GÜNÜN ŞİİRİ

Konu başlıkları sadece Kul İhvani'ye aittir.
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: GÜNÜN ŞİİRİ

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

AŞK NE kİ?..

Yolların yollara AYRım YERİnde
TEPEnin DİBinde daha DERinde
Beni SENden SORuyorum SEVgilim
BeZM-i ELESTinde AŞK mAHhŞERinde..

*

İLK KEZin İLİĞi -> İlmek İÇimde
BİLinir BİLmece BİLmez bİÇimde
her şeyde herKESte HEPim hİÇimde
GÖZümün BeBeği -> gÖNül ERinde

*

Katır inat -> sıpası olmaz TaYı OLMaz!
YAŞAyan ÖLÜnün HaYyDÂR HaYı OLMaz!
SEVenlerin -> OKu OLMaz! YAYı OLMaz!
Sadakat -> SiLAHı -> AŞK ASKERİnde!..

*

KİM ki -> Ektiğini -> BİÇip-DERiyor!
GÖNnü KASnağa GER-GEF GERiyor!
herKES -> ALdığını -> GERİ VERiyor!
SeYR ü SüLûKunda >SıRR SEFERİnde!.

*

ÖLMEden ÖL! enler TÂCInı TAKın!
ÖLÜler GÜLecek!.. -> şu İŞe BAKın!
ihvÂNi SeFÎL-e > SORMA!yın SAKın!
SEKİZ DELİ SEVdÂsı var -> SER-inde!..

19.05.13.. 08:22
brsbrs..tktktrstkks..yşnmynylndr!..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

ResimaHhMrglMm..

aHh mOr GÜLüMm
-> SEVd TÜLüMm
-> EL -> muhÂNet
NE ki -> ÖL! üMm!..

zamÂNeler!..

UYkumu UYuttum >UMUDum bÖLdüm!
İsmÂİLe >KâBe -> HaCeRR-e çÖLdüm!
DEsem Öldürürler!. >DEMEsem ÖLdüm!
TEVHİD TUZU EDin ->YAĞ-lara beNi!..

*

-> EZELden NûR-u MîM -> İZ-ine DÜŞtüm!
NaHNu NeHRin COŞştum BİZ-ine DÜŞtüm!
KûN feyeKûN KILdı -> sİZ”-ine DÜŞtüm!
--> TAKın -> BALık giBi --> -lara beNi!..

*

-> YEDi DİLiM DiLLi --> TÂCımı TAKın!
SEKiz ceNNet ->CANım ->DEĞmeyin SAKın!
-> dOKUz DELİ dEyu -> ÇARMIH-a ÇAKın!
-> SAKın BAĞla! mayın -> BAĞ-lara beNi!..

*

SEVdim -> SEVildiğim -> EL-iMden KAÇtı!
-> YEDi KAT GÖKlere ---> SEVdÂmı SAÇtı!
--> YÜREK YÂRelerim --> biN TOMUR AÇtı!
->GÜL- gONCA EYyleyin -> BAĞ-lara beNi!..

*

GuRBeT ELLerinde ->HaSsret İNnlediMm!
İNndiMm sAHillere DERdiMm DİNnlediMm!
HÂLsize HÂLLoldum >HAKKa ÜNnlediMm!
-> ÇİLE çAĞRIsı EDin -> ÇAĞ-lara beNi!..

*

-> ÇIRPındım UĞraŞtım İŞte -> dİŞ dİŞe!
-> UYmadı AYAĞım -> GidİŞ-> GeL-İŞe!
-> İSTEr HaSaN DAĞım ->İSTEr KEşİŞ-e!
-> ESEN YELLer Edin --> DAĞ-lara beNi!..

*

HaKKın İREM BAĞI -> çÖLdü! Dİyenler!
UYkuSUnu -> DÜŞ-ü -> bÖLdü! Dİyenler!
--> Kul ihvÂNi SEFîl ---> ÖLdü! Dİyenler!
-> SORun ki -> SÖYLEsin -> SAĞ-lara beNi!..
->SAĞ-lara beNi!. DE HaYY Dost!.->SAĞ-lara beNi!..

07.09.13. 15:24
brsbrs..tktktrstkkmd..effkrdzbyy
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim
sen!..SENn!..
ve..NE-de-Nn!..
GEÇmedi GÜNlerim -> çİLE-CeFÂsız!
SıRRım SÜRÜKledim Seyr-ü-SeFÂsız!
GOYdun GİTTin GuRBet ELde VeFÂsız!
YEDi ReNGin ŞÂHı -> AL-dan AYRıldın!..

Resim

devrÂNın DERdini ->DöRDe DİLmedin!
SûReTin SîReTin -> SıRRın SİLmedin!
>ARI-yı BİLmedin!.. >sİNEK BİLmedin!.
PETEĞin UNUTtun!.. ->bAL-dan AYRıldın!..

Resim

AŞKın KELEBEĞin -> KOZA TÜLünden
SEVd bAHçasının AŞK BüLBüLünden
ToMuR
-GoNCa İdin >SEVd GÜLünden
YÂD ELe İNANdın
->dAL-dan AYRıldın!..

Resim

Şu ÂN-da >ŞeÂNda.. -> ÂN-ı YAŞArken
->BeDeN TeSTisinde.. -> cÂN-ı YAŞArken
CeMü
l- CEMde CEMm cÂNÂN-ı YAŞArken
HÂL İÇİnde
>HÂLken ->hÂL-dan AYRıldın!..

Resim

ABD-u-RaBB RIZAsı ->KENDİnde >kendiN!
Lehvun ve Laibun” ->AVı OLdu -> fendiN
-> KırAT-ın AYAĞın dÖRT MIH-ı ->SendiN!
-> SÖKtün DİŞşlerini ->nAL-dan AYRıldın!..

Resim

SEVgi >SîN SıRRıydın! MuhaBBet >MîM-di
cÂN cÂNÂN cihÂNı ->MîM-deki CîM-di
-> ÂDEM-in > BaBa- >ANA- -> KİMdi?.
-> BEŞİĞin ÖZledin -> SAL-dan AYRıldın!..

Resim

HaSaN DAĞ KEKLİĞi -> SıFıRı SEKktiNn!
ISSız YüCe DAĞda -> SıRR BİLeceKktiNn!
-> “EREN ELLeri nden -> ELini ÇEKktiNn!
YEDuLLAHı UNUTTun! ->EL-den AYRıldın!..

Resim

cÂN-ını -> cÂNÂN-ın KÂBı ->ETtmiŞşken!
RASûLur- RaBB HaYY HiTÂBı ETtmiŞşken!
AHh!.” ın ARZ-da AŞK KiTÂBı ETtmiŞşken!
DAMmlan HaVva landı ->sEL-den AYRıldın!..

Resim

Bir DaMMla DEM idin ->DEM ki bu DEM-de!
SEVip -> SEVilirken.. ->BİZ Bir-İZ HEM-de!
->TâR u MâR OL!” madık NE VAR ->ÂLEM-de!
RÜZgÂRı -> TINnmadıNn!. ->yEL-den AYRıldın!..

Resim

AV iken -> AVcı-sın VURAN ı -> UNUTtuNn!
ASLın >fASLı>AYNen DURanı ->UNUTtuNn!
ÖKsüzYetim KOYydun >KUR'ÂN'ı >UNUTtuNn!
RABBın SÖZü n -> SeSi ->DİL-den AYRıldın!..

Resim

KûN!” KeVN-in >KâF-NûN-un >vUSLât Vesini
MevCÛD un –> “MekÂN ın -> ÂN-da Mesini
MERKEZ le -> “MUHİT in ->ReSÛL ->“Resini
MîM-i MuhaMMeD den… -> MİL-den AYRıldın!..

Resim

ASL-ının -> fASL-ının -> AYN-ında İKEn
KüLLî ŞEY
e MUHİT -> kOYN-unda İKEn
LeHVun ve LÂİBun” -> OYN-unda İKEn
KÖÇEK Parmağıydın
-> ZİL-den AYRıldın!..

Resim

RÛH un >KuRbÂN Ettin > BEdeN LEŞine!
İbraHÎMî OL!.." madın!.. -> AŞK ATEŞine!.
OLsun!. OLmasın!.." ın -> DÜŞştün PEŞine!
HaBLil- VERîD vASLı ->YOL-dan AYRıldın!..

Resim

BAŞın ->KUMa SOKtun.. DALLdırdın GaMma!
ÖL-meden >ÖL!." meyi ->SANdın MuaMma!
İSMâiL-e-> HaCeRR SEÇildin!.." -> AMma!.
çİLEmİZ ->ÇEKKmedin!. ->ÇÖL-den AYRıldın!..

Resim

->deVRini DELİRrTtin!.. -> devrÂN EYyledin!
cÂN EVİnde -> cÂNÂN -> cevlÂN EYyledin!
DaMMlada ->DER- ->seyrÂN EYyledin!
YEşiL BAŞlı TURNÂ m ->GÖL-den AYRıldın!..

Resim

OLsun!. OLmasın!..la >ON-ca mız SeNdin!
YEDi YÂR YAPRAKlı -> yON-ca mız SeNdin!
TeVHiD TOMURumuz ->gON-ca mız SeNdin!
KANADını -> KIRrdın!.. -> GÜL-den AYRıldın!..

Resim

DUYduğun - UYduğun -> el HAKK SANmadın!
VâHiDul- KAHHAR”-da ->AŞKa İNANmadın!
ŞEY- sıydın -> ŞeÂNında -> YANmadın!
KÖKün SÖKtün ->BiRR BüLBÜL-den AYRıldın!..

Resim

Ben->ReSÛLden DUYduMm SubhÂN ALLAH-ı
EL-den ->EL-e->TESLİM EYyledi -> ŞÂH-ı
-> GÖK-teki BULut-lar -> Â Ş I K-lar AH!.”-ı
YER-deki YANgından!. ->KÜL-den AYRıldın!..

