KeLÂMuLLAHta ve RESÛLuLLAHta NAHNU/BİZ

Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

KeLÂMuLLAHta ve RESÛLuLLAHta NAHNU/BİZ

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim BİZzzz..

YAKan<->YAKıLan,
=->İKİ-miz<->BİZ!.
BAKan<->BAKıLan,
=>BİZ BİR-İZ->BİZ!.

KeLÂMuLLAH’ta ve RESÛLuLLAH’ta =>NAHNU=>BİZzz!.

-KÛN KELÂMı,
>SÎN SELÂMı,
-MîM MELÂMı,
dÖRt ÂLEMde,
-ELiF<->LÂMı!.

BEN>SENde SEN>BENde giBi,
=>İKİmİZ===>BİR TENde giBi,
ELESt-ü-MAHŞER>MuHABBEt,
SEVEN<->SEViLen==>SEVgiLi!.

BESLeN =>ÜRE!. =>KAŞIĞInda,
BiR DAMLa SU=>COŞAN İNsÂN!.
=>“İLKk NEFES”-in =>IŞIĞInda,
“SON NEFES”e=>KOŞAN İNsÂN!.

KÛN!. EMRinin NÂZı=>NAHNU,
feyeKÛN!.=>NİYÂZı=>NAHNU,
=>MECBÛReN ÇALınAN>BESte,
ELLer-TELLer-MIZRAB=>SESte,
KUL İHVÂNİm>SAZı=>NAHNU!.

ZEVK 9645

SeBeB<=>SonUÇ==>HAYAtımda ==>NASILLar DOĞURan ==>NEDEN,
GÖZz BEBEğimm=>BEKLediğimm =>YEDi RENKLi TOMURum YÂRR!.
SIRRım-RÛHum-KALBim-NEFSim=>CÜMMLEsin CEM’ EDEN=>BEDEN,
=>CÂN EDip==>BENi BÜRÜnEN ==>CÂNda=>CÂNÂN ÖMÜRüm YÂRR!.

30.05.2020 21:11
Brsbrsam..tktktrstkkmdebenvegüllyangınııım..

AT GÖZLÜĞÜn ÇIKar>Eyy KÖR,
TEKLik ARA==>Yokta<->ÇOKta!.
BİLYE GiBi ==>HeR YÖNün GÖR,
Her NOKta AŞKkta=>TEk NOKta!.

YAŞA!.nAN =>BiR OYUN DEĞiL,
KÛN feyeKÛN=>KaDER=>EĞiL!.
EL HAYy =>KÜLLî ŞEYy’in CÂNı,
ÜZme!. ÜZÜLme!.. SEV!. SEViL!.

OYNA!.yAN>BİZ.. SEYRedEN BİZ,
=>Son-UÇ-u BELLi ===>BiR DİZİ!.
=>KÜLLî ŞEYy İLE===>BİZ BİR-İZ,
KUL İHVÂNimm=>ANLA!.t=>BİZ’İ!.

DİKkatt.:

Aziz CÂNLarımız;
ALLAHu zü’L- CELÂL’in Kur'ÂN-ı Kerîminde Âyet-i CELîLerinde;
=>BUYurup DUYurduğu “NAHNu=BİZ” =>ÖZ KİŞİLİK SIFATı İLe,
bENim=>“NAHNu=BİZ” dediğimi İYİce AYIRıp ANLAmak gERekir..
ALLAHu zü’L- CELÂL=>NÛRuLLAH-BEKÂ=>NÛR-u MuHAMMED aleyhisselâm =>KÂİNÂt->KÜLLî ŞEYy->HERKESs=>BİZzz!. FENÂ=>BİZ=>NAHNU..
GÜNEŞş<->IŞIğı=>BİZ..
BEKÂ-KEBAN=>CERYÂN-ELEktirik<=TÜMm ÂLETLer-FENÂ=> BİZ=>NAHNU..

FENÂ’nın MevCÛDiYyeti=>BEKÂ’nın Vâcibu’L- VüCÛDiYyetine BAĞLıdır!. BİLELiği= NAHNU=>BİZLiği..

