HASBİYALLAHU!

Kullanıcı avatarı
fatmaana
Aktif Üye
Aktif Üye

HASBİYALLAHU!

Mesaj gönderen fatmaana »

Resim

HASBİYALLAHU!

Hasbiyallahu tebâreke ve teâlâ li dinî
Hasbiyallahu azze ve celle li dünyayî
Hasbiyallahu’l- Cevadü’l- Kerîmü li mâ ehemmenî
Hasbiyallahu’l- Halimü’l-Kaviyyü limâ bâga aleyye
Hasbiyallahu’l- Azizü’ş- Şedidü limen kaderi bisûin
Hasbiyallahu’r- Rahimü inde’l- mevt
Hasbiyallahu’r- Raufu inde’l meseleti fi’l-kabrî
Hasbiyallahu’l- Kerîmü inde’l- hisab
Hasbiyallahu’r- Kadîru inde’s- Sırat
Hasbiyallahu lâ ilâhe illâhu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbü’l-Arşi’l- Azîm…

Her şeyi karşılıksız veren Allahuzülcelâl, Dinimde vekilimdir ve bana yeter!
Her şeyi karşılıksız veren Allahuzülcelâl, Dünyamda vekilimdir ve bana yeter!
Çok cömert ve ikram edici olan Allahuzülcelâl, en mühim-önemli işlerimde vekilimdir ve bana yeter!
Halim ve kavî-sağlam olan Allahuzülcelâl, kötülük etmek isteyenlere karşı vekilimdir ve bana yeter!
Merhameti yüce olan Allahuzülcelâl, ölüm anında vekilimdir ve bana yeter!
Çok acıyan, esirgeyen, merhamet sâhibi olan Allahuzülcelâl, kabir hayatımda-sorumda da vekilimdir ve bana yeter!
ihsan ve inayet sâhib olan Allahuzülcelâl, mahşerde hesabımı verirken de vekilimdir ve bana yeter!
Her bir şeye kudreti yeten ve Kâdir olan Allahuzülcelâl, Cehennem üzerindeki Sırat Köprüsünden geçerken de vekilimdir ve bana yeter!
Allah bana yeter! O'ndan başka ilâh yoktur! Ben sadece O'na güvenip dayanırım! O yüce Arş'ın sahibidir!..
[url=http://www.muhammedinur.com][img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/mesajresimleri/ftm11fh9.gif[/img][/url]
Kullanıcı avatarı
sena
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen sena »

ahh fatma teyzecim keşke bizde senin gibi Allahımıza sahici olarak tevekkül eyleyebilsek. Allahın bize yaşattığı halleri alenen dünyaya ilan etmesek... Lütfen yaşadığımız güzel halleri abartmayalım. Rüyalarımıza hülyalarımıza güvenmeyelim. Herkes kendinin ne olduğunu bilir. Nefsini bilen Rabbini bilir... Ötesi Yok. Lütfen sahici olalım.. Olmaya çalışalımm..Sena....
Resim
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

129.Eğer yüz çevirirlerse de ki: “Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arşın sahibidir.”

TEVBE Suresi 9/129
Resim

“Dua Köşesi” sayfasına dön