Muhsin YAZICIOĞLU

Basın, Haberler ve Gündemle alakalı konular. (Siyaset ve politika yasaktır!)
Kullanıcı avatarı
sena
Dost Üye
Dost Üye

Muhsin YAZICIOĞLU

Mesaj gönderen sena »

Başta Muhsin YAZICIOĞLU ve kazada ölenlerin cümlesine ALLAH rahmet etsin, mekanları cennet olsun.Resullah Efendim ( S.A.V) ve Melekler Yoldaşın Olsun Reis.........Sena.....Dualarım ve Fatihalarım... Sana....

Üşüyorum*

Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgâr gibi, süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum...

* Muhsin Yazıcıoğlu (12 Eylül 1980 ihtilalinin ardından 7,5 yıl kaldığı Mamak Cezaevi'nde yazdı.)
Resim
Kullanıcı avatarı
zahidzenderun
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen zahidzenderun »

KIYMETLİ SENA,

Üzüntüne katılıyorum can kardeşim..

Ölenlere rahmet kalanlara baş sağlığı dilerim.

Resim

Rahmet

Yaradan, rahmetini kahrından üstün saydı;
Ne olurdu halimiz, gözyaşı olmasaydı?

Necip Fazıl Kısakürek
Derviş na murad olacak.
Allah vesilelerle kendisine yaklaştırır.
Na murad olacak..
Bildiğini terk edecek.

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/istikametbt9tw2.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

Her Gün Yâ-Sîn’imizde..
Her AN Sînemizde OLacaksın!..
Hep Rahmet BULacaksın!
Yiğit Yürekli KOCA REİS!..
Nizam-ı Âlem DOĞdu Batamaz artık!
Ruhun şâd olsun, cennet bulsun!
İnşâallah!..

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

“Ellezine iza esabethüm müsiybetün kalu inna lillahi ve inna ileyhi raciun:
Onlar; başlarına bir musibet gelince, “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler.” (Bakara 2/156)

ZEVK 3559

ANADOLU Yüreğini yitirdi, ÜZÜLüyorum!
Şehâdetine Şâhidim!. Ruh-Ruha SÜZÜLüyorum!
Kekik kokan Karlı Dağda, SIRATın Sırtında CENNET!
“YİĞİTçe YAŞAmak İŞ-te!..” Ağlıyorum!.. Gülüyorum!..

28.03.09 17:54
A k s a r a y
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

RABBİMİZİN rahmeti, nûru, selâmı üzerine ola, millet ve vatan hizmetkârı, HAKK aşığı, mânâ süvarisi... GÜLlerle donansın YOLun, İZin, RUHun... Şehâdetin mubârek ola !

Euzubillahimineşşeytânirracîm

Bismillâhirrahmânirrahîm

" Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz sezemezsiniz. "

Bakara 154
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

RABBİ RAHİMM RAHMET EYLESİN....
amin....
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
MBurak
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen MBurak »

İçi alev alev müslüman, dışı pırıl pırıl Türk ve içi dışına hâkim, dışı içine köle...
Muhsin Başkanımız'a Allah c.c. rahmet eylesin...
Mekânı cennet olsun inşaallaah...

Allah c.c. eşine çocuklarına ailesine ve sevenlerine sabır ihsan eylesin...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/brk.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Üzüntüyle HAKKya yürüyen canlarımıza sonsuz rahmet diliyorum. Geride kalanlarada acil sabırlar diliyorum.

haber kirliliğiyle boğulduğumuz günlerde ne kadar basit bir şeyle yer tesbitinin bulunacağını tv den öğrendik. duymayan kardeşlerimlede paylaşalım .

UNUTULMAMASİ GEREKEN TEKLONOJİK İLETİŞİM.

mesaj hanesine girerek 77 77'ye NEREDEYİM!'' demek kafi imiş. Bulunulan yerin uydudan kordinatları veriliyormuş. Bu kadar basit bir işlemin bilinmemesi canların yitirilmesine sebeb oldu ve binlerce insanın ölüm tehlikesi geçirmesine de sebeb oldu.
Resim
Kullanıcı avatarı
cigdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen cigdem »

Ölüm gidenin sevinci iken bizim hüznümüz...
Doğanın kederi iken bizim sevincimiz...
Aramızdan biri daha kendini Hakkal yakın farketmeye başladı...
Ey kendisinden rahmetle bahsedilen Yolcu....
Erdiğin makamlarda selammm sana selam sana nidalarıyla karşılanasın...
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun: Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz”
Ruhun şâd olsun, cennet mekanın olsun yiğit yüreklim...
Vatanına Milletine olan hizmetlerin yolundan yürüyenlere, gençlere örnek olacaktır.
Her zaman yüreklerde yaşayacaksın inşaallah.

