misk-i ambersin Efendim...

Kullanıcı avatarı
nur_umim
Özel Üye
Özel Üye

misk-i ambersin Efendim...

Mesaj gönderen nur_umim »

Resim

ZEVK 405

Muhabbetin Muhammedi, misk-i ambersin Efendim...
Gariblerin gönül gözü, genc ü gevhersin Efendim...
Evveli “Ehl-i Beyt”sin Sen, hayatın HAYY membağısın
Zât-ı Subhân sebilisin, Kevn-i kevser’sin Efendim... (sav)

24.12.1988 19:50

Misk-i amber : Tamamıyla isteğe uygun. (Misk ü amber de denir).
Genc : f. Define, hazine. Gömülü hazine. Kenz.
Gevher : f. Akıl ve edeb. * Asıl ve neseb. * Elmas, cevher, mücevher. İnci. * Bir şeyin künhü ve esası. Hakikat.
Kevn : Hudus. Varlık, var olmak. Vücud, âlem, kâinat. Mevcudiyet.
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: misk-i ambersin Efendim...

Mesaj gönderen hamdolsun »

oralardan bir koku buldum paylaşam dedimm ...

Esselamüaleyküm
Medineden geleli yaklaşık 2 hafta oluyor ama yazmaya bi türlü fırsat bulamadım çünkü geldim yoğun dünya işi yüzünden yazamadım ve 5-6 gün sonrada şehir dışına çıkmam gerekti.

İlk önce şunu itiraf edeyim orda uçmadım manevi haller yaşamadım; uçmak, büyük zatları görmek gibi...
Ama bazı yaşadıklarım beni duygulandırdığı için birde hiç gitmeyenlerin meraklarını bir derece gidermesi bakımından anlatmak istedim;

Öncelikle orda dualar hemen cisimleşiyor, yani Muhyiddin arabinin bi söylemi vardır bilirsiniz Fatihaa suresini tek nefesde okurmuş ve yaratılan varlığı görürmüş, orda da ihtiyaç olan şey anında kabeye dönüp istenirse anında karşınızda olabiliyor...

Mesela orda biri öğle namazından sonra cok açıkmış, içinden geçiriyormuş akşam namazına kadar otele gitmeyeceğim karnımda acıkdı nasıl duracağım bir tarafdanda Kuranı Kerim okuyor, başka biri gelip Kuranına bi pasta koyup uzaklaşmış.
Bizde tavaf için yürürken annemle, babamı kaybettik bakınıyoruz bulmak ne mümkün ( kabenin kapalı kısmı 500.000kişi alıyormuş teras kısmı 200.000) bu kadar insanın arasında kaybettiğiniz birini bulmanız imkansız. Neyse aklıma Peygamber efendimiz sav i 8 yaşındayken
dedesinin kaybettiği aklıma geldi Abdulmuttalip Kabeye dönüp diyorki ''ey Kabenin Rabbi torunumu buldur.'' Peygamber efendimiz çıkıp geliyor.
Tabi bende döndüm Kabeye Ya Rabbil alemin dedesine
Peygamber efendimizi buldurduğun gibi bizede babamı buldur. Cümlem biter bitmez babam çıkageldi =)
Bunlar gibi yüzlerce örnek verilebilir, ama hissettiğiniz şu O bize çok yakın....

Birde oraya gitmek isteyenler için türkiyede kıldığınız 5 vakit namazlara hiç benzemiyor bunu farketmek gerek, bazen öyle anlar oluyorki Kuranı kerim okunurken kafanızdaki her zerreden, ayak uclarınızdaki tırnaklarınıza kadar, kalbinizden bütün damarlara kadar her zerrenizde, bir elektrik akımı hissedip çarpılıyorsunuzki anlatamam; sanırım sonsuzluğu bi anda olsa hiissetmek oluyor ki O varsa ''no problem'' diyorsunuz.

Farkettiğiniz bir gerçek bu dünyada, ahiret kaygısı ya hiç yok yada biraz dindar kesimde tabiri caizse ''rar'' edilmiş (sıkıştırılmış). Dünyada diyorum çünkü orası ahiret yaşamı gibi geliyor tek niyetiniz dua, ibadet, Allaha yakınlık...
Orda dünyayı yani yemek ihtiyacı doğal ihtiyacları sıkıştırıyorsunuz, mantık şu ''bir ara yaparım sorun değil'' =) ve sonuç tabi acaip bi kalbi huzur.

Medine de mescidi nebevide farkettiğim bir gerçek daha varki;
Küçük bir çocuk, sabah namazınıfarzını kılarken , sanırım 5-6 yaşlarında başladı feryat figan ağlamaya ama nasıl ağlıyor bi tarafdanda safların arasında koşuyor annesini arıyor, yani yüreğimi parçalandı, dedim şu çocuk kadar olamadım, hepimiz fıtraten Allahı arıyoruz hep bişeyler önümüzde engel takılıp düşüyoruz bazen ama hep arıyoruz kimi farkında kimi değil, 2-3 dakika koşturmadan sonra annesi çocuğun yoluna çıktı sarıldı öyle bi sarılışı vardıki annesine, dedim Allahım benide öyle sar, ben sen yolumu göstermessen bulamamki...

Son olarak da dua listesini 2-3 kez kabe karşısında okudum dua ettim ama sonra defterim kaybettirildi, sonra tam Kabeden yani Mekkeden çıkmamıza 1-2 gün kala tekrar bulduruldu ( bulduruldu diyorum çünkü aramadığım yer kalmadı sonra kendisi ortaya cıktı) ve Mekkeden çıkmadan celcelütiyeyi okuyarak tüm geceyolcuları için tavaf yaptım
rabbil alemin kabul ve makbul eylesin. Amin amin amin.
(Ufak tefek aksaklıklar illaki oluyor çünkü bu yolculuk kıymetli Allah kıymetini sabredenlere farkettiiryor, bi kısmı şikayetle gidip şikayetle dönüyor malesef )
Dualar cisimleşiyor demişdim ya işte ben gitmeden önce Kubilay abinin cdleri almıştım 1 ay dinledim gittim orda cok düzenli dinleyemedim, ara ara actım telefondan. Ve hep şu duayı yapıyordum Allahım maddi manevi şifa ver bana, ama bu şifa için bildik bi sebebim yok bir hastalık gibi, neyse istanbuldan geldim dün Dr Aidin salihin yanından kanında karaciğerinde hep problem var dedi beni tüm market ürünleri kapalı tüm yiyeceklerin diyetine soktu. Nerdeyse hiç bişey yemiyorsunuz, ama bi açıdanda cok şey yiyorsunuz http://www.sadehayat.org incelerseniz sanırım yaşadıklarımı daha iyi anlarsınız. Şimdilik bu kadar.
Dua ile
miftah

fotoğrfalarda yanyana olduğum insanlardan daha can cana olduğum tüm muhammedicanlara tez zamanda gitmeleri için niyazdayım ve Allahımm Allahım Allahım kes biletimi bindir tevhid uçağına gideyim ah gideyim gideyim nuru mimi göreyim kim istemezkii mekke çukuru diyorlar ya mekke gamzesinde kaybolmak kim istemezki ...
Kullanıcı avatarı
bade
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: misk-i ambersin Efendim...

Mesaj gönderen bade »

Resim

“Peygamber Efendimiz (S.A.V)” sayfasına dön