KUL İHVÂNİ XI. DEFTER

Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Re: KUL İHVÂNİ XI. DEFTER

Mesaj gönderen Gul »

Resim

TEK-e TEK..
Lâ Hüve İllâ Hüve..

ZEVK 1810

Cevr-i CihÂN Çark-ı ÇİLE.. Devr Ediyor DevrÂNda Dost
SıRR-ı Sıfır Sahrasında.. Seyr Ediyor SeyrÂNda Dost
BULut Gibi Baş-Ayaksız.. Cevl Ediyor CevlÂNda Dost
AZM u Tevekkül et HaKKa.. Hayr Ediyor HayrÂNda Dost

24.09.2001 10:15
antalya..

فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ
Resim---"Fe bimâ rahmetin minallâhi linte lehum, ve lev kunte fazzan galîzal kalbi lenfaddû min havlik(havlike), fa’fu anhum vestagfir lehum ve şâvirhum fîl emr(emri), fe izâ azamte fe tevekkel alâllâh(alâllâhi), innallâhe yuhibbul mutevekkilîn:O zaman, Allah'tan bir rahmet sebebiyle onlara yumuşak davrandın. Ve eğer sen, kaba, katı yürekli olsaydın, mutlaka senin etrafından dağılırlardı. Artık onları affet ve onlar için mağfiret dile ve işler konusunda onlarla muşavere et (danış). Azmettiğin zaman, artık Allah'a tevekkül et. Muhakkak ki Allah, tevekkül edenleri (Allah'a güvenenleri) sever."
(Âl-i İmrân 3/159)

ResimTEK-e TEK..

Kul İhvâni

YOKluk -> Tefrittir.. Minimum..
ÇOKluk -> İfrattır… Maximum..
TEK-lik -> İ’tidaldir.. Optimum..

AHADİyyeT: Her türlü Nitelik ve Nicelikten (vasıflandırılmaktan) müstağni-gerekli ve lüzumlu bulmayışlıktır..
VAHiDİyyeT: Esma ve Sıfatlarıyla Kulların-akıllarıyla bilinebilmesi..

Sayı tektir ve “1” dir.
Digerleri; 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Rakamlar ambalajında “1” lerdir..

KULların ham Aklı SİLM AKIL olursa;
Her ZeRResi ile Harfsiz-Sözsüz ÖZ-ünden
(Habli’l-VeRiDden), Hakikat’ını DUYar…

Şeriat NûRu -> UbudiYYet
Tarikat NûRu -> NübüVVet
Mârifet NûRu -> RasûliYYet
Hakikat NûRu -> UMMîYYet

UMMîYYet ->: Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem in RUHu -> AKL-ı EVVel Felek-i Âlâdır.. “ÜMM” dür -> Yaratıkların ASLı-ANAsı-İLKi-Nurû-u MiMidir.
Nebiyyü’l- ÜMMîdir -> A’ma (UMM) dan haber getiren NEBî.. aleyhi's-selâm…

KeSReT -> Lâ (1) + İlâhe (2)
VaHDeT -> İllâ (3) + ALLAH (4)

ÂLEMde ÂDEMoğulları.. KULlar..:
1- VaHYîler -> ALLAH celle celâluhu nun seçtikleri-VAHY gelir
2- VeYSîler -> VaHYîlerin-Nebîlerin seçtikleri- İLHAM gelir
3- VeHBîler -> VeYSîlerin-Ehlullahın seçtikleri KEŞF gelir
4- KeSBîler -> VeHBîlerin-Veliyyullahın Hizmet ettikleri Halk Olup Yardım-Hizmet Gelir..

Kalbe gelen ilhamın gerçek 2 ŞÂHİDi -> Kur'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem SüNNetidir..

Zâhirî İLİm -> İ’tikad-İmana bağlıdır..
Bâtını -Ledunnî-Keşfî İlim -> Salih Amele bağlıdır-imanı uygulamak gerekir..
Kemâlât -> Zâhirî İLİm + Bâtını -Ledunnî-Keşfî İlimdir..

SeyR ü SülûK:

Seyr -> AŞK u CeZBe ve ZüHD u TaKVâ ile
SülûK -> SıDK u HuŞû ve HaVF u Recâ ile olur..

TEVHİD PERDELERİ- URuC-RüCû’ da Hicâbu’l- HaKK..

ZÂT -> ALLAH celle celâluhu .. Vahdet.. Hakikat Âlemi.. “Lâ ilâhe İllâ Enâ” .. Sükût… O-BİR Baza (tek-O)
SIFAT -> Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem .. Risâlet.. Mârifet Âlemi.. “Lâ ilâhe İllâ Ente” .. Hazz.. BİZ Bazarı (İKİ-si)….
ESMÂ (fiiler) -> PÎR kaddesallahu sırrahu.. Fetret.. Tarikat Âlemi.. “Lâ ilâhe İllâ Hüve”.. Sohbet.. Sen Bazarı (ÜÇ-ümüz)….
EŞYÂ -> KUL-Ben.. Beşeriyyet-Kesret.. Şeriat Âlemi.. “Lâ ilâhe İllâ ALLAH”.. Söz.. (-DÖRDümüz-Herkes yalnız)

FeNâ -> BeKâ..

-> İnsan, AKLı Kadarınca-Kaderince İLİMince DevrÂNda İnsandır..
-> İnsanı, İNSAN-ı KâMiL Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm EDEBiyle SeyrÂNda İNSAN eder.
-> İNSANı, Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem İRFANıyla CevlÂNda SULTÂN eder.
-> Kul-SULTÂNı, ALLAH celle celâluhu ERKÂNıyla HayrÂNda mihmÂN eder inşae ALLAH!..

Normal AKLın ALgıladığı..:

EŞyâ -> OLaY (Eşyaların münasebetinden doğar) -> zamAN (Olayların münasebetinden doğar) -> ZaNN (ZamANların münasebetinden doğar ve çoğu da çürüktür)

EŞYÂda FeNâ - FeNâ fi’l- BeNlik -FeNâ Fi’ş ŞEYY - FeNâ fi’l- MâSİVÂ..: Kesret üzere yeryüzüne gelen ve gelişen Hamm akıl MâSİVÂda-ALLAH’tan gAYRılıkta Yaratanını bir PUT olarak aramak üzere dizayn edilmiştir. Küllî ŞEYYi (sonsuz Şeyi) Analiz-Sentez eder sonuçta açık-gizli Nefsini RABB Hevesini İlâh kabul eder.. Hakku’l- HaKKı örter KÜFR eder.. “Lâ İlâhe İllâ NEFSî!..” der durur..

ESmâda FeNâ- FeNâ fi’ş- ŞEYH - FeNâ Fi’l-HuDus – FeNâ fi’l- Fiil-Olaylar..:

AKLın kendince kendi içine kapalı labirentlerinde dolaşan ÇIKIŞ Kapısı bulamayan Hamm akıl EDEBsiz İLMin İBLİS İLMi olduğunu Anlarsa bir İNSAN-ı KâMiLden Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm EDEBi alır..
Tâlim Terbiyesine girdiği Kimse Evliyâ değilde Eşkiya ise; Gönlünde yok olduğu bu kimse-Şeyhi PUTu olur Allah korusun!..
İNSAN-ı KâMiL ise MuhaMMedî İlim ve Edeb Öğretir-Eğitir de Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem e teslim eder.
.

SıFATta FeNâ – FeNâ fi’r RESûl – FeNâ fi’l- KEVSER - FeNâ fi’z ZamAN..:

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selleme TESLiMiYYET ve İSTİKÂMETle;
-> Şeriat-ı MuhaMMediyyesinde TESLİM Olmuşsa -> MÜSLİMdir.
-> Tarikat -ı MuhaMMediyyesinde İMAN ETmişse -> MU’MİNdir..
-> Mârifet-i MuhaMMediyyesinde İSTİKAMETle TÂBİ Olmuşsa -> VELİYULLAHtır..
-> Hakikat –ı MuhaMMediyyesinde TaMM İTÂAT ETmişse -> EHLULLAHtır..