Koca Reisin ailesine ve sevelenlerine baş sağlığı ve sabırlar dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Resim

Hayatı onurlu yaşayan,

gönlü yüce,

vefalı ve babacan Muhsin Başkanımıza Allahtan rahmet diliyoruz.

Dualarımızı sunuyoruz.

Peygamberimiz sav. şefaatine nail olsun inşallah

Hani var ya başkanım bu alemden garip gelinip garip geçilmeliydi.

İşte bunun gibi....

Sonsuz selamlarımla....

Muhammedi muhabbetlerimle...
Resim
Kullanıcı avatarı
sena
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen sena »

Muhsin Abi, 5,5 yıl hücrede kaldı.
Hücresini Dev-Sol'un yönetim kadrosundan Oğuzhan Müftüoğlu ile paylaştı.
Yazıcıoğlu, hücrede kaldığı günleri: "Ben Dev- Sol'un lideriyle aynı hücreyi paylaştım ve bir gün, 'koskoca Türkiye'yi paylaşamadık, ama şu 2,5 metrekarelik hücreyi paylaşıyoruz' dedim.
Yani, bu bana şunu öğretti: Kavgaların hiç kimseye faydası yoktur" sözleriyle anlatmıştı.

Son 2 yılını da yine koğuşta geçirdi.
Koğuşta birlikte kaldığı Adana Davası'ndan gelen ülkücü gençlerin çay için kavga etmesine kızan Yazıcıoğlu:
"Madem ki bu çayı adam gibi içemiyorsunuz, ben de içmiyorum" diyerek tepki göstermiş ve hapisten çıkana kadar bir daha çay içmemişti
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

"Ey sonsuzluğun sahibi! Sana kavuşmak istiyorum..." Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Başkanın ölüm yıl dönümü tüm ülkemizde sevenleri tarafından düzenlenen Mevlüt Kandilleriyle kutlandı. Dualar, hatimler özden gelen göz yaşlarıyla süslendi. Ruhu şâd mekanı cennet olsun. Dualarımızda daim yer etsin inşallah...

Muhammedi muhabbetlerimizle...
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Re: Muhsin YAZICIOĞLU

Mesaj gönderen Hakan »

Resim

Her Gün Yâ-Sîn'imizde..
Hep Rahmet BULacaksın!
Yiğit YürekLi KOCA REİS!..
Nizam-ı ÂLeM DOĞdu Batamaz artık!
RÛHun Şâd OLsun, CeNNet BULsun!. İnşâALLAH!.

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
"Ellezine iza esabethüm müsiybetün kalu inna lillahi ve inna ileyhi raciun.: Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) ALLAH'a âidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz." derler." (Bakara 2/156)

ZEVK 3559

===>ANADOLU Yüreğini yitirdi.. ==>ÜZÜLüyorum!
ŞEHÂDEtine ŞÂHİDim!.=>RûH-RûHa SÜZÜLüyorum!
Kekik Kokan KarLı Dağda.. SIratın SIrtında CENNET!
YİĞİTçe YAŞAmak İŞ-te!. AğLıyorum!.. GüLüyorum!..

A k s a r a y..

Vefâtının 12. yılında,
MekÂNın ceNNet olsun,
KOca REis Muhsin YaZıCıoĞLu..

...M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

İZde..
BİZde..
BİZ BİR-İZde..
Her Gün Yâ-Sîn'imizde..
Hep Rahmet BULacaksın!
Nizâm-ı ÂLeM DOĞdu Batamaz artık!

Resim---Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.: Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) ALLAH'a âidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz." derler." (Bakara 2/156)

ŞEFâatLe<->ŞEhâdettir,
=>ResûLuLLAH AŞÛREsi..
İkramdır Sekiz CeNNette
ÜStüne==>Yâ-SîN SÛREsi!.

Herkes GÖRemez BAKsa da,
ŞEhâdet==>ŞeRef BİLinmez!
ZamÂN>DURmadan AKsa da,
GÖKLerde>YAZı=> SİLinmez!.

