AYY ZEVKLERiM..

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: AYy ZEVKLERİm

Mesaj gönderen kulihvani »

ZEVK 4394

Sağnak Sağnak Yine İÇiM.. İLİKlerime Kadar Islansam
YOL YOKuşu, YOLcu YORdu.. YÂR-in GöĞsüne YASlansam
Gök Yüzü Gönül Girdabım… ARŞ İstivâ Rahmân.. RUH-um..
BÜYÜmeyen ÇoCuK NEFSim.. Bir BÜYÜ-se de USlansam..

26.03.11 15:50
Gkksg..cnccg..
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: AYY ZEVKLERİ

Resim

cÂNlar CeNGinde -> NÛNla->MîM
SALDIRılan->SALDIR-ÂN->KiM?!?..

OKu SEVdim YAYı SEVdim
NeYzen İÇİn NAYı SEVdim
MeYYitte ÖLdüm DİRİLdim
HaYYat BİLdim HaYYı SEVdim..

ZEVK 5292

feyeKÛN OK-unu SEVdim!. ->KûN!” EMRi YAYyına YANdım!
Ehl-i Beytin SıRR SİMGesi -> ŞaKKul- KamER AYyına YANdım!
-> SıRR SEhERin AYy ZEVKleri… -> ÖKsüz ÖLÜmün -> ÖYKÜsü
MeYyi NÛŞ ETTim
-> NAZ-NiYAZ.. HiÇ ÖLMEyen HAYya YANdım!..
aleyhumu's-selâm..

23.02.13 -> 14:23
brsbrs.. tktktrstkksbzbrzhuu..öylgçrkzmAN
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: AYY ZEVKLERİ

Resim

yalnızlığın yüreği AYy
>sessizliğin direği AYy
sevDÂ DER
-Yâsının Ağzı
limanın mendireği AYy

ZEVK 5252

BİZ bu AŞKın YÂR YÜKÜnü -> ÇEKe GELdik -> ÇEKe GİTTik!
BİLmeyİZ -> dübeşi >ŞeŞi -> YEKe GELdik -> YEKe GİTTik!
Ya YAŞAdık da -> YAZdık Dost!.. ya da YAZdık -> YAŞAtıldık!.
TEKe TEK tERASta -> şeÂN -> TEKe GELdik -> TEKe GİTTik!..

16.01.13 -> 14:44
brsbrs..tktktklkbzrı..tktktklkmzrı..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: AYY ZEVKLERiM..

ResimİÇim giBi.. yaĞmur SEVgi..

-mERhab YAĞmur!.-

SÎNeme SIĞmıyor ->SÖZüm
YÂR SÖZün GÖZLüyor GÖZüm
hER TOHUM BURnunda TÜTen
YAĞMURun -> ÖZLüyor ->ÖZüm..

ZEVK 6139

ÖL!-üYORum çÖLLerde YÂRr!. ->BULutLar AĞdıRr İÇİMe!
->ANA RaHMi -> GöĞSÜn giBi!. -> SıRR SÜTün SAĞdıRr İÇİMe!
KıZıL KORr NÂR-ına DÜŞştüm!. ->ZEVK ZÂR-ı ZÂRına DÜŞştüm!.
YER DE-mir! GÖK BAK-ır! RABBım!. >bir YAĞMUR YAĞdıRr İÇİMe!.

17.06.14->12:24
brsbrs..tktktrstkkmİZz..

GÜN-EŞ >RaKSetti BAŞımda
GÜPeGÜNdüz AYy DÜŞümde
->ISsız ISSız >GÖZ YAŞımda
>SeSsiz SESsiz >GÜLÜŞümde!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

GeCe gÂRiB ->AYy BEKLiYOR
->AŞKın OKu ->yAYy BEKLiYOR
>“ÖL!. DİRİL!.”de KALdı KALbim
hEYy AMÂN hEYy hAYy BEKLiYOR!.

->BOĞazda -> KALan HECELer
YUTkunsam da GEÇme BİLmez!
->SEN-sİZ ->sehERde GECELer
“gEL!.” EDer de DERdim SİLmez!.