Kendi Kendime Konuşurken DUYdum Kİ;

Eğer İNSan AKLı;
Kendi başına BUYruk Zannlarını-Nefsinin gerçeklerini Hakikat sanarak
Lâ ilâhe İllâ ALLAHder demesine ancak ne dediğini asla bilemez ve Eşyâ-ŞEYler (Eşyâ Zuhuru) Perdesine takılıp, EŞYÂ Bazarında USTAsını ve canlı-cansız Resimler Galerisinde RESSAMını ara gezer bir ömür..

Kur’ân-ı Kerimde “Lâ İlâhe İllellahu:
Sâffât / 35; Muhammed /19 Sûrelerinde geçmektedir.

Eğer İNSan AKLı;
Eşyâ-ŞEYler (Eşyâ Zuhuru) Perdesini silebilir de, Eşyaların birbirleriyle ilişkilerinden doğan OLAYlar (Esmâ Zuhuru) Perdesine takılır kalırsa,
Lâ ilâhe İllâ Hu-Hüve Âyetine Mazhar olur ki bunu gerçekleştirmesinde MuhaMMedî Hasbî Hizmetçi lâyık bir İNSAN-ı KâMiL lâzımdır..
Yoksa kendisi: “O’ndan başka İlâh Yok!” der ama “O “ dediğini Olaylarda arar durur bir ömür boşu boşuna!.
.

Kur’ân-ı Kerimde “Lâ İlâhe İllâ Hüve:
Bakara 2/163,255; Âl-i İmrân 3/2,6,18; Nisâ 4/87; En’âm 6/102,106; A’râf 7/158; Tevbe 9/31, 129; Hûd 11/14; Ra’d 13/30; Tâ Hâ 20/8,98; Mü’minun 23/116; Neml 27/26; Kasas /70, 88; Fatır /3; Zümer /6; Mü’min 40/62,65; Duhân 44/8, Muhammed 47/19; Haşr 59/22,23; Tegâbûn 64/13; Müzemmil 73/9 Sûrelerinde geçmektedir.

Eğer İNSan AKLı;
OLAYlar (Esmâ Zuhuru) Perdesini de silerse AYNında-AYNasında, OLAYların birbirleriyle ilişkilerinden doğan ZamAN (Sıfat Zuhuru) Perdesine takılır kalırsa
Lâ ilâhe İllâ Ente Âyetine Mazhar olur ki bunu gerçekleştirmesinde mutlaka ve mutlaka Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şarttır ve olmazsa olmaz OL-ANdır..
“SeNden başka İlâh Yok!” dediği “Sen” olan ALLAH celle celâluhunun tek Muhatabının Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem olduğunu Anlayamayan nice edebsiz İblis profösörleri “sadece Kur'ân-ı Kerim” yeter diyerek o kelamullahın RABB SÖZÜnün RASûL SESİ olduğunu hâlâ anlayamayan ahmaklardır.
İşte “SeNden başka İlâh Yok!” “SEN”ine tek Muhtab ve HaMD eden AHMED aleyhi's-selâm Mutlak Muhatab ve ÂRİFtir..

1- Mütekellim: Sözü söyleyen
2- Muhatab: Sözü dinleyen
3- Gâib: Hakkında konuşulan, var olduğu halde orada gözükmeyen.
4- Umumî: Herkesi bağlayan (konuşan, dinleyen, gaib ve herkes)

Kur’ân-ı Kerimde “Lâ İlâhe İllâ Ente:
Enbiyâ /87 Sûresinde geçmektedir.

Eğer İNSan AKLı;
ZamANlar (Sıfat Zuhuru) Perdesini de silerse AYNında-AYNasında, ZamANların birbirleriyle ilişkilerinden doğan ZaNN (Zât Zuhuru) Perdesine takılır kalırsa
Lâ ilâhe İllâ Enâ Âyetine Mazhar olur ki;

Kur'ân-ı Kerimde “Lâ İlâhe İllâ Ene:
Nahl /2; Tâhâ /14; Enbiyâ /25 Sûrelerinde geçmektedir.

إِنَّنِي أَنَا اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِي وَأَقِمِ الصَّلَاةَ لِذِكْرِي
Resim---“İnnenî enallâhu lâ ilâhe illâ ene fa’budnî ve ekımis salâte li zikrî: Muhakkak ki ben, yalnızca ben Allah'ım. Benden başka ilâh yoktur. Bana kulluk et; beni anmak için namaz kıl.”
(TâHâ 20/14)

Bu makamların İnsanoğlu;
Kendini-Nefsini
BİLmeden,
İNSAN-ı Kâmil-Pîrini-Rüşdünün BULmadan,
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Hazsanıda Razasında KEVSERinde bir DAMLA OLmadan yaşanır sanırsa sadece hüsran UÇurumuna koşan bir AHMAKtır.
“Diyen BİLmez BİLen Demez!” Diyarlarından Haberler veren Şeyhu’l Hazîn kaddesallahu sırrahu gibi HaKK Dostlarının haberlerine kulak verirsek..

Öyle HÂL Makamıdır ki;
Mutmâin olmuş Nefs bile hâlâ “ALLAH! ALLAH!” diye ZİKRe devam etmektedir.
“Her yerde OL-AN Aranmaz- BULduğum da Aranmaz!” gibi sözlerimin aslı,
Bir HâL VARdır ki orası SÜKÛT Sahasıdır..
Seyr u SülûK, TEVHİDde Sükûta DÜŞmüştür..
Huzurda-Hazır BİLiş,
Hazırda-Huzur BULuş
Huzurda Hazır Hızır Oluş
AYNın “Habli’l- Veridde Sü-KÛNudur.

Aziz Efendim Şeyhu’l Hazîn kaddesallahu sırrahu:
“Bir yer varıdr ki o hâlde “Zikretmek-ALLAH! demek” küfürdür” buyurması,
Şahdamarına YAKIN-AKRAB Olmasını Yaşayanın, kimi arayıp Kimi çağıracağını iknâ buyruğudur.

Yine İmamı RaBBÂNî kaddesallahu sırrahu: “En son MAKAMda sadece-sırf CEHÂLETimi BULdum!” budur Allahuâlem…

Bilir-bilmez anlar-anlamaz insanlar ve hele sanal âlemde havalarda uçuşan “Fenâ fillah”ı ve “Bekâ billah”ı sözleri,
Hamm akıl hayallerinde, Nefislerinin ŞUHHasında uyurduk akıl ürünleridir.

“Fenâ fillah”ın fASLını-ASLını, Meşkin-AŞKını Şeriat-ı Garra içinde BİLip, BULup, OLup da yaşatılan, yaşayan ve yaşatanlar ise;
Yerdeki Üretken-Sâkin Toprak gibi MuhaMMedî Hasbî Hizmette-Gayrette,
Gökteki Berketli-Rahmetli BuLutlar gibi MuhaMMedî Merhamette,
CANlardaki her şeyi kendine çeviren ATEŞ gibi MuhaMMedî MuhaBBette,
Kâniatı YUTan-Kapsayan Hava gibi MuhaMMedî HAKKikatte:
“Diyen BİLmez BİLen Demez!”
“AğYÂRına Mani’ EFRADına Câmi!”
ANA YASAları bilirler ve uygularlar Her Yerde, Her Zaman ve Her Halde..
Dava HaKK Teâlâ’nın,
Dâvet Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin
DUÂ ise Hakk Dostları DİLİnde BİZimdir elhmadulillahi..
Gerisi ise DENÂTtır.. Alçaklıktır .. vesselâm!..
Aziz Kardeşlerim;

TEVHİD -> HAK’ta -> HAK’tan -> HAK’ka -> HAK’la -> HAK’ça OL-AN bir ÖMÜR içinde EMRullah SeYR u SüLûKu ve KULLuk İmtihanıdır..

ESfeline GELdiğimiz ASL-Özden -> İlim -> İman -> İbâdet -> İtâat -> İrfân -> ikân la ulaşılan -> İlliyyun İHSÂNıdır.. AYNa, ASL HEDEFidir.. SILA SALL-ıdır..