ZEVK 3559

A k s a r a y..

KuL İHVÂNim HÂLde HALLar,
=>SAff İNCİLer==>SEDEFİnde!.
YEdi KAtt GÖKkte KARTALLar,
=>KAHPELerin==>HEDEFİnde!.

25.03.2021..16:51
brsbrsm...tktktrstkkmizdezamÂNdaÂNnn....

Resim “Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur!." KOca REis Muhsin YaZıCıoĞLu..

Vefâtıyın 12. yılında,
MekÂNın ceNNet OLsun!.

ResimKUL İHVÂNİmResim

Resim
Resim HABîBuLLAH RÛH'uyLA BİLe,
RÛH'un ŞÂD OLsun İnşâe ALLAH!.

Resim Şoför.:
-Efendim sabah namazı yaklaştı
Namazı Şarkışla Câmii’nde kılalım!.

Resim Muhsin YaZıCıoĞLu.:
-Olmaz!. Olmaz!.
Seçim yaklaştı, yanlış anlaşılır, evde kılalım..
Bizim derdimiz BARAJı değil =>SIRAT'ı geçmektir.
İnsanlar oy verecek diye âhiretimi satamam ben!.

Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Resim

Her Gün Yâ-Sîn'imizde..
Hep Rahmet BULacaksın!
Nizam-ı ÂLeM DOĞdu Batamaz artık!

"Ellezine iza esabethüm müsiybetün kalu inna lillahi ve inna ileyhi raciun.: Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) ALLAH'a âidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz." derler." (Bakara 2/156)

ZEVK 3559

A k s a r a y..

Vefâtının 13. yılında,
MekÂNın ceNNet olsun,
KOca REis Muhsin YaZıCıoĞLu..

Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Resim

HeR Gün Yâ-SîN’imİZdesÎn..
HeR ÂN SîNE'mizde OLacaksın!..
RAHMEtten Rahmet BULacaksın!
Yiğit ANADOLu Yürekli KOCA REİS!..
NiZÂM-ı ÂLEM DOĞdu Batamaz Artık!
RÛHun ŞÂD OLsun!. MekÂNın CeNNet OLsun!.
SEBîLiLLAH İLÂ-yı KELİMETULLAH!. İNŞâe ALLAH!.

Resim
ANADOLUm=>YURt EDELi,
AKAN->KANI’dır ŞEHÎD’in!.
VATANIn SEVmek->BEDELi
=>TATLı CÂNI’dır ŞEHÎD’in!.

ZEVK 3559

ANADOLU =>YüReĞini YİTİRdi.. ÜŞüYORum ÜZÜLüYORum!.
=>ŞEHÂDEtine ŞÂHİDim!.. RÛHum=>RÛH’a SÜZÜLüyorum!
KEKik KOKAN KaRLı Dağda =>SIRATın SIRTında=>CENNET!
YİĞİTçe YAŞAmak=>İŞ-te!.=>AĞLıYORum!.=>GÜLüYORum!..

a k s a r a y..

>DAĞLARın KARA SEVDÂsı,
MUHSİN’in=>İHSÂNı OLdu!
>BUYUR EYyLedi MEVLÂsı,
KADEHdeki==>CÂNı OLdu!.
İHVÂNİm->HUu! ÂNı OLdu!.

“Ellezine iza esabethüm müsiybetün kalu inna lillahi ve inna ileyhi râciun.: Onlar; başlarına bir musibet gelince.: “Biz şüphesiz (her şeyimizle) ALLAH’a âidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz!.” derler.” (Bakara 2/156)

Resim

MUHSİN YAZICIOĞLU..
(31 Aralık 1954; Elmalı, Şarkışla - 25 Mart 2009; Göksun),
Türk siyasetçi, veteriner hekim ve ülkücü lider. Eski Ülkü Ocakları genel başkanı; 19., 20., ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili; Büyük Birlik Partisinin kurucusu ve ilk genel başkanıdır. 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş'ta şüpheli bir şekilde öldü..