ZEVK 6209

SALkım SAÇak KAPKARAnLık!. GECELer >DELi-DUYguSUz!.
bİR KıVıLcım >TEK-BİR ÂNLık!. GECELer YANgında SU-SUz!.
->NEYdi -> SıRR-ı SıFıR SEVgi?. ->ÇEKen BİLir ->bENim giBi
->GECELer -> SONsuz zamANLık.. GECELer >UYku.. UYkuSUz!..

08.08.14 >00:49
brsbrs..tktktrstdtdllmglgnllmm…
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

nE zamAN DELi GÖNLüme
AY DOĞarsa AĞLarım YÂR!.
->HASsretin GELir ÖNÜMe
->KARALarı bAĞLarım YÂR!.

ZEVK 6913

AYy DOĞuYOR Yüreğime ->HaBaRın var mı >AL-GÜLüm!
KORKu-UMUT bAHçasında ->“KÂLû>BeL”da BÜLBÜLüm!
DİNLe SÖZüm HASsLar HASı
->KaLB KAZaNı ->KAFA TASı
KüLLî NEFSin ->ZÂİKAsı ->NEdir DOĞum?. ->NEdir ÖLÜm!.

05.07.15 ->23:48
brsbrs..tktrstkkmdynsszlkynısszlkk..

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
--- “Kullu nefsin zâikatu'l- mevti summe ileynâ turceûn (turceûne): Bütün nefsler ölümü tadıcıdır. Sonra Bize döndürüleceksiniz.” (Ankebut 29/57)

Zaikâ: (Zevk. den) Tatma, tad alma. Tad alıcı kuvvet, tad duyurucu hassa.. İlahî ZEVK!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

cÂNLar CeNGinde=>NÛNLa=>MîM
SALDIRıLan =>SALDIR-ÂN =>KiM?!?..

OKu SEVdim YAYı SEVdim
NeYzen İÇİn NAYı SEVdim
MeYYitte ÖLdüm DİRİLdim
HaYYat BİLdim HaYYı SEVdim!.

Resim

HAKk’ın “İKRÂ-OKU!.”sunu
AYy IŞIğında =>OKU!..dum
AKLın =>KEMÂL DOKU-sunu
KÛN feyeKÛN-La DOKU!.dum!.

NOKTA>MERKEZ MUHiT>ÇENBER
=>SEBBEHÂ!.. =>DÖNen FELEKte
“NAKİL NÛRU”n=>BULur BULmaz
==>“DENENen AKIL” =>“ELEK”te!.

ZEVK 9075

BEDEN=NEFiS ŞERİÂtta =>ÂDEM-HAVVA->TOHUM TARLA-sı
=>KALB İLe RÛH =>TARİKAtta ==>MUSÂ ELİnde =>A’SÂ-sı
=>SIRRda HÂFİ =>MÂRİFEtte =>MERYEM’in OĞLu =>İSÂ-sı
AHFÂ AKDES HAKİKAtta =>MERKEZ MUHAMMED MUSTAFÂ-sı!.

aleyhumusselâm..

09.11.18 21:21.
brsbrsm..tktktrstkkmdyneylnzlıkkk..

Resim

SEBBEHÂ!.. DÖNen FELEKte.:
YUSEBBiHu!. SIRRı-nı =>AÇ.:

Fe sebbih.. Şimdi artık sebbih et bakayım hadi.. Sebbaha et.. sebbehâ arapçada "yüzmek" demektir..

SEBBeha, Kur'ÂN-ı Kerîm gibi çeşitli fiil kiplerinde 5 sûrenin 1. Âyetiyle birlikte 7 âyettedir..

YuSEBBihu.:

يُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ
Resim ---Yusebbihu lillâhi mâ fî's- semâvâti ve mâ fî'l- ardı'l- meliki'l- kuddûsi'l- azîzi'l- hakîm (hakîmi) : Göklerde ve yerde olanların hepsi, mülkün sâhibi, eksiklikten münezzeh, azîz ve hakîm olan ALLAH'ı tesbih eder.(Cumâ 62/1)

SeBBeHa: tesbih eder. Yüzer. Döner durur. AKL-ı SiLm BİLir ki, ATOM yaratıldığı günden beri durmadan dönmektedir ve kıyâmete kadar da dönecektir. Enerjiyi nerden almakta ve alacak sorusunun cevâbının “KÛN feyeKÛN=>hER ÂN ŞE’ÂNULLAHta yENiden Yaratış” olduğunu materyalist fizikçiler çok geç anlayacaktır sanırım..