TEVHİD -> BİR-i -> BİR için -> BİR ile -> BİR-likte -> BİR-lemektir BİRRU’r- Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin İkram Kevseri KUYUsunda SU OLuşu Yaşayışa Şehâdettir inşae ALLAH!.

ŞeriAt Âlemi bir “BENlik Âlemi” dir..
Külli şey Yaratan ALLAH celle celâluhu karşısında “SEN” dir ve kendince de “ben” dir..
Bu âlemde her hususta ve her ŞEYde AYNı olan; iğreti, geçici, gölge ve izafi “ben” esastır.

ALLAH celle celâluhu, “ben”i esas alarak alıp: “Şöyle yapar/yapmazsan seni CeheNNeme/CeNNete sokacağım!” buyurur.
Gerçek “BEN” buyuran Yaratan ALLAH celle celâluhudur..
“ben” lik ise Ubudiyyet sıfatları içinden asla çıkamaz;
Yerde, Her Zaman ve Her Halde -> fakriyyet -> Acziyyet -> Zillet -> İllet İçinde yaşamaya;
-> Muhtaç -> Mecbur -> Me’mur -> Mahkumdurlar..

AKLı olmayan mahlukat yaratılış sebebleri İçinde Var gözükür ve geçer gider hesaba çekilmez, Aklı olanların İmtihan soruları ve araçlarıdırlar.
AKIL Sahibleri ise AKIL Emânetullahını Kullanmaya ve hesabını vermeye mutlaka mahkumdurlar.
Herkesin Alın Yazısı-Parmak İzi gibi kendi “ben”ine mahsus verdiği Ezel Âlemindeki Rububiyyet Tevdini;
Şimdi şu ÂNda Şe’Enullahta Sünnetullah içinde Sünnet-i Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem İzinde Şehâdet Âleminde
ULUHİYYET TEVHİDİ olarak-yaşayarak ŞÂHİDi olmaya mutlaka mahkumdurlar.
Senin yerine hiçbir kimsebib Su İçip-İdrar yapamadığı ancak yardımcı olup hizmet edebildiği gibi, Senin Yerine TEVHİDini Getirip Şehâdetini Yaşayamaz ve sadece sana Ana-Baba Zâhiri Hizmetçilerin gibi Bâtınî-Mânevi Kâmil BaBan-Hizmetçin olur..
Halka HİZMET edenleri en ULUsu ise
ALLAH celle celâluhudur.
Sonra Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem,
Sonra Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm ve Hakk ERENler,
Sonra EBEveynler ve insanlar CÜMle EŞyâ..

Kısacası Sistemin Sahibi SUBHân ALLAH celle celâluhu, tevhidimizin TEKMİL Ve İsbatını Dilemekte ve EMRetmektedir.
AKIL taşımayan canlı-cansız tüm mahlukatı da Emrimize hazır-bekler kılmıştır..

Not:
(Ne Var ki -> “Ne VAR? Ne YOK!” ya da “Ne var, ne yok?” bu âlemde bir ŞEY yok!!!!
Rahmân, yeni bir ajanda da yazılacak ve zira bu ajanda ilham ve irfan yuvası olacak) denmiş…
25.09.2001 13:12
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1811

VaYYlenâ!. Garib gönlüme, Bir Kara SEVdâ-ya DÜŞtük!
DAMLAda Delirdi Derdim, Sahilsiz DERyâ-ya DÜŞtük!
MuhaBBete-Merhamete, Mecbur Olduk Memur Olduk!
SıRR-ı Sıfır Sahrasında, MecNûN-uz LeYLâ-ya DÜŞtük!..

25.09.01 16:56
antalya-câmi..

VaYYlenâ!.: Yazıklar oldu bize..
HaKK’a MuhaBBete,
Halka Merhamete..

Resim

Veylî BaNa!

benden BENe KaÇamadım!
Resim BEN KaPısın Açamadım!
Resim "Tebliğ-i Kebîr KeVSeRi" n
Resim "SeBiLiLLaH SAÇ!"amadım!..

ZEVK 4729

BeYtuLLAH Resim HaYY ALLAH EVi.. KALBimİZ KâBe YAPIsı..
YeDi DÖNüş.. YeDi KOŞuş.. Resim TeKMiL-i TEVHİD TAPIsı
ALLAH
-Kur'ÂN-RaSûL-EHLi Resim YeVMul- Kıyam Resim YEDuLLAHla...
Resim KâMiL - CeLâL- KeMâL CeMâL Resim KaLBden KaLBe HaKK KAPIsı...

01.01.2012 18:08
brsbrs..tblgkbrtrstkks…

Veylî BaNa!: Bana yazıklar olsun ki

ben”:
Fakriyyetimde Mutlak Muhtaç
Acziyyetimde Mutlak Mecbur
Zilletimde Mutlak Me
mur
İlletimde Mutlak Mahkum Abdullahım
-ALLAHın Kulunun oğlu KUL ihvÂNi Kıtmirim!.

وَقَالُوا يَا وَيْلَنَا هَذَا يَوْمُ الدِّينِ
Resim---“Ve kâlû veylenâ hâzâ yevmud dîn(dîni): «Eyvah bizlere! Bu o ceza günüdür.» derler. (sâffat 37/20)

bendeki BEN ise:

BEN ALLAHım!:

إِنَّنِي أَنَا اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِي وَأَقِمِ الصَّلَاةَ لِذِكْرِي

Resim---İnnenî enallâhu lâ ilâhe illâ ene fa'budnî ve ekîmi's-salâte li zikri : Muhakkak ki ben, yalnızca Ben Allah'ım. Benden başka ilâh yoktur. Bana kulluk et; beni anmak için namaz kıl.”(Tâ-Hâ 20/14)

benden BEN e KaÇamadım!:

ALLAH-a FiRâR Et!. ALLAHa KAÇın!

فَفِرُّوا إِلَى اللَّهِ إِنِّي لَكُم مِّنْهُ نَذِيرٌ مُّبِينٌ
Resim---Fe FİRRû ilâllâh(ilâllâhi), innî lekum minhu nezîrun mubîn(mubînun) : (Ey Rasûlüm, de ki: ) O halde hemen ALLAHa kaçın, (küfrü bırakıb hemen imana gelin). Gerçekten ben, size, ALLAH tarafından (azab ile) korkutan açık bir peygamberim. (Zâriyât 51/50)

BEN KaPısın Açamadım!:

SıRR-ı SîN-e ERemedim.. Lâ Hüve İllâ Hüve.. Huzr-u HaKK Teâlâda hâl-i Hazırım olamadı.. Rasulî RÜŞD Rızasın BiL-BUL-OL-YAŞAyamadım!..

Tebliğ-i Kebîr KeVSeRin Resim Sebilillah SaÇamadım!..:

İÇinde olduğumuz ÇAĞın ÇİLE ÇEŞMesi OLup Sebilillah-sadece ALLAH Rızası için her ŞEYi-herKESi, HAKKı DUYmaya-HaYRa UYMaya ÇAĞırıp-Çağlayıp-COŞamadım yuhhh KITMİRe!..

ResimAtom-Kul-KâBe-Kâinât DÖNgüsü..

zeRRe küRRe seBBeha raKSında.. raBBa RüCû’da..
DOStu DUYuş-Uyuşunda.. DevrÂN DÖNüşünde..
HaYYul- HaYYum HaYYat KıYYamında..
YeVMul- Kıyam YeVMul- MeZîDDir
Resim İşin ASLı fASLı TEVHİDDir..

Resim

MuHiTi Resim MerKezine "SeBBaha" da...
YeDi DÖNüş..: KâBe Merkezine en Yakin Muhitte Yedi Şavtla tekmil-i Tavaf..

YeDi KOŞuş..: Safâ-zâhir ile Merve-bâtın baş-son arasında Nefsin-aklın 7 letâif renk dönüşümü..