Resim

zÂHİRi > HiÇ-HeP-im >“BÂTıN HÂni?” yim!
Üç YüZ BiN BİRi yim ->HaKK-a KÂNİyim!
KITMÎRim –> KIRATım - > KUL İhvÂNiyim!
BİZi BEĞenmedin!.. ->TÜL-den AYRıldın!.. HUuu DoSt!..
08.09.13. 17:17
brsbrs..tktktrstkkmd..effkrdzbyy…

SÖZ ki...Resim

YEDuLLAH”ı:

إِنَّ الَّذِينَ يُبَايِعُونَكَ إِنَّمَا يُبَايِعُونَ اللَّهَ يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْدِيهِمْ فَمَن نَّكَثَ فَإِنَّمَا يَنكُثُ عَلَى نَفْسِهِ وَمَنْ أَوْفَى بِمَا عَاهَدَ عَلَيْهُ اللَّهَ فَسَيُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا

İnnellezîne yubâyiûneke innemâ yubâyiûnallâh(yubâyiûnallâhe), yedullâhi fevka eydîhim, fe men nekese fe innemâ yenkusu alâ nefsih(nefsihî), ve men evfâ bi mâ âhede aleyhullâhe fe se yu’tîhi ecren azîmâ(azîmen).: Muhakkak ki onlar, sana tâbî oldukları zaman ALLAH'a tâbî olurlar. Onların ellerinin üzerinde (ALLAH senin bütün vücûdunda tecelli ettiği için ellerinde de tecelli etmiş olduğundan) ALLAH'ın eli vardır. Bundan sonra kim (ahdini) bozarsa, o taktirde sadece kendi nefsi aleyhine bozar (ALLAH'a verdiği yeminleri, ahdleri yerine getirmediği için derecesini nakısa düşürür). Ve kim de ALLAH'a olan ahdlerine vefa ederse (yeminini, misakini ve ahdini yerine getirirse), o zaman ona en büyük mükâfat (ecir) verilecektir (cennet saadetine ve dünyâ saadetine erdirilecektir).(Fetih 48/10)

Resim

HaBLi’l- VERîD”:

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ

---Ve lekad halaknel insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuh(nefsuhu), ve nahnu akrebu ileyhi min hablil verîdi: Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.
(Kaf 50/16)

وَللّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ وَكَانَ اللّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ مُّحِيطًا

---Ve lillâhi mâ fi's-semâvâti ve mâ fi'l-ard ve kânallâhu bi külli şey'in muhîta: Göklerde ve yerde ne varsa hepsi ALLAH'ındır ve ALLAH her şeyi kuşatmıştır. (Hiçbir şey O'nun ilim ve kudretinin dışında kalamaz).
(Nisâ 98/126)

Resim

“MERKEZ”le -> “MUHİT”in ->RaSÛL->Resi:

Merkezde Rabbi’l- Âlemîn ve Muhitte ALLAH celle celâluhu.. işte bu KULLuk Küresinin/Dâiresinin ->R->Nûr-u Mîm/Rasûlyarıçaplı EN İÇ/ feyeKÛN Küresi KâiNât.. ben.. sen.. Oo

Resim

"ÖL-meden>ÖL!.”:

Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!: Mûtû kable en temûtû: ÖLmeden önce ÖLünüz !buyurmuştur.
(A c l u n î, K e ş f u ’ l - H â f â I I - 2 9 1 - 2 6 6 9 )

Resim

"VâHiDu’l-KAHHAR":

يَوْمَ هُم بَارِزُونَ لَا يَخْفَى عَلَى اللَّهِ مِنْهُمْ شَيْءٌ لِّمَنِ الْمُلْكُ الْيَوْمَ لِلَّهِ الْوَاحِدِ الْقَهَّارِ

---Yevme hum bârizûn(bârizûne) lâ yahfâ alâllâhi min hum şey’un, li meni'l-mulku'l-yevm(yevme), lillâhi'l-vâhidi'l-kahhâr: Onların bâriz olduğu (ortaya çıktığı) gün onlardan (hiç)bir şey ALLAH'a gizli kalmaz. O gün mülk kimindir? Tek ve Kahhar olan ALLAH'ındır.
(Mü’min 40/16)

Resim

"Lehvun ve Laibun"

وَمَا هَذِهِ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ وَإِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوَانُ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ

Ve mâ hâzihi'l-hayâtu'd-dunyâ illâ lehvun ve laib(laibun), ve inne'd-dâre'l-âhırete le hiye'l-hayevân(hayevânu), lev kânû ya’lemûn(ya’lemûne).: Ve bu dünyâ hayâtı, oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Muhakkak ki âhiret yurdu, elbette o gerçek hayattır. Keşke bilselerdi.(Ankebût 39/64)

ResimResim

SÖZ odur ki KeVN-i KeLÂM!
NÛr-u MîM'e ->GÜLce es SeLÂM!..

Gavsu'l-Azam Abdulkadîr Geylânî (kaddasallâhu sırrehu)'nun Salâvâti'l-Kübrâsı

Resim

TÜRKÇESİ: Allâhumme salli ve sellim efdale salâtike Resim Ve evfâ selâmike Resim Salâten ve selâmen Resim Yetenezzelâni min ufuki kunhi bâtıni'z-zâtî ilâ feleki semâi mezâhiri'l-esmâi ve's-sıfâti Resim Ve yertekiyâni inde sidreti muntehâ'l-ârifine ilâ merkezi celâlî'n-nûri'l-Mubîn Resim Alâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike ve Rasûlike ilmi yakîni'l-ulemâi'r-rabbâniyyîn Resim Ve ayni yakîni'l-hulefâi'r-râşidîn Resim Ve hakki yakîni'l-enbiyâi'l-mükerramîn Resim Ellezî tâhet fi envâri celâlîhi ulû'l-azmi mine'l-murselîn Resim Ve tahayyerat fi derki hakâiki uzemâi melâiketi'l-muheyminîne münezzelin aleyhi fi'l-Kur'âni'l-Azîm Resim Bilisânin arabiyyin mubîn Resim Lekad mennallâhu ale'l-mü'minîne iz bease fihim Rasûlen min enfusihim yetlû aleyhim âyâtihi ve yuzekkîhim ve yuallimuhumu'l-kitâbe ve'l-hikmete ve in kânu min kablu lefi dalâlin mubîn.

MÂNÂSI: "ALLAH'ım! En fazîletli salâtınla ve en vefâlı selâmınla salât ve selâm et! Öyle bir salât ve selâm ki o ikisi, Zâtıyın bâtınının ufuk-u künhünden (özünün özünden, nihâyetinden), sıfat ve Esmâların mazhariyet semâsının feleki (eşyânın ilk oluşum noktası, yörüngesi) ne inen; Âriflerin sadrının nihâyetine (sidret-i müntehâsına, irfânlarının son ucuna, akdes noktasına) El-MUBÎN (celle celâluhu)'nun Celâl nûrunun merkezine (Nûr-u Muhammed) yükselen, bir salât ve selâm olarak Efendimiz ve Sâhibimiz Muhammed (salallâhu aleyhi ve sellem)'e olsun! O zât ki Rabbânî Âlimlerin ilme'l-yakînince (yakîne ulaşan ilimlerince), Râşid Halifelerin ayne'l-yakînince (yakîni görüşünce, aynînca) ve mukarreb (Zâtına yakın) peygamberlerin hakke'l-yakînince ( hak olan yakınlarınca),kulun peygamberin ve Rasûlundur! O, öylesine bir zât ki O'nun Celâl nûru içinde (husûsunda), mürsellerden (peygamberler v.d.) ulu'l-azm (ALLAH'ın emirlerine ve murâdına en ziyâde dikkat gösteren Azîm (kesin niyet) sâhibi peygamberler ki Nûh (aleyhi's-selâm), İbrâhim (aleyhi's-selâm), Musa (aleyhi's-selâm), İsa (aleyhi's-selâm)) olanları bile ıssız çölde kalmış gibi yolunu şaşırır; kendisine El-MUHEYMİN'in ( celle celâluhu)(hep HAYY ve her korkudan emin kılan : Hayy aman!) Azîm (ulu) meleklerince açık seçik beyân edici Arabça bir lisanla indirilen Kur'ân-ı Azîm'de O'nun hakîkatlarını (Hakîkat-ı Muhammedîyye) anlama (kavrama) husûsunda ( herkesi)hayretlere düşüren Muhammed (salallâhu aleyhi ve sellem)!"

Resim--- "ALLAH, mu'minlere, aralarında kendilerine ALLAH'ın âyetlerini okuyan, onları arındıran ve onlara kitab ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulundu. Oysa, bundan önce açık bir sapıklık içindeydiler!" (Âl-i İmrân 3/164)
ResimMuhaMMedî MuHaBbetlerimle..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim İÇ/DıŞ AYNam...

AYNamın SıRRını SİLdiğim VaKıT
DİLim >dilim dilim >DİLdiğim VaKıT
ŞÜKRüm - şikÂYETim BİLdiğim VaKıT
ÂŞIKlar Ah!ını >AR-da BULdum DoST!..

*

SEVip-SEVİL!medim>ÜZÜLdüm ÜZdüm!
KaRa GÖZler-imden -> SIRRım-ı SÜZdüm!
-> NESİMÎ-nin DERi-sini ->ben YÜZdüm!
HALLAC-ın BAŞInı >DÂR-da BULdum DoST!..

*

İLK-ine BAŞlangıç -> SON-dum EREnler!
BULutlandım GÖĞe ->KON-dum EREnler!
ceheNNeMe GİRdim -> DON-dum EREnler!
BUZ OLdum HASsretim >HÂR-da BULdum DoST!..

*

OLsun!. OLmasın!ım OL-AN YAŞımMış!
OK KiRPiĞin -> YAYı -> hiLÂL KAŞımMış!
->BEŞiğime meZÂR TAŞIm ->BAŞımMış!
SiMSiyÂH SAÇlarım >KAR-da BULdum DoST!..

*

H Â L i f e --> İhtiLÂF --> EŞ-ine DÜŞştüm!
Bir NEFes CAN OL!dum->LEŞ-ine DÜŞştüm!
OL-sun!. OL-masın!ın ->PEŞ-ine DÜŞştüm!.
NÛR umu ARAdım >NÂR-da BULdum DoST!..

*

çARK-ı çİLE -> TATlı CANdan BIKınca!
BeYTür- RABBım ->ELLerimle YIKınca!
>YÂRım NEFes -> SIRATına -> ÇIKınca!
SeFÂyı ceFÂyı ->YÂR-da BULdum DoST!..

*

fASLım TEPE-SîNde ->AŞKıMm ÜNnledim!
-> sAHhillerde -> ihvÂNimi ->DİNnledim!
YÂR İLE bİLEYdim -> BİZ-BiRr İNLEdim!.
Zâika Z E V K -ini >ZÂR-da BULdum DoST!..

03.07.13 19:04
brsbrs..dvr-iâlemm…tktktrstkks…

Zâika Z E V K -ini >ZÂR-da BULdum DoST!..:

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ وَنَبْلُوكُم بِالشَّرِّ وَالْخَيْرِ فِتْنَةً وَإِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
Resim---“Kullu nefsin zâikatu'l-mevt(mevti), ve neblûkum biş şerri ve'l-hayri fitneh(fitneten), ve ileynâ turceûn(turceûne): Her canlı, ölümü tadar. Bir deneme olarak sizi hayırla da, şerle de imtihan ederiz. Ve siz, ancak bize döndürüleceksiniz.”
(Enbiyâ Sûresi, 21/35)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

DÜşş-Me-DE-n!..

ağYÂR ADın ANaN DİLim DİLinsin!
SEVen-SEVilenden İSMim SİLinsin!
HaLLaC ü NeSiMî NERDEn BİLinsin!
ÇÂRMıHa GERilip DÂR-e DÜŞşmeden!..

*

Sana Senden YAKîN YÂRe -> ERmeden
benlik DERin SıRAT SıRTın sERmeden
AKREBana CANın KuRb-ÂN vERmeden
ZaRaRı ZeVK EDip -> KÂR-e DÜŞşmeden!..

*

URuC - RüCU - MiRÂC.. -> beLÂ BuRaĞı
Be-LÂ! sına >BÂZaR -> DÜN-ya DuRaĞı
AŞK -> ATeŞ ki -> KüLLî KUL-un ->UĞRaĞı
hER CANın >Kendi OLAN >NÂR-e DÜŞşmeden!..

*

ÇEK-en > ÇEK-tireni -> ÇİLE >İLE -> si
İSÂ-sın DOĞurmaKk -> M e r y e M ÇİLEsi
YAŞAnmayan ->YALAN!. sÖZ ->NÂfilesi
BENim giBi -> N A Z l ı YÂR-e DÜŞşmeden!..
aleyhumu's-selâm..

*

ÂŞIK kul ihvÂNiMm -> -> AŞK-a KANmazsın
A Ş K ı ANLA!mayanı >İ N S Â N SANmazsın
KıZıL KOR-da DONmaz!. ->BUZda YANmazsın
K e Ş i Ş D A Ğ -da -> ZÂR-i ZÂRe DÜŞşmeden!..

