AFRİKADAKİ AÇ ÇOCUKLARA, KÜÇÜK BİR ÇOCUK YÜREĞİNDEN YARDIM!

İbret almasını bilenler için
Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

AFRİKADAKİ AÇ ÇOCUKLARA, KÜÇÜK BİR ÇOCUK YÜREĞİNDEN YARDIM!

Mesaj gönderen sdemir »

ResimResimResim
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Ne guzel bizim Bedelya gibi,
Gecen Filistindeki ac cocuklarin hallerini kendisine anlattigimda, onlara yemek ve oyuncak gonderelim, spor ayakkabisi gonderelim baba dedi. Iyi gel gonderelim dedim, internetten bagis sayfalarini actik oradan sectik bastik dugmeye iste gitti dedim, sevindi. Halbu ki siz biliyorsunuz daha fiilen henuz giden bir sey yok, ama o belkide ekranin diger kisminda bir kisinin yahut bir makinenin kolunun bir mesrubat makinesinden para atip alttan teneke mesrubatlarin dusmesi gibi, siz dugmeye basinca biri hop diye diger taraftan cocuklara teslim ediyor gibi dusunmekte. Ve oyle emin ki baba bu nasil oluyor, bu sistem nasil isliyor diye sormamakta oylesine inanmis iste. Muslumanlar da Hakk'in hukumlerine boyle candan inansa, bazi seyler ne guzel olurdu, yahut buyudukce edebiyle sorup ogrenseler...

Selam sevgi ve Muhabbetle
Gariban
Resim
Kullanıcı avatarı
derunilale
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen derunilale »

eyvaAllah.. barbaros abim sen öyle deyince hani nasıl candan inanmış ki sorgulamamkta bile..bizde böyle inansak demişsin ya..
sahabe efendilerimiz (radiyallahuanhümecmain) Efendimiz(sallahualeyhi ve sellem)'e bir vahiy geldiğinde Efendimizde(sav) tebliğ ettiğinde sormazlarmış neden yapacağız? niçin yapacağız? diye sadece sordukları amenna işittik itaat ettik Ya Resulullah lakin nasıl yapacağız? diye sorarlarmış..İslâm-selâm-eslim-teslim-müslüman
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/kjkjkjkop4.jpg[/img]

“►İbretlikler◄” sayfasına dön