FİLM: CENNETİN RENGİ

İslami Resim, video, program, eKitap ve görsel tasarım çalışmaları.
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

FİLM: CENNETİN RENGİ

Mesaj gönderen Gariban »

RENG-İ HÜDA:
Resim

İranlı yazar Majid Majidi'den 1999 yılında sinemaya aktarılan dramatik bir filmi. Uluslararası festivallerde ödül almış bir yapıttır. Her seferinde hatırladığımda gözlerimi dolduran sahnelere sahiptir bu yüzden paylaşmak istedim. Bunlar festival filmi olduklarından piyasada satın almak isteseniz bulabilmeniz çok zordur.

Konusu:

Muhammed 8 yaşında Tahran’ın körler okulunda okuyan ama bir öğrencidir. Babası yeni bir kadınla evlenmekte fakat kadının bu çocuktan bir haberi yoktur. Babası Muhammed'i köyüne babaannesinin yanına götürür. Babasının niyeti Muhammed'i köyden uzak tutarak kadınla olan evliliğini çocuğu saklayarak devam ettirmektir fakat Muhammed köyüne, doğaya ve babannesine çok tutkundur. Babasının kendisinden kör olduğu için kurtulmak istemesini kalbine bir türlü sığdıramamaktadır. Babası, onu kendisi gibi ama olan bir marangozun yanına çırak olarak verip kendisini köyden ve kendisinden uzaklaştırır. Muhammed yalnız başına itilmenin ve babasının kendisine gösterdiği davranışın ezikliği içerisinde kimseye açılamamaktadır, tek sığınılacak, dertleşilecek yerin Hakk olduğunu düşünen Muhammed, Hüdasını taşa yaprağa, çiçeğe dokunarak doğadaki Sıbgatullah(Allah’ın boyasına) rengine âmâ iken boyanarak bulmaya çalışmaktadır. Âmâ’dır ama elest bezmini dağdan taştan işitmektedir. Elleride büyük Kur'an a dokunacak kadar temizdir, abdestlidir.

Filimin Turkiye'de Turkce diline cevrilmis olarak satin alinabilecegi tesbit edildiginden daha once verdigimiz linkleri kaldirdik.

Selam sevgi ve muhabbetle
Gariban
En son Gariban tarafından 24 Mar 2010, 14:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Alt Yazı linki :
http://rapidshare.com/files/157695917/R ... 9_.Srt.srt

Filmi winrar dosyasından çıkarıp alt yazı ile filmi aynı klasörün içine koymalısınız. Filmin adı ile alt yazı dosyasının ismi aynı olmalı. Değilse ikisinide aynı isimle adlandırınki yazıyı okuyabilsin.

Selam ve sevgiler
Gariban
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Sevgili Gariban abi paylaşımından dolayı Allah(c.c.) razı olsun inşaallah.
Ancak filim için yukarıda verdiğin linklerde sorun var sanırım. yada benim bilgisayarda sorun var bilemiyorum. hepsinde ERROR diyor. Sana zahmet tekrar kontrol edersen seviniriz.
Muhammedi muhabetler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Anka sağolasın kardeşim,
İyiki söyledin, bugün biraz aceleyle koydum bunu hepsini yeniledim şimdi çalışmaları lazım. Toplam 700MB olması lazım.

Selam ve sevgi ile
Gariban
Resim
Kullanıcı avatarı
ASLI
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen ASLI »

ama olduğu için hakka daha yakındır...karalık lamekan,settar esması ile bağlantı kurun lütfen..neden amaların hakka daha yakın olduklarını anlayabilmek için..

aklıma birden dersu uzala geldi..dersu'da aynı şekilde tabiatla içiçe ve bir iyilik ve samimiyet timsalidir görenlere..bir gurup askere rehberlik eder ormanda..ve bu uzun yürüyüşlerinde tabiatın bir parçası gibi hareket ederek adeta,sadece kendini değil,kendisinden sonra kaldıkları kulübeye gelecek olanlara yiyecek bırakacak,gelenlerin külübede ateş yakmalarını sağlayacak odunu ve kibriti bırakacak,külübeyi onaracak kadar düşücelidir...imanlı bir insanın yapması gereken tüm inceliklerle tabiatta varolan ve onun kurallarını ihlal etmeyen adeta sünnetullaha edep gösterip onun koyduğu kurallarla yoketmeden hem kendisi için hem kendinden sonrası için yaşayan bir müslim gibi davranmıştır..