10.10.13.. 07:51
brsbrsbzr..aklmnnklmzÂRı..efkrdzbyy..

SÖZ o ki;

“AKREB”ana CANın KuRb-ÂN vERmeden:

“HaBLi’l- VERîD”:

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ
Resim ---Ve lekad halaknel insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuh(nefsuhu), ve nahnu AKREBu ileyhi min hablil verîdi: Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha YAKINız.”
(Kaf 50/16)

*

URuC - RüCU’ - Mi’RÂC.. -> beLÂ BuRaĞı
“Be-LÂ!” sına >BÂZaR -> DÜN-ya DuRaĞı:

AğYÂRına mani’ -> Efradına Câmi’.. söz.. İLLiyyinden Esfeline URuCmuz.. OL-ANımız.. “Be-LÂ!” mıza >BÂZaR şu yalAN DÜN-ya DuRaĞı ceheNNeM sıcağında -> sAHra SAVMımız.. OLsun!-OLmasın ORUCumuz.. “gERi DÖN!”üş DERdimİZ.. MuhaMMedî Mi’RÂCımız.. BİZ BİR-İZ BAĞımız.. beL BuRaĞımız..

وَإِذْ أَخَذَ رَبُّكَ مِن بَنِي آدَمَ مِن ظُهُورِهِمْ ذُرِّيَّتَهُمْ وَأَشْهَدَهُمْ عَلَى أَنفُسِهِمْ أَلَسْتَ بِرَبِّكُمْ قَالُواْ بَلَى شَهِدْنَا أَن تَقُولُواْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِنَّا كُنَّا عَنْ هَذَا غَافِلِينَ
Resim ---"Ve iz ehaze rabbuke min benî âdeme min zuhûrihim zurriyyetehum ve eşhedehum alâ enfusihim, E LESTU birabbikum, kâlû BELÂ, şehidnâ, en tekûlû yevmel kıyâmeti innâ kunnâ an hâzâ gâfilîn(gâfilîne).: Hem Rabbin Ademoğullarının bellerinden zürriyetlerini alıp onları nefislerine karşı şahit tutarak: «Rabbiniz değil miyim?» diye şahit gösterdiği zaman «Evet Rabbimizsin, şahidiz !» dediler. Kıyamet günü «Bizim bundan haberimiz yoktu!» demeyesiniz,’’

(A'RÂF 7/172)

*

AŞK -> ATeŞ ki -> KüLLî KUL-un ->UĞRaĞı
hER CANın >Kendi OLAN >NÂR-e DÜŞşmeden!..:

NÛruMma KOŞ-ERkeNn -> NÂRıma YANdıMm!..

Bu ÂLEM, her ÂDEMoğlu için en sarp HAYyat yokuşu, İMKÂNla KULLUK İMtihÂNIn sAHHrasıdır.. ÇİLE ÇÖLümüzdür..
Bu yol kaygan bir yoldur. Bastığı zaman dengeyi bozacak şekilde halk edilmiştir. hER NEFES Sırat KÖPrümüz, bütün insanlar hepimiz için, HaYYatın MeYyit CeheNNemindeyiz.. İnşae ALLAHu Teâlâ DÂRu’s- SeLÂM CeNNetine ÇEViririz Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem YÜREĞİnde.. Ölmeden Önce Ölerek!..

وَإِن مِّنكُمْ إِلَّا وَارِدُهَا كَانَ عَلَى رَبِّكَ حَتْمًا مَّقْضِيًّا
Resim ---“Ve in minkum illâ vâriduhâ, kâne alâ rabbike hatmen makdıyyâ(makdıyyen).: Ve sizden biriniz (bile hariç olmamak üzere hepiniz), illâ (muhakkak) ona (cehenneme) varacaksınız. (Bu), senin Rabbinin üzerine (aldığı) kesinleşmiş bir hükümdür.”
(Meryem 19/71)

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
“Kullu nefsin zâikatu’l- mevti summe ileynâ turceûn(turceûne).: Bütün nefsler ölümü tadıcıdır. Sonra Bize döndürüleceksiniz.”
(Ankebût 29/57)

Resim ---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!: “ Mûtû kable en temûtû : ÖLmeden önce ÖLünüz ! ” buyurmuştur. (Aclunî, Keşfu’l-Hâfâ II-291-2669)

*

KıZıL KOR-da DONmaz!. ->BUZda YANmazsın
K e Ş i Ş D A Ğ -da -> ZÂR-i ZÂRe DÜŞşmeden!..

Resim

K e Ş i Ş DAĞıMm:

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ'ın uzunluğu 40 km'yi bulur. Genişliği ise 15-20 km'dir. Toplu ve heybetli bir görünüşe sahip olan bu dağın Bursa'ya bakan yamaçları kademeli, güneye Orhaneli'ne bakan tarafları ise düz ve daha diktir. En yüksek noktası göller bölgesinde yer alan Uludağtepe'dir (2.543 m). Uzaktan Bursa'ya yaklaşılırken ve oteller bölgesinde görülen yüksek tepe genelde zirve olarak algılanır. Hâlbuki Zirve gibi görünen o tepenin ismi Keşiş Tepedir ve yüksekliği 2486 m'dir. Uludağ tepe ya da Karatepe (2543 m) Keşiş Tepenin 5 km güneydoğusunda yeralır. Dağın kuzey tarafında Sarıalan, Kirazlı, Kadı, Sobra yaylaları vardır.

Uludağ Milli Parkı içinde ayı, kurt, tilki, sincap, tavşan, gelincik, yılan, yaban domuzu, kertenkele, akbaba, dağ kartalı, ağaçkakan, baykuş, kumru, dağ bülbülü, serçe gibi değişik hayvanlar yaşamlarını sürdürmektedir. Kırmızı orman karıncası da Uludağ ormanlarına büyük fayda sağlamaktadır. Ayrıca yeşil tarlada bir geyik üretme çiftliği vardır. Sakallı akbaba (Grpaetus barbatus) ise Uludağ’da yaşayan endemik türdür. 46 tür kelebek yaşamakta Apollon kelebeğinin Uludağ'a özgü endemik türü bulunmaktadır. Türkiye’deki en büyük kelebek olma özelliğine sahip olan Apollo Kelebeği, zaman zaman 6.000 m yükseklikte bile kendine yaşama imkânı bulur. Vücutları kürke benzeyen siyah tüylerle kaplıdır. Gövdenin koyu rengi güneşten ısı emmesine yardımcı olur. Bu kanatlar kelebeğin olağan üstü yükselmesini sağlar.

nOt: bir de bu diYÂRda keşiş Dağın tam eteğinde SUyun taKSiM yeri-MaKSeMde.. tAHTında-ALTında yaşlı yorgun bir KIRATıyla, fEVKinde-SIRTında kervÂN kELBi KıTMîRiyle, yüreğinde DarmadumANıyla, TEKe TEK TEKkesinde AK-KARA güverCİNleriyle DELi mi ZıRr DELi bir DERvİŞ.. Herkesten habersiz, herkes ONLARdan habersiz… ve’l- hÂSILı hüLÂsa-yı keLÂM ve de hasbe’l- KaDER YAŞAr-GİDerlermİŞş SESsiz ve ISsız.... MıŞş.. bu da BiRr KeŞiŞ daĞı maSALLıymış.. miŞş..

Tarihi:
Antik çağın ilk tarihçilerinden Herodot (MÖ 490-420) yazdığı Herodot Tarihi isimli kitabında Uludağ, "Olympos" olarak geçer ve Olympos'ta Lydia kralı Kroisos'un oğlu Atys'in yaşadığı trajediyi anlatır. Herodot'tan 400 yıl sonra Amasya doğumlu coğrafyacı Strabon (MÖ 64-M.S 21) yazdığı 17 kitaptan oluşan Coğrafya isimli kitabında Uludağ, Olympos ve Mysia Olympos'u olarak geçer. Strabon; "Mysia" isminin aslının Lydia'lılarda gürgen ağacı anlamına gelmekte olduğunu belirtir. Roma İmparatorluğu'nda resmi din hıristiyanlık olduktan sonra Uludağ'da 3. yüzyıldan sonra keşişlerin yaşadığı ilk manastırlar kurulmaya başlanmış ve manastırlar 8. yüzyılda sayıca en üst seviyeye çıkmıştır. Uludağ'da Nilüfer çayı ile Deliçay arasındaki vadi ve tepelerde 28 manastır kurulmuştur. Orhan Gazi Bursa'yı uzun bir kuşatmadan sonra teslim almış ve dağdaki keşişlerin yaşadığı manastırların bir kısmı terk edilirken, bazılarının yerlerine Doğlu Baba, Geyikli Baba, Abdal Murad gibi müslüman dervişlerin inziva yerleri olmuştur.Bursa'nın fethinden sonra Türkler dağa "Keşiş Dağı" ismini vermişlerdir. 16. yüzyılda Bursa'ya gelen Alman seyyah Reinhold Lubenau Uludağ'ın Türklerin eline geçtikten sonra keşişlerin sadece gündüzleri ibadet için dağa çıktıkları ve manastırların harç kullanılmadan taş duvarlarla yapıldığını belirtir. "Olympos Mysios" veya "Keşiş dağı", 1925 yılında Bursa Vilayeti Coğrafya Cemiyeti'nin girişimleri ve Osman Şevki Bey’in önerisi ile "Uludağ" adını almıştır.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

BAKar MIsın?!..

ZÜMRÜD-ü ANKAydık -> kANlı KafeSte
-> ESİRi Olduk -> SıRR-ı SıFıRı ->SeSte
Sen ORDa -> Ben BUrda!. AYRı NEFeste

YâDellerde KALdık!.. -> ELLere SaRrdık!..

*

SEVen SEVilenin -> SONu-EVVeliydik!
ÖZ-ünde VeLÎ-ydik SÖZ-de DELİ-ydik!
SANki HaSaN DAĞın SeHeR YELİ-ydiK!

Karlı DAĞlar Aşştık -> bELLere SaRrdık!..

*

Bir DAMMla SU İdik!.. -> Buhardık BİTTik!
GÖĞe >KUL-AÇ ATTık!. >YÜCE-de YİTTik!
HASsretle kAVvrulduk! >TüKENdik BİTTik!.

YOLLarda BEKkledik!.. -> YOLLara SaRrdık!..

*

Ö M R -ümüz ÖZ-ET-i ->ÖZden AĞladık!
-> SıRR-ı SıFıR sEYRi ->sÖZden AĞladık!
S Î N e S ı R R ı mızı -> gÖZden AĞladık!

-> AKan gÖZ YAŞımız-> sELLere SaRrdık!..

*

->kul ihvÂNim PEŞin GİTTik SEVgiliMm!
“UMUD” u “KORKu” ya İTTik SEVgiliMm!
ERİdik! TÜKENdik!. ->BİTTik SEVgiliMm!

-> kARA SEVdÂmızı -> yELLere SaRrdık!..

08.09.13. 10:05
brsbrs..tktktrstkkmd..effkrdzbyy…
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

giTti!..
giTtiMm!..

Resim
garibÂNım!
karibÂNımm!.
habarın var mı dört duvar!..
varsa ->sırrımız ört duvar!...

nasıl unuturum ->“İlliyyin DEMi” n
cÂNda ->cÂNÂN iLe ceNNetü’l- Emin
ESFelin’e İNndiMm>cÂN ceheNNemin
KENDi atımda kAVvruldum giTtiMm!..