إِنَّ الصَّفَا وَالْمَرْوَةَ مِن شَعَآئِرِ اللّهِ فَمَنْ حَجَّ الْبَيْتَ أَوِ اعْتَمَرَ فَلاَ جُنَاحَ عَلَيْهِ أَن يَطَّوَّفَ بِهِمَا وَمَن تَطَوَّعَ خَيْرًا فَإِنَّ اللّهَ شَاكِرٌ عَلِيمٌ
Resim---İnnes safâ vel mervete min şeâirillâh(şeâirillâhi), fe men haccel beyte evıtemera fe lâ cunâha aleyhi en yettavvefe bi himâ ve men tetavvaa hayran, fe innallâhe şâkirun alîm(alîmun) : Şüphe yok ki, Safa ile Merve Allah'ın koyduğu nişanlardandır. Her kim Beytullah'ı ziyaret eder veya umre yaparsa onları tavaf etmesinde kendisine bir günah yoktur. Her kim gönüllü olarak bir iyilik yaparsa şüphesiz Allah kabul eder ve (yapılanı) hakkıyla bilir. (Bakara 2/158)

Ve Ârafatta-Âriflere katılışı-duhulü DUÂsı.. Sıbgatullah RENKsizliği ceNNetine vuSLLat-kavuşum

فَادْخُلِي فِي عِبَادِي

Resim---Fedhulî fî 'ibadî: Gir kullarımın içine! (Fecr 89/29)

وَادْخُلِي جَنَّتِي

Resim---Vedhulî cennetî: Gir cennetime!
(Fecr 89/30)

ALLAH-Kur'ÂN-RaSûL-EHLi Resim YeVMul- Kıyam Resim YEDuLLAHla...:

MuhaMMedî ŞuûRla Resim gAYRete GELinir.
Resim Ehl-i Beyt aleyhumu's-selâm ve Hakk Kâmillerden hiMMet ALınır
Resim Kur
'ân-ı Kerim ve Rasûlullah sallallahu aleyhi ve selleme, Hasbî Hizmet EDilir..
Resim ALLAH celle celâluhuya, Sâlih İBâDet EDilir.. ki;

إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ
Resim---İyyâke nabudu ve iyyâke nestaîn (nestaînu ) : Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti. (Ya Rab!). (Fâtiha 1/5)

KULun İstiânesi-AYNın ASLına SALLı, YEDULLAHla BİZ BİR-İZ OL-AN YEDDe-Elde OLuş Hakikat-ı MuhaMMedîyyesinin VüCÛDa GELiş YAŞAyışı Kâimlik KEREM Kevserine ER-İŞi RÜŞDe Ersin Resulî SEViyede inşae ALLAH..

Resim KâMiL Resim CeLâLResim KeMâL Resim CeMâL Resim KaLBden KaLBe Resim HaKK KAPIsı...:

Hak KâMiL, Lutfullahın Nasrullahla GELiş Kapısı ve kişini kendisinde zâten var olan Hakikat-ı MuhaMMediyyesini feyeKÛN a çıkarmaya Hasbî Hizmetçi YED-i Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellemdir ki SON--ta YEDuLLAH, BİZ BİR-İZ Şehâdetini TaMM-TüMMler.. Et TAMMuş- ŞEHîD ALLAH celle celâluhu..

Hak KâMiL, Nefsin-AKLın;
İÇinde Yaşamakta-HaYYatta olduğu Kayıdlı, Kasıdlı, mekANlı, zamANlı şu CeLâLiyyet Esfelinden,
DâR Diyârından Resim Dârus- SELÂM CeMâL CeNNetineResim Es SELÂM SELÂM-Eti İlliyyinine,
SALLımızın ve SELLimizin Teslimiyyet-İstikâmet KeMâL KÖPRüsüdür

Hak KâMiL;
ReSiM-İSİM cİSİM SÜSü,
cÂNÂNın cANN ÖRTüsü ve
KervÂN Kıtmiri
-nin ÇÖL TÜRKüsüdür garibÂN-ım..

ALLAH celle celâluhunun;
Nâr-Esfelin ve Nûr-İlliyyin ZID ANTİPOTluğu OL-AN Yarım Nefeslik EL HaYY-ın, Er RABBla El HaKK olup Nurullah el HüVesi gözüken HaYYat Hâli, NüBüVVet HATMiyle KâMil KaLBinde TaMM lanınca şeCeRR Şehâdeti Şerefi Şeende Şu AN Yaşanır ki;
“BİLen Demez Diyen de BİLmez! Yaşanmayansa Yalandır!..”

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1812

BİTmedi Gitti İhvÂNi.. -> HâL-i HaZıRın Hikâyet
Bunca Ni
met Ortasında, Sabırsız-Şükür -> Şikâyet
OL-AN a Rıza Gösterip, “HAKKın HüKMüdür!” DEmedin
OLsun!. OLmasın!.” DerDinden, BIKtık Usandık Nihâyet..

26.09.01 21:03
Antalya...

OLsun! Resim Olmazsa İtiraz..
OLmasın! Resim Olursa İtiraz..
OL-AN Resim Şe’ende Şu ANdadır.. RIZA ister..

يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ
Resim---Yâ eyyetuhen nefsul mutmainneh(mutmainnetu) :Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis, (Fecr 89/27)

ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً
Resim---İrciî ilâ rabbiki râdıyeten mardıyyeh(mardıyyeten) :“Sen O’ndan razı, O da senden razı olarak Rabbine dön!”(Fecr 89/28)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim
HaYY DoST!.

Şu Kara SEVdâ-ya Kulluk Kastına
Sarıp Ateşlere Gönül Dostuna
Cevr-i Cihan çark-ı Çile Üstüne
BİLmem Eklesem mi Eklemesem mi?..

*

GELmişim CihÂNa Kulluk Şartına
Nuh-un Gemisiyim ÖMRüm Fırtına
KURup Sarayımı SIRAT Sırtına
BİLmem BEklesem mi BEklemesem mi?..

*

Vah Vefâsız YIKtın AŞKta Ahtımı
YERle Bir Eyledin Gönül Tahtımı
AK SAÇlarım Gibi Kara Bahtımı
BİLmem AKlasam mı AKlamasam mı?..

*

Yürüyen ÖLÜ var, Yatan DİRİ Var
AŞKın Padişahı, AŞK KITMİRi Var
Bu Şehirde SENİ SEVen BİRi Var
BİLmem SAklasam mı SAklamasam mı?..

*

Kul İhvÂNi ŞaŞkın İşin Gerçeği
Kendi Göz Yaşındır AŞK İÇeceği
AÇtı AŞK DAĞI-nda ÇİLE Çiçeği
BİLmem KOKlasam mı KOKlamasam mı?..

26.09.01 10:55
antalya-câmi..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

Huu DOST!.

ÇırılÇıplak GİRip ÇIKtığın HAN-da
Bir Oyun Eğlence Şu İmtihan-da
ZÂT u Sıfat Esmâ.. CEM İken CAN-da
VARdın -> HeVâ-HeVesine AV OL-dun!..

*

AKILlıydın Nasıl Oldu -> ŞaŞtın SeN
Bu Kara SEVDâya Nerden DÜŞtün SeN
Kendi ATAŞında Yandın -> PİŞtin SeN
SÖZ-ün İle -> Kendi ÖZ-üne KAV OL-dun!..

*

İbrahim-Nemruda.. Ak-Karaya EŞ!
ZıDların Zevkinde Zuhurat KardeŞ
DIŞın GÜL BAĞıydı İÇin Kor ATEŞ
Yanar DAĞdın Yer Yüzünde LAV OL-dun!..

*

Esen Rüzgâr Dödürmedi SarHOŞa
Çırpınan DALgayla GELmedin COŞa
Bunca İlim-İrfÂN -> GİTti mi BOŞa
HAKK-ı KOYup -> MâSİVÂ-ya TAV OL-dun!.

*

Zul- CELÂLi İkram -> CeMâLin CİM-i
ÂLEMin ANAsı -> MuhaBbet MİM-i
Kayıp ETTim, KuL İhvÂNi KendiMi
Vuslat VâDisinde vASL-ı VAV OL-dun!.

26.09.01 14:16
antalya-câmi..