SiYaSî HaYatı.:
1980 ÖNCESİ.:

1968 yılında Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya geldikten sonra da Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla Ülkü Ocakları genel başkan yardımcılığı ve Ülkü Ocakları genel başkanlığında bulundu. 1978 yılında faaliyete geçen “Ülkücü Gençlik Derneği”nin de kurucu genel başkanı oldu. Bu dönemde yaşanan Bahçelievler ve Kahramanmaraş katliamlarıyla suçlandı, fakat yargı tarafından suçsuz bulundu ve serbest bırakıldı. 1980 sonrası yapılan yargılamalarda da beş yılı hücrede olmak üzere yedi buçuk yıl hapishanede yattı. Daha sonra suçsuz bulundu ve beraat etti.
1978 yılında Abdullah Çatlı ve Mustafa Pehlivanoğlu yakalanınca Ankara'ya geldiklerinden bir saat kadar sonra şubeye telefon açarak.: "Bu size son ihtarım. Abdullah Çatlı'yı bırakmazsanız Ankara'nın 150 yerinde bomba patlatacağız!." diyerek emniyeti tehdit ettiği rivâyet edilir. Bir iddiadan ibâret olan bu bilginin bir kesinliği yoktur. 1978 yılında Alevî vatandaşlara karşı düzenlenen katliamın ÜGD başkanı olarak tertipçisi olmakla suçlanmış, daha sonra suçsuzluğuna kanaat getirilerek beraat etmiştir..

12 EyLüL DöNeMi.:
1980 yılına kadar Milliyetçi Hareket Partisinde genel başkan müşavirliği görevinde bulundu. 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezâevi'nde kaldı. Burada “Üşüyorum” adlı bir şiir yazdı.
Cezâevinden çıktıktan sonra cezâevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı. Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve genel sekreter yardımcılığı görevinde bulundu. 20 Ekim 1991 milletvekili genel seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisinin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi..

BBP DöNeMi 1992-2009.:
Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de.: "İçinde bulunduğu partinin siyasî anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993'te, MÇP'den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber “Büyük Birlik Partisi”ni (BBP) kurdu ve partinin genel başkanı oldu.
24 Aralık 1995 tarihinde yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. dönem Sivas milletvekili olarak yeniden TBMM'ye girdi. 28 Şubat 1996 yılında ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü. 8 Ekim 2000 tarihindeki 4., 20 Temmuz 2003 tarihli 5. ve 30 Nisan 2006 tarihli 6. Olağan ve 15 Nisan 2007 tarihli 2. Olağanüstü Büyük Kurultaylarda yeniden genel başkan seçildi.
22 Temmuz 2007 seçimlerinde Sivas'tan bağımsız milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve seçimlerden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığı’na tekrar seçildi..

HeLiKoPTeR KaZaSı.:
25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Mitinginden Yozgat-Yerköy Mitingine hareket etmek üzere içinde bulunduğu helikopter, bilinmeyen bir sebepten dolayı düştü. Helikopter düştükten sonra İHA Muhabiri İsmail Güneş 112 Acil Servis'i aramıştır. Bu konuşmada.: “Bacağının kırık olduğunu, helikopterde bulunanlardan sadece BBP Sivas il başkanı Erhan Üstündağ'ın inlediğini, ne BBP Sivas il başkan yardımcısı Murat Çetinkaya, ne de pilot Kaya İstektepe'den ses geldiğini, Muhsin Yazıcıoğlu'nu ise göremediğini” söylemiştir.
Bu konuşmalar İsmail Güneş'in son konuşması olmuştur. Kazadan 48 saat sonra helikopterin enkazı ve Muhsin Yazıcıoğlu dâhil altı kişinin naaşı arama ekipleri içerisinden 17 gönüllü civar köylüsü tarafından Sisne ve Kızılöz Köyleri arasındaki Keş Dağı Kuru Dere Kanlıçukur Mevkiinde bulundu. Enkaz, 48 saat süren arama çalışmalarının yapıldığı bölgenin içerisinde değil 115 km uzağındaydı..
28 Mart 2009 tarihi ve saat 14:10'da BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ve beraberindekilerin öldüğünü açıkladı. Kendisi daha önce on yedi defa trafik kazası geçirmişti ancak bunların hepsini hafif sıyrıklarla atlatmıştı.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenâzesi ölümünden altı gün sonra 31 Mart 2009 tarihinde Kocatepe Câmii'nde düzenlendi. TBMM'deki törende Yazıcıoğlu'nun Türk bayrağına sarılı naaşının üzeri çiçeklerle süslendi. Cenâze Törenine basın mensupları dâhil yaklaşık 700.000 kişi katıldı. Vasiyeti üzerine cenazesi, Taceddin Dergâhı'na gömülmeyi vâsiyet ettiği için bir bakanlar kurulu kararı çıkarılarak Mehmet Âkif Ersoy müzesi olarak kullanılan Dergâhın Bahçesine defnedildi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün ardından memleketi Sivas'ta birçok parka ve caddeye ismi verildi. Anadolu'nun birçok yerinde park, cadde ve vakıflara Muhsin Yazıcıoğlu ismi verildi..