*

“kÂlÛ be!”m OLdu ->“e LEST”e bESte!
“cÂN KUŞU”m ÇİLEde ->kANKÂF-ES-te!
OLsun! OLmasın!”da ->YÂRım NEF-ES-te!
SIR-AT-ın SıRTında ->sAVvruldum giTtiMm!..

*

HÂL”ımdan haBArsız HAKK’ta >hAKlıydım!
“dEHr”inde OLmayan -> İNSÂN AKLI-ydım!
EZeL “feyeKÛN” da -> gİZli -> sAKLı”ydım!
EBeD EVR-ENi” nde -> EVvRildim giTtiMm!..

*

YER BAKır!” eTti YÂR!. -> gÖKkler DEMiri!.
->YeMYeşil reğiMm.. ->k A R A KÖMüRü!
-> cEVR-i cihÂN… -> çARK-ı çİLE Ö M ü R ü!
“ç İ L E ÇEMBERi” mde-> çEVvRildim giTtiMm!..

*

Kul ihvÂNi seFÎL.. -> SEVdÂNÂRı
SıRR-ı sı-FIRr-ında -> sABRın sıNÂRı
->ÇİLE çÖLLerinin -> D U Â ç ı N Â R ı
RıZA RüzGÂRı-nda ->dEVvRildim giTtiMm!..

02.12.13.. 06:36
29.MuHARReM. 1435
brsbrsbzrm..maksemcmimİZdsrtsrtfrtna…

İlliyyin-ESFelin maSALLımız:

İlliyinden Esfeline dereke dereke inmiştik ya, tabana vurmuştuk, dibe vurmuştuk ya, şimdi o Yusuf Kuyusundan tekrar tırmânâ tırmânâ, derece derece “yukarı->derece, aşağı->dereke” aynı yol işte onda bizi refet yücelt!.
İLLiYYin: ASLın en üst RUH iklimi yüceliği NûR İklimi..
ESfelin: AYNın-fASLın, en alt BEDEN diyarı alçaklığı NÂR ülkesi..

İLLiYYinimiz:

كَلَّا إِنَّ كِتَابَ الْأَبْرَارِ لَفِي عِلِّيِّينَ

Resim---Kellâ inne kitâbe'l-ebrâri lefî illiyyîn(illiyyîne): Hayır, muhakkak ki ebrar olanların (ALLAH'a ulaşmayı dileyenlerin, hidâyette olanların) kitapları (kayıtları, hayat filmleri) elbette illiyyin'dedir.
(Mutaffifin 83/18)

وَمَا أَدْرَاكَ مَا عِلِّيُّونَ

Resim---Ve mâ edrâke mâ ılliyyûn(ılliyyûne): Ve illiyyin'in ne olduğunu sana bildiren nedir?
(Mutaffifin 83/19)

كِتَابٌ مَّرْقُومٌ

Resim---Kitâbun merkûm(merkûmun): (O), rakamlandırılmış (kazanılan pozitif ve negatif derecelerin yazılmış olduğu) bir kitaptır
(Mutaffifin 83/20)

يَشْهَدُهُ الْمُقَرَّبُونَ

Resim---Yeşheduhu'l-mukarrebûn(mukarrebûne): Ona, mukarrebin (yakın olan melekler) şahit olurlar.
(Mutaffifin 83/21)

إِنَّ الْأَبْرَارَ لَفِي نَعِيمٍ

Resim---İnne'l-ebrâre le fî naîm(naîmi): Muhakkak ki ebrar olanlar, elbette ni'metler içindedir.
(Mutaffifin 83/22)

ESfelinimİZ:

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي أَحْسَنِ تَقْوِيمٍ
Resim---“Lekad halaknel insâne fî ahseni takvîm: Gerçekten biz insanı en güzel biçimde-KIVAMda yaratmışızdır.” (Tîn 95/4)

ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِينَ
Resim---“Summe redednâhu esfele sâfilîn: Sonra da çevirdik aşağıların aşağısına kaktık.” (Tîn 95/4)

HaYYatımİZ:

Resim---Rasûlullah sallallâhuu aleyhi ve sellem:Yahudiler 71 fırkaya ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Hristiyanlar 72 fırkaya ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Ümmetim de 73 fırkaya ayrılacaktır, birinden başka hepsi cehennemdedir.O bir tâne kurtulan fırka kimlerdir yâ Resûlullah? sorusuna:Onlar benim ve ashabımın üzerinde gittiğimiz yola gidenlerdir.buyurmuştur.
(Ebu Dâvud, Sünnet 1; Tirmizî, Îmân 18; Ibn. Mâce, Fiten 17; İ. Ahmed II/332)

MeYyitimiz:

Resim---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem: "Kabir, ya cennet bahçelerinden bir bahçe yahut cehennem çukurlarından bir çukurdur." Buyurmuştur.
(bk. el-Akidetu’t-Tahaviye,1/169; Ahmed b. Hanbel, el-Akide, s.64-76; el-lalekâî, İtikadu ehli’s-sünne, 1/156, 158, 166-şamile).

cÂNda ->cÂNÂN iLe ceNNetü’l- Emin:

Ben size şah damarınızdan daha yakınım:

Resim---“Ve lekad halaknel insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuh(nefsuhu), ve nahnu akrebu ileyhi min hablil verîdi: Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.”'' (Kaf 50/16)

ve SON-uÇta..“Herşey ALLAH'a dönecektir”:

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
Resim---“Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn: Her nefis ölümü tadıcıdır; sonra "BİZ" e döndürüleceksiniz.” (ANkebÛt 29/57)

“kÂlÛ beLÂ!”m OLdu ->“e LEST”e bESte!:

وَإِذْ أَخَذَ رَبُّكَ مِن بَنِي آدَمَ مِن ظُهُورِهِمْ ذُرِّيَّتَهُمْ وَأَشْهَدَهُمْ عَلَى أَنفُسِهِمْ أَلَسْتَ بِرَبِّكُمْ قَالُواْ بَلَى شَهِدْنَا أَن تَقُولُواْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِنَّا كُنَّا عَنْ هَذَا غَافِلِينَ
Resim---“Ve iz ehaze rabbüke mim beni ademe min zuhurihim zürriyyetehüm ve eşhedehüm ala enfüsihim elestü bi rabbiküm kalu BeLÂ şehidna en tekulu yevmel kiyameti inna künna an haza ğafilin : Kıyâmet gününde, biz bundan habersizdik demeyesiniz diye Rabbin Âdem oğullarından, onların bellerinden zürriyetlerini çıkardı, onları kendilerine şahit tuttu ve dedi ki: Ben sizin RABBiniz değil miyim? (Onlar da), Evet (buna) şâhit olduk, dediler.”
(A’raf 7/172)

“dEHr”inde OLmayan -> İNSÂN AKLI-ydım!:

هَلْ أَتَى عَلَى الْإِنسَانِ حِينٌ مِّنَ الدَّهْرِ لَمْ يَكُن شَيْئًا مَّذْكُورًا
Resim---“Hel etâ alel insâni hînun mined dehri lem yekun şey’en mezkûrâ: Gerçek şu ki, insanın üzerinden, daha kendisi anılmaya değer bir şey değilken, uzun zamanlardan (dehr) bir süre (hin) gelip geçti.” (İnsân-Dehr 76/1)

“Gerçekten insan üzerinden öyle uzun bir süre gelip geçti ki o anılmaya değer bir şey bile değildi?!” değil mi NEFsiMm!..

EZeL “feyeKÛN” da -> gİZli -> sAKLı”ydım!
“EBeD EVR-ENi” nde -> EVvRildim giTtiMm!..:

bEN sENde.. seN bENde gİZliydik de apÂŞİKÂRken kör akıllara..

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: ALLAH celle celâluhu: “Ben kenz-i mahfi-gizli bir hazine idim. Bilinmek istedim, mahlukatı yarattım.” buyurdu.
(Aclunî , Keşfu’l-Hafa, Aclunî, 2:133; Ed-Dürerü’l-Müntesire, Celâlettin-i Suyuti,125)

Resim---Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “ A L L A H c e l l e c e l â l u h u : “ Yere göğe sığmadım , ancak bir mü ’ minin gönlüne sığdım .” buyurdu .
(Aclûnî, Keşfü’l-Hafâ, 2/195, Beyrut 1985)

إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ
Resim---“İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn(yekûnu).: Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri yalnızca: "Ol" demesidir; o da hemen oluverir. (Yâsîn /82)

->YeMYeşil YÜreğiMm.. ->k A R A KÖMüRü!:

الَّذِي جَعَلَ لَكُم مِّنَ الشَّجَرِ الْأَخْضَرِ نَارًا فَإِذَا أَنتُم مِّنْهُ تُوقِدُونَ
Resim---Ellezî ceale lekum mineş şeceril ahdarinâren fe izâ entum minhu tûkıdûn: O size, o yeşil ağaçtan bir ateş oluşturdu da siz ondan tutuşturup duruyorsunuz.” (YâSîn 36/80)

->ÇİLE çÖLLerinin -> D U Â ç ı N Â R ı
RıZA RüzGÂRı-nda ->dEVvRildim giTtiMm!..:

Resim---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimiz: “Men arefe nefsehu fekad arefe Rabbehu: Nefsinin Bilen RABBini BİLir ” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşfü’l-Hâfâ II/343 (2532)

Kendini BİLdiği zaman bütün ilâhları silmiştir. Nefsini bildiği zaman ilâhsız kalmıştır. O zaman RaBBini BİLebilmiştir. Bakınız RaBBı, ilâh değildir.. bilmiş de ne olmuş?
ilâhe”yi BİLmiştir ve “Fedhulî fî ibâdî” olmuş razı olunmuştur.

أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ
Resim---"Yâ eyyetuhe'n-nefsu'-mutmainneh(mutmainnetu): Ey mutmain (tatmin bulmuş) nefis(Fecr 89/27)

ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً
Resim--- "İrciî ilâ RaBBiki râdıyeten mardıyyeh(mardıyyeten): Râzı olmuş ve kendisinden râzı olunmuş bir halde RABBine dön.” (Fecr 89/28)

فَادْخُلِي فِي عِبَادِي
Resim---"Fedhulî fî ibâdî: Artık kullarımın arasına gir.” (Fecr 89/29)

وَادْخُلِي جَنَّتِي
Resim---"Vedhulî cennetî: Cennetime gir.” (Fecr 89/30)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

NE?. NE-rde?..

KÖR AKLını -> Yık ihvÂNi!
Kabuğun KIR >ÇIK ihvÂNi!
KuRu LAFtan >BIK ihvÂNi!
BIKmayanlar HANİ NErde?..

-> Kul ihvÂNi -> SÖZ ÜSTüne
Sürme
-> Sürme gÖZ ÜSTüne
RABBını DUYy
!. RASÛLun UYy!
oTURma >“BUZ KÖZ ÜSTüne!..

Ve de.. DE DoST!.

KûN feyen OL-AN şe’ÂNda
GEÇmiş-GELecek -> şu ÂNda
stER KÖRlere -> Kur'ÂNda
-> ARA-KESit >“ÂN”-ı NErde?..

*

RUH NE? cÂN NE? ASLIn DEM-i
KALB-in KAB-ın ->fASLIN HeMi
->NE Demektir -> “EMR ÂLEMi”
-> KüLLî ŞEY’in “cÂN”-ı NErde?..

*

TEK NEFesten YARATmak Ne?
HaVVa ZüLFün TARATmak Ne?
NÂRda -> NûRun ARATmak Ne?
->TEK Kapılı “HAN”-ı NErde?..