hikayeyi bilirsiniz.. yavuz tebdil kıyafet dolaşırken ihtiyar adamın biri meyve ağaçları dikiyor .sorar sen bunları görmeden öleceksin der..ihtiyar cevap verir ibret dolu bir cümle sarfeder;biz bizden öncekilerin diktiklerinin meyvelerini yedik..bizden sonra gelenlerde bunları yiyecek..

amada olsa dersu gibide olsa ,meyve ağacı diken ihtiyar gibide olsa ,ortak noktaları aynı bence...teşekkürler güzel yazıydı..

Muhammedi nefeslere..

aslıhan
" Esdikçe bâd-ı subh perîşânsın ey gönül,Benzer esîr-i turra-i cânânsın ey gönül "
- nedim -
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

Sevgili Barbaros... Saat şu anda 22:27 ve ben henüz ikinci bölümü indiriyorum... İnternet de aksine yavaş bugün... Hepsini indirmem ne kadar sürer bilmiyorum ama izlemek için sabırsızlanıyorum...

Allah senden razı olsun kardeşim benim...
BAB'AZİZ'den sonra sanırım gönlümde taht kuran ikinci film olacak...

Selamlar, sevgiler
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
katre-iNur
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen katre-iNur »

Değerli Gariban Kardeşim;

Filmi az önce izledik çok şükür.Bizi de ağlattın buna da şükür. Küçük çoçuğun "Allah körleri sevseydi Allah CC yu görmeleri için gözlerini ama yaratmazdı" sözüne karşılık öğretmeninin cevabı ne güzel.

Küçücük yüreği ile kalb gözünü ellerine bağlamış bu gerçek "ALLAH DOSTU" her bir seste ve elinin dokunabildiği her zerrede Rabbini hecelemekte.

Emeğine sağlık. Allah Azze ve Celle tüm organları tam çalışan dıştan bakıldığında sağlıklı ancak içten kalbi sakatlardan etmesin bizleri.
Allah CC bütün Muhammedileri Rabbisine bu dünyada ulaşabilenlerden ve şükredenlerden eylesin.

Allah CC Razı olsun.

Es Selam
En son katre-iNur tarafından 29 Eki 2008, 18:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/katreimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Temiz OL-AN el dOKU-NUR baş gözü kör olsa bile
Kör denmez ki ona, HAKKi-KATİ GÖRe BİL-ene
Kalp kör olur, SİNesİNi küfre açıp verene
Doldur onu AŞK’la, gayri nemiz var AŞK’tan ziyâde
29 Ekim 2008
Basildon

Sağolasın Nurullah kardeşim, beğendiğine sevindim hakikaten güzel bir filimdir. Sırada Cennetin Çocukları var aynı yönetmenden inşaallah.

Selam sevgi ve muhabbetle
GARibAN
Resim
Kullanıcı avatarı
nafile
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen nafile »

selamlar...
sevgili abiciğim , part 3'te kalmıştım, 3.'yu indirmeye çalışıyorum error diyor, ne yapmak gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Ve Aleykumme Selam Sevgili Nafile Kardesim,
Linkleri kontrol ettim, sorunsuz indirme izni vermekte, size neden Error mesaji veriyor bilemiyorum kardesim. Sisteminiz yahut internet baglayiciniz ile ilgili bir sorun olabilir, bir saat ara ile tekrar deneyin.