MuhaMMedî MELÂMEt=>RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem SESinde =>KELÂMULLaH SÖZüDUYup-ANLAyıp-UYup-YAŞA!.yıp ŞÂHİDi OLmaktır..
gırr gırrr!. vırrr vırrr!. değiL hâŞâ!.

AKLın DÖVENLeRe YAZıKk!.
SIRRın SÖVENLeRe YAZıKk!.
GÖNüL AYNASın GÖRmeyip,
GÖZün ÖVENLeRe=>YAZıKk!.

=>MELÂNEttEN =>MELÂMEte,
GÜBRE’dEN GÜL>AÇMış gibi!.
=>MELÂMEttEN==>SELÂMEte,
AŞKk kOKUsun=>SAÇMış gibi!.

=>HERKEs BİLiR ===>bU ÂLEM’de,
=GÖRüR ======>KENdi GÖZü İLE!.
DEM bU DEMde->CEMMü’L-CEM’de,
=>İNSÂN==>“SÖZün=>ÖZü”==>İLE!.

M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

RABB’dan=>“E LEstu BELÂ!.”mız!.
=>RESÛLULLAH ==>Es SELÂ!.mız!.
=>EHL-i BEYtin=>Y Ü R E Ğ İ y İ Z,
==>YANAN ÇÖLLdür KERBELÂmız!.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: KeLÂMuLLAHta ve RESÛLuLLAHta NAHNU/BİZ

Mesaj gönderen kulihvani »

ResimResimResim

TEKe TEKte>YEDi RENKtiR,
NÂZa=>NAHNU FIRTINAsı!.
KALBiM =>ARŞı’na ULAŞıR,
ARZ’ın YUTaR=>KAFA TASı!.

Resim Kur'ÂN-ı Kerîmde NAHNU=>BİZzz!.

NAHNu =>14 Âyet-i CELîLede ALLAHu zü’L- CELÂL’e nisbet edilir.:

Kâf 50/16,43,45; Vâkı’a 56/57,59,60,64,69,72,73,85; Me’âric 70/41; İnsân 76/23,28..

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ
Resim---“e lekad halakne’l- insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuh (nefsuhu), ve NAHNU AKREBu ileyhi min HABLİ’L- VERÎDi.: Ve andolsun ki insanı BİZ yarattık. Ve nefsinin ona ne vesveseler vereceğini BİLİRİZ. Ve BİZ, ona ŞAH DAMARIndan daha AKRABA-YAKINız.” (Kâf 50/16)

إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي وَنُمِيتُ وَإِلَيْنَا الْمَصِيرُ
Resim---“İnnâ NAHNU nuhyî ve numîtu ve ileyne’l- masîru.: Muhakkak ki BİZ; BİZ diriltiriz ve BİZ ÖLdürürüz. Ve dönüş BİZe'dir.” (Kâf 50/43)

نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَقُولُونَ وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِجَبَّارٍ فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَن يَخَافُ وَعِيدِ
Resim---“NAHNU a’lemu bi mâ yekûlûne ve mâ ente aleyhim bi cebbârin fe zekkir bi’l- KUR’ÂNi men yehâfu vaîdi.: Onların ne söylediklerini, en iyi BİZ biliriz. Ve SEN onların üzerine, cabbâr (zorlayıcı) değilsin. Öyleyse BENim vaadimden (vaadettiğim cezâdan, azâbdan) korkanları KUR'ÂN iLe ikâz et!.” (Kâf 50/45)

نَحْنُ خَلَقْنَاكُمْ فَلَوْلَا تُصَدِّقُونَ
Resim---“NAHNU halaknâkum fe lev lâ tusaddikûn (tusaddikûne).: Sizi BİZ, BİZ yarattık. Hâlâ tasdik etmiyorsanız.” (Vâkı’a 56/57)

أَأَنتُمْ تَخْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الْخَالِقُونَ
Resim---“E entum tahlukûnehû em NAHNU’l- HÂLİKûn(hâlikûne).: Onu siz mi yaratıyorsunuz yoksa YARATAN BİZ miyiz?.” (Vâkı’a 56/59)