*

HaVVa’nın ÇEYZini ANlat!
-> FaZiLet FEYZini ANlat!
MeryEM-in HaYZını ANlat!
KiRLi-TeMiZKAN”-ı NErde?..

*

YÂRım NEFes ÖMÜR >Yeter!
AŞKsız DOĞum-ÖLüm Beter!
NEdir KeVSeR? NEdir EBter?!
Şe’ÂNı NErde?. ŞÂNı NErde?..

*

cAN -> cihÂN Giyindi CİM-de
NAZ-NiYAZı ->NûR-u MîM-de
Kim “KİM” i ARıyor -> KİM-de
İNDi-TaHTı-> “YAN”-ı NErde?..

*

İki ŞEY’den DOĞan ->OLaY!
İkİ OLay ÜRÜNü -> GüN-Ay!
NAKLin BULmazsa AKILa Vay!
>soN NEFeste “ZAN”-ı NErde?..

*

EBeD İÇin -> EZeL BeRi
GİZlenen gÖNül DİLBeRi
NEdir KEBİRin ->EKBERi?
İLLÂ-sı NE?. “EN”-i NErde?..

*

DİLini -> dOKUz DİLdin mi?
->gÖZ-ün PASını SİLdin mi?
HaBLi’l- VERîD-in BİLdin mi?
“ben” İÇİnde “BEN”-i NErde?..

*

BİLdin mi >HeVeS He-sın?.
NaZ-NiYaZ NEV’in >Ne-sın!
Ayrı-gAYRı -> Mâ-SİVÂ-sın!.
Mâ”sı NEdir? “MEN”i NErde?..

*

“ben” DEme!. ASLın Topraktır!
SUATEŞ - HAVA ->Olmaktır!
Lâ İLÂhe İLLÂ ENte!.>Haktır!
SubhÂNALLAH SEN”-i NErde?..

*

Zü’l- CeLÂL-in ZeVKin Zü’l-ün
BEN”liğine -> PERDE-TÜL-ün
ÖTüşen -> Â Ş I K BÜLBÜL-ün
GÜL-GONca-GÜLŞENi NErde?..

*

Her CAN -> MeZÂR >AKtıkları!
->Ö L Ü M T Â C -ı >TAKtıkları!
Ö M Ü R B O Y U -> BAKtıkları!
CANı NErde?.. “TEN”i NErde?..

*

ZIDların ZEVKinin -> ZAHMi
NEdir ceNNet >Nedir CAHMi
>BaBa SuLBü -> ANA RAHMi
AŞK KILICIn ->“KıN”ı NErde?..

*

KûN EMRin -> feyen pERde!
yeNiden “KûN!” >her SefERde!
YÂRım NEFesi -> “AL!-vER!”de!
>BİR-i NErde? ->“BiN”i NErde?..

*

KÂBEtuLLAH -> KûN-KuTu NE?
BİZ BİR-İZ->“ben” BoYuTu NE?
>SoMuTu NE?.. -> SoYuTu NE?.
MeLeK->ŞEY-t-ÂN ->“CiN”i NErde?..

*

KûN”u “YeKûN Kılış>“Fe” dir!
SîN SeYRi-ne SUNuş ->“Se” dir!
LeYL-ü- NeHAR ->YeVMi NE-dir?
YeVMi’d– DÎNin ->“DîN”i NErde?..

*

..NEdir ki -> KıtMÎRin ÇULu
VARı->YOĞu-> PaRA ->PULu
AHhmMaKlar ->AKLının KULu
Â Ş I K -ların ->“KiN”i NErde?..

*

İNSÂNın -> AKIL BAĞInın
->ÇEKilen->ÇİLE BAĞInın
Yâ-SîN-in ->SÎNE DAĞının
Es SeLÂM-ın->“SîN”i NErde?..

*

SıRRSıfıR ->SeVKin sÖYLe!
Şe’ENuLLAH ->FeVKin sÖYLe!
Ve’z- ZeyTÛNun ZeVKin sÖYLe!
Ve’t-TîN tARZın ->“TîN”i NErde?..

*

İNiş-YOKuşlar -> YOR-unca!
->ZâiKâtü’l- ZeVK ZORU-nca!
->VâHiDu’l- KaHHÂR SORunca!
BAŞNErde?.. ->“SoN”u NErde?..

*

GEÇ-ecek ELbet -> bu DEM-i
DOĞmak mı>Ölmek MâteM-i
HATeMü’n- NEBÎ -> HATEM-i
hER Nokta HAYy >҅Nӟ NErde?..

*

İnKÂR -> İkrÂRın -> YARI
->BAL EDen -> ALLAH ARI
NÛH ile LÛT” -un -> KARI
Gabirun KiM?. >“DöN”ü NErde?..

*

AKRAB-an -> RABBu’l- ÂLEMîN
HaYYsa -> Mâlik-i YeVMü’d- DÎN
>”TeveLLÂ fe seMMe -> VECH-in”
>KıBLe Nere?.. ->“YöN”ü NErde?..

*

ASLın –> fASLI..->BENin -> “sen”i
ZEVKinde -> bir DaMmla -> “MENi”
-> dÖNer -> devrÂN D E Ğ i r M E Ni
-> ÇİLE ÇARKın -> ->“UN”u NErde?..

*

OL-ÂN -> O’nun ->O-NÛRudur
>SıRRSALL-ın ->SüRÛRudur
KüLLî ŞEY’ >HAKK’ın NÛRUdur
O-nu.. ŞU-nu.. ->“BU”nu NErde?..

*

Her cAN -> kANKÂFeSi-nde
->sOYUNur ->SON NEFesinde
->dÖNen A T O M –un SESinde
feyeKûN-un -> “KÛN”-u NErde?..

*

KeVN KeReMin “KÛN”-un SEVdim
>FaZLında “feyeKûN” -un SEVdim
NÛR-u MÎM’in ->“NÛN”-un SEVdim
SORma Â Ş I K -> “NÛN”-u NErde?..

*

NAKİLsiz -> AKILLar -> TaLAN!
YAŞAnmayan ZÂTen -> YaLAN!
YARINın -> bu GÜN ->YAŞAyAN!
DÜŞÜNür mÜ -> “DÜN”-ü NErde?..

*

Kul ihvÂNi -> cÂNÂN -> cÂN-da
“zamAN-ın ZEVKi” -> MekÂN-da
GEÇmiŞş.. GELeceKk ->şu ÂN-da
ELEST – mAHER GÜNNErde?..

12.09.13. 18:59
brsbrs.. tktktrstkkmdmhpsgbymm..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

eliF ELeST.. >bE bESTEsi
mÎmlediğim NûN NEFesi
cÂN>cÂNÂNın >kÂF KÂFesi
KÛN feyeKÛN >sÎnin SESi!..

TuT!”ulduMm!..

kervÂN kıtMÎRiydim ÖNceden >ÖN-düM!
Pây-i TaHTtı YüReK YÂR>YEDi yÖN-düM!
TUZAĞın TUTsağı KUŞlara ->dÖN-düM!
NEYyleyeyiM birlokma AŞ-a TuTulduMm!..

*

ÂŞIK OLdum -> YÂR İÇİMe -> AKInca
-> SEVgisi SÎNEmi SıRRsız -> yAKInca
BİZ BİR-İZ..BENinden >baNa bAKInca
gÖZünden KAÇ-ERken kAŞ-a TuTulduMm!..

*

cÜMmle GÖRmekteyken >bEN kÖRdüm AMma!
B A Ş -ıma Ç O R A B -ım -> bEN ÖRdüm AMma!
H E R k E S -in E L İ -nde ->GÜL gÖRdüm AMma!
S E V -diMm!..” Dİyenlerden >tAŞ-a TuTulduMm!..

*

EZELden DELİydiMm!.. -> EBED USslandıMm!
KeŞİŞ DAĞa ÇÖKktüMm KALdım-YASslandıMm!
SANma!.. ->Y Â D EL YAĞmuRunda ISslandıMm!
g Ö Z-üMmden D Ö K-ülen -> yAŞ-a TuTulduMm!..

*

bİLKi UYUr-GEZer!.. -> bELKi ZerhOŞtuMm!
ÇİLE ÇARMIHıMmda ->İÇ-ER-den cOŞtuMm!
MERKEZ >AT-EŞş ALdı! >MUHİT-e kOŞtuMm!
İÇiMmden KAÇ-ERken -> >dIŞ-a TuTulduMm!..

*

MîM-li MeLeğiMdi -> gÖR NEler İTti!
KoRKularım YUTtu ->UMUDuMm bİTti!
GÜListÂN MaHV-OLdu ->LâLeZÂR gİTti!
KeŞİŞ DAĞ-da -> kARAKIŞa TuTulduMm!..

*

YÂRin GÜLbAĞı-nda -> GÜLDALı İDiMm!
ÂŞIK ARIsı-y-dıMm -> GÜLBALı İDiMm!
->HasÂN DAĞın ŞÂHbÂZ KARTALı İDiMm!
-> GÖNÜL GüVER-CİN-i KUŞa TuTulduMm!..

*

RABBım-a KUL OL!dum!. ->divÂNÂ DURrduMm!
-> yANıldıMm ->YÂD ELLer KAPISI-n VURrduMm!
İMkÂNla -> İMtihÂN!. BÂZÂRI" -n ->KURrduMm!
cÂN ALdıMm! cÂN VERdiMm!. ->LEŞ-e TuTulduMm!..

*

SEN-deki bEN!idiMm.. bEN-deki SEN!diMm!
bEN ki ->NE-ler Ettim!.. >KENDİme >kENdiMm!.
NEFESiydiMm -> ALıp ->VERdiği ->bEN!diMm!.
N A Z L I Y Â R A Ğ Z I -nda ->DİŞ-e TuTulduMm!..

*

>ihvÂNi sEFÎLiMm -> D A Ğ -lara -> vURrduMm!
KeŞİŞ DAĞI OLdu ->V A T A N -ıM ->yURrDuMm!
OLsun!. OLmasın!.dan HAYy-YELLer kURrDuMm!
AYAKta -> U Y U!.”duMm!.. -> DÜŞ-e TuTulduMm!..haYy doSTt!..

12.12.13.. 14:15
brsbrsbzr..aklmnnklmzÂRı..efkrdzbyy..

OLsun!. OLmasın!.”laRr ..OLmuŞş..
SALLa.. GİTsin!.. GELsin!..n OLmuŞş..

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

DoSt!. DoSt!..Resim

->EZELî eLESTte -> AŞKın AHTının
TeCELLî-TeneZzül TeVHiD tAHTının
"SEVen – SEVilenin SEVdâ bAHTı"nın
YEDi rENgin ASıp -> “AL”a SARan DoSt!..

*

Şu ÂNı >her cÂNda -> şe’EN ŞeVKi EDip
"OLsun!-OLmasın!"ı>OL-AN-a SeVKi EDip
>ÖLümü ->DOĞuma SAKlı ZeVKi ->EDip
ZeHiRi - ZıKKımı -> “bAL”a SARan DoSt!..

*

KIRATımı -> KOR AT-EŞ-le DAĞlayıp!
Her NEFes ÖLdürüp SıRR-ın SAĞlayıp!
dÖRT AYak-ın -> kaDER-iyle BAĞlayıp!
dÖRT MIHın DERdini>“nAL”a SARan DoSt!..

*

İLLiYyinden -> ESFeLine İNndiriPp
şeHÂDEtin -> ŞeHVetine bİNndiriPp
DÜNyasın-ÂHRetin “DÎN”de dİNndiriPp
BEŞiĞin >“BeL”sın “sAL”a SARan DoSt!..