HeLiKoPTeR KaZaSı İLe İLGiLi İDDiaLar.:
25 Mart 2009 tarihinde meydana gelen kazadan sonra ortaya atılan suikast iddialarını araştırılması için 2 Şubat 2010 tarihinde; Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına grup başkanvekili ve Ankara milletvekili Hakkı Suha Okay (10/333); Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu adına grup başkanvekilleri Kocaeli milletvekili Nihat Ergün, Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş, Giresun milletvekili Nurettin Canikli, Hatay milletvekili Sadullah Ergin ve Yozgat milletvekili Bekir Bozdağ (10/334); Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına grup başkanvekilleri Mersin milletvekili Mehmet Şandır ve İzmir milletvekili Oktay Vural'ın önergesiyle Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. 4 Nisan 2011 tarihinde açıklanan Meclis Araştırma Komisyonu raporundan tatmin olmayan âilesi ise iddiâlarında arkasının kesilmemesi ve dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gazeteciler ile sohbette sarf ettiği.: "Helikopterin beynini keçiler sökmedi ya!." cümlesi üzerine dönemin Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu ve Gülefer Yazıcıoğlu'nun girişimleri üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talimâtıyla Devlet Denetleme Kurulu olayı incelemeye almış ve 21 Ocak 2011 tarihinde de raporunu açıklamıştır..
Günümüzde kazanın oluş biçimi ve kaza sonrasında yaşanan ihmaller hâlen tartışılmakta olup konu, Kahramanmaraş Özel Yetkili Savcılığınca hâlen soruşturulmaktadır..
6 Ocak 2014 tarihinde Aksiyon Dergisinin 996. sayısında Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşını taşıyan helikopterin düşme nedeninin karbon monoksit olabileceğine ilişkin bilgilere yer verildi..
İki yıla aşkın bir süredir Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında helikopterin neden düştüğüne ilişkin çok önemli delillere ulaşıldı. Bu kapsamda Aksiyon Dergisi, ölenlerin kanlarında helikopter düşmeden önce karbonmonoksit bulunduğuna ilişkin özel bir dosya yayımladı. Köksal Akpınar'ın haberine göre pilot Kaya İstektepe ve gazeteci İsmail Güneş'in kanında bulunan karbonmonoksit değerlerinin helikopter düştüğünde çok daha yüksek olduğu ispatlandı. Savcılık, hayatını kaybedenlerin kanlarındaki karbonmonoksitin jetlerin egzoz gazından oluştuğu üzerinde duruyor..
15 Temmuz 2016 tarihindeki Askerî Darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı Marmaris'teki otele, Erdoğan'ın otelden ayrıldığından haberdâr olmadan onu öldürmek veya sağ yakalamak amacıyla baskın yapan darbecilerin içinde bulunan ve bu baskının ardından kaçmaya çalışırken İzmir'de yakalanan Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak'ın Muhsin Yazıcıoğlu içindeyken düşen helikoptere kısa sürede ulaşıp bunu diğer ekiplere iletmeyen ve helikopterin GPS cihazını sökerken (bu yüzden helikoptere ulaşılması uzun süre gecikmiştir) görüntülendiği iddia edilen Kaza, Kırım Ekibindeki astsubaylardan biri olması sebebiyle hakkında soruşturma açılmış olması ve Özsıcak'ın bir FETÖ mensubu olması sebebiyle kamuoyunda Muhsin Yazıcıoğlu'nun FETÖ/PDY (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) tarafından düzenlenen bir suikast sonucu helikopteri düşürülmek suretiyle öldürüldüğü ihtimali ağırlık kazanmıştır. Ayrıca darbe girişiminin başarısız olmasıyla Yunanistan'a kaçan ve diplomatik temaslar sonucu Yunanistan'dan Türkiye'ye iâde edilen sekiz askerden Davut Uçum'un, Aydın Özsıcak'la beraber helikopterden parça söken ekipte yer alması da bu ihtimali güçlendirmiştir..
Resim

“Basın ve Güncel haberler” sayfasına dön