Sebbaha, şiddetle dönmektir.. atomun dönmesi gibidir, boşlukta yüzmektir Hâlim can, senin gözün sağlam biliyorum bak kâinâtta dönmeyen bir şey göremeyeceksin ki, atom dâhil dönmeyen bir zerre göremezsin ki her ÂN dönmemiş olsun.. biliyorsun sebbahadadır tümü.. ve ben farkında değilim farkında değilsin ama bu dünya 1600 km/saat hızla dönüyor yani yol alıyor..

Resim

Beden =>Sadr =>KaLb =>Fuad =>LüB =>LüBBü'L =>LüBB =>HabLi'L- Verîd ve de =>AKDES..

Resim

NOKTA =>MERKEZ
MUHiT =>ÇENBER.:

MeRKeZ ile MuHiTin ORTAsında İnsan AKLı vardır.

Merkezde DÖNdüren NoKTa..
Muhitte DÖNdürülen NoKTalar..

DeVR-ÂN-da
SeYR-ÂN-da
CeVL-ÂN-da
HaYR-ÂN-da
Merkezde DÖNdüren ÂN ÂN-da
Muhitte DÖNdürülen ZamÂN-da..

MeRKeZde NUKTA- ÜMMÎYYiN
MuHİTte NUKTA-yı UMUMÎYYiN

Resim

NEFSin 7 LETÂİFi.:

ALLAHU ZÜ’L-CELÂL iLân ediyor:

يَا بَنِي آدَمَ إِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَقُصُّونَ عَلَيْكُمْ آيَاتِي فَمَنِ اتَّقَى وَأَصْلَحَ فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
Resim---Yâ benî âdeme immâ ye’tiyennekum rusulun minkum yekussûne aleykum âyâtî fe menittekâ ve asleha fe lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn(yahzenûne) : Ey Âdem Oğulları! Size içinizden peygamberler gelip âyetlerimi size anlattığı zaman, kim tekzibden sakınır ve halini düzeltirse, artık onlara korku yoktur ve mahzun da olacak değillerdir. (A’râf 7/35)

أَهَؤُلاء الَّذِينَ أَقْسَمْتُمْ لاَ يَنَالُهُمُ اللّهُ بِرَحْمَةٍ ادْخُلُواْ الْجَنَّةَ لاَ خَوْفٌ عَلَيْكُمْ وَلاَ أَنتُمْ تَحْزَنُونَ
Resim---E hâulâillezîne aksemtum lâ yenâluhumullâhu bi rahmeh(rahmetin) udhulûl cennete lâ havfun aleykum ve lâ entum tahzenûn(tahzenûne) : "Kendilerine Allah'ın bir rahmet eriştirmeyeceğine yemin ettiğiniz kimseler bunlar mıydı? (Cennettekilere de) Girin cennete. Sizin için korku yoktur ve mahzun olmayacaksınız." (A’râf 7/49)

أَلا إِنَّ أَوْلِيَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
Resim---E lâ inne evlîyâ allâhi lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn(yahzenûne) : Haberiniz olsun; Allah'ın velileri, onlar için korku yoktur, mahzun da olmayacaklardır.” (Yûnus 10/62)

الَّذِينَ آمَنُواْ وَكَانُواْ يَتَّقُونَ
Resim---Ellezîne âmenû ve kânû yettekûn(yettekûne) : Onlar iman edenler ve (Allah'tan) sakınanlardır.(Yûnus 10/63)

VELÎ, İmânı tahkik olup, nazarî tefekkür kuvveti mükemmelleşen ve takvâ ile de amelî kuvveti mükemmelleşen zâttır.
Ve kendi imkânlarıyla bildiği Celâlî ve Kemâlî sıfatlardan ALLAHU ZÜ’L-CELÂL’i tenzih eder.
Havf ve takvâ makamında Mârifetullah’a yakîn olandır.

VELÂ; Yakınlık, Sâhiplik, Sevme, muhabbettir.
Velînin kalbi ancak ve ancak RABB’isine yakîn olup Celâl Nuruna dalar, Kalbi ve Ruhu hep;
Dâimî Zikirde,
Dâimî Fikirde,
Dâimî Şükürde ve
Dâimî Sabırdadır..