*

KULLarın KıBLesİN ->pARA-pUL EDiPp
ATLASın - İPEĞin -> YıRTıP çUL EDiPp
>Kul ihvÂNi’m BiRr LOKMaya kUL EDiPp
KITmÎR-in kaDER-in>“YAL”a SARan DoSt!..

19.12 13. 09:49
slamdaaksry..knddrdndhrkESs..
..zmniçndzmndrhralnnvrlnnfESs..

YAL: YâR Yolunda kervÂN iti Kıtmirin kader AŞIdır..yörükçedir yaylada..

KIRATımı -> KOR AT-EŞ-le DAĞlayıp!
Bir hayvan hastalığı vardır 'ruam' diye...Bu haldeki hayvanı dağlarlardı köyde kızgın demirle. Yakarlar ve sarı sular akardı da kurtulurdu hayvan...

DAĞLAMAK: Kızgın demirle yakmak ve içindeki derdi deşmek.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

SU-lar SU-SU-z
AŞK UY
-ku-SU-z
KORKu
U M U T
UMUT
-> şU-SU-z!..
VE de.. ->Bu-SU-z!..

HaYy DosTt!..

RüzGÂR KABa SIĞmaz!. AŞK -> GEM-e YÂRiM!
bEN DERim DERdimi!.. -> sEN DEme -> YÂRiM!
-> sEN BİL ->KİMslere -> SÖYLe-Me -> YÂRiM!
->s E N-S İ Z s E H e R -lerde -> A Ğ L A dıĞıMı!..

*

HÂL-i HaZıRımda -> HİÇ -> HEP-iMi YÂR!
>BİLGİ-SAYarımda -> ZEVK ZİP-imi YÂR!
->HaBLil- VERîD vASL-ı -> TEK İP-iMi YÂR!
-> SANa >SıRR-ı SıFıR -> b A Ğ L A dıĞıMı!..

*

KİM İMiŞ EHL-i BeYt?.. KİM İmiŞş EBteRr!
İNANıp da -> KANmak ->ÖLÜMden BeTeR!
BaNa bENdEN YAKîN.. ->SEN BİL ki YETER!
K e Ş İ Ş D A Ğ -larında-> ç A Ğ L A dıĞıMı!..

*

AŞKım ALLAH İÇİn -> ARZ ARŞ-ın -> AŞaRr!
T E V H İ D TeCELLÎsi -> TEKVİNi -> tAŞaRr!
AHHmAKklar ANLAMaz!.. ->ÂŞIKlar YAŞarRr!
Y Ü R E K Y Â R -eleriMm -> d A Ğ L AdıĞıMı!..

*

Kul ihvÂNi SEfîL!.. ->S Ö Z ü n -de -> SES-iN!.
-> S ı R R -ı ReSÛLuLLAH -> ni-YAZ NEFeSiN!.
->KÛN feyeKÛN KILıp ->hER ŞEY >hERKESiN!
-> YENİdEN YARAT!..ıp!.. -> s A Ğ L A dıĞıMı!..

27.12 13.21:22
brsbrs..tktktrstkksalnnrhmnnfsi..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

YÂRim ki,
DERim ki,
mESTine de
kul ihvÂNim mESTine
..
SPiLL DAĞ-dan
KeŞiŞ DAĞ
-ın ÜSTüne!..
SALLanSîNn GELLSîNn!..

ÖZümdeki AYy IŞIĞIm
SÖZümde SEVd KAŞığım

-> GÖNÜL GÖZüne ÂŞIĞım
CiLÂ-mız SALLanSîNn GELLSîNn!..

*

HAKKta hAKtır -> ÂŞIK SÖZü
HAKK
ta HAKKtan HAKKa ÖZü
T A T l ı D İ L L i
-> İ K İ G Ö Z ü
->eLÂ-mız SALLanSîNn GELLSîNn!..

*

ÖMRün ÖZ-eti -> ÖZümüz
HAKK
a ŞÂHİDse GÖZümüz
-> ELeST MeCLiSi SÖZümüz
beLÂmız SALLanSîNn GELLSîNn!..

*

BİZ BİR-İZ ->BiLE->BELLi-de
YEDuLLAH
-> ALLAH ELLi-de
->TemÂŞÂ-yı T e C E L L Î-de
ceLÂ-mız SALLanSîNn GELLSîNn!..

*

cÂN Evimde ->ÖZü GÜLLüMm
SıRR
-ı Sıfır -> sÖZü GÜLLüMm
NOKTA bENli
->gÖZü GÜLLüMm
keLÂ-mız SALLanSîNn GELLSîNn!..

*

ÖZ-den ÖTe -> keLÂMîyİZ
SÖZün SâHiB
-> seLÂMîyİZ
GÖZ
-ü MîM-İZ -> meLÂMîyİZ
meLÂ-mız SALLanSîNn GELLSîNn!..

*

kul ihvÂNiMm ->gÖNül GÖZü
-> ŞAHdamardan YAKIN SÖZü
-> BİTTiyse -> ÖMRümün ÖZü
seLÂ-mız SALLanSîNn GELLSîNn!..

06.01.14. 08:33
brsbrs..tktktrstkkmİZdayIşğndykmZz..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

->SEVen
->SEVilen
-> SEVgiLi!..aYyışığındaSEVdâ

Resim

HAYyat DEnen ->hENğâmemİZ!
BOK-undan >BOSTÂN YEmemİZ!
DÜŞünce>“ANAMm!.” DEmemİZ!

->“ALLAH-çadır -->AŞKın DİLİ!.
-> SEV-en -> SEVil-en -> SEVgiLi!..

*

BeBeğin ANNE-si -> MeMe!
DİLLi–DİLsiz SESi-> MeMe!
cÂN ÖZü >NEFESi -> MeMe!

*

GÖRr NEler GELiyor -> BAŞa!
AŞK KÂBI’ndan ->TAŞa TAŞa!
>KÂRLı DAĞlar ->a -> a!

*

->ÇELik ÇOMak OYNAŞşlar!
DELİ KANla -> KAYNAŞşlar!
YEDi mEVsiMm YAZlar KIŞLar!

*

NEFes NEFes ->KALB KÂŞIĞım
->AŞK ÜFfürmekte! -> ÂŞIĞım
->BİLiyor-suNn -> AYy IŞIĞIm

*

DİKENi KORURken ->GÜLü
YÂRE-lenir -> AŞK BüLBüLü
KüLLî ŞEYy’i -> ALLAH TÜLü

*

BEDELsiz KIYASsız ->DUY
ŞARTsız ve SEBEBsiz ->UY
CİM”e CÂN NOKTASIn KOY

*

İLİM -> İRÂDE -> İDRAK-la
MERKEZ MUHİT ->İŞTİRAK-la
OLsun!. OLmasınlar!” >HAKkla

*

bİN TÜRlü ->“NEdEN?”de OLuŞş!
bEN>SENde >SEN>bENde OLuŞş!
>“BİZ BİR-İZ >bedEN” de OLuŞş!

*

KENDi NÛRundan ŞEY-t-ÂNı
AKLı -> KÂFir – MÜSLümÂNı
->CÂNlarda CEM’i ->cÂNÂNı

*

YÜReğimde -> ES-EN YELLer
YÂR-inden AYRı ->YÂD-ELLer!
GÖNÜL GÖZÜmdeki ->GÜLLer!

*

Kul ihvÂNi -> MîM mEN-ZİLi
SÖZ>HAKK’ın!. >ReSÛLü DİLi
-> MUHİTine -> MERKEZ MİLi

07.01.14. 17:06
brsbrs..tktktrstkkmİZdayIşğndykmZz..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

GÜLe GÜLe! >cÂNÇiÇeğiMm
cÂNımda CÂNÂN GERçeğiMm
KORKUsuz
-HÜZÜNsüz NÖTRüm
GELecekSîN
!.. -> GELeceğiMm!..

GÜLLesîn GELLsiNn!..

DERdim ki DERim dOST AH-u-ZÂRime
KERbeLÂm KAN KESti >kiSB-u-KÂRime
->SehER YELi SeLÂM SÖYLE -> YÂRime
YEdi REngin YEsin -> ALLasın GELLsiNn!..

*

ASLından ÂŞIKtır -> AŞKa -> GÜLBAĞ-ı
C Â N Ç i Ç e ğ i -> AÇtı ->ÇİLLer ÇAĞ-ı
-> SEkİZ ceNNet ÇEŞMEsidir -> DuDAĞ-ı
D İ L i D İ L-imİZdir ->bALLasın GELLsiNn!..

*

KARAsı UMUTlu -> SAÇta -> AK-larım
SeBeBin SON-UÇu ->AŞK ZiKZaKlarım
cÂNımın ÖZÜ-nde SIRRın -> SAK-larım
HÂL İÇİnde HÂL-in -> HÂLLasın GELLsiNn!..

*

DivÂNÂ OLmayAN ->DERdin DÜRemeZz!
-> nAKİLsİZ AKILLa -> AŞKın ÖRemeZz!
GÖZlüler UY-kuda ->GÖZsüz gÖRemeZz!
SıRR-ı SIFIRım-İZ -> sALLasın GELLsiNn!..

*

kul ihvÂNim nİÇİn -> cÂNdan BIKarsın?!.
>SIRATın SIRTında ->ÖZ ün SIKarsın?!.
>KITMÎRim-in -> ÇİLE ÇULUn ÇIKarsın?!.
KIRATım KıRK KeRRe ->nALLasın GELLsiNn!..

04.01.14. 06:38
brsbrs..tktktrstkksglngnldrdost..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

SÖZüm YoKk!.

beLÂ BeLKıSının KöŞKün Götürdüm
SüleymÂN
ın >BeSMeLesin Bitirdim
E
-LEST BÂZARIndan AŞKı Getirdim
ALan ALsın ALmayANa SÖZüm YoKk
!.
Aleyhi's-selâm..

*

ÂŞIKlar NiYAZı -> NÂR NAZı SîNeM
NiYAZ KaraKIŞın
- >KÂR YAZı SîNeM
YEDi TELLi NEFis
-> YÂR SAZı SîNeM
ÇALan ÇALsın ÇALmayANa SÖZüm YoKk
!.

*

HÂLini HATMetsin ->TeVHiD TAMlasın
DERDlerin ZeVK ETsin HaZzın ZAMlasın

>ANAsın RAHMi-nde -> KeNDi DAMlasın
DALan DALsın DALmayANa SÖZüm YoKk
!.

*

ÂŞIKlar BULuTtur -> KeNDi BAŞIna
CANlar HaSsret ÇEKer GÖZün YAŞIna
AHhmaklar YAZdırsın
>MeZÂR TAŞIna
KALan KALsın KALmayANa SÖZüm YoKk
!.

*

YEDuLLAHtan beri GELdik >EL-ELe
PAÇAsın KAPtırıp
->bir DAMla SELe
KÜLünü sAVurup
-> DUMANın YELe
SALan SALsın SALmayANa SÖZüm YoKk
!.

*

FeLeK DEĞirmeni -> DÖNüyor devrÂN
-> ÇOKlarını YUTtu -> SerÂB-ı seyrÂN
EZELden YÖRÜĞüz
>KALKıyor kervÂN
gELen gELsin gELmeyENe SÖZüm YoKk
!.

*

AŞK YOLUnda YOLcu-YOLdaş->YOLağın
>KORKusuz - UMUTsuz -> USlu ULAĞın
DOSTlara HAk SÖZle
-> Gönül KULAĞın
dELen dELsin dELmeyENe SÖZüm YoKk
!.