نَحْنُ قَدَّرْنَا بَيْنَكُمُ الْمَوْتَ وَمَا نَحْنُ بِمَسْبُوقِينَ
Resim---“NAHNU kaddernâ beynekumu’l- mevte ve mâ NAHNU bi mesbûkîn (mesbûkîne).: Sizin aranızda ölümü BİZ, BİZ takdir ettik. Ve BİZ, önüne geçilmiş (veya geçilebilecek) olan değiliz (bu takdirimizi kimse bozamaz).” (Vâkı’a 56/60)

وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنكُمْ وَلَكِن لَّا تُبْصِرُونَ
Resim---“Ve NAHNU akrebu ileyhi minkum ve lâkin lâ tubsirûn (tubsirûne).: Ve BİZ, ona sizden daha yakınız fakat siz görmezsiniz!.” (Vâkı’a 56/85)

عَلَى أَن نُّبَدِّلَ خَيْرًا مِّنْهُمْ وَمَا نَحْنُ بِمَسْبُوقِينَ
Resim---“Alâ en nubeddile hayren minhum ve mâ NAHNU bi mesbûkîn (mesbûkîne).: Onlardan daha hayırlısı ile değiştirmeye (onların yerine getirmeye)! Ve BİZ, önüne geçilebilecek (engellenebilecek) değiliz.” (Me’âric 70/41)

نَحْنُ خَلَقْنَاهُمْ وَشَدَدْنَا أَسْرَهُمْ وَإِذَا شِئْنَا بَدَّلْنَا أَمْثَالَهُمْ تَبْدِيلًا
Resim---“NAHNU halaknâhum ve şedednâ esrehum, ve izâ şi’nâ beddelnâ emsâlehum tebdîlâ (tebdîlen).: Onları BİZ yarattık; onların yaratılışını sapasağlam yaptık. Dilediğimizde (kendilerini yok eder) yerlerine benzerlerıni getiririz.” (İnsân 76/28)

NAHNU =>4 Âyet-i CELîLede İnsÂNoğLu’na nisbet edilir.:

Kamer 54/44; Vâkı’a 56/67; Saff 61/14; Kalem 68/27..

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا كُونوا أَنصَارَ اللَّهِ كَمَا قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ لِلْحَوَارِيِّينَ مَنْ أَنصَارِي إِلَى اللَّهِ قَالَ الْحَوَارِيُّونَ نَحْنُ أَنصَارُ اللَّهِ فَآَمَنَت طَّائِفَةٌ مِّن بَنِي إِسْرَائِيلَ وَكَفَرَت طَّائِفَةٌ فَأَيَّدْنَا الَّذِينَ آَمَنُوا عَلَى عَدُوِّهِمْ فَأَصْبَحُوا ظَاهِرِينَ
Resim---“Yâ eyyuhâllezîne âmenû kûnû ENSÂRALLAHi kemâ kâle îsebnu meryeme li’l- havâriyyîne men ENSÂRÎ İLÂLLÂH (ilâllâhi), kâle’l- havâriyûne NAHNU ENSÂRULLÂH (ensârullâhi), fe âmenet tâifetun min benî isrâîle ve keferet tâifeh (tâifetun), fe eyyednellezîne âmenû alâ aduvvihim fe asbehû zâhirîn (zâhirîne).: Ey iman edenler, ALLAH'ın yardımcıları olun! Meryem oğlu İsâ'nın havârilere: “ALLAH'a (yönelirken) benim yardımcılarım kimlerdir?” demesi gibi. Havâriler de demişlerdi ki: “ALLAH'ın yardımcıları BİZleriz.” Böylece İsrâiloğullarından bir topluluk iman etmiş, bir topluluk da inkâr etmişti. Sonunda BİZ iman edenleri düşmanlarına karşı destekledik, onlar da üstün geldiler.” (Saff 61/14)

Kur'ÂN-ı Kerîmde elbette FiiL Çekimlerinde İyeLik Zâmiri olan “ن” harfiyle buyurulan “BİZ” pek çoktur örnek OLarak.:

وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حَمَلَتْهُ أُمُّهُ وَهْنًا عَلَى وَهْنٍ وَفِصَالُهُ فِي عَامَيْنِ أَنِ اشْكُرْ لِي وَلِوَالِدَيْكَ إِلَيَّ الْمَصِيرُ
Resim---“Ve vassaynel insâne bi vâlideyh(vâlideyhi), hamelethu ummuhu vehnen alâ vehnin ve fisâluhu fî âmeyni enişkurlî ve li vâlideyk(vâlideyke), ileyyel masîr(masîru).: Ve BİZ, insana anne ve babasına (bakmasını) vasiyet ettik (farz kıldık). Onu, annesi zorluk üzerine zorlukla taşıdı. Ve onun sütten kesilmesi iki yıldır. (Hem) BANA (hem) anne ve babana şükret! Dönüş, BANA'dır.” (Lokmân 31/14)

Resim
RESÛLULLAH sallallahu aleyhi vesellem’de=>NAHNU=BİZzz..

Resim---Enes radıyallahu anh anlatıyor: Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Kim BİZim namazımızı kılar, BİZim kıblemize yönelir, BİZim kestiğimizi yerse işte o, Müslümandır.” buyurdu.
(Enes radıyallahu anh’dan; Hadisi Nesaî tahric etmiştir. Ancak, Buharî, Ebu Davûd ve Tirmizî tarafından da rivâyet edilmiş olan uzunca bir hadisin bir parçasıdır. Bak: Tirmizî, İman 2, (2611); Ebu Davûd, Cihad 104, (2641). Nesaî, İman 9, (8, 105). Buharî, Salât 28.)
İbnu Ömer radıyallahu anh anlatıyor: “BİZ Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem'e kulak vermek ve itaat etmek şartıyla biât ederken Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Gücünüzün yettiği şeylerde!.”
diyordu..

(Buharî, Ahkam 42; Müslim, İmaret 90, (1867); Nesaî, Bey'at 18, (7, 148); Tirmizî, Siyer 37, (1597); Muvatta, Bey'at 1, (2, 982); İbnu Mace, Cihad 43, (2874))

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen BİZden değildir.” buyurmuştur..
(Tirmizî, Birr, 15ve Sıla 15; Ebû Dâvûd, Edeb, 66)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “BİZi aldatan BİZden değildir.” buyurmuştur..
(Müslim, Îmân, 164)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: Vedâ Haccında, vedâ.: “Beni dinleyin ve belleyin. Dediklerimi duyanlar, bugün burada olmayanlara iletsin. Benim sözümü işitip ezberleyen sonra da işittiği gibi başkasına ileten kişinin Allah yüzünü ağartsın.” buyurmuştur..
(Ebu Davûd, ilim, 10; İbn Mace, Mukaddime 18)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “ALLAHım! Receb ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle, BİZi Ramazan ayına ulaştır!.” buyurmuştur..
(Taberânt, el-mu'cemü'l-evsat, IV, 189)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Ey RABBimiz BİZi hidâyete erdirdikten sonra kalblerimizi saptırma katından BİZe rahmet bahşet. Şüphesiz SEN bağışı en çok olansın.” buyurmuştur..
(Tirmizî, Daavât, 89)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Teğannî (içli, hoş edâlı) ve yüksek sesle Kur'ÂN-ı Kerîm'i okumayan BİZden değildir” buyurmuştur..
(Buhârî, Tevhîd 4; Ebû Dâvûd, Sucûdü'l-Kur’ÂN 20)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Kim, benim yolumdan/sünnetimden yüz çevirirse, o BENden değildir”buyurmuştur..
(Buhârî, Nikâh 1; Nesâî, Nikah 4)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Kadın ile eşinin ve köle ile efendinin arasını bozan BİZden değildir” buyurmuştur..
(Ebû Dâvûd, Talâk 1, Edeb 125 ; Ahmed b. Hanbel, II/397; V/352)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Kendine ait olmayan bir şeyi iddiâ eden, BİZden değildir” buyurmuştur..
(Müslim, İman, 27)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “BİZ Müslümanlara karşı silah doğrultan, BİZden değildir”buyurmuştur..
(Buhârî, Fiten 7; Müslim, İman 42, 43)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Aldatan BENden değildir” buyurmuştur..
(Müslim, İman 43; Ebû Dâvûd, İcâre 50; Ahmed b. Hanbel, II/50, 242, 417)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Dinleyin! BENden sonra bir kısım idarecilerin geleceğini işittiniz mi?! Kim onların yanına girer, onları destekler ve yalanlarını doğru kabul eder, haksızlıklarında onlara yardım ederse BENden değildir; BEN de ondan değilim. Bu kimseler HAVZIN BAŞInda bana yaklaşamayacaklardır. Her kim de onların yanına varmaz, onlarla bağı olmaz, yaptıkları haksızlıklarda destek vermez ve yalanlarını kabul etmezse; işte o BENdendir, Ben de ondanım. HAVZIN BAŞInda BANA yakın olacak bunlardır” buyurmuştur..
(Tirmizî, Fiten 72; Nesâî, Bey'a 35, 36; Ahmed b. Hanbel, III/24-92)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Asabiyet (zâlim ve haksız kavminin safında olma) davasına çağıran BİZden değildir. Asabiyet davası uğrunda savaşan da, bu uğurda ölen de BİZden değildir” buyurmuştur..
(Ebû Dâvûd, Edeb 111)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Emânete hılf u hıyânet eden, BİZden değildir” buyurmuştur..
(Ebû Dâvûd, Eymân ve'n-Nüzür 6; Ahmed b. Hanbel, V/352)

