M.Ö 2000 yıl önce HİTİTlerin kalıntılarındaki duvar yazısı

Kullanıcı avatarı
sdemir
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

M.Ö 2000 yıl önce HİTİTlerin kalıntılarındaki duvar yazısı

Mesaj gönderen sdemir »

Resim

Tanrım beni yavaşlat, aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir...
Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele...

Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükûnetini ver.
Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür.

Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol...

Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret; bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı, güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı, güzel birkitaptan birkaç satır okumayı, balık avlayabilmeyi öğret...

Her gün bana kaplumbağa ve tavşanın masalını hatırlat. Hatırlat ki yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yaşamda hızı arttırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyim...

Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla. Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır...
Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et. Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlıklı olarak yükseleyim.

Ve hepsinden önemlisi...

Tanrım,
Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET,
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR,
İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ve
Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak DOSTLAR ver.

Bu yazı milattan 2000 yıl önce HİTİTLERE ait kalıntılar içerisinde bulunan bir duvar yazısına aittir...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/sdemirimza.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET,
Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR,
İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ve
Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak DOSTLAR ver.

RABBIM!

Sdemir CANım seneler önce KADER DEFTERİMe yazdığım duaydı. ''Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak DOSTLAR ver. ''

GÖNÜL DOSTlarımın şifalı elleriyle aşkın körlüğünden ve yalanlarından korunduk şükür.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Ne güzel bir dua ANADOLU'dan. Seneler evvel bir rüyada yüksekçe bir yerde uçurumun kenarında ellerimin üzerinde baş aşağı cambazlık ediyor her yeri yukarıdan baş aşağı izliyordum. Hiç korkmuyor ellerimle kendimi dengeleyebiliyordum. Sonra bu HİTİT amblemi(Güneş Kürsü) ileride alevler içinde karşıma çıktı ve net olarak amblemi hatırlıyordum. O zaman düşünmüştüm ve rüyayı yorumlayamamıştım. Üzerindeki halka ve mızrakların bir manası olmalı. 9 mızrak ortada iki yanlarda. Üç ortadaki halka ne demek kimbilir?

Arkeologlar bu kürsün Güneş tanrısı olduğunu söyleselerde ben acizane Er-Rahman için bir sembol olduğunu düşünmekteyim. Çünkü El-Hayy sıfatı Er-Rahim'e Er-Rahman'dan tecelli etmekte ve bu yüzden güneş ve ay dahi Er-Rahman ve Er-Rahim olarak sırasıyla isimsıfat ve sıfat olarak sembol gibi kullanılmışlardır. HİTİT lerin bu güneş kürsü üzerine bazen hayvanlar , ağaç dalları vesaire koyusu dahi Er-Rahman -Er-Rahim ikilisinin birlikte sembolize ediliş halidir. Mısırlıların güneş tanrısı olarak taptıkları tanrı isminin "Ra" oluşuda çok ilginçtir.

Güneşin ışınlarının sıcak oluşu Celali ve Ayın bu sıcak ışınları soğuk hale getirişi ise Celalin lütfunu alıp Cemal sıfatı tecellisi ile izah olunabilir. Bu ikisi ise birlikte tevhiddir.

Selam sevgi ve kardeşlikle
Gariban
Resim

“Tarih” sayfasına dön