YASİN'e KALBİ DUA...

Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

YASİN'e KALBİ DUA...

Mesaj gönderen Hakan »

YASİN'e KALBİ DUA...

Yasin değerli bir arkadaşımdır. Beraberce aikido yaparken tanıştık. Kendisi öğretmen. Gencecik bir fidan. Daha önce kanserden dolayı beyin ameliyatı olmuş ve tedavisi sonuç vermiş. Rahata ermiş kardeşim Yasin... Bu arada görevine devam etmiş, hayat yaşamını idame etmiş YASİN... Belirli bir aşamadan sonra aikido çalışmalarına katıldı Yasin. Bizde acemiyiz bu işlerde Yasin'le bire bir ilgilendirdi hoca beni. Düşmeler kalkmalar felan öğretiyoruz ve öğreniyoruz Yasin'den. Tabi genç kardeşim kuvvetli de kuvvetli. Bir bilek var soba borusu gibi maşallah. Aikido hareketlerini yapmaya çalışıyorum bana mısın demiyor gülüyor. Neyse dedim. Bu aikidonun özüne inemedin Hakan dedim kendime. Hoca bazen beni çıkarır mindere halı çıppar gibi bi o tarafa bi bu tarafa. Çığlıklar havada. Yerdeyken göz altından bakarım Yasin'le birlikte herkes gülmekte. Tabii ki bende acıyı unutup gülmekteyim. Yasin ismi gibi Kuran'ın Kalbi suresinin özündeki insanın idraki gibi insanlığı idrak etmiş bir güzel kardeş. Aikidoyu bırakalı görmüyordum kendini. Telefonlaşıyor muhabbet ediyorduk. Belli bir zaman sonra Yasin'in beyninde tekrar tümor oluştuğunu öğrendim. Çoook üzüldüm. İçim acıdı. Yüreğimden bir şeyler yapmam gerektiği geçti kardeşime. Tüm aikido ekibini topladım evine gittik. Halen gülmekte gülücükler saçmakta. Beni görünce ayrı gülmekte aikido hareketlerini anlatarak. Bende o güzel arkadaşla zaman geçirmenin verdiği zevkle gülüp sıkıntıyı unutuyorum. Biraz muhabbetten sonra abi dedi konuşmalarım takılmaya başladı artık. Ve sol tarafımda his kayıpları başladı dedi güzel kardeşim. Bende her duamda tüm aikido arkadaşlarıma dua ediyorum. Ama sana özel dua edeceğim dedim. Cannn abim dedi...
Biliyorsunuz ki Dosd Muhammediler dua her kapıyı açan bir anahtardır. Ben bi çarenin duasının kabul olup olmayacağı hususuna bakmadan dua etme azmindeyim. Sizlerden de özel dua istiyorum YASİN'e ...
Dua ile YASİN bir çok güzelliklere vakıf olacak ve yine insanlığa bir çok faydaları dokunacaktır inşallah...

Allah razı olsun. Dualarla kalın.
Resim
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Re: YASİN"LE KALBİ DUA...

Mesaj gönderen der-ya »

Her musibet vaktini,

Kabule şayan dua vakti eyle bize Rabbim!

Kalbî dualarımızı kabul eyle!

Verdiğin her elem ve sevinçte adım adım yaklaşmamızı nasip et Sana Allah’ım!

İbrahim’in (a.s) diliyle şahitlik ediyorum şimdi Sana: “Ben hastalandığım zaman bana şifa veren O’dur!” (Şuara suresi 80. Ayet Meali)

Yegane şifa veren Sensin!

Yasin kardeşimize de şifa ver Rabbim!
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim
Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedin abdike ve nebiyyike ve rasûlike ve nebiyyi'l-ummiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehl-i beytihi...

CANda canım kardeşim Hakan'ım, Yâsîn kardeşime gönlümde ülfet peyda etti yazdıkların... Bu hâsıl olan muHABBEtin nûruyla, AŞK hurmetine ÂŞIKlar hurmetine HAKK AŞKında şifâ bula. RABBim Yâr'ine Yârânına bağışlaya, beynindeki tümör yerini ÎMÂN nûruna terkeyleye aramıza katıla Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimizin rızâsında hoşnutluğunda hizmette nefER ola, GÜLler derleye bağdan, GÜL koka... Marazın defi haberini almamızı ihsan buyura SULTANımız ÜÇ AYlar hurmetine üç vakite inşâe ALLAH!!!

Allâhumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedin abdike ve nebiyyike ve rasûlike ve nebiyyi'l-ummiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehl-i beytihi...
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Cümlemiz adına yapmış olduğumuz dualarımıza amin diyorum. Allah razı olsun...
Resim
Kullanıcı avatarı
Gariban
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Gariban »

Amin Amin. Hakan canım benimde ÖZGÜR isimli bir arkadaşım var, ayni Üniversite’de 1990'larda beraber okumuş idik sonra kader bizi yurtdışında bir araya getirdi, yeniden yurtdışında ayni üniversitede okuma imkanımız oldu, başarılı ve girişimci bir kardeşimizdir, yardim severdir, Ukrayna'ya iş açmak için gitmişti orada yasıyordu bir kaç senedir, bende Türkiye’ye döndüğümden beridir kendisi ile internet üzerinden görüşür idim bir kaç hafta evvel kendisinden bir mesaj aldım ve bir kulağının tamamen duymaz olduğunu, apar topar Türkiye’ye geldiğini ve kulak dengeyi etkilediğinden yardımsız yürüyemediğini öğrendim. Su an o da tedavilere girmekte kulağını kurtarmaya çalışmakta. Dualarımız tüm şifa bekleyen kardeşlerimize olsun. Hocamızın dediği gibi sıhhat insana hasbi hizmet için verilmekte bunun önemini bilmek lazım inşaallah. Biz sıhhatli olanlar ise bu hadiselerden ibret alıp sıhhatimizin ve zamanımızın kıymetini bilmeliyiz inşaallah.
Es Selam ve sevgiyle
garibAN
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

Resim

OKUDUĞUM FATİHA SURESİNİN, İNDİNDE Kİ DEĞERİ VE HATIRI İÇİN KARDEŞLERİMİZE ACİL ŞİFALAR İHSAN EYLE, YÜCE ALLAHIM... AMİN
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Allah cc Sabrı daim, Şükrü Daim bir tedavi süreci nasip etsin inşallah. Dualarla destek olduğunuz için teşekker ederim. Allah razıolsun...
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen Hakan »

Bu gün çalıştığım ilçeye doğru gidiyordum. Telefonum çaldı bir Dosttu. Direk olarak söyleyemedi hal hatır vs. konuştu sonunda sesi titreyerek Yasin'i kaybettik. Allah rahmet eylesin dedi. Çoook etkilendim. Durakladım. belki bu acıyı kaldıramadım. Uzun süre sissez sessiz kaldım. Daha sonra hemen aklıma yasinle ilgili anılarım videolar gibi geldi. Ankara da İncek Rehabilitasyon Merkezinde ameliyattan sonra fizik tedavi için yatmıştı. Ziyaretine gittiğimizde şükürler ediyordu. Bir eli ve ayağını hissetmiyordu. Ama çalışmalar neticesinde eline can gelmişti. Yasin dedim bu sana bir mükafat olsa gerek bu hastalığa sabır büyük bir şükür ehli olmayı mı nasip eder dedim. Bende öyle düşünüyorum abi dedi. Her an şükürlerle idi. Can kardeşim, Can Dost iyi insan. Bu gün cenazene öğrencilerin de gelmişti gördüm hepsini. Yüzünde hüzün gözlerinde yaşla sana sevgilerini sunuyorlardı. Allah cc yar ve yardımcın olsun. Rasulullah sav. şefaatçin olsun. Allah cc biliyor ki ben şahidim arkadaşlığına, insanlığına hayr ve hasenatına. Mekanın cennet olsun. Dualarımızdasın daima...
Resim
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

Resim

HAKKın AŞK AHengi
MuhaBBet MiHeNGi
Dâim DÖNen devrÂN

-> yiNe YEDi R E N G i..

NE Güzel HaKKı BEĞenmek
RABBına İNANdı!” DEnmek
-> YÂRım NEFeslik HAYyatta
NE Güzel İNSANdı!.DEnmek!..

ZEVK 5543

Bu ÂLEMe GELen her CAN–> Zâikatül- MeVT İÇmiştir!
MÛTÛ KaBLe en teMÛTÛ! -> SıRRın ->SEVenler SEÇmiştir!
YAŞArken-> YâSîN-i BİLen!. ->
YâSîN in SîNede ->BULan!
YâSiN-ler ÖLMez -> DİRİdir!.. -> HAKK-ın KATına GEÇmiştir!..

06.09.13. 19:30
brsbrs..tktktrstkkmd

dOKUz DELİ DURağında hep Demişimdir ki:lanmadık nice DOĞum ve GÜLünmedik nice ÖLüm vardır!..”

RuHun ŞâD ve YERin CeNNet ve Kalanlarına HaKk Teâlâ Yardımcı olsun Yasin Hocamız...

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَيْنَا تُرْجَعُونَ
Resim---“Kullu nefsin zâikatul mevti summe ileynâ turceûn(turceûne).: Bütün nefsler ölümü tadıcıdır. Sonra Bize döndürüleceksiniz.”
(Ankebût 29/57)

Resim---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem!: “Mûtû kable en temûtû: ÖLmeden önce ÖLünüz ! ” buyurmuştur.
(Aclunî, Keşful-Hâfâ II-291-2669)

RUHun için Salâvât ve Fatihâ.. Âmin Yâ Muîn celle celâlihu..

İmâm-ı Alî kerremullahi vecheye ait salâvâtı şerîfe

Resim

TÜRKÇESİ: Lebbeyke Allahümme Rabbiye ve sâ’deyke