KAV: Eskiden çelik parçası ile çakmak taşı arasına konulan çabuk yanıcı tutuşturucu.
LAV: Yanardağdan çıkan eriyik ateşi akıcı.
TAV: Avı bir şeye tenezzül ettirip tuzağa çekmek.
Mâ SİVÂ: Hakk Teâlâ’dan gAYRısı..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1813

Bu Nasıl Namaz İhvÂNi?. NErde SüKûN? NErde SüKUT?.
NErde HuŞû’?. NErde HuZu’?. NErde Korku?. NErde Umut?.
SaLât -> SILA-dır ALLAH-a.. -> RIZAdır -> RüCûYERİdir
YeDi LETÂİF TEVHİDi.. -> HiSSetmektir -> SOYut- SoMut..

27.09.01 13:27
antalya..

HuŞû’: Zâhirde ALLAHu Zu’l- Celâl’in AZAMETİni görüp Haşyet duyması.. haşyet ise, korku, ürperme, sevgi, saygı duyuştur.
HuZu’: Bâtında ALLAHu Zu’l- Celâl’in KUDRETİni idarak edip huzurunda hazır olmaktan HaZZ DUYmaktır..
SüKûN: Kişini CANEVİnin ve kabının CÂNÂNa ait olduğunu anlayıp iradeyi O’na bırakmaktır.
SüKUT: Habli’l- Veridinden da yakın-AKREBa OLANı DİNLEmek..

Kısacası KENDİ Namazını KILanı;
İLiM etmek,
İRADE etmek
İDRAK etmek
İŞTİRAK etmektir..

وَاللَّهُ خَلَقَكُمْ وَمَا تَعْمَلُونَ
Resim---“Vallâhu halakakum ve mâ ta’melûn(ta’melûne) :"Oysa sizi de, yapmakta olduklarınızı da Allah yaratmıştır." (Sâffât 37/96)

MERKEZ-de O..
وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ
Resim---“Ve lekad halaknel insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuh(nefsuhu), ve nahnu AKREBu ileyhi min hablil verîdi : Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha YAKINız.” (Kaf 50/16)

هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
Resim--- Huvel evvelu vel âhiru vez zâhiru vel bâtın(bâtınu), ve huve bi kulli şey’in alîm(alîmun) :O, evveldir (ilktir) ve ahirdir (sondur), zahirdir (alâmetleri tüm varlıklarda görünendir) ve bâtındır (gizli olandır). Ve O, herşeyi en iyi bilendir. (Hadîd 3/1)

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
Resim---İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alen nebiyyi, yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ(teslîmen) :Muhakkak ki Allah ve melekleri, Nebî'ye (Peygamber'e) salat ederler. Ey âmenû olanlar (ölmeden önce Allah'a ulaşmayı dileyenler), siz (de) O'na salat edin! Ve (O'na) teslim olarak salat edin! (Ahzâb 33/56)

يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ
Resim---Yâ eyyetuhen nefsul mutmainneh(mutmainnetu) :Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis, (Fecr 89/27)

ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً
Resim---İrciî ilâ rabbiki râdıyeten mardıyyeh(mardıyyeten) :“Sen O’ndan razı, O da senden razı olarak Rabbine dön!”(Fecr 89/28)

فَادْخُلِي فِي عِبَادِي
Resim--- Fedhulî fî ibâdî : Artık kullarımın arasına gir.(Fecr 89/29)

وَادْخُلِي جَنَّتِي
Resim--- Vedhulî cennetî :Ve cennetime gir.(Fecr 89/30)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1814

CeLâL-CeMâL CEMi KeMâL.. İlim İrfÂN İTÂatın
Yarın CUMÂ Kul İhvÂNi
!. Kolla Resim İcâbet SAATın..
Salâvât Resim Rasûle SILA.. RUHumdan RUHuna Resim VUSLÂT..
EVVeL ÂhiR BâTıN ZâHiR.. YAŞıyorum ŞEFÂATın..

Elhamdulillahi..

27.09.01 14:37
antalya..

CUMÂ -> Mezid Günü:

لَهُم مَّا يَشَاؤُونَ فِيهَا وَلَدَيْنَا مَزِيدٌ
Resim---“Lehum mâ yeşâûne fîhâ ve ledeynâ mezîdun: Orada diledikleri her şey onlarındır; katımızda daha fazlası da var.”
(Kaf 50/35)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Mezîd, ALLAHu Zu’l- Celâl’in cennette tecellî günüdür”
(İmam Şafiî, Müsned I/148; Ebi’d- Dünya; Tebaranî, Beyhakî)

Resim---Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem: Kıyâmet günü her merhalede bana en yakın olanınız, dünyada bana en çok salât ü selâm getireninizdir. Kim Cuma günü ve gecesi bana salât ü selâm getirirse, Cenâb-ı Hak, onu, yetmişi âhiret, otuzu dünya ihtiyaçlarından olmak üzere, yüz hâcetini giderir. Sonra Allah bir melek vazifelendirir; size nasıl hediyeler gelirse, o melek de kabrime gelir, bana salevat getirenin -adını, nesebini kabilesine kadar- haber verir; Ben de beyaz bir deftere yazarım. (Ramuz’ul el hadis, C.1,S.116/9)

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
Resim---“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Cuma gününü anlattı ve:
‘Onda öyle bir saat var ki Müslüman bir kul o saate denk getirerek namaz kılıp Allah-u Teâlâ’dan bir şey isterse, Allah ona isteğini mutlaka verir’ buyurdu.”

(İbnu’l-Munzir el-Evsad 1716, Malik 1/108, Buhari 895, Müslim 852/13)

Resim

TÜRKÇESİ: Allâhümme salli ve sellim alâ men minhu inşakkatil esrâru venfelekatil envâru Resim Ve fihi irtekkatil hakâiku Resim Ve tenezzelet ulumu âdeme fe'acezel halâika velehu tedâeletil fuhumu felem yüdrikhu minnâ sâbikun vela lâhikun Resim Feriyâdul meleküti bizehri cemâlihi munikatun Resim Ve hiyâdul ceberuti bifeydi envârihi mütedeffikatun Resim Velâ şey'e illa vehüve bihi menutun iz levlel vâsitatu lezehebe kemâ kilel mevsut Resim Salâten teliku bike minke ileyhi kemâ hüve ehluhu Resim Allâhümme innehü sırrukel câmiuddâllu aleyke Resim Ve hicabukel a'zamu el kâimu leke beyne yedeyke Resim Allâhümme elhikni bisâlihi ümmetihi ve hakkikni bi muhabbetihi Resim Ve arrifni iyyâhu ma'rifeten Resim Eslemu biha min mevâridil cehli Resim Ve ekrau biha min mevâridil cehri ve ekrau biha min mevâridil fadli Resim Ve ehmilni ala sebilihi ilâ hadratike hamlen mahfufen bi nusratike Resim Vekzif bi alel bâtili feedmeğuhu Resim Ve zicbi fi bihâril ehadiyyeti Resim Venşilni min evhâlittevhidi Resim Ve eğrikni fi ayni bahril vahdeti hatta lâ era velâ esmau velâ ecidu velâ uhissu illâ biha Resim Vec'alil hicâbel azama hayâte ruhi ve ruhahu sırra hakikati ve hakikatehu câmia avâlimi bitah kikil hakkil evveli Resim Yâ evvelu ya âhiru ya zâhiru ya bâtinu yâ Allah unsurni bike leke ve eyyidni bike leke vecma beyni ve beyneke ve hul beyni ve beyne ğayrike Allahu Allahu Allahu İnnellezi ferada aleykel kur'ane lerâddüke ila meâdin Resim Rabbenâ Âtina min ledunke rahmeten ve heyyi'lena min emrine raşeda Resim
(Bundan sonraki kısmı Abdullah İbni Abbas'a (r.a.) a aittir.)
Yâ dâimel fadli alel beriyyaResim Yâ bâsitel yedeyni bill'atiyye Resim Yâ sâhibel mevâhibisseniyye Resim Salli alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin hayril verasseciyye veğfirlenâ yâ zel ulâ fi hâzihil aşiyye.

