-i MuhaMMede;
MuhaMMedî gAYRette
MuhaMMedî Merhamette
MuhaMMedî MuHaBBette

=> MuhaMMedî HAKikatte
MuhaMMedî Hasbî HizMett BİZ BİR-İzliği SAGLasın SaBBRını LUTFetsin!..

BİZi ->HaLis-MuhLis-Sıddık-âdil MuhaMMedî KıLsın!.
GeNÇLerimize => HayırLı İŞ=> HeLÂL AŞ => Sâih/SâLiha EŞ => MuhaMMedî BAŞ Nâsib u MüyeSSer KILsın!.
BİZi > AYRı-gAYRıya Muhtaç-Mahcup etmesin inşae ALLAH!..

ÜMMet-i MuhaMmedin VeLeDine, VELİDine, VeLÛDuna, VâLiDine, VÂLiDEsine MüBÂrek MeVLUD Meclisleri dİLerim teketekterstkkmde

MuhaMMedî MîMM muhaBBetlerimle

ResimKul İhvÂNi

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem:

Resim:
Resim---“Ene MuhaMMedün ve AhMedün, ene Rasûlü’r- Rahmeti, ene Rasûlü’l- Melhameti, ene Mukaffî ve’l- Hàşiru, buistü bi’l-cihâdi ve lem üb'asü biz-zirâ': Ben MuhaMMedim!. ve Ben AhMedim!. Ben RaHMet Peygamberiyim!. Ben Savaş-Cihad Peygamberiyim!. Ben mukaffîyim-artçıyım- kapatıcı-bitiriciyim!. Ve Ben aynı zamanda kıyamette insanları toplayıcıyım!. Ben cihad göreviyle gönderildim ve ben iftçilikle-çiftçilik yapmak için gönderilmedim. (Allah'ın emrini yerine getirmek için, engelleri aşıp, cihad yaparak İslâm'ın yerleştirilmesi için gönderildim.)" buyuruyor.
(Müslim, Fedail, 124-125)

وَإِذْ قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ يَأْتِي مِن بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَيِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ

Resim---“Ve iz kâle îsebnu meryeme yâ benî isrâîle innî resûlullâhi ileykum musaddikan li mâ beyne yedeyye mine’t- tevrâti ve mubeşşiren bi resûlin ye’tî min bagdîsmuhû AHMED(ahmedu), fe lemmâ câehum bi’l- beyyinâti kâlû hâzâ sihrun mubîn (mubînun).: Bir vakit Meryem’in oğlu İsa, şöyle demişti: “- Ey İsrailoğulları! Ben, size (gönderilen) Allah’ın peygamberiyim. Önümde (benden önceki) Tevrat’ın tasdikçisi ve benden sonra gelecek bir peygamberin müjdecisi olarak geldim ki, o peygamberin ismi “AHMED= Muhammed”dir. Sonra İsa, onlara mucizelerle gelince: “- Bu, apaçık bir sihirdir.” dediler.” (Saff 61/6)

وَمَا مُحَمَّدٌ إِلاَّ رَسُولٌ قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِهِ الرُّسُلُ أَفَإِن مَّاتَ أَوْ قُتِلَ انقَلَبْتُمْ عَلَى أَعْقَابِكُمْ وَمَن يَنقَلِبْ عَلَىَ عَقِبَيْهِ فَلَن يَضُرَّ اللّهَ شَيْئًا وَسَيَجْزِي اللّهُ الشَّاكِرِينَ

Resim---“Ve mâ muhammedun illâ resul (resûlun), kad halet min kablihi’r- rusûl (rusûlu), e fein mâte ev kutilenkalebtum alâ a’kâbikum, ve men yenkalib alâ akıbeyhi fe len yadurrallâhe şey’â (şey’en), ve se yeczîllâhu’ş- şâkirîn (şâkirîne).: Ve Muhammed sadece bir Resûl'dür. Ondan önce de resûller gelip geçmiştir. Şimdi O, öldü veya öldürüldü ise, siz topuklarınız üzerinde geriye mi döneceksiniz? Kim topukları üzerinde geriye dönerse, bundan sonra Allah'a, asla hiçbir şeyle zarar veremez. Ve Allah, şâkirleri (şükredenleri) yakında mükâfatlandıracaktır.” (Âl-i İmrân 3/144)

وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ

Resim---Ve mâ erselnâke illâ rahmeten lil âlemîn(âlemîne).: Seni Biz, sadece âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ 21/107)

النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ وَأُوْلُو الْأَرْحَامِ بَعْضُهُمْ أَوْلَى بِبَعْضٍ فِي كِتَابِ اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُهَاجِرِينَ إِلَّا أَن تَفْعَلُوا إِلَى أَوْلِيَائِكُم مَّعْرُوفًا كَانَ ذَلِكَ فِي الْكِتَابِ مَسْطُورًا

Resim---En nebiyyu evlâ bil mu’minîne min enfusihim ve ezvâcuhu ummehâtuhum, ve ûlûl erhâmi ba’duhum evlâ bi ba’dın fî kitâbillâhi minel mu’minîne vel muhâcirîne illâ en tef’alû ilâ evliyâikum ma’rûfâ(ma’rûfen), kâne zâlike fîl kitâbi mestûra(mestûren).: Nebî (Peygamber), mü’minler için kendi nefslerinden daha evlâdır (yakındır). Ve O’nun (Nebî’nin) zevceleri, onların anneleridir. Ve rahim sahipleri (akrabalar), onlar birbirlerine, Allah’ın Kitab’ında, mü’minlere ve muhacirlere yakın olduklarından daha yakındır. Ancak dostlarınıza iyilik yapmanız hariç. İşte bunlar, Kitab’ta satır satır yazılıdır.” (Ahzâb 33/6)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem: “Ben mü’minlere kendilerinden daha YAKıNım!”
(İbni Kesir Tefsirü’l- Kur'ÂN-ı Azîm c.6, shf. 381)

لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

Resim---“Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz (azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bi’l- mu’minîne raûfun rahîm (rahîmun).: Andolsun ki; size, sizin içinizden azîz bir Resûl geldi. Sizin üzüldüğünüz şey, O'na ağır gelir (O'nu üzer). Size çok düşkün, mü’minlere şefkatli ve merhametlidir.” (Tevbe 9/128)

إِن تُعَذِّبْهُمْ فَإِنَّهُمْ عِبَادُكَ وَإِن تَغْفِرْ لَهُمْ فَإِنَّكَ أَنتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

Resim---”İn tuazzibhum fe innehum ibâduke, ve in tagfir lehum fe inneke entel azîzu’l- hakîm (hakîmu).: Eğer onları azablandırırsan, şüphesiz onlar Senin kullarındır, eğer onları bağışlarsan, şüphesiz aziz olan, hakim olan Sen'sin Sen.” (Mâide 5/118)

وَمَا كَانَ اللّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَأَنتَ فِيهِمْ وَمَا كَانَ اللّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَهُمْ يَسْتَغْفِرُونَ

Resim---“Ve mâ kânallâhu li yuazzibehum ve ente fîhim, ve mâ kânallâhu muazzibehum ve hum yestagfirûn (yestagfirûne).: Oysa sen içlerinde bulunduğun sürece, Allah onları azablandıracak değildir. Ve onlar, bağışlanma dilemektelerken de, Allah onları azablandıracak değildir.” (Enfâl 8/33)

Resim---Amr İbnü’l- As radiyallahu anhu: “ Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem bu âyetleri okudu da iki elini kaldırıp: “ALLAHımm!. ÜMMetim!. ÜMMetim!.” dedi ve ağladı. ALLAHu zü’l- CeLÂL: “BİZ, Seni ÜMMetin hakkında razı edeceğiz ve Seni utandırmayacağız!” buyurdu.
(Müslim İman, 346)

El AHAD ALLAH celle celâlihu..:
Resim

AhMed aleyhisselâm.. =>Dâimiyyet Mâsivâsının AYN-ı Hakikatta en EvveL’in NûR-u MîMi aleyhisselâm..
HaMîd aleyhisselâm.. =>Dâimiyyet Mâsivâsının ZâT-ı Hakikatın en Âhir NûR-u MîMi aleyhisselâm..
MahMud aleyhisselâm.. =>Dâimiyyet Mâsivâsının AYN-ı Hakikatta en Bâtın’ın NûR-u MîMi aleyhisselâm.
MuhaMMed aleyhisselâm.. =>Dâimiyyetin Zâhir ve Bâtın Mâsivâsının AYN-ı Hakikatta en Zâhir’in NÛRuLLAHtan NûR-u MuhaMMedi aleyhisselâm..

MuhaMMed İsmi Şerifi,
İslamla ->Kur'ân-ı Kerimle ortaya çıkan ÖZEL-GÜZEL isimdir.
Hamede: Övmek, razı olmak, hakkını ödemek, teşekkür etmek, hamdetmek.
Hammede: tekrara tekrar övmek. “elhamdulillah” demek.
Hamd: hamd, övgü, rıza, nimet ve ihsana lâyıkınca vefâ ve karşılık. yaratanı apayrı anlayışla medhetmek hakkını vermek. Cenâb-ı Hakk'a karşı kulların, memnuniyet ve sevinçlerini ve O'na hamd ve şükür ile medihlerini bildirmeleri, senâ etmeleri.
Ahmed: en tek öven, bir işi en takdire değer lâzım-lâyıkınca yapan ve övgüye hakkı olan tek kişi.
MahMud: Aklın>Nakle ->akl-ı külle ulaşıp MuhamMMedî HaMde kavuşum makamı olan kimlik.
MuhaMMed: HaMdi İnsan AKLına, Evvel-Âhir-Zâhir-Bâtın, BiLdiren-BuLduran-OLduran ve Yaşatarak şâhidi kılan en ÖvüLmüş ZÂT aleyhi's-selâm.

Resim

ElhamdülillâhiRabbu’l- âlemin!.
AKLımın BİLdiği BİLemediği Âlemlere, ÂLEMlerin RABBı olana hamd ederim!.
Hamd, hamede fiilidir. Dâimiyetin MuhaMMedî Hakikatidir, yani bunu anlayıştır. Bu anlayışa sahib oluştur, yani zâhir ve bâtın halk edilişinin; ,ilk NOKTaOL-ANNûR-u MîM’den olduğunu anlayıştır!
Bunu anlayan kişi, NûR-u MîMi böyle anlayan kişi, anlayacaktır ki;
ALLAHa ve Rasûlune teslim olun!”u ANlar.
ALLAH ve Rasûlune iman edin!”i ANlar.
Buyurulan âyetlerin ne ANLAmda olduğunu ANlar!
Neden hamd ediyor, zâhir ve bâtın dâimiyetinin sürekliliğinin, KûN feyeKûN ŞeENinin OLUŞunun, her AN olduğunun, şu ANda da olmakta olduğunun, bunun bilinmesi gerektiğinin, bunun hayal vs. olmayışının İlim İrade İdrak ve İştirak edilişi şu AN için geçerlidir. Çünkü şu ÂN ŞeHÂDEt HÂLİnde İmkÂNla İmtihÂN Salonundayız, zaman hızla bitmekte!..
Dün için geçerli değildir!. Bir dakika öncesi için de geçerli değildir, geçti gitti çünkü.
Gelen için de geçersizdir!. Çünkü henüz daha gelmedi!
Şimdi şu ANda önemlidir akıl sahibi insÂN için!..

Resim

KANdiLi -ANlamaya çalışmak!..

Ne YAPmalı bu GECEde DEyene DEmek;

1. Kur’ân–ı Kerim okumak-ANlamaya çalışmak,
2. Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’e salât ü selâmlar getirilmek-ANlamaya çalışmak,
3. Serbest naFİle Namazlar SALLayıpp-ANlamaya çalışmak,
4. Kendini ve KÂinÂtı Tefekkür edip ZiKRini-ANlamaya çalışmak,
5. Yaratanı Tezekkür edip ZiKRini-ANlamaya çalışmak,
6. Bunca Ni’met İçinde Sııhate-zamANa Teşekkür edip ŞÜKRünü -ANlamaya çalışmak,
7. GeÇmişe istiğfarda BULUnup Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Tevbesine İştiraki-ANlamaya çalışmak,
8. GeLeceğe DUÂda BULUnup Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin DUÂsına İştiraki -ANlamaya çalışmak,
9. Şu ÂN DEdiğimiz her ANımızda Raziyyeten-Merziyyeten Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin RıZÂsına İştiraki -ANlamaya çalışmak,
10. Üzerimizde Hakkı olanlarla helÂLleşmeye Mevlüdü sebeb kılıp Kibri-İnadı-İsyanı KIRMayı -ANlamaya çalışmak,
11. Dostlarla görüşmeye-halsormaya-dua takasına veFÂyı, kandil SEBEBini -ANlamaya çalışmak,
12. Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, miskin,hasta, sakat, yaşlı oluşun her cana Oluşunu,
13. Ziyareti, aramayı, telefonu, anmayı-anılmayı ,sevgiyi, şefkati, hürmeti, hediyeyi, ve sadakayı MuhaMMedî MUTluluğu -ANlamaya çalışmak,
14. MuhaMMed Sûresi Anlaşılmalı Geçmiş-Gelecek Şimdi SEN RUHunla Kur'ân-ı Kerim OKUmalı/OKUNmalısını -ANlamaya çalışmak,
Resim
Kullanıcı avatarı
Tahiri
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen Tahiri »

Resim

Cumamız ve Mevlid KandilimİZ ÜMMet-i MuhaMMed aleyhisselâm’a Mübârek OLsun!.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Zehra »

Alemlere rahmet olarak doğan
Güneş gibi doğan
Gönlümüzü ömrümüzü aydınlatan
Gül Rasulümmm
Canda Cananımmm
Güllerin Sultanı Efendimmm....

Yüce Rabbim Rasulullaha hakkıyla layık ümmet olmayı nasip etsin cümlemize inşallah
Havzı kevserin başında Gül kokulu Efendimizle BİRR olmayı Rabbim cümlemize nasip etsin inşallah
Gül kokulu Kandilimiz mübarek olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

KELÂMuLLAH'ı ==>DUYarsan,
RESÛLuLLAH'a ===>UYarsan,
DOĞar MuhaMMed GÜNEŞi'n,
>"bEN"Lik KABuğun SOYarsan!.

ZEVK 9783

M.. AhMedîyyet ====>GÂiB gARKı..ÂHiRi..
M.. HaMidîyyet ===->ÇiLLe çARKı..EVVELi..
MM.. MahMudîyyet=>KULLuk fARKı..BÂTıNı..
MMM.. MuhaMMedîyyet=>AŞKın ARKı..ZÂHİRi..

27.10.2020. 01:27
brsbrsmd..tktktrstkkmdhyrann..

İNŞÂe ALLAHu TeÂLÂ!.
MEVLÛD KANDiLimiz BEREKETLi OLsun!.

M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

Resim KUL İHVÂNİm..
Resim
Kullanıcı avatarı
Zehra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Zehra »

ResimCÂNLAR
CÂNÂNSULTÂN'ımmm!.

Bir Göreydim GüL Yüzünü,
CâNLar CâNâNı MuhaMMed..
Biter DERdim ÇiLeLerim,
CâNLar CâNâNı MuhaMMed..

ALLAHümme SaLLi Âlâ,
Seyyidinâ Yâ MuhaMMed..
Anam Babam CÂNım SaNa ,
KurbÂN OLsun Yâ MuhaMMed..

BiLmem Gider Sözüm Nereye,
GeLiyoruz MEDİNE’ye,
AŞkın SızLar Yüreğimde
CâNLar CâNâNı MuhaMMed..

ALLAHümme SaLLi Âlâ,
Seyyidinâ Yâ MuhaMMed..
Anam Babam CÂNım SaNa
KurbÂN OLsun Yâ MuhaMMed

ÂLemLere Gün Gibi Güneş Gibi Doğan,
RAHMEt PeYGaMBeRimiz..
Ömrümüzü GönLümüzü AydınLatan,
CâNda CâNâN SEVdâmız,
GüL RASÛLüM’ün YoLunda, RûHunda, CâNında BİR OLmak DiLeğiyLe,
MevLid KandiLimiz Mübarek OLsun İnşâe ALLAH!.

Resim
M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

ZEHRÂ
Resim

“Bayram ve Kandil Mesajları” sayfasına dön