لَهُمُ الْبُشْرَى فِي الْحَياةِ الدُّنْيَا وَفِي الآخِرَةِ لاَ تَبْدِيلَ لِكَلِمَاتِ اللّهِ ذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ
Resim---Lehumul buşrâ fîl hayâtid dunyâ ve fîl âhıreh(âhıreti), lâ tebdîle li kelimâtillâh(kelimâtillâhi), zâlike huvel fevzul azîm(azîmu) : Müjde, dünya hayatında ve ahirette onlarındır. Allah'ın sözleri için değişiklik yoktur. İşte büyük 'kurtuluş ve mutluluk' budur. (Yûnus 10/64)

Beşâret, müjdenin yüzdeki sevinç işâretidir.

Bedeni =>İbâdetuLLah İLe
DiLi =>ZikruLLah İLe
KaLbi =>MârifetuLLah İLe
Rûhu =>CeLâluLLah İLe
Sırrı =>RızâuLLah İLe
Hafîsi =>İhsânuLLah İLe
Ahfâsı =>HabîbuLLah İLe
Akdes’i ise =>Zâten CemâLuLLah İLe.
İşte EhLuLLah =>Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem İLe!.

إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ
Resim---İnnellezîne kâlû rabbunâllâhu summeSTEKÂMÛ tetenezzelu aleyhimul melâiketu ellâ tehâfû ve lâ tahzenû ve ebşirû bil cennetilletî kuntum tûadûn(tûadûne): “Şüphesiz, RABB’imiz ALLAH’tır deyip, sonra dostoğru yolda yürüyenlerin üzerine melekler iner. Onlara: Korkmayın, üzülmeyin size va’dolunan cennetle sevinin!”derler (Fussilet 41/30)

Resim

Aziz kardeşlerimiz,
Burada bir kısacık Kur'ÂN-ı Kerim DUÂsı edeLim ve tevbe istiğfar edeLim İnşâe ALLAHu TeâLâ!.

Resim HaYy DoSTt!.

ALLAHım!.
Bizleri Dâimi Kadem-i Sıdk (sadakat makamı) Sâhibi KıL!.

أَكَانَ لِلنَّاسِ عَجَبًا أَنْ أَوْحَيْنَا إِلَى رَجُلٍ مِّنْهُمْ أَنْ أَنذِرِ النَّاسَ وَبَشِّرِ الَّذِينَ آمَنُواْ أَنَّ لَهُمْ قَدَمَ صِدْقٍ عِندَ رَبِّهِمْ قَالَ الْكَافِرُونَ إِنَّ هَذَا لَسَاحِرٌ مُّبِينٌ
Resim---E kâne linnâsi aceben en evhaynâ ilâ reculin minhum en enzirin nâse ve beşşirillezîne âmenû enne lehum KADEME SIDKIN inde rabbihim, kâlel kâfirûne inne hâzâ le sâhırun mubîn: İçlerinden bir adama: "İnsanları uyar ve iman edenlere, muhakkak kendileri için Rableri katında “GERÇEK BİR MAKAM” olduğunu müjde ver" diye vahyetmemiz, insanlara şaşırtıcı mı geldi? İnkâr edenler: "Gerçekten bu, açıkça bir büyücüdür" dediler.” (Yûnus 10/2)

ALLAHım!.
Ve MuhaMMedî Fevzû’L-AZMe ULaŞTır!.

وَالسَّابِقُونَ الأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهَاجِرِينَ وَالأَنصَارِ وَالَّذِينَ اتَّبَعُوهُم بِإِحْسَانٍ رَّضِيَ اللّهُ عَنْهُمْ وَرَضُواْ عَنْهُ وَأَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي تَحْتَهَا الأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَدًا ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ
Resim---Ves sâbikûne’l- evvelûne mine’l- muhâcirîne ve’l- ensâri vellezînettebeûhum bi ıhsânin radıyallâhu anhum ve radû anhu ve eadde lehum cennâtin tecrî tahtehâ’l- enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), zâlike’l- FEVZ’ul- AZÎM(azîmu).: Öne geçen Muhacirler ve Ensar ile onlara güzellikle uyanlar; Allah onlardan hoşnut olmuştur, onlar da O'ndan hoşnut olmuşlardır ve (Allah) onlara, içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır. İşte büyük “KURTULUŞ ve MUTLULUK” budur.” (Tevbe 9/100)

ALLAHım!.
MuhaMMedî Sükûn, Sükût ve Sekînet VeR!.