MÂNÂSI : Ey Rabbim! Sen salât ve selam ediver ona ki esrârın kabuğunu kırıp inkişaf ettirdi, nûrları her tarafa yaydı, hakikatler kendisinde yüceldi, Âdemoğlunun tüm bilgileri kendisine aktı ve böylece mahlukatı âciz bıraktı; anlayışları zayıf bıraktı, ne geçmişte ne de gelecekte kendisine yetişecek yoktur. Cemâlinin pırıltısıyla, melekûtun muhteşem cennet bahçesi, nûrlarının fışkırıp taşmasıyla ceberûtun havuzu. Hiçbir şey yoktur ki ona bağlı olmasın. Zira aracı olmasaydı şayet, giderdi mevcudiyeti aracıya bağlı olan. Senin ona ettiğin, onun da ehli olduğu bir salâtla ona salât ediver.
Ey Rabbim! O her şeyi içinde barındıran, Sana delâlet eden sırrındır; Senin katında, Senin için duran en büyük hicâbındır. Ey Rabbim beni, ümmetinin salihleri arasına koyuver, bana kendi sevgini hakikatiyle tattırıver!. Bana onun mârifetini veriver!. Cehâlet pınarlarından ona teslim oldum, fazilet pınarlarından onunla içtim. Beni onun yolunda, nusretinle yeğnileşmiş olarak, kendi şanına taşıyıver!. Beni bâtılın üzerine atıver de onu mahvedeyim. Beni vahdaniyet denizlerinde yüzdürüver, küfrün bataklıklarından çıkarıver!. Beni vahdet denizinin pınarının içine daldır da yalnızca bunu göreyim, duyayım, bulayım, hissedeyim. En büyük hicâbı, ruhumun hayatı, onun ruhunu, hakikatimin sırrı, onun hakikatini, O İlk Hakkı hakkıyla bilerek âlemleri içinde düren kılıver!. Ey her şeyin başı ve sonu, ey zâhir ve bâtın olan Yüce Allah, bana Kendinle Kendin için yardım ediver, bana Kendinle Kendin için destek veriver; beni Kendinle bir beraber kılıver, benimle Senin gayrin arasına giriver de, onların aramıza girmesine engel oluver!.
Allah-u Allah-u Allah!. Senin için Kur'ân'a razı olan, elbette ki seni o güne geri döndürecektir. Ey rabbimiz, bize katından rahmet veriver, bize işimizde doğruyu, doğru yolu hazır ediver. Ey insanlar üzerinde dâim fazlı olan! Ey ihsan etmek için ellerini açmış olan! Ey yüce ihsanların sahibi!. Seciyesi kainatın en hayırlısı olan Seyyidimiz, Efendimiz Muhammed Mustafa (salallahu aleyhi ve sellem)'e salât ediver. Bize mağfiret ediver, ey bu gecede, bu sabahta yüceler yücesi olan!

(Abdüsselâm bin Meşiş Hazretlerine ait çok kıymetli ve faziletli bir salâvâttır.
Sabah, akşam ve yatsı namazlarından sonra sıdk ve ihlasla okunması nefsin tekemmülüne sebebdir.)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

EY DOST!.

Kul İhvÂNi Sefil Gelmişsin Niçin?
SıRR-ı Sıfırına HEP ile HİÇ in
Seherde Verdiğin Bir BûSe İçin
YâRim, Zehir Ettin AŞKın AŞ-ını..

*

Nesimî Yüzüldü seyrÂN Eyledi
Mansur MuhaBBetin Halka Söyledi
HaKKta HaKKtan HaKKa Enel- HaKK Dedi
AYIRdılar GÖVDEsinden BAŞ-ını..

*

Yansam Hasretinden Özüm KÖZ ETsem
Her nefes Seninle SEN den SÖZ ETsem
Yanılsam Ağyâre bir tek gÖZ ETsem
Eğersin YaY Gibi Kalem KAŞ-ını..

*

KİMisini Ömür Boyu Güldürdün
KİMisini Gün Görmeden Öldürdün
ÂŞIKların Ömrün Dörde Böldürdün
DÖRDüne de DİKtin Mezar Taş-ını..

*

İhvÂNi Garibim Gençlik Çağına
Ağustosta Kar Yağdırdın Bağına
BİNdin BULut BULut Gönül Dağına
SEL Eyledin İki Gözüm YAŞ-ını..

27.09.01 17:58
antalya..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1815

Devlet Gider.. Nimet Biter.. ALLAH İYİliğin VERSin!
Kral Öldü.. Saray VirÂN! DERsinde Niye SeVersin?
Hevâ Hevesin PEŞinde KOŞturup DURma İhvÂNi!
SoN Nefesini VERirsin..Resim Son Elbiseni GİYersin..

27.09.01 22:10
antalya..

Son Elbise: Kefen..
Nefsin Giydiği son elbise-SOYka :KeFeN

Resim

Bendeki BEN e Bende-niM
Rasûlullah RUHum Ben
-iM
ŞeFâaTıyla Resim KeFeN
-iM
SAR
-maK NâsiB Et Yâ RaBBî!..
sallallahu aleyhi ve sellem

es seLÂ!..
Es Salâtu Ve's-Selâmu Aleyke Yâ RasûLaLLAH!
Es Salâ tu Ve's-Selâmu Aleyke Yâ HabîbaLLAH!
Es Salâtu Ve's-Selâmu Aleyke Yâ Nûru ArşiLLAH!
Es Salâtu Ve's-Selâmu Aleyke Yâ Hayra HalkiLLAH!
Es Salâtu Ve's-Selâmu Aleyke Yâ Seyyide'l- Evveline Ve'l- Âhirîn!
Ve'l- Hamdü Lillâhi Rabbi'l- Âlemîn!

Ey ALLAH'ın Resûlu Salât-u Selâm Senin üzerine olsun!
Ey ALLAH'ın Habibi Salât-u Selâm Senin üzerine olsun!
Ey ALLAH'ın Arşının Nuru Salât-u Selâm Senin üzerine olsun!
Ey ALLAH'ın Mahlukatının Hayırlısı Salât-u Selâm Senin üzerine olsun!
Ey Öncekilerin ve Sonrakilerin Efendisi Salât-u Selâm Senin üzerine olsun!
Hamd Âlemlerin Rabbi Olan ALLAH İçindir!..

Resim

Ebû Tâlib’in eşi Fâtıma bint Esed Annemiz çok candandı.
Vefât ettiğinde
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem:"Bugün annem vefât etti!" diyerek ona karşı olan sevgisini ifâde etmişti.
Sonra da gömleğini çıkararak ona kefen yapmış ve berâberinde kabre inerek bir müddet mezarında uzanmıştı.
Sebebini sorduklarında,
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem:
"Ebû Tâlib'den sonra, bu kadıncağız kadar bana iyilik eden hiçbir kadın yoktur. Âhirette, Cennet elbiselerinden bir elbise giymesi için ona gömleğimi kefen yaptım. Kabre ısınması ve alışması için de oraya kendisiyle birlikte uzandım." Buyurduğu rivâyet edilir.

(Süheylî, Ravdü'l-Ünf, 1/112; İbni Abdi'l-Berr, İstiâb, 1/369-370.)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1816

Öyle yavaş.. Öyle Hızlı.. Nasıl da GEÇiyor ZamAN
BEŞİKten SAL
-a KOŞuyor.. AKLıyla YAŞAyan İnsan
Çırılçıplak GİRip
ÇIKtın.. Ne Getirdin Ne Götürdün
DÜŞÜNdün mü Kul İhvÂNi
Resim İmkAN İledir İmtihAN!..

28.09.01 11:24
antalya..