*

SESini DUYamayAN -> SEVdÂlı SAZın
KUL KÖLEsi OLmuş
OLur!. OLmaz!”ın
>BEBEyken OKUnan EZÂN -> NAMAZın
KILan KILsın KILmayANa SÖZüm YoKk
!.

*

YÂRım NEFes HaYat ->DOLU-BOŞunda
-> KÂF KÂLE KAPIsı -> ANKA KUŞUnda
OLsun!. OLmasın!”ı ->YÂR YOKuŞunda
YILan YILsın YILmayANa SÖZüm YoKk
!.

*

SıRR-ı SeBBeHâyız -> hER ÂN DİRİyİZ!
KESRET ÜLKESİnde ->VÂHDET BİRİyİZ!
HER YÖNE ÜReR-İZ -> AŞK KITMİRiyİZ!
BİLen BİLsin ->BİLmeyene SÖZüm YoKk!.

*

MUHiT-MaHŞeR ->ELEST-MERKEZi MİLim
>SıRR-ı SIFIRında -> SIRAT -> SEVgiLim
-> EĞRİyi - DOĞRuyu -> SÖYLEyen DİLim
DİLen DİLsin
->DİLmeyene SÖZüm YoKk!.

*

Her CAN TeMiZLesin -> PİSin - PASını
KENDİ KALB KAZANIn
-> KAFA TASInı
cÂNdan GEÇip
->cÂNÂN AŞK AYNASInı
SİLen SİLsin
->SİLmeyene SÖZüm YoKk!.

*

GöNüL GüZeLİmin -> GÜLLerin DERip
->NEFESin KOKUsun -> SIRATa SERip
OLsun! OLmasın!”ı ->”OL-ANa VERip
OLan OLsun
>OLmayANa SÖZüm YoKk!.

*

EL VERip DİL VERip >HASlar HASIna
İBRAHİM in ATıp -> NÂR ORTASIna
>RESÛL-i EKREMin -> KEVSER TASIna
DOLan DOLsun DOLmayANa SÖZüm YoKk
!.
Aleyhumu's-selâm..

*

BİLen BİLir.. BİLmez.. NE BİLecekler!
UYUmuŞş UYAN!maz Nice GERÇEKler!
BU ÂLEMde -> AÇıp - SOLAN ÇiÇeKler!
SOLan SOLsun >SOLmayANa SÖZüm YoKk!.

*

ZEVK EYyle DERDiyin >DEM bu DEMini
ZEHRe PaNZehiRin
-> AŞK ZEMZEMini
-> KITMÎR-in BAĞı- -> KIRAT GEMini
YOLan YOLsun
>YOLmayANa SÖZüm YoKk!.

*

ŞAHDAMARdan YAKIN >ELESTteki SESs
RAHMÂN NEFhÂsı
-nı AL-VERde hER-KESs
MuTe KaBLe en TeMuTe” -> hER NEFESs
>ÖLen ÖLsün -> ÖLmeyENe SÖZüm YoKk!.

*

TEVHİDin TOHUMu Bir DAMMla SUSU-n!
>KÖLEsin KRaLsın -> NEtiCe >BU-sun!
ŞU YALAN DÜNYAda ->GAFLET UYKUSUn
BÖLen BÖLsün
->BÖLmeyENe SÖZüm YoKk!.

*

RESÛLÎ SEViYye -> SuLTÂNdır ->İnsÂN
Lâ İLâHeKüfür! -> “İLLALLAH” ->İMÂN
ŞEY lik ŞEY-tÂNını -> şu ÂN MüSLümÂN
BULan BULsun
>BULmayANa SÖZüm YoKk!.

*

CeNNet CeheNNemi -> CiM CemÂLine
feyKÛN-OLAN”-lar -> “KÛN-KemÂLİne
->Â Ş I K İhvÂNi-min -> ŞAŞkın HÂLİ-ne
GÜLen GÜLsün
->GÜLmeyENe SÖZüm YoKk!.

15.01.14. 22.22
brsbrs..İçmdkayışğMmda..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

SEN-SİZ OlmaZz!..

YEDi KAT GÖK ÇÖKer gÜLüMm
->GÖZ YAŞını -> DÖKer gÜLüMm
GÜLLer ->bOYNun BÜKer gÜLüMm
DERler ki -> “YÂR SEN-SİZ OlmaZz!..”

*

SESSiz - ISsız -> ŞaFAKlarda
>ÇÖPçüler var -> SokAKlarda
bİR de bEN YALNIZ PaRKlarda
YERler ki ->“YÂR SEN-SİZ OlmaZz!..”

*

ÇEKen - ÇEKtirenle -> ÇİLE
ANLAmaz >AHhMak >NÂFiLe
-> YEDİlerle -> KIrKlar -> İle
BİRler ki -> “YÂR SEN-SİZ OlmaZz!..”

*

kAYBedenin ->ELde ->VARı
-> ÇiÇeĞine HAssret ->ARI
YERin - GÖĞün -> ANAhtaRı
PÎRler ki>“YÂR SEN-SİZ OlmaZz!..”

*

GÜBREde -> GÜLtırAN
KOKU-SUn ->GÖĞe stırAN
AHHmağı ->AŞK-tan ktırAN
KİRler ki>“YÂR SEN-SİZ OlmaZz!..”

*

Kul ihvÂNim -> kESs SESini
-> KESerİZ BaKK >NEFeSini
- >ÇIKar -> KANKÂFeSÎN-i
HÜRRlerki>“YÂR SEN-SİZ OlmaZz!..”

14.01.14. 08.52
brsbrs..tktktrstsszısszvdsnszz..başbeLÂmızla..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

DEsem ÖLdürürler/DEmesem ÖLdüMm!.

E LESTte ANladık.. -> AŞKın ARKInı
Şu ÂNda >ŞAKıdık -> ŞeÂN ŞAVKını
-> biR ÇirKef İÇİnde -> ÇİLE çARKInı
DEsem İNANmazlar! >DEmeSem ÖLdüMm!.

*

NiYAZla ->GEÇerİZ -> NAZın NEHRini
ŞeHVeT-le ŞeHÂDeTt..>ŞeÂN ŞeHRini
->NAZlı YÂR Elinden -> ZeVKin ZeHRini
YEsem İNANmazlar! >YEmeSem ÖLdüMm!.

*

Şu ÂN-da YAŞAdım -> ÖLÜm -> DİRİmi
bEN ÇİLEyle ->BİLdim BULdum PÎRimi
-> GÖZümün YAŞIyla -> GÖNÜL KİRimi
YUsam İNANmazlar!. >YUmaSam ÖLdüMm!.

*

BİZ BİR-İZ ->SultÂNım.. -> MîM-i MüZeKkâ
ŞeÂN -> ŞeÂNuLLAH -> şu ÂNda -> ŞeKkâ
Olur!u OLmaz! ı -> OL! duran HAKka
KOsam İNANmazlar!. ->KOMasam ÖLdüMm!.

*

Kul ihvÂNi ->HAKk ki -> GELirse DİLe
-> ÇİLE ÇARMıHında ÇEKilir -> Ç İ L e
>ANAmın KARNInda OLsaydım -> BİLe
SUSsam ÖLdrürler! >SuSMasam ÖLdüMm!..

07.02.14 21:15
brsbrs..tktktrstkksndsyrngÂHh..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

HUu DOST!..

SEVen SEVilence >AŞK KUTlanınca
KORKu -> ÇiÇeK AÇıp UMTlanınca
ÂŞIKlar gÖZ YAŞI ->BULutlanınca
YAĞıp YER YÜZÜne AŞK EK-iLinCe!..

*

MANSÛR>Enel- HaKKı HaYy HaYykırınca
-> CehÂLet CÜBBesin.. -> İPİ-n KIRınca
->DÂRAĞaÇ KURulur.. -> SıRR SIFIRınca
->NESİMî NeVMinden -> cÂN ÇEK-iLinCe!..

*

ASLı bir DAMla SU! >SÂKi SUcuymuŞş
MiRAC-ı MâSiVÂ -> URUC-RÜCUymuŞş
VARlık-YOKluk -> AKLın İKİ UCUymuŞş
SONsuz-SıFıR OLur!.. >SıRR SEK-iLinCe!..

*

MURAD-ın ->EMRuLLAH ->SÜNNETi İZler
KENDin BİLen -> RABB-ın SIRRını gİZler
-> ŞAŞırır KALırız... -> şu ANda ->BİZler
KÛN feyeKÛN OL! ur ŞeÂN >ŞEKİLinCe!..

*

Kul ihvÂNi KıtMÎR -> ŞeÂN ŞemÂLi
ASLına RÜCUdur -> fASLın KemÂLi
ReSÛLün YÜZÜnde -> ALLAH CemÂLi
ReSÛLALLAH >vUSLât VaV VEK-iLinCe!..

11.10.13.. 20:05
brsbrsbzr..aklmnnklmzÂRı..

Yâ Resûlullah Sallallahu aleyhi ve sellem
Sana İlmullah'ın özellik ve güzelliğince sonsuz ve sınırsız
SALLat u SeLâM olsun!

Resim

1. SALÂVÂT-I ŞERÎFE : İbni Hacer el Heytemî’nin, Salâvât-ı Şerîfe Câmi’asında, Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’den vârid bütün salâvâtları kendisinde toplayan, hadis-i Şerîf mesnedli ve en fâzilletli salâvât olduğunu belirttiği salâvât:

TÜRKÇESİ:Allahümme salli alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedîn Resim abdike ve nebîyyîke ve Resûlike ve'n nebîyyil-ümmiyyi Resimve alâ alî seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ümmühâtil-minîne ve zürriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ salleyte alâ seyyidinâ İbrâhîme ve alâ âli seyyidinâ İbrâhîme fil-âlemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd.

MÂNÂSI: ALLAHım! Kulun, Nebîn, Resûlün ve Nebîyyil-Ümmîn olan Efendimiz ve sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’in ailesine ve müminlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahabelerine salât ve selâm eyle! Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’a ve Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’ın ailesine âlemler içinde salât ve selâm ettiğin gibi salât ve selâm eyle! Çünkü Sen Hamîdsin-Mecîdsin!”

(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saâdetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl...)

Resim

TÜRKÇESİ: Allahumme bârik alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin abdike ve nebiyyike ve Rasûlike ve'n nebîyyil-ummiyyi Resim ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin ve ezvâcihi ummihâtil-mu’minîne ve zurriyetihi ve Ehl-i Beytihi ve sahbihi Resim Kemâ bârekte alâ seyyidinâ İbrâhîme ve alâ âli seyyidinâ İbrâhîme fil-âlemîn Resim İnneke Hamîdun Mecîd.

MÂNÂSI: ALLAHım! Kulun, Nebîn, Resûlün ve Nebîyyîl-Ümmîn olan Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve Efendimiz ve Sahibimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)’in ailesine ve müminlerin anneleri eşlerine ve zürriyetine ve ehl-i beytine ve sahabelerine; Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’a ve Efendimiz İbrâhim (aleyhisselâm)’ın ailesine âlemler içinde bereket ihsân eylediğin gibi bereket ihsân eyle! Şüphesiz ki Sen Hamîdsin-Mecîdsin

(bereketli kıl: meymenetli, uğurlu, hayırlı, faydalı, saâdetli, mutlu, kutlu, birr ehli, iyilikçi kıl...)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

CiM-MîMm..
Kim -> KİMm?..

İÇİmdeki -> bu FIRTına
ÇIKarttı >SIRAT SıRTIna
KûN KUDretine SIĞındım
feyeKÛN ŞeÂN ŞARTIna!..

