Peygamber Efendimiz (S.A.V)

Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Peygamber Efendimiz (S.A.V)

Mesaj gönderen aNKa »

Günümüzde insanlığın asıl ıstırabı, Allah'ın Resulu Hazreti Muhammed (A.S.)'ı tam mânâsı ile tanıyamamış, hakiki şahsiyetini bilememiş olmasından ve getirdiği hayat bahşeden esaslara aşk ve şevk içinde kucak açamayışından gelmektedir.

Dünyanın mânevi sarsıntısı da, sıkıntısı da, anarşi ve huzursuzluk içinde bocalayışı da bundan doğmaktadır.

Onu anlamadıkça, sevmedikçe ve âb-ı hayat yerine geçen prensiplerini kendisine rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir.

En son aNKa tarafından 27 Mar 2009, 16:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Onu anlamadıkça, sevmedikçe ve âb-ı hayat yerine geçen prensiplerini kendisine rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir.

Daha önce de belirttiğim gibi zaman öyle bir zaman ki her yer kaygan Veli de kayıyor deli de.
Bu zamanda Kur'an-ı Kerim in ışığında Rasulullah sav. in ayak izlerine basarak geçenler kaymaktan kurtuluyorlar.
Rasulullah sav. gözbebeği olma yolunda ilerliyorlar.
Bir çokları para ve pula çook değer vererek sapıtmışken, madalyonun bir başka yüzündeki Yetim, garib, guraba ve yoksul insanlar ise bir ekmek için çalışıp didiniyor belki de hergece gursağına bir ekmek dahi düşmüyor.
Ne acı ki mahallemizdeki yetim, garib, gurabayı bilmez iken Şehrin zenginlerinin isimlerini tek tek sayabilmekteyiz.
O yüzden Rasulullah sav. e çoook ihtiyacımız var.
Rasulullah sav. in adabı, edebi, ahlakıyla ahlaklanmamız ve bu gaye ile hizmet etmeliyiz.
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Hakan dosdumuz yazdı:Rasulullah sav. in adabı, edebi, ahlakıyla ahlaklanmalı ve bu gaye ile hizmet etmeliyiz.
Çok doğru söylemişsin dosdum EYVALLAH...
Muhabbetle...
Resim
Kullanıcı avatarı
Sufican
Aktif Üye
Aktif Üye

Re: Hazreti Muhammed (S.A.V.)

Mesaj gönderen Sufican »

ankakusu yazdı:Onu anlamadıkça, sevmedikçe ve âb-ı hayat yerine geçen prensiplerini kendisine rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün değildir.
Allah(cc) razı olsun abiciğim, Onu sünnetine dosdoğru uyup Veysel Karani(K.S.) gibi Hırkasını giymeyi hak etmeliyiz...
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

ahsen yazdı:Bu günümüzde İslam Âleminin paramparça olmasında,
insanlarımızın, hep fişe takılı ütü gibi stres batağında çırpınmasında,
ve bizlerin bir çıkış yolu arayıp durmamızda tek sebeb Nur-u muhammedi kaybetmemiz olmuştur kanısındayım.

sanki bir evin, bir şehrin elektiriği kesildi gibi..
sanki kainatın güneşi tutuldu gibi..

inşâllah tez zamanda O'nun şefaati şifamız olsun
Allah cc BİZe merhemet ve hidayet eylesin!..
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

zahidzenderun yazdı: YA RESULALLAH

Sensiz olmuyor elbet bu dünyanın tadı
Seninle olmaktır mü'minlerin muradı
O'nun Mustafa, Ahmet, Muhammeddir adı

Şefaat eyle acize ya Resulallah

Sensin kainatın o en güzel kokusu
Sensiz örülemez kardeşliğin dokusu
Mü'min olanın şeytandan olmaz korkusu

Şefaat eyle acize ya Resulallah

İnanmışım sana söylediğin her söze
Yol oldun ümmete ışık oldun her göze
Alemlere rahmet şefaatçısın bize

Şefaat eyle acize ya Resulallah.