وَإِذْ يَرْفَعُ إِبْرَاهِيمُ الْقَوَاعِدَ مِنَ الْبَيْتِ وَإِسْمَاعِيلُ رَبَّنَا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّكَ أَنتَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ
Resim---Ve iz yerfeu ibrâhîmul kavâide minel beyti veismâîl(ismâîlu) rabbenâ tekabbel minnâ inneke entes semîul alîm(alîmu) :Bir zamanlar İbrahim, İsmail ile beraber Beytullah'ın temellerini yükseltiyor (şöyle diyorlardı:) Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul buyur; şüphesiz sen işitensin, bilensin. (Bakara 2/127)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1817

Bu GüN CUMÂ -> CEMi Yaşa -> Sistemin Sahibi İle
HaBiB ini Her ZeRRenle sen de Selâmla İhvÂNi..
ÖZündeki NûR-u AHMED KAYNAsın DÖKülsün DİLe
DÜŞÜR ARTık Telefonu -> KeMâL -> KeLâMla İhvÂNi

28.09.01 11:27
antalya..

Tasavvuf: -> Zevk -> Şevk -> AŞK

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ
Resim---Yâ eyyuhâllezîne âmenû izâ nûdiye lis salâti min yevmil cumuati fes’av ilâ zikrillâhi ve zerûl bey’a, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta’lemûn(ta’lemûne) :Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.(Cuma 62/9)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1818

AŞK YÜKÜ Ağırdır -> Herkes Tırmanamaz AŞK DAĞIna
Yedi CeheNNemden Sonra -> VARılır CeNNet BAĞIna
YOL YOKuş -> YOLCU YORulur -> Yalnızlık VARın BİTİrir
Göz GÖZü GÖRemez -> DUHAN -> ÇÖKtü mü ÇİLE ÇAĞIna..

29.09.01 10:40
antalya..

فَارْتَقِبْ يَوْمَ تَأْتِي السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِينٍ
Resim---
Fertekib yevme te’tîs semâu bi duhânin mubîn(mubînin) :O halde o göğün açık bir duman ile geleceği günü gözetle (Duhân 44/10)

Yedi CeheNNem ATEŞim: MeryeM-in Doğum SANNcısı ve “Elhamdulillah!” “nesyen mensiyyâ!” hİÇliğin, “Elhamdulillah!” DOĞumu HARAM HÂLi..

Sekiz ceNNet KemÂLim: MeryeM-in Mârifet DOĞumu, RAHİMinden DUYduğu “tahteki seriyyâ! eşkürke yâ RABBenâ!” Teşekkürü-Şâhid ŞÜKÜRü!..

فَأَجَاءهَا الْمَخَاضُ إِلَى جِذْعِ النَّخْلَةِ قَالَتْ يَا لَيْتَنِي مِتُّ قَبْلَ هَذَا وَكُنتُ نَسْيًا مَّنسِيًّا
Resim---
Fe ecâe hel mehâdû ilâ ciz’ın nahleh(nahleti), kâlet yâ leytenî mittu kable hâzâ ve kuntu nesyen mensiyyâ (mensiyyen) : Doğum sancısı onu bir hurma ağacına (dayanmaya) sevketti. "Keşke, dedi, bundan önce ölseydim de unutulup gitseydim!" (MeryeM 19/23)

فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِي قَدْ جَعَلَ رَبُّكِ تَحْتَكِ سَرِيًّا
Resim---
Fe nâdâhâ min tahtihâ ellâ tahzenî kad ceale rabbuki tahteki seriyyâ(seriyyen) : Altından (bir ses) ona seslendi: "Hüzne kapılma, Rabbin senin alt (yan)ında bir ark kılmıştır." (MeryeM 19/24)

لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ رَبُّكُمْ وَرَبُّ آبَائِكُمُ الْأَوَّلِينَ
Resim---
Lâ ilâhe illâ huve yuhyî ve yumît(yumîtu), rabbukumve rabbu âbâikumul evvelîn(evvelîne) :O'ndan başka ilâh yoktur. (Her şeyi O) diriltir ve öldürür. Sizin de Rabbiniz, önceki atalarınızın da Rabbidir. (Duhân 44/8)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1819

Diş Ağrısı Gibi Yalnız ÇEKilen -> ACIdır AŞK.. DOST!.
DERDin Devâsı -> DERDinde.. DERDin İlacıdır AŞK.. DOST!.
VüCÛD -> ŞüHÛD -> SüCÛD -> UHÛD.. Abd-in RaBBına Vuslatı
SİSTEMin SeBeBi -> TEVHİD.. TEVHİDin TACIdır AŞK.. DOST!..

29.09.01 10:55
antalya..

Resim
إِنَّهُمْ كَانُوا إِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ يَسْتَكْبِرُونَ
Resim---İnnehum kânû izâ kîle lehum lâ ilâhe illallâhu yestekbirûn(yestekbirûne) :Çünkü onlara: "Allah'tan başka ilah yoktur" denildiği zaman, büyüklük taslarlardı.
(Sâffât 37/35)

فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنبِكَ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مُتَقَلَّبَكُمْ وَمَثْوَاكُمْ
Resim---Fa’lem ennehu lâ ilâhe illâllâhu vestagfir li zenbike ve lil mu’minîne vel mu’minât(mû’minâti), vallâ hu ya’lemu mutekallebekum ve mesvâkum :Şu halde bil; gerçekten, Allah'tan başka ilah yoktur. Hem kendi günahın, hem mü'min erkekler ve mü'min kadınlar için mağfiret dile. Allah, sizin dönüp dolaşacağınız yeri bilir, konaklama yerinizi de.
(Muhammed 47/19)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1820

Çıkarma Halk Bazarına -> Koparırlar BAŞını Dost!
Ağzından DİLin SÖKerler -> DÖKtürürler YAŞını Dost!
ÇEKil GİT Gönül GÂRIna -> Diz ÇÖKüp Yalvar YÂRına
Ölmeden ÖL! üp de DİRİl!. -> ÖZüne DİK TAŞını Dost!..

29.09.01 11:00
antalya..

GÂR: Hıra Mağarası..

Resim---Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!: Mutü kable en temutü: ÖLmeden önce ÖLünüz!” bUYurmuştur ve DUYurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II-291-2669)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1821

Hazır-Nazır RABBul-ÂLEMîN -> HalKın İşine Karışma!
OLsun!. OLmasın! ı Bırak -> OL-AN a Karşı Yarışma!
Men Arefe Nefsehuki ->“ Fekad Ârefe RaBBehu
İşte Budur -> Merkez-Muhit -> RaBB ü BiRRunla Barışma...(k)..

29.09.01 11:05
antalya..

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz: “Men arefe nefsehu fekad arefe Rabbehu: Nefsinin Bilen RABBini BİLir”” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II/343 (2532)
Resim
Kullanıcı avatarı
anlamak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen anlamak »

Gul yazdı:Resim

ZEVK 1821

Hazır-Nazır RABBul-ÂLEMîN -> HalKın İşine Karışma!
OLsun!. OLmasın! ı Bırak -> OL-AN a Karşı Yarışma!
Men Arefe Nefsehuki ->“ Fekad Ârefe RaBBehu
İşte Budur -> Merkez-Muhit -> RaBB ü BiRRunla Barışma...(k)..

29.09.01 11:05
antalya..

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz: “Men arefe nefsehu fekad arefe Rabbehu: Nefsinin Bilen RABBini BİLir”” buyurmuştur.
Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz: “Men arefe nefsehu fekad arefe Rabbehu: Nefsinin Bilen RABBini BİLir”” buyurmuştur.
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/anlamak.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1822

GİRemez Kudsal Mâbede, Paranın Pulun Kulları!
Kalb Kapısı Mühürlüdür, Bir başka YOLun Kulları!
Böyle Söyleme İhvÂNi!.. -> Tövbe Kapısı AÇIKtır
RÜCU Ederse RaBBına -> Kurtulur KULun KULlları!

29.09.01 11:09
antalya..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1823

Bunca EŞYA->Bunca OLAY->Bunca ZAMAN->Bunca ZANN-dan
SANma bir SON
-UÇ ALırsın!. ->Vaz Geçemez İsen -> CAN-dan
İMAN Eden AKIldır
-> AŞK Emânete SIDK Nimetine ADL
GETİRmedin ki GÖTÜRsen
.. -> Çırılçıplak ÇIK Bu HAN-dan..

29.09.01 11:16
antalya..