Hılf u hıyânet.: İhâneteden ve edene yardım eden..

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Göz göre göre bir malı gasb eden BİZden değildir” buyurmuştur..
(Ebû Dâvûd, Hudud 13; İbn Mâce, Fiten 3)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “BİZden başkalarına benzemeye çalışanlar BİZden değildir. Yahudi ve Hıristiyanlara benzemeyin!.” buyurmuştur..
(Tirmizî, İsti'zan 7)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Kadınlardan kim erkeklere benzerse, erkeklerden de kim kadınlara benzerse BİZden değildir” buyurmuştur..
(Tirmizî, Cenâiz 28; Ahmed b. Hanbel, II/192)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Fatıma, benden bir parçadır. Onu üzen beni üzer. Beni üzenin ise amelleri boşa gider. Şüphesiz ALLAH, Fatıma'nın hoşnud olmasıyla hoşnud olur, öfkelenmesiyle öfkelenir” buyurmuştur..
(Buharî, Menâkıb 50; Nesaî, Hasais 135; Müsned, IV/328; Hâkim, III/153-154)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Şüphesiz Ali BENden, BEN de Ali'denim; o BENden sonra bütün mü'minlerin VELÎSİdir” buyurmuştur..
(Müsned, IV/437-438; Tirmizî, Menâkıb 20)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Hüseyin BENden, BEN de Hüseyin'denim; kim Hüseyin'i severse ALLAH da onu sever.” buyurmuştur..
(Müsned, IV/172; Tirmizî, Menâkıb 30)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Ey insanlar, kim BENim EHL-i BEYtime sırt döner, buğz ederse, Yüce ALLAH o kişiyi kıyamet gününde Yahudi olarak haşreder.”buyurmuştur..
(Suyutî, İhyâu’l-Meyyit, 22/20)