*

“ben” in “BİR”le >“BİZ” ÜSTüne
“ÇiFT” in “TEK” le -> DİZ ÜSTüne
“BEN” lik -> “RABB” ımızın VaSFı
“kul -> BİLE” dir -> “İZ” ÜSTüne!..

*

>Muhtaçlık >Mecbur >MeçhuLLuk!
>“ÖLüm GÖLGEsi” nde ->KuLLuk!
-> YOLun -> YOLcusu -> YOLdaşı!
->“YÂRım NEFES” imİZ -> YOLLuk!..

*

Kul ihvÂNi -> I Ş I K >KİM-in?
feyeKÛN CEM’inde -> “CİM”in
-> EZEL -> “e LESTU” YAŞAdık
MAHŞERinde -> NÛR-u MÎM-in!..

18.09.13. 21:32
brsbrs..tktktrstkkmİZ..
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

NE-DiRr?..

MâSiVÂ-nın >CANı-TENi
SıRR-ı SEVd seNİ-beNi
TEKBİRin-EKBERin EN-i
EZEL-i-EBED-i > “E”diRr!..

*

cÂN cihÂNda >cİSMi SıRRı
ALLAH -> BÂKİ İSMi SıRRı
BESMeLenin >“İSM” i SıRRı
NOKTa-yı ŞÂH>şu ÂN “B”diRr!..

*

->İKİliğin --> ŞEY-t-ÂN-ı ŞeRr
“ben RABBıma SIĞINdım!” DERr
cÂN-da cÂNÂN >ceNNet mEĞERr
CemÂL- CeLÂL CEM’i -> “C”diRr!..

*

“İLLÂ ALLAH!” ASLı ->“N”dir?
“LÂ İLÂhe!..” fASLı -> “N”dir?
“feyeKÛN”-un hASLı -> “N”dir?
KÛN EMRi-nin nASLı -> “N”dir?

*

Her NEFes GÜLü KOKUnAN
ÖLmeden ÖMÜR DOKUnAN
->ŞAHdamarında OKUnAN
SÖZün-SESin SıRRı >“S”diRr!..

*

cÂN KuŞu-na --> kANlı KÂFeS
“ben”de “sen”de YANdı herkeS
ALıp -> VERilen -> hER NEFeS
Şu ÂN-ı -> Şe’ÂN-ı > “Ş”diRr!..

*

ihvÂNim cÂN -> TEN-in BOŞaRr!
BuZ-SU-Buhar-BULut ->COŞaRr!
KüLLî ŞEYy -> ÖLÜMe ->KOŞaRr!
-> YAŞAnılan YALAN -> “Y”diRr!..

12.10.13.. 13:09
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

ResimsENbEN..

HaYY YÂRiMm!..
RaBB-ıma sitEMm!.

Kul EYyledin Beleş SATTın
>GÖZ YAŞıma ACI KATTın
-> DAĞların ARDına ATTın
AĞlaTTın.. AĞlaTTın YÂRiMm..

*

ARArım ->BULunmaz EŞiMm
GÖNlümde Güzel GÜNEŞiMm
YÂRama >HaSSret AT-EŞiMm
bAĞlaTTın.. bAĞlaTTın YÂRiMm..

*

YÖNüm Yitirttin >ŞeŞ ETTin
SERhUŞ Eyyledin KEŞ ETTin
GÖKÇe DEREme ->EŞ ETTin
çAĞlaTTın.. çAĞlaTTın YÂRiMm..

*

YÂRe yaLVARmak nÂfiLe
CeVR-i cihÂN çARK-ı ÇiLe
GöNüL YÂReMm ATEŞ İLE
dAĞlaTTın.. dAĞlaTTın YÂRiMm..

*

Kul ihvÂNim ÇİLE ÇÖLdüMm
TEVHİDimi döRDe BÖLdüMm
Her NEFes DİRİLdim ÖLdüMm
sAĞlaTTın.. sAĞlaTTın YÂRiMm..

06.10.13 23:36
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

zamANa BAKın!..

KÛN feyeKÛN AŞKın kaDER GELdirmiş!
AŞK ŞARÂBı->ÂŞIĞın AKLın ÇELdirmiş!
ŞİRİN’i -> FERHAD’a DAĞlar DELdirmiş!
DERdini DELİrtmiş!.. ->devrÂN EYylemiş!..

*

AŞK -> nAKİL İŞİdir -> AKIL ERE mi?
cÂNdan SEVmeyenler>cÂNın vERE mi?
ASLI’nın -> ATAŞı -> YAKmış KEREM-i
sAVvURmuş KÜLünü->seyrÂN EYylemiş!..

*

DERdin ZEVK Etmeyen NE BİLir ->ZOR!-un
-> FARKına VARamaz -> BUZ ile ->KOR-un
>LeyLÂ’sın - MevLÂ’sın ->MecNÛN-a SORun!
->Ç İ L E Ç Ö L L –erinde ->cevlÂN EYylemiş!..

*

SEV-EN-ler -> DAMMladır ->AŞK DENİZinde
BİZ BİR-İZ TEVHİD-in ->“BEN’de->BİZ”-inde
Â Ş I K G A R İ B ->ŞÂH SENEM-in ->İZİ-nde
-> HÂLini -> hER-KES-e ->HAYyrÂN EYylemiş!..

*

KÂR-beLÂ ÇÖLÜ-nde ->KiSB -ü- KÂR-ini
CAN BÂHÂsı ÇEKmiş >“AHh –ü- ZÂR” ini
->DÜŞte GÖRmüş ->GÖZÜ-bEN-li YÂRini
-> Kul ihvÂNi SeFiL ->BAYyrÂM EYylemiş!..

16.01.14. 16.54
brsbrs..tktktrstyşşğmmdst…
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

HUu DOST!..

SEVen SEVilence AŞK KUTlanınca
KORKu -> ÇiÇeK Açıp UMTlanınca
ÂŞIKlar gÖZ YAŞI ->BULutlanınca
YAĞıp YER YÜZÜne AŞK EK-ilinCe!..

*

MANSÛR Ene’l- HaKKı HaYy HaYykırınca
-> CehÂLet CÜBBesin.. -> İPİ-n KIRınca
-> DÂR AĞaÇ KURulur.. ->SıRR SIFIRınca
-> NESİMî NeVMi-nden -> cÂN ÇEK-ilinCe!..

*

“ASLı bir DAMla SU!” SÂKi SUcuymuŞş
Mi’RAC-ı MâSiVÂ ->URUC-RÜCU’ymuŞş
VARlık-YOKluk ->AKLın İKİ UCUymuŞş
SONsuz-SıFıR OLur!.. >SıRR SEK-ilinCe!..

*

MURAD-ın ->EMRuLLAH >SÜNNETi İZler
KENDin BİLen -> RABB-ın SIRRını gİZler
-> ŞAŞırır KALırız... -> şu ANda -> BİZler
“KÛN feyeKÛN OL!” ur Şe’ÂN >ŞEKİLinCe!..

*

Kul ihvÂNi KıtMÎR -> Şe’ÂN ŞemÂLi
ASLına RÜCU’dur -> fASLın KemÂLi
ReSÛLün YÜZÜnde ->ALLAH CemÂLi
ReSÛLALLAH >vUSLât VaV VEK-ilinCe!..

11.10.13.. 20:05

Resim

10. SALÂVÂT-I ŞERÎFE: Feyzi Ve Bereketi bol bir salavattır

TÜRKÇESİ: Allâhümme salli ve sellim alâ seyyidinâ ve Mevlânâ
Muhammedin ellezi mele’te kalbehu min celâlike Resim ve aynehu
min cemâlike Resim Feasbaha Ferihan mesruran müeyyeden mansura
Resim ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim Resim teslimen kesira
Resim velhamdulillahi alâ zâlik.

MÂNÂSI: Ey Rabbim, kalbine celâlini, gözlerine cemâlini doldurduğun,
böylece mutlu, mesrûr, müeyyed (te'yid edilmiş, doğrulanmış, kuvvetlendirilmiş)
ve nusretli (Cenab-ı Hakk'ın yardımıyla zafere ulaşmış) hâle gelen
Seyyidimiz
, Efendimiz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'e, onun âline,
ashâbına Sen çokça salât ve selâm ediver!
İşte bunda hamd yalnızca Yüce Allah'a mahsustur!.
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

HUu Dostt!.

KÛN feyeKÛNun YAZarı
NAZın ->niYAZa NAZarı
BUrası -> BeLÂ BÂZaRı
divÂNında ->divÂNeler!..

*

HÂL-i HaZıR hANçereler
AŞKın AKSında KüRReler
RABBın RAKSında ZeRReler
devrÂNında -> devrÂNeler!..

*

ALLAH’a FıRRın SaHiBi
>SıRR-ı SıFıRrın SaHiBi
SeBBEha SıRRın SaHiBi
seyrÂNında seyrÂNeler!..

*

“ÂŞIK UYkun UYut!” giBi
KoRKu KALBi >UMUT giBi
GÖK YÜZünde BULut giBi
cevLÂNında -> cevLÂNeler!..

*

KÛN feyeKÛN kemÂLinde
cÂNda cÂNÂN cemÂLinde
HÂL-i HaZıR HaYY hÂLinde
hayrÂNında -> hayrÂNeler!..

*

keLÂMı -> RaSûLuLLAHa
ARŞtan ARZa ->ALİ ŞAHa
ARZdan ARŞa YEDuLLAHa
Elden ELe -> peymÂNeler!..

*

Kul ihvÂNi AŞK >AĞIdır!
RASÛL-ü-ALLAH bAĞıdır!
-> ceylÂNların DUraĞıdır
ÂŞIK KaLBi -> virÂNeler!..

aleyhumu's-selâm..

21-22.11.13 00:00
18-19.MuHARReM 1435
brsbrsbzrm..tktktrstkkmİZ.ylnzlğntarfykk...

KÛN feyeKÛNun:

MuraduLaH -> EMRuLLAH -> SüNNeTuLLAH -> Şe’ÂNuLLAH

إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ
Resim---
İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn: Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri yalnızca:"Ol!" demesidir; o da, hemen oluverir!.” (Yâsîn 36/82)

SeBBEha SıRRın SaHiBi
RABBın RAKSında ZeRReler:

يُسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ الْمَلِكِ الْقُدُّوسِ الْعَزِيزِ الْحَكِيمِ
Resim--- “Yusebbihu lillâhi mâ fî's-semâvâti ve mâ fî'l-ardı'l-meliki'l-kuddûsi'l-azîzi'l-hakîm(hakîmi) : Göklerde ve yerde olanların hepsi, mülkün sâhibi, eksiklikten münezzeh, azîz ve hakîm olan ALLAH'ı tesbih eder.” (Cuma 62/1)

ALLAH’a FıRRın SaHiBi:

فَفِرُّوا إِلَى اللَّهِ إِنِّي لَكُم مِّنْهُ نَذِيرٌ مُّبِينٌ
Resim---
“Fe FİRRû ilâllâh(ilâllâhi), innî lekum minhu nezîrun mubîn(mubînun) : (Ey Rasûlum, de ki: ) O halde hemen ALLAH'a KAÇın. Gerçekten ben, size, ALLAH tarafından (azab ile) korkutan açık bir peygamberim.” (Zâriyât 51/50)
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

YÂR yiNE!. yiNE!.

UHUD-un HIRA-sın DOLaştı GELdi
KÂBE kOKUsuna -> BULaştı GELdi
OL-ÂN-a “TEK NEFes” ULaştı GELdi