İlk OL-AN Tek Şeydir.. Bir şey yapamaz..
İKİ ŞEYin Münasebetinden OLAY ortaya çıkar
İKİ OLAY Münasebetinden ZAMAN ortaya çıkar
İKİ ZAMAN Münasebetinden ZANN ortaya çıkar -> ZANN İse;

Zannın çoğu çürüktür -> Hadis-i Şerif ve Kur'ân-ı Kerime Koşulur.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِيمٌ
Resim---
“Yâ eyyyuhellezîne âmenûctenibû kesîran minez zanni, inne ba’daz zanni ismun, ve lâ tecessesû ve lâ yagteb ba’dukum ba’dâ(ba’dan), e yuhıbbu ehadukum en ye’kule lahme ahîhi meyten fe kerihtumûh(kerihtumûhu), vettekullâh(vettekullâhe), innallâhe tevvâbun rahîm(rahîmun): Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Tecessüs etmeyin (birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın). Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz. Allah'tan korkup sakının. Şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, çok esirgeyendir.” (Hucurât 49/12)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

HUu DOST!..
sallallahu aleyhi ve sellem..

HAMDini İlham Et Yüce ALLAH-ım
Naz-Niyaz Nuruna Hasret Sabahım
MeDeD Yâ MuhaMMed MeDeD Yâ Şahım
DERD Diyârındayım Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!

*

CANım RAVZan Toprağı OLsun
Şefaat Et Şeen Şafağı OLsun
Kalbim İbrahimin GülBağı Olsun
Nemrud Nârındayım Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!

*

Çırılçıplak Girip Çıktığım HAN-da
AKIL AYNasında -> CİM ü MiM CAN-da
MuhaMMed ADInı Andığım AN-da
VARın VAR-ındayım Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!

*

Lütfu ü İhsanınla AŞKa DÜŞmüşüm
Kendi ATEŞimde Kendim PİŞmişim
GÜL YÜZNe Hasret Kalmış ŞaŞmışım
AH u ZâR-ındayım Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!

*

TEVHİD TEPESİnde Hep Bekliyorum
Ha BU Gün Ha Yarın GELse Diyorum
KeRvÂN KıtMirinim çok SEViyorum
İNtiZâR-ındayım Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!

29.09.01 12:30
antalya..cami..

İntizar: bekleme
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1824

KOPARsam Bütün BAĞlarım.. Ürevtül- Vüskâ Sarılsam!
GEÇsem SuBHÂN SÜZgecinden.. Benlik Derdinden Durulsam!
ADI Güzel M u h a M M e d e -> U M U D U F K U nda ULAŞsam!
KAYBOLup GİTsem KALBİnde.. -> Ölmeden ÖL üp DİRİLsem!..

29.09.01 13:31
antalya..cami..

لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ
Resim---“Lâ ikrâhe fîd dîni kad tebeyyener ruşdu minel gayy(gayyi), fe men yekfur bit tâgûti ve yu’min billâhi fe kadistemseke bil urvetil vuskâ, lenfisâme lehâ, vallâhu semîun alîm(alîmun): Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulpa yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir.” (Bakara 2/256)

Resim---Yâ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem!: Mutü kable en temutü: ÖLmeden önce ÖLünüz!” bUYurmuştur ve DUYurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II-291-2669)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

ResimZEVK 1825

Bura RIZA BAZARIdır.. ÂŞIKsan -> Ah!..” Eyleme Dost!
Gâh CeMâLden Gâh CeLâLden KeMâLiyyet CİLVEsi Dost!.
ŞÜKRün
-Şikâyetin -> HAKKa.. gAYRıya Şey Söyleme Dost!
Naz-Niyaz -> NEFSin BOYNunda -> BOYUNDURuK ZİLVEsi Dost!..

30.09.01 18:39
antalya..

Zilve: Eskiden ben çocukken, tarla sürerken sapanın/pulluğun boyunduruğunu öküzün boynuna bağlayan iki yandaki demir/ağaç çubuk.
Bunlar boyuna geçer alttan bağlanırdı..
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1826

Bu Abdestle çok namaz kıl! Karışma Halkın İŞİne!
Ne Herkesin ARDında Kal! Ne KİMseyi Tak PEŞine!
Kapan KalB GâRına İhvÂNi!. DİRİ Kur'ânını OKU!
TeKMiL Eyle TEVHİDini! Bakma Elin Üç-BeŞine!..

30.09.01 18:47
antalya..

GâR: Mağara-Hâlde HiRâ..

NoT:
Sen sabah güneş doğarken namaza duarn bilmediğin birisine: “ Gün doğarken namaz mekruhtur!” der misin.
Dersen eğer seyredersin gümbürtüyü…

إِنَّهُمْ كَانُوا إِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ يَسْتَكْبِرُونَ
Resim---İnnehum kânû izâ kîle lehum lâ ilâhe illallâhu yestekbirûn(yestekbirûne) :Çünkü onlara: "Allah'tan başka ilah yoktur" denildiği zaman, büyüklük taslarlardı.
(Sâffat 37/35)

فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَاسْتَغْفِرْ لِذَنبِكَ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مُتَقَلَّبَكُمْ وَمَثْوَاكُمْ
Resim---Fa’lem ennehu lâ ilâhe illâllâhu vestagfir li zenbike ve lil mu’minîne vel mu’minât(mû’minâti), vallâ hu ya’lemu mutekallebekum ve mesvâkum.:Bil ki, Allah'tan başka ilâh yoktur. (Habibim!) Hem kendinin hem de mümin erkeklerin ve mümin kadınların günahlarının bağışlanmasını dile! Allah, gezip dolaştığınız yeri de duracağınız yeri de bilir.
(Muhammed 47/19)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1827

DÜŞtün Esmâ Cünbüşüne, Çırpınıp DuRma Ey Nefsim!
Evvel Âhir Zâhir - Bâtın Hayaller KuRma Ey Nefsim!
RASÛLULLAH Kalbimizde -> Tevhid Ezânın OKUrken
PaÇan Kaptırıp ŞeY-t-ÂN-a -> BAŞını VuRma Ey Nefsim!..

30.09.01 18:39
antalya..

هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
Resim---“Huve'l-evvelu ve'l-âhiru ve'z-zâhiru ve'l-bâtın(bâtınu), ve huve bi kulli şey’in alîm: O, Evveldir, Âhirdir, Zâhirdir, Bâtındır. O, her şeyi bilendir.”(Hadîd 57/3)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1828

Salyangoz ->KABından Çıplak Çıkıp ->Olta ATma!
Âşıksın-Ârifsin SANıp HAKKın Halkın Caka SATma!
Kamlumbağa Gibi Başın -> Özüne ÇEK ->Kul İhvÂNi!
Kan Et! Dava Etme!” Sakın!. -> Tevhide İKİ-lik KATma!..

30.09.01 19:16
antalya..

وَلِلّهِ الْمَشْرِقُ وَالْمَغْرِبُ فَأَيْنَمَا تُوَلُّواْ فَثَمَّ وَجْهُ اللّهِ إِنَّ اللّهَ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
Resim---
''Ve lillâhil meşriku vel magribu fe eynemâ tuvellû fe semme vechullâh(vechullâhi) innallâhe vâsiun alîm: Doğu da Allah'ındır, batı da. Her nereye dönerseniz Allah'ın yüzü (kıblesi) orasıdır. Şüphesiz ki Allah, kuşatandır, bilendir.” (Bakara 2/115)
Resim
Kullanıcı avatarı
Gul
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gul »

Resim

ZEVK 1829

HaKkın Halkına İhvÂNi, Müftü müsün? Müfettiş mi?
Bu ÂLEMde İşin - Gücün, Fetvâ VERmekle Teftiş mi?
Vaz GEÇ Halk İle Hultattan, ÖZ ünde UZLETe ÇEKil!
Kendini BİL! RABBını BİL! gAYRısını BİLmek İŞ mi?..

30.09.01 20:45
antalya..

Hultat: karışıp içlerinde kaybolup gitme..
Resim

“Kul İhvâni ŞİİR ve ZEVKleri” sayfasına dön