Resim---Abdullah b. Ömer radiyallahu anhu.: "Peygamber aleyhisselâm bir savaşa çıkmıştı. Yolda.: “Bu gün, komşusuna eziyet eden kimse BİZe katılmasın!.” buyurdu. Adamın biri.: “BEN komşumun duvarının dibine abdest bozmuştum!” deyince, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Bu gün BİZe katılma!.” buyurdu..
(Y. Kandehlevî, Hadislerle Müslümanlık, III, 1068)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “ALLAH`a ve âhiret gününe iman eden komşusuna ikramda bulunsun!.” buyurmuştur..
(Buhârî, Edeb, 31; Müslim, imân 74, 76, 77; Ibn Mâce, Edeb, 4)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Ya Ebâ Zerr! Çorba pişirdiğin zaman suyunu çoğalt ve komşularını da unutma!.” tavsiyesinde bulunmuş, ayrıca.: “Komşusu açken tok olarak yatan kimse BİZden değildir.” buyurmuştur..
(Hâkim, Müstedrek, 4/183, no: 7307)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Kim BİZi aldatırsa, o BİZden değildir.” buyurdu.
(Müslim, iman, 164, I, 99; Tirmizî, Büyu', 74, III, 606). III-)

Resim---Ebu Hureyre radiyallahu anhu anlatıyor.: Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem. çarşıda bir buğday yığınına rastlayınca elini yığına daldırıp çıkardı, parmakları ıslandı. Bunun üzerine satıcıya.: “Nedir bu?” diye çıkıştı
Adam.: “Ey ALLAH’ın Resûlü, yağmur ıslattı!.” deyince,
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Bu ıslaklığı üste getirip, herkesin görmesini sağlayamaz mıydın? Kim BİZi aldatırsa, o BİZden değildir!.”
buyurdu..

(Müslim, iman, 164, I, 99; Tirmizî, Büyu’, 74, III, 606)

Resim---Yaşlı bir zât, Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem’ı görmek için geldi. Oradakiler ağır alıp da ihtiyara yer vermekte geciktiler.
Bunun üzerine Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.:
“Küçüğüne acımayan, büyüğüne saygı göstermeyen BİZden değildir.” buyurmuştur..

(Tirmizî, Birr, 15, IV, 321)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Allâh'u TeÂLÂ’dan başkasına yemin eden, BİZden değildir.. Karı ile kocasının veya efendi ile kölesinin arasını açan, BİZden değildir.” buyurmuştur..
(Ahmed b. Hanbel, Müsned, V, 352)

Resim---Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Hiç kimse kendi ameliyle cennete girmez.” buyurunca,
Sahabe.:”Sen de mi yâ Resûlallah!” dediklerinde de,
Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem.: “Evet BEN de; meğer ki RABBim BENi RAHMEtinin kucağına almış olsun!.”
buyurmuştur..

(Buharî, Rikak,18; Müslim, Münâfikîn, 71-73)

İmâm Ali kerremallahu vechehu.: “Dünya ekim, mahşer ve âhiret ise hasad yeridir.” buyurmuştur.

Resim

YÂ HAYyu’L- HUuu!. ALLAH celle celâlihu!.

=>“EHL-i BEYt==>EDEBi İZİ”-nde,
SIRR-ı NAHNU===>BİZ BİR-İZ-inde,
İMÂM-ı MUTLAk====>MUHAMMED,
=>DAMLAsı-yız=>“D E N İ Z i”-nde!.

HASBî HİZMETLe =>Lî-VECHiLLAH,
==>Bî-iZNiLLAH====>SEBîLiLLAH,
==>KELÂMuLLAH==>RESÛLuLLAH,
=>DÂiM<->KÂiM===>
İNŞâe ALLAH!.

celle celâlihu..
aleyhmusselâm..

Resim

Resim

ALLAHumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ MuhaMMedin
Abdike ve
Nebîyyike ve
RasûLike ve
Nebîyyi'L- ÜMMiyi ve alâ âlihi, EHL-i BeYtihi ve's- Sahbihi ve ÜMMetihi...

ALLAHımız celle celâluhu!
BİZe MuhaMMedî Gayret,
PÎRimizden Hâl-i HiMMet,
RASÛLünden ŞiFâ-yı ŞeFâat,
ZÂTından İnâyet-Hidâyet-SeLâMet
İZZet-i İhsÂNınLa LûTFet-CEM’ et CUMÂmıza İnşâe ALLAH!..

M.M.M. MuhaBBetLerimLe...

Resim KUL İHVÂNİm..
Resim

“Divanında Muhammedi Tasavvuf” sayfasına dön