إِلاَّ تَنصُرُوهُ فَقَدْ نَصَرَهُ اللّهُ إِذْ أَخْرَجَهُ الَّذِينَ كَفَرُواْ ثَانِيَ اثْنَيْنِ إِذْ هُمَا فِي الْغَارِ إِذْ يَقُولُ لِصَاحِبِهِ لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا فَأَنزَلَ اللّهُ سَكِينَتَهُ عَلَيْهِ وَأَيَّدَهُ بِجُنُودٍ لَّمْ تَرَوْهَا وَجَعَلَ كَلِمَةَ الَّذِينَ كَفَرُواْ السُّفْلَى وَكَلِمَةُ اللّهِ هِيَ الْعُلْيَا وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ
Resim---İlla tensurûhu fe kad nasarahullâhu iz ahrecehullezîne keferû sâniyesneyni iz humâ fîl gâri iz yekûlu li sâhibihî lâ tahzen innallâhe meanâ, fe enzelallâhu sekînetehu aleyhi ve eyyedehu bicunûdin lem terevhâ ve ceale kelimetellezîne keferûs suflâ, ve kelimetullâhi hiyel ulyâ vallâhu azîzun hakîm (hakîmun): Siz O'na (peygambere) yardım etmezseniz, Allah O'na yardım etmiştir. Hani kâfirler ikiden biri olarak O'nu (Mekke'den) çıkarmışlardı; ikisi mağarada olduklarında arkadaşına şöyle diyordu: "Hüzne kapılma, elbette Allah bizimle beraberdir." Böylece Allah O'na 'huzur ve güvenlik duygusunu' indirmişti, O'nu sizin görmediğiniz ordularla desteklemiş, inkâr edenlerin de kelimesini (inkâr çağrılarını) alçaltmıştı. Oysa Allah'ın kelimesi, yüce olandır. Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (Tevbe 9/40)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ
Resim---Yâ eyyuhellezîne âmenû in tensurûllâhe yensurkum ve yusebbit akdâmekum: Ey imân edenler! Eğer siz ALLAH'a yardım ederseniz o da size yardım eder ve ayaklarınızı kaydırmaz..." (Muhammed 47/7)

ALLAHım!.
MuhaMMedî BİZlere Toptan Senin İPİne Sarılmak Nâsib Et!.

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَةَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَكُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ
Resim---Va’tasımû bihablillâhi cemîân ve lâ teferrekû, vezkurû ni’metallâhi aleykum iz kuntum a’dâen fe ellefe beyne kulûbikum fe asbahtum bi ni’metihî ihvânâ(ihvânen), ve kuntum alâ şefâ hufretin minen nâri fe enkazekum minhâ, kezâlike yubeyyinullâhu lekum âyâtihî leallekum tehtedûn(tehtedûne).: Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah'ın sizin üzenizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini böyle açıklar.” (Âl-i İmrân 3/103).

ALLAHım!.
MuhaMMedî KULLuk YAPmakta AZMedip ve Gerisinde SENi Vekil EYLeyenLerden KıL!.

فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ
Resim---Fe bimâ rahmetin minallâhi linte lehum, ve lev kunte fazzan galîzal kalbi lenfaddû min havlik(havlike), fa’fu anhum vestagfir lehum ve şâvirhum fîl emr(emri), fe izâ azamte FE TEVEKKEL ALÂLLÂH(alâllâhi), innallâhe yuhibbul mutevekkilîn(mutevekkilîne).: Allah'tan bir rahmet dolayısıyla, onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın onlar çevrenden dağılır giderlerdi. Öyleyse onları bağışla, onlar için bağışlanma dile ve iş konusunda onlarla müşavere et. Eğer azmedersen artık ALLAH'a TEVEKKÜL ET!. Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.(Âl-i İmrân 3/159)

الَّذِينَ صَبَرُوا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ
Resim---Ellezîne saberû ve alâ rabbihim yeteVEKKELÛN (yetevekkelûne).: Ki onlar, sabredenler ve RABLERİNE TEVEKKÜL EDENLERDİR!.” (Ankebut 29/59)

Âmin!. Yâ Muîn Celle Celâluhu!.