SİNAN KARAKAŞ

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

mim yazdı:Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

mim yazdı:ResimResimResim

Biz Sana Yüreğimizi Sunuyoruz Ey YAR...
Nabzımızda..
Adını Soluyan Nefeslerimizle..
Dermansız..
Bahtımıza Ağlarken..
Her Bahar..
Sana Sevdamızı Sunuyoruz...
Tüm hücrelerimizle

Can Efendimiz....

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

nur_umim yazdı:Resim

Kul İhvanimizin Medine'ye girerken seslendirdiği esintiyi sunar,
cumalarımızın hak ve hayr cem'i olmasına dua ederiz..

YÂ RASÛLULLAH (sav)

Kıtmirin Kul İhvâniyem
Rabbım bâki ben fâniyem
Şefâat kıl divâniyem
Şaşkına yâ Rasûlullah!..

*

Kulluk dengesi denklendi
Üstüne akıl eklendi
Mâsivâ yükü yüklendi
Taşkına yâ Rasûlullah!..

*

Yanarım cemâlin ile
Muhabbet kemâlin ile
Ehl-i Beyt ü âlin ile
Aşkına yâ Rasûlullah!..

*

Deli gönlüm viran eyle
Hâl-i hazır “Hira” n eyle
Canım Cânan çıran eyele
Meşkine yâ Rasûlullah!..

*

Şu cihan dar geldi bana
Ağlıyorum yana yana
Kıtmir et beni Ravzana
Köşküne yâ Rasûlullah!..

14.02.2002 17:44

Divâni : f. Deli. Aklı başında olmayan.

Mâsivâ : Ondan gayrısı. (Allah'tan) başka her şey hakkında kullanılan tâbirdir) Dünya ile alâkalı şeyler.

Cemâl : Yüz güzelliği. Fertteki güzellik. * Cenâb-ı Hakk'ın lütuf ve ihsânı ile tecellisi. * Hak ile söylenen doğru söz. * Hüsün.

Kemâl : Kâmillik, olgunluk. Olgunlaşma. Erginlik. Bütün güzel sıfatlarla muttasıf olmak. Fazilet. * Değer, baha. * Fazlalık. * Sıdk ile yapılan güzel iş.

Hıra : Mekke-i Mükerreme'nin civarında bulunan ve Hz. Peygamber'e (A.S.M.) ilk vahyin geldiği mağaranın ismidir. Bu mağaranın bulunduğu dağa Hırâ dağı denildiği gibi, Harrâ veya Cebel-i Nûrl da denilmektedir.

Çıra : Yağla ışık veren aydınlatma âleti.

Meşk : Aşkı icra etmek. Bilmeyene bir şeyi öğretmek.

Kıtmir : Ashab-ı Kehf'in köpeğinin adı. * Hurma ile çekirdeğinin arasındaki ince zar. Çekirdeğin arasındaki ince pürüz. * Hakir ve küçük olan şeylerde mesel olmuştur.

Ravza-yı Mutahhara : Fahr-i Kâinat Aleyhi Efdal-üs-Salavat ve Efdal-üt-tahiyyât Efendimizin Kabr-i Şerifiyle Minberin arasındaki saha.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

NuruM yazdı: Kutlu Doğum Haftası

Nur oldu; nurdan oldu;
Kutlu doğum haftası…
Ol fahri cihan oldu,…
Müminlere sefası,
Kutlu, Doğum haftası…

Kalplere dolan nurun,
Etrafında oturun,
Allaha zikre durun,
Gayri yoktur dahası,
Kutlu, doğum haftası…

Âlemlerin sahibi,
Ol Muhammet Habipi,
Yeniden doğmuş gibi,
İnsanlığın en hası,
Kutlu, doğum haftası…

İnananlar saf tutun,
O nur olsun tek sütün,
Vahdet ile bir bütün
Muhammed Mustafa sı
Kutlu, doğum haftası…

Yeri, göğü yaratan,
Doğ ,diyince doğar tan
Âlemlere renk katan,
Şahlara kul yaftası,
Kutlu, doğum haftası…

Müminlere şen ola,
Gülleri Gülşen ola,
Gönüllere pusula,
Yüreklerin taftası,
Kutlu, doğum haftası…

29.03.2007,Erzurum
Dr.Gürsoy SOLMAZ
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

yektes yazdı:Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

nur-ye yazdı:
KISSADAN HİSSE!