Selam ve sevgiler
GaribAN
Resim
Kullanıcı avatarı
sefer
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sefer »

Sevgili Barbaros,
ses dosyasını indiremiyorum EROR ile birlikte 'The file could not be found. Please check the download link'yazısı beliriyor.
iki ayrı bilgisayardan farklı zamanlarda denedim ama sonuç aynı.
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Erkan can filim yazi dosyasi benim rapidimde degildi disaridandi, linkin suresi gecmis sanirim. Filimi indirebildiysen, alt yazi icin su linki kullan:
http://rapidshare.com/files/366839827/T ... radise.srt

Selam ve sevgiyle
GaribAN
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

sinamada seçilenler ve süzünler ...
Kullanıcı avatarı
Mehmet63
Üye
Üye

Mesaj gönderen Mehmet63 »

DEĞERLİ KARDEŞLERİM , CENNETİN RENGİ FİLMİNİ İNTERNET ÜZERİNDEN YADA MAĞAZALARDAN SATIN ALMA İMKANI BULUNMAKTADIR.
FİLMİ LİNKLERDEN İNDİRİP SEYRETMEK CAİZ OLMAZ. FİLM YAPILIRKEN , YAPIMCI ÇOK MİKTARDA EMEK VERİR VE PARA HARCAR . SONRA SEYİRCİNİN SEYRETMESİNE KARŞILIK BUNU GERİ ALIP KAR ETMEYİ PLANLAR , İŞİN TİCARETİNİ YAPAR. NASIL BİR ÜRÜNÜ ALMAMIZA KARŞILIK ÖDEME YAPIYORSAK , FİLMİ SEYRETMEMİZE KARŞILIK ÖDEME YAPARIZ.
ALLAHA EMANET OLUNUZ.
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Mehmet63 Kardesim,
Tesbitiniz ve Hakli uyariniz icin tesekkur ediyoruz, eskiden bu filimi bulmak zor idi, simdi ise yavas yavas alt yazi olanaginin olmasi ile piyasada bulmak kolaylasiyor sanirim. Yukaridaki filim dosyasi linklerini tesbitleriniz dogrultusunda kaldirdik. Allah razi olsun.

Selam ve sevgiyle
Site Yonetimi
Resim
Kullanıcı avatarı
Mehmet63
Üye
Üye

Mesaj gönderen Mehmet63 »

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.
GARİBAN KARDEŞİMİN BU SİTEYE YAPTIĞI HİZMETLER OLAĞAN ÜSTÜDÜR. HAKKI ÖDENMEZ . ALLAHIM ONA GÜÇ KUVVET VERSİN İLMİNİ ARTIRSIN , YAKİN NASİB ETSİN . O DA GÖNÜLLERDE ÇİÇEKLER AÇTIRMAYA DEVAM ETSİN...
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

AMİN İNŞAALLAH. DUALARIMIZ TÜM HASBİ VE HABİBİ HİZMET EDEN KARDEŞLERIMIZE OLSUN. BİZ ALLAH'TAN ÖNCE RAZI OLALIM , O DA BİZDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH KARDEŞİM. TÜM GUZELLİKLER ALLAH VE RESULU (SAV)'DEN DIR.
GÖNÜL ÇİÇEKLERİNE HAYYAT VEREN ALLAH C.C. 'YA HAMD OLSUN,
O'NUN HAYY TEZGAHI OLAN RESULULLAH SAV'E SALAT VE SELAM OLSUN...

Selam ve sevgiyle
GaribAN
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Sevgili Pehlivan can,
Filim hakki hususunda alinan kararlarin hepsi degisik bakis acilarina gore elestirilebilir,bu hususta ne bu boyledir, ne de boyle degildir diyebiliyorum, cunku her sey birbiri icine girmis durumda, bu yuzden bu husustaki fetvalarin diyanetin ki de dahil hepsine supheli bakmaktayim, 10'larca bakis acisi ve yorum uretmek hakli ve haksiz bulmak mumkun bu yuzden bunun ayiklamasina girdikmi isin icinden cikamayiz, supheli seylerden sitemizi uzak tutmak durumundayiz, burasi zaten filim yayinlama siteside degil, reklam vermeden filim konularindan bahsetmek, maneviyatla ilgili guzel referans yapan filimleri tanitmak bizim icin yeterli olacaktir kanisindayiz. Site disinda kisisel olarak bireylerin yaptigi seyler ve dusunceleri kendi sorumluluklarindadir buna karismayiz, bu hususta bu boyledir diye fetva da veremeyiz. Allah cumlemizi Sirat-i Mustakim den ayirmasin.

Selam ve sevgiyle
GaribAN
Resim

“Görsel Tasarım” sayfasına dön