Resim

LÂ HUVe İLLÂ HuVe!..

ResimSAHİBimİZ Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'e, ÂLine, ÜMMetine ->
Es SÂMEDu’s- SeLÂMu’l- CeLÂL celle celâluhu'nun SaLÂT ü SeLÂMı SoNsuz-Sınırsız İLMince OLsun!..

Resim

TÜRKÇESİ: Allahümme innâ nes'eluke becâhi nebîyyike Muhammedin sallallahu Teâla aleyhi ve sellem el mağfirete verrizâ Resim Vel kabule kabulen tâmmen Resim La tekilnâ fihi ilâ enfüsinâ tarfete aynîn yâ ni'mel Mevlâ veya ni'mel Mûcîb Resim Yâ Azîzu yâ Gaffâr Resim Fe inne gufrâne zünûbil halki bi ecmâ'ihim Resim Evvelihim ve âhirihim Resim Ve birrihim ve fâcirihim kekatretin fi bahri cûdikel vasi'illezi la sâhile lehu Resim Fekad kulte ve kavlukel hakkul Mûbin Resim Vemâ erselnâke illâ rahmaten lil âlemîn Resim Ve sallallahu ve selleme alâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve Ehl-i Beytihi ettayyibînettâhirîn Resim Ve alâ sâdâtinâ ve aleynâ mâahum vel mü'minîne vel mü'minâti ecmâine. Âmîn.

MÂNÂSI: ALLAH'ım! Senin Peygamberin Muhammed Sallallahu Tealâ Aleyhi Vessellem hürmetine (katındaki i'tibarını vesile edinip) Senden mağfiret (bağışlanma) ve rıza istiyoruz. (diliyoruz)! Ve tam bir kabülünü; O nun hakkında (bu hususunda) nefislerimize göz açıp kapayıncaya kadar çabalama yorgunluğu verme! Ey güzel Sahibimiz ve ey dualarımıza güzel icâbed edenimiz (icâbını yerine getiren RABB'ımız)! EY AZÎZ (gücü yeten, değeri olan) EY GAFFÂR (çokça affeden) Celle Celâluhu! Muhakkak ki cümle halkıyın, evvelkilerin, sonrakilerin, iyilerin, kötülerin günâhını gufran (bağışlama, yarlıgama), Senin sahilsiz genişlikteki (yaygınlıktaki) cömertlik denizinde bir damla değildir! Açık seçik hakk olan sözünle buyurmuştun :
"(Resûlüm!) Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik." (Enbiyâ 21/107)
Ve ALLAH; Efendimiz, Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e, ailesine, ehl-i beytine ve ashabına tertemiz ve en güzelinden (ayıblardan arınmış) salât-ü-selâm eylesin (salâtımızı O'na ve onlara sılaya vesile kılsın)! Sadatlarımıza (seyitlerimize) ve onlarla beraber bizlere ve mü'min erkeklere ve mü'min kadınların cümlesine de salât-ü-selâm eylesin!. Âmin!

Resim

"BEN" lik "BeLâ!.." mız, EvveL Ahdimiz,
"
BİZ" lik "MİM" inde "Bile"lik buLsun,
"
BİR" lik "Be" sinde Tevhid Noktası oLsun,
Yakînî Kurb Şah damarımızdanda yakın oLsun!..
Tevbe - Rıza - Dua - Şehadet BİZ liğimiz,
RESÛLULLAH sallallahu aleyhi ve sellem de buLuşsun!.
YÜCE ALLAH'ımıza Hamd oLsun!.
CÂN KurbÂNımız kabuL ve bereketLi oLsun inşae ALLAHu TeâLâ!.

Âmin Yâ Latîf Yâ Kerîm ALLAH celle celâluhu!
Âmin Yâ Rahîm Yâ Vedûd ALLAH celle celâluhu!
Âmin Yâ Fettâh Yâ Gaffâr ALLAH celle celâluhu!
Âmin Yâ Settâr Yâ ALLAH ALLAH celle celâluhu!..

Âmin... Âmin... Âmin... Âmin!.. Yâ Muîn Celle Celâluhu.

Resim
Resim

“►Kul ihvâni ZEVKleri◄” sayfasına dön