MEHMED B. SÜLEYMAN FUZİLİ
TÜRK DİVAN ŞÂİRİ :

"EY GÖNÜL! (SEVGİLİNİN) OK GİBİ DELİCİ BAKIŞLARININ (TEVECCÜHÜNÜ),
İŞTE ONDAN AYRI OLMANIN GÖNLÜMCE HİSSETTİRDİĞİ SUSUZLUĞU GİDER.

ZİRA BEN SUSUZUM!.

NE OLUR BU KAVURUCU AŞK ÇÖLÜNDE,

BENİM İÇİN DE ''SU'' ARA!.
EY ALLAH (C.C)UN SEVGİLİSİ VE;
EY İNSANLARIN EN HAYIRLISI!

SANA MÜŞTAKIM.

NASIL DUDAĞI KURUMUŞLAR BİR YANDAN YANIP BİR YANDAN DA SU ARARSA;
BENDE BU HAL İLE SENİ ARIYORUM.
SENİN İLÂHÎ GÜZELLİĞİNE ALIŞMIŞ VE SENİN DİDÂRINA SUSAMIŞ OLAN BANA SU VERECEĞİNİ.

BU SAYEDE KIYAMET GÜNÜNDE SENİ GÖRMEKTEN MAHRUM OLMAYACAĞIMI ÜMİD EDİYORUM!."
Bu beyit benim hayatımda çok önemli yer tutanlarım arasındadır.
Çile çöllerinin sokaklarında gezerken divane divane sık sık okur RABBime NAZ ve NİYAZ ederdim!

MUHAMMEDİ MUHABBETLERİMİZLE
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

nur-ye yazdı:Resim
Hat: Özçay Koleksiyonu

Salatullah selamullah erişe ruh-i pakine
Bizi bahş eyleye Mevla anın dergahı hakine

Salatullah selamullah Habib-i Kibriya'sına
Bizi bahş eyleye Allah Muhammed Mustafa'sına

Salatullah selamullah anın nur-i didarına
Bizi bahş eyleye Mevla Habib'in Çar-i yar'ına

Salatullah selamullah ola Hayru'l verasına
Bizi bahş eyleye Allah Aliyyü'l Murteza'sına

Salatullah selamullah anın evlad ü aline
Bizi bahş eyleye Mevla sahabenin hisaline

Salatullah selamullah cemi-i enbiyasına
Bizi bahş eyleye Allah güruh-i evliyasına

Salatullah selamullah anın ümmetine olsun
Bizi bajş eyleye Mevla anın hürmetine olsun

Salatullah selamullah bu ümmet-i Muhammed'e
Bizi bahş eyleye Allah bu mevlid-i Muhammed'e

Hace Muhammed Lutfi
(Efe Hazretleri)
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

nur-ye yazdı:Resim
AHiRET YOLCUSUNUN AZIĞI

Peygamber efendimiz ( s.a.v.) bir gün, ” Ya Eba zer ! Yolculuğa çıkmak istediğin zaman azık alırmısın ?” buyurdu. Eba zer ( r.a.) ” Evet alırım ya Rasulallah ” dedi.
Bunun uzerine Rasul-i Ekrem ” Kıyamet yolunun seferi nasıl olur ? O günde sana menfaat verecek şeyi bildireyim mi ? ” buyurdu.
Eba Zer ” Anam babam sana feda olsun, evet, bildir, ya Rasulallah ” dedi.
Rasul-i Ekrem buyurdular ki : ” Diriliş gününe hazırlık olmak uzere sıcak günlerde oruç tut.
Kabir yalnızlığınn üzüntüsü için gecenin karanlığında iki rek`at namaz kıl.
Dünya ve ahiretin büyük musibetlerine karşı haccet ve miskine ( Hic bir şeyi bulunmayana) sadaka ver veya bir hak söz söyle, kötü söz söyleme” .
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Mecnun yazdı:ResimResimResim
Güllerin Efendisi

Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem), Güllerin Efendisi.
O, Allah’ın Habibi.
O, gönüllerin eşsiz Tabibi.
O, âlemlerin Varolma Gayesi.
O'nun sevgisi Âhiret Sermayesi.
O'nu sevmek, Allah tarafından Sevilme Vesilesi.
En Sevgili’yi (sallallahu aleyhi vesellem) anlatalım, yunup yıkanmak için kirli gönüllerimize. Gül Nebi’yi tanıtalım, yeni doğmuş, masum bebeklere. Anneler O'nu söylesinler ninni yerine.
Sohbet konumuz O olsun, sevdiklerimizle sırlarımızı paylaştığımız anlarda. Hani o bir ânı ömre bedel olan zamanlarda. Daha bir bebek iken "Ümmetî" nidasıyla inleyişini; küçük yaşta hem yetim hem öksüz kalıp bizzat Âlemlerin Rabbi tarafından terbiye edilişini anlatalım…
El-Emîn oluşunu anlatalım daha peygamberlik verilmeden. Sözleştikleri yerde bir genci üç gün bekleyişini hiç yerinden ayrılmadan. Peygamber olmadan önce de bir peygamber gibi yaşayışını, Hılfu’l-Fudûl’da haksızlıklara karşı direnişini anlatalım.
O'nun nasıl fırtınalar meydana getirdiğini anlatalım ruh dünyasında rahip Bahira'nın. Rabb'i arayışını, insanlık için ızdırabını, inleyişini, çilesini soralım taşlarından Hira Mağarası’nın. Cibril nidasını duyuralım tüm gönüllere: "Yaratan Rabb’inin adıyla oku!" Ve okuyuşunu anlatalım O'nun satır satır tüm kâinatı, ayet ayet Kur'ân'ı.
Engel olalım O'na ulaşmasın Ebu Leheb'in kem sözleri. O'na bakmasın Ebu Cehil'in ve Ebu Cehil ruhluların cehalet, kin, hırs, intikam bürümüş gözleri. Siper olalım O'na ulaşmasın ne Kureyş'in, ne de asrın kendini bilmezlerinin tükürükleri. Tâif'te bizim için taşlanmasını, “Yüz sene sonra da olsa bunlar arasından bir kişi hidayete erecekse helak olmalarını istemem” diye rahmetle coşmasını anlatalım.
Davet edelim, şu yıkık dökük diyarımızı şereflendirsin. Bitmeyen acılarımızı, dinmeyen feryatlarımızı dindirsin.
Gel artık ey Nebi! Şeref buyur liyakatsizliğimize bakmadan. Zira ne dilde kaldı artık, ne sinede derman. Gel artık, ey Rahmeten lil âlemîn zira çok bunaldık. Öz yurdumuzda kimsesiz, öz yurdumuzda garip kaldık. Duyulsun artık sadân cihanın dört bir yanında. Tütmesin zulüm dumanları kimsenin ocağında. Gel ve bize de sun o engin merhametinden. Gel ve bize de saç o zengin rahmetinden.

“El benim damen senin
Ey rahmeten li’l-âlemin
Şöhretim isyan benim
Sen afv ile meşhursun.” (Itrî)

Seyyidimiz, canımız, herşeyimiz, şefaat ümidimiz, edebi rehberimiz, Muhammed Mustafamıza yıldızlar adedince Salat-ü selam olsun...
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Zehra yazdı:YÂ RASÛLULLAH!..

Rahmetsen Dost, Derd Eri’ne
Ehl-i Beyt’in Kıtmîrine
Gönlüm kirli, Kevserine
Batırsan Yâ Rasûlullah...

Resim

Düşürmüş nefis peşine
Rastlanmamıştır eşine
Aşkın alevli ateşine
Yatırsan Yâ Rasûlullah...

Resim

Gök göklerden yere değdim
Kapına başımı eğdim
Aşk kaybettim, yitik beğdim
Getirsen Yâ Rasûlullah...

Resim

Sil gözlerimden uykumu
Diri kıl kurtar ruhumu
Gönül bağda aşk tohumu
Bitirsen Yâ Rasûlullah...

Resim

Yanarım gurbet narına
Hasret kaldım didârına
Alıp aşkın diyârına
Götürsen Yâ Rasûlullah...

Resim

İhvâni’m yandı aşkına
Mest-i Muhabbet meşkine
Divâne gönlüm köşküne
Otursan Yâ Rasûlullah...
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Gariban yazdı:
Estağfirullah El-Azim

Allahümme Salli Ve Sellim Ve Barik Alâ Sayidinâ Muhammedin Abdike ve Nebiyyike ve Resulüke ve Nebiyyül Ümmiyi Ve Alâ Âlihi Ehl-i Beytihi Ve Sahbihi Ve Ümmetihi.

Bu foruma ve sitemizdeki bütün forumlara katkıda bulunan tüm dostlarımızdan, okuyandan ve okuduğunu aktarandan, hasbi hizmet edenden ALLAH razı olsun. Kim ki bu duaya âmin diye Allah kabul ede.

Allahumme Salli Ve Sellim Ve Barik Alâ Sayidinâ Muhammedin Abdike ve Nebiyyike ve Resulüke ve Nebiyyül Ümmiyi Ve Alâ Âlihi Ehl-i Beytihi Ve Sahbihi Ve Ümmetihi.

Selam ve sevgiyle
Gariban
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

hasancan yazdı:Allah her yazılan ve okunan harf adedince rahmet, bereket versin ikramda ve ihsanda bulunsun Amin.

Allah konu başlığını açan efendiyi, rahmetine gark etsin.
yazınız çok güzel olmuş yeri geldi göz yaşını tutumadım.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

Hakan yazdı:Bismillâhirrahmânirrahim.

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike, ve Rasülûke ve Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi, vessahbihi ve ümmetihi... Âmin!
Yâ Latîf!
Yâ Kerîm!
Yâ Rahîm!
Yâ Vedûd! (cc)…
Âmin! Âmin!
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

nur-ye yazdı:Bismillâhirrahmânirrahim.

Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ Seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebîyyike, ve Rasülûke ve Nebîyyi’l-Ümmiyi ve alâ âlihi, ehl-i beytihi, vessahbihi ve ümmetihi... Âmin!

Yâ Latîf!(c.c)
Yâ Kerîm! (c.c)
Yâ Rahîm! (c.c)
Yâ Vedûd! (c.c)…

Âmin! Âmin!
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

nisa77 yazdı:

Yeryüzünü mânevî bir karanlık kaplamıştı.
Mevcudat, beşerin zulüm ve vahşetinden âdetâ mâteme bürünmüştü. Gözyaşı döken gözler değil, ruh ve kalblerdi. Kalb ve ruhların keder, elem ve gözyaşına âlem de iştirak etmiş, sanki umumi yas ilân edilmişti.
Yeryüzü saâdetin, sevincin, huzurun kaynağı olan "Tevhid" inancından mahrumdu. Küfür ve şirk fırtınası ruh ve kalbleri kasıp kavurmuştu. Gönüllerde tek mâbud yerine, birçok batıl ilâhlar yer almıştı. Hakiki sahibini arayan ruhların feryadı ortalığı çınlatıyordu.
İnsanlar birbirini yiyen canavarlar misali vahşileşmiş; küfür şirk, cehâlet ve zulüm bataklığında boğulmaya yüz tutmuşlardı. Zalimin zulüm kamçısı altında mazlum inim inim inler hale gelmişti.
Âlem mahzun, varlıklar mahzun, gönüller mahzun ve sîmalar mahzundu…
Akıl, ruh ve kalbleri mânevî kıskacı altına alıp olanca kuvvetiyle sıkan bu küfür ve şirke, bu dalâlet ve cehalete, bu hüzün ve sıkıntıya beşerin daha fazla katlanmasına Allah'ın sonsuz merhameti elbette müsaade edemezdi. Bütün bunlara son verecek zâtı şefkat ve merhametinin bir eseri olarak elbette gönderecekti.
İşte, o zât geliyordu. Dünyanın mânevi şeklini beraberinde getirdiği nur ile değiştirecek eşsiz insan, Allah'ın son peygamberi geliyordu.
Cin ve inse ebedî saâdetin yolunu gösterecek Hazret-i Muhammed (a.s.m.) geliyordu.
Kâinat, hürmet ve haşyet içinde efendisini beklemekte idi. Her varlık, kendisine mahsus diliyle, hâl ve hareketiyle bu emsâlsiz insana "hoş-âmedîde" bulunmak üzere sevinç içinde hazır durumda idi.
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

gullale yazdı:Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizi hakkıyla tanıyamadık henüz, ONU anlamak için üniversite eğitimi gibi ciddi detaylı uzmanlık gerektiren bir eğitime ihtiyaç var. Bu eğitimin mana aleminden yakınlar ile olabileceğine inanıyorum ve O Sevgiliyi bize anlatan, tanıtan, yaklaştıran olunca da ONUNLA müşerref olup bizzat kendisinden kendisini tanıyıp bilebiliriz diye düşünmekteyim.
ONUN savaşan, çarpışan, yara alan, aç kalan, ağlayan, seven hallerini bilmek isterim. Ne zorlu ne mukavim ne haşyetli bir yaşamak... Putları kıran, alışılmışlıkları, kabullenilmişlikleri, zincirleri kıran, kaldıran, yurdundan göç eden, ayıplamalara, kınamalara, alaylara aldırmayan bir YÜREK... Nefsimizde binde birini yaşamamız gerekirse perişanlarız.
Kendisine ilk seslenişten sonra iki yıl gibi bir süre ses gelmemesi. Bunu yaşamak ne demektir? Biz kendimizi RABBİMİZDEN uzak hissettiğimizde, sevilmediğimizi hissettiğimizde mahvolmaktayız karanlıklara dalmaktayız.

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz işte bu olanlara uygun kıvamda halkedilmişti. Tamamen NURDU O... Ancak böyle bir NUR nâr ile haşır neşir olur, nârı yok eder söndürürdü.
Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin etrafında olanlar aynı nurun parçalarıdır. Eşleri de bu parçalardandır ki ONDA toplanmışlardır.
Uhud savaşında dişi kırılmış deriz ağlarız, yüreğimiz parçalanır da işin celâl kısmını görmeyiz. Nasıl olmuştur, "dişi kırılmakla" kalan bir cümle anlatabilir mi olanı, bizzat yaşananı.

ONA ihtiyacımız vardır ve bu ihtiyacımız ONA lâyık ümmet omakla ONA vasıl olmakla gider ancak. ONU anlamak ONU yaşamaktır. Olmayan yaşanamaz. Yaşanmayan yalandır diyen Kulihvaninin eğitiminde ve bizzat imanım ile Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz HAYY'dır , sall bağı ve aşk bağı ile inşallah bağlanılır ve yaşanır biİZNİ'L-LAHİ TEÂLÂ
Resim
Kullanıcı avatarı
aNKa
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen aNKa »

kulihvani yazdı: Bu harika duanıza bendeniz de candan Âmin derim,
ve bir Âşıklamayla katılırım..
Muhammedi Muhabete..

YÂ RASÛLULLAH!.. (sav)

Rahmetsen Dost, Derd Eri’ne
Ehl-i Beyt’in Kıtmîrine
Gönlüm kirli, Kevserine
Batırsan Yâ Rasûlullah...(sav)

*

Düşürmüş nefis peşine
Rastlanmamıştır eşine
Aşkın alevli ateşine
Yatırsan Yâ Rasûlullah...(sav)

*

Gök göklerden yere değdim
Kapına başımı eğdim
Aşk akybettim, yitik beğdim
Getirsen Yâ Rasûlullah...(sav)

*

Sil gözlerimden uykumu
Diri kıl kurtar ruhumu
Gönül bağda aşk tohumu
Bitirsen Yâ Rasûlullah...(sav)

*

Yanarım gurbet narına
Hasret kaldım didârına
Alıp aşkın diyârına
Götürsen Yâ Rasûlullah...(sav)

*

İhvâni’m yandı aşkına
Mest-i Muhabbet meşkine
Divâne gönlüm küşküne
Otursan Yâ Rasûlullah...(sav)

Rahm : Acıma, koruma, esirgeme, şefkat etmek. * Hısımlık, karabet, akrabalık.
Resim

“Peygamber Efendimiz (S.A.V)” sayfasına dön