Kulihvani Kesbi Vehbi Veysi Vahyi Zevkleri

Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Kulihvani Kesbi Vehbi Veysi Vahyi Zevkleri

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

Allah Teâlâ'nın seçtikleri Vahyîler
Vahyîlerin seçtikleri Veysîler
Veysîlerin seçtikleri Vehbîler
Vehbîler seçtikleri Kesbîler...

Vahyî
Veysî
Vehbî
Kesbî KervÂNımızda,
Muhammedî CANımızda BİZ,
Şehadetullahda BİR-İZ...

ÇÖLde SESimiz,
Hakkta ve Hayrda Nefesimiz,
İnlesin dursun İnşaallah!..

Nice Muhammedî Hasbî ve Habibî Hizmetlerde,
El ele gönül gönüle İnşaallah..

Hakk'a giden YOL Hakk Dostlarının gönlünden geçer bu ÇÖlde inşaallah..

Muhammedî Muhabbet BİZe Olsun...

Resim

ZEVK 966

İfna - İnşâ - İgnâ Eyler, Bezm-i Bekâsında Yuhyî
Zül- Celâl-i Vel- İkram Dost; Dehr-i Dünya: Emr ü Nehyi
Dehr-i Âhret: Hesab-Cezâ!.. İki Gün Ömrün İhvâni!
Dost, Muhammed! Veliyyullah, Kesbî-Vehbî-Veysî-Vahyî…

10.12.1991 10:34
Sltn..

Veysî : Vahyî- Veysî-Vehbî- Kesbî Sisteminde Nebîden doğrudan nur alan meşrebli olan.
Resim
Kullanıcı avatarı
NuruM
Saygın Üye
Saygın Üye

Re: Kesbi Vehbi Veysi Vahyi

Mesaj gönderen NuruM »

ÖZ TASAVVUF

1.6. MERKEZ - MUHİT

Latif YILDIZ

1.6.2.İlim

ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL'in kulları ilâhî tekemmülâtta:

1-Vahyîler: ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL'in seçtiği :
Peygamberleri.
Kendilerine vahiy gelir.

2-Veysîler: Vahyîlerin, ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL'in izniyle seçtikleri :
Ki onlar Ehlullah, ALLAH Ehlidirler.
Kendilerine ilhâm gelir.

3-Vehbîler: Veysîlerin, ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL'in izniyle seçtikleri:
Evliyâullah, ALLAH Dostlarıdırlar..
Kendilerine keşif-ü-fetih gelir.

4-Kesbîler: Vehbîlerin, ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL'in izniyle seçtikleri:
Bizler.
Kendilerine yardım olunanlar.

Îmâna bağlı zâhiri ilimle sâlih amele bağlı ledûnnî ve keşfî ilmin, tekmili: irfan kemâlâtıdır.
Ârif rüşdüne erdi mi Muhammedî Âşık olur ve

Âşık Kâbesi’nin altı yüzü: Cehd-ü-Cühûd,
Seyr-ü-Sülûk,
Aşk-ü-cezbe,
Zühd-ü-Takvâ,
Sıdk-ü-Hüşû',
Havff-ü-Recâ'dır...

Özünde (içinde) ise :
Sükût ve Sükûn vardır.

Ondandır ki onlara ilelebed korku ve hüzün yoktur...
ALLAHÜ ZÜ'L-CELÂL ilân ediyor:

يَا بَنِي آدَمَ إِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَقُصُّونَ عَلَيْكُمْ آيَاتِي فَمَنِ اتَّقَى وَأَصْلَحَ فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
Resim --- "Ey Âdem oğulları! Size kendi içinizden âyetlerimi anlatacak peygamberler gelir de kim (onlara karşı gelmekten) sakınır ve kendini islâh ederse, onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir." (A'râf 7/35)

أَهَـؤُلاء الَّذِينَ أَقْسَمْتُمْ لاَ يَنَالُهُمُ اللّهُ بِرَحْمَةٍ ادْخُلُوا الْجَنَّةَ لاَ خَوْفٌ عَلَيْكُمْ وَلاَ أَنتُمْ تَحْزَنُونَ
Resim --- "....... "Girin cennete artık size korku yoktur ve siz üzülecek de değilsiniz"derler." (A'râf 7/49)

أَلا إِنَّ أَوْلِيَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ

Resim --- "Bilesiniz ki ALLAH'ın dostlarına korku yoktur; onlar üzelmeyecekler de." (Yûnus 10/62)

الَّذِينَ آمَنُوا وَكَانُوا يَتَّقُونَ
Resim --- "Onlar imân edip de takvâya ermiş olanlardır." (Yûnus 10/63)

Allah razı olsun kardeşim ''Kesbi Vehbi Veysi Vahyi'' Derman babadan da okumuştum Kulihvani hocamızın anlatımıylada, pekiştirmemde yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/NuruMimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Re: Kulihvani Kesbi Vehbi Veysi Vahyi Zevkleri

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

ZEVK 1456

Can Muhammed Sıddık! Muhabbet Medâr Efendim!
Sırr-ı Subhân Seferinde Saadat-ı Serdâr Efendim!
Kesbî-Vehbî-Veysî-Vahyî! Aşk Kanatlı Aşk Kuşları!
Âşıkların Ayak İzi, Denize Kadar Efendim!..

11.05.1999 12:45

Kesbî: Çalışarak elde eden,
Vehbî: Hibeyle elde eden,
Veysî: Resûlî seçişle elde eden,
Vahyî:İlahî seçişle elde eden..

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

KaHVe YEMEN-den GELir!
“Yâ ÜVeYS!” DE-menden GELir!
KaLBi KaLBe BAĞlarsan
FEYZ-i HeMeN-den GELir!..

Resim

ZEVK 4478

YEMEN Eli ÇiLe ÇöLü.. KÖZ-ünde Veysel KaRanî
Deve Güder Zikrin Eder… SÖZ-ünde Veysel KaRanî
Vahyî-Veysî-Vehbî-Kesbî.. Kemâlat-ı MuhamMMed-de
RaHMâNiyyet TeCELLÎsi… ÖZ-ünde Veysel KaRaNî...

17.05.11 00:45
glbş.glngçr..

Vahyîler: HaKK’ın(cc) SEÇtikleri
Veysîler: Vahyîlerin SEÇtikleri
Vehbîler: Veysîlerin SEÇtikleri
Kesbîler: Vehbîlerin SEÇtikleri Kutlu Kullardır..

ÂLEMde ÂDEMoğulları.. KULlar..:
1- VaHYîler -> ALLAH celle celâluhu nun seçtikleri-VAHY gelir
2- VeYSîler -> VaHYîlerin-Nebîlerin seçtikleri- İLHAM gelir
3- VeHBîler -> VeYSîlerin-Ehlullahın seçtikleri KEŞF gelir
4- KeSBîler -> VeHBîlerin-Veliyyullahın Hizmet ettikleri Halk Olup Yardım-Hizmet Gelir..

Kahve: Yemen Ellerinde Veysel Karanînin Çöl Ateşinde Kavurup yediği ve develeride küllerde kalanı yediği için: “Hayy! Hayy!” dediği ve BİLmeyenin hiç bilmediği bir İksir İçeçeği.. Bir Yudumunun kırk yıl hatırı OL-AN kahveyi bardaksız ve fincansız tercih ederim CANım yanımdaysa doğrusu bu da BİLine Sırr SEVgilim!..
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

Resûlullah RuHun Rahmân KOKuSU,
YeMeNin Yakîni VeYSeL KarANî!..
VuSLatta Veysîdir İŞin DOĞruSU,
ÖZden SEV-en, BİLir misin İhvÂNî?..

Resim

Resim

ZEVK 3866

ÇÖLümüzden CeylÂN GeÇmiş!.. gÖZ YaŞları “İZimiz cÂN!
Ben CeylÂNda, CeylÂN Bende!.. “BİRliktedir “BİZimiz cÂN!
Kavrulmuş KAHve Yüreğim!.. MiS Gibi HASSret KOKuyor!
DeVe Gibi BAĞlANmıştır!... Dost DERgâha “DİZimiz cÂN!

Hayyyy Dost celle celâli Huuuu!..

10.10.09 00:01
çÖLde …
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

VEYSEL KARANİ K.S'ının MÜNÂCÂTI

Yâ Rab! Nasıl büyük bir sarayın kapısını çalan bir adam, açılmadığı vakit, o sarayın kapısını, diğer makbul bir zâtın sarayca menus sadâsıyla çalar, tâ ona açılsın. Öyle de, biçare ben dahi, Senin dergâh-ı rahmetini, mahbub abdin olan Üveysül-Karânî’nin nidâsıyla ve münâcâtıyla şöyle çalıyorum. O dergâhını ona açtığın gibi, rahmetinle bana da aç. Ekulü kemâ kale: (Bende onun dediği gibi derim.)

اِلٰهِى اَنْتَ رَبِّى وَاَنَا الْعَبْدُ وَاَنْتَ الْخَالِقُ وَاَنَا الْمَخْلُوقُ
وَاَنْتَ الرَّزَّاقُ وَاَنَا الْمَرْزُوقُ وَاَنْتَ الْمَالِكُ وَاَنَا الْمَمْلُوكُ
وَاَنْتَ الْعَزِيزُ وَاَنَا الذَّلِيلُ وَاَنْتَ الْغَنِىُّ وَاَنَا الْفَقِيرُ
وَاَنْتَ الْحَىُّ وَاَنَا الْمَيِّتُ وَاَنْتَ الْبَاقِى وَاَنَا الْفَانِى
وَاَنْتَ الْكَرِيمُ وَاَنَا اللَّئِيمُ وَاَنْتَ الْمُحْسِنُ وَاَنَا الْمُسِيئُ
وَاَنْتَ الْغَفُورُ وَاَنَا الْمُذْنِبُ وَاَنْتَ الْعَظِيمُ وَاَنَا الْحَقِيرُ
وَاَنْتَ الْقَوِىُّ وَاَنَا الضَّعِيفُ وَاَنْتَ الْمُعْطِى وَاَنَا السَّاۤئِلُ 1

وَاَنْتَ الْمُجِيبُ وَاَنَا الدَّاعِى وَاَنْتَ الشَّافِى وَاَنَا الْمَرِيض ُ
فَاغْفِرْلِى ذُنُوبِى وَتَجَاوَزْ عَنِّى وَاشْفِ اَمْرَاضِى يَا اَللهُ يَاكَافِى يَا رَبِّ يَا وَافِى يَا رَحِيمُ يَا شَافِى يَا كَرِيمُ يَا مُعَافِى فَاعْفُ عَنِّى مِنْ كُلِّ ذَنْبٍ وَعَافِنِى مِنْ كُلِّ دَاٍۤء وَارْضَ عَنِّى اَبدًا بِرَحْمَتِكَ يَاۤ اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ 2
وَاٰخِرُ دَعْوٰيهُمْ اَنِ الْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ 3

1.Ey İlâhım! Rabbim Sensin. Çünkü ben bir kulum. Nefsimin terbiyesinden âcizim. Demek beni terbiye eden Sensin.
Hem Sensin Yaratıcı. Çünkü ben yaratılmış bir varlığım, yapılıyorum.
Hem rızık veren Sensin. Çünkü ben rızka muhtacım ve ona elim yetişmiyor. Demek rızkımı veren Sensin.
Hem Sensin Mâlik, Mülkün gerçek sahibisin. Çünkü ben bir memluk ve köleyim; benden başkası bende tasarruf ediyor. Demek benim sahibim Sensin.
Hem Sen izzet sahibisin, yücesin. Ben ise zelilim; Halbuki üzerimde bir izzet ve bir onur cilvesi görünüyor. Demek Senin izzetinin aynasıyım.
Hem Sensin sınırsız zengin. Çünkü ben muhtaç ve fakirim; bana bu fakir hâlimle ulaşamayacağım bir zenginlik veriliyor. Demek mutlak zengin Sensin, veren Sensin.
Hem ölümü olmayan devamlı hayat sahibi Sensin. Çünkü ben ölümlüyüm; dirilmem ve ölmemde Senin daimî hayat sıfatının cilvesi görünüyor.
Hem Sensin Bâkî. Çünkü ben fâniyim; ömrümün sona ermesinde Senin varlığının devamlı ve bâkî olduğunu anlıyorum.
Hem Sen şeref sahibi yüceler yücesisin. Çünkü ben kötülükler içinde bocalıyorum; Demek şeref ve haysiyet Senden geliyor.
Hem sonsuz ihsan sahibi Sensin. Ben ise günâh işleyen bir kulum. Fakat pişman olup tevbe edince bana ihsan kapıları açılıyor. Demek ihsanınla bağışlayıp sonsuz güzellikler bahşeden Sensin.
Hem günahları affeden yalnız Sensin. Ben ise, günahkârım. Demek günahları affedecek Senin kapından başka kapı yoktur.
Hem büyüklük ve azamet sahibi Sensin. Ben ise hakir ve küçüğüm. Küçüklüğüme bakarak Senin büyüklüğünün her türlü övgüden daha yüce olduğunu anlıyorum.
Hem kuvveti bütün kâinatı kaplamış ve bütün varlıkları zapt ederek hükmü altına almış olan Sensin. Çünkü ben aciz ve zayıfım; bende zayıflığın aksine bir güç görünüyor. Demek güç ve kuvvet Senden geliyor.

2.Hem kâinatı rahmet hediyeleriyle dolduran ve istekleri en güzel şekilde karşılayan Sensin. Çünkü ben sözlerimle ve hâlimle daima yalvararak istiyorum, dileniyorum. Demek veren ve hediye eden Sensin. Hem vadinde ve sözünde emîn olan ve güvenenlerin güvenini boşa çıkarmayan Sensin. Çünkü ben korku ve kaygı içindeyim; Sana dayanıp güvendiğimde bütün korkularımdan kurtuluyorum. Demek emîn olan ve güven veren Sensin.
Hem cömert olan Sensin. Çünkü ben miskinim ve hayatıma lâzım olan şeyleri elde etmekten acizim. Fakat acizliğime rağmen bir zenginlik içindeyim. Demek cömertçe ihsan eden Sensin.
Hem dualara cevap veren Sensin. Çünkü ben hâlimle ve dilimle daima dua edip istiyorum, niyaz edip yalvarıyorum. Arzularım yerine geliyor. İsteklerime cevap veriliyor. Demek arzu ve isteklerime cevap veren Sensin.
Hem her türlü hastalığa şifâ veren Sensin. Çünkü ben hastayım. Hastalıktan her kurtuluşumda Senin şifa verici tecellini görüyorum. Demek her türlü hastalığa şifa veren Sensin.
Ya Rabbi; Benim günahlarımı affet. Hatalarımı bağışla. Hastalıklarıma şifa ver,
Ey bütün kemâl sıfatların sahibi ve noksan sıfatlardan münezzeh olan Allah’ım!
Ey güzel isimlerinin sonsuz hazineleri her şeyin her ihtiyacını her zaman en mükemmel şekilde karşılayan Ya Kâfî!
Ey varlıkları yaratıp onları en münasip organ ve duygularla donatan ve ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayarak onları yaratılış gayelerine sevk eden Rabim!
Ey vaadini yerine getirmesinde şüphe olmayan ve bütün varlıkların ihtiyaçlarını kudret ve rahmetiyle gideren Ya Vâfî!
Ey rahmet ve merhameti her şeyi kuşatmakla birlikte imanlı ve ihlâslı kullarına çok özel ikram ve şefkati olan Ya Rahîm!
Ey maddî ve mânevî her çeşit hastalığa şifâ veren Ya Şâfî!
Ey sayısız rahmet meyvelerini ve nimetlerini bütün canlıların önlerine seren ve iyiliği bol olan Ya Kerîm!
Ey maddî ve mânevî dertleri gideren, afiyet ve sağlık veren Ya Muâfî!
Ya Rabbi, Rahmetinle; Benim ve Nur kardeşlerimin, bütün günahlarımızı bağışla, dertlerimize âfiyet ver, ebediyen rızana mazhar eyle, Ey merhametlilerin en merhametlisi olan ALLAHIM.

3.Velhamdülillahirabbilalemin. Liilahi Fatiha.

3."Onların duâları, "Âlemlerin Rabbi olan Allaha hamd olsun" sözleriyle sona erer." Yûnus Sûresi, 10:10.

Lâ ilahe illa ente, vahdeke la şerike leke, *
âhir-ül’kelami fiddünya ve evvel-ül kelami fil-ahireti ve fil-kabri eşhedü en lâ ilâhe illallahü ve eşhedü enne Muhammed'en Resulullahi sallallahü Teala aleyhi ve sellem.”**

Amin,
Velhamdülillahi rabbil alemin.***
Lillahil FATİHA.

*''Senden başka ilah yoktur. Sen birsin, teksin, şerikin yoktur.''
(Hadis.İbn Hanbel:2 / 171)
**Dünyada son söz, ahirette ve kabirde ilk söz: “Şehadet ederim ki, Allahtan başka ilah yoktur ve Muhammed de Allahın resulüdür.” Allahın salat ve selamı üzerine olsun.”
*** ''Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, alemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur.''
(Enam, 6 / 45 )
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Resim

ZEVK 1180

OKU Kur'ân-ı Kerimi!. İLİM-de İbrahimî ol!
Kesbî – Keşfî Kurban İÇin, İsmailî Dâimî Ol!
Düşme Şeytan Tuzağına, Şirkten HAKKa Sığın Âşık
“Akıl-Tebliğ-DUYmak-UYmak”…Sırrın Sakla! Saimî ol!..

13.11.1995 10:57

Saimî : Oruçlu – İşiten…
Resim

“Kul İhvâni ŞİİR ve ZEVKleri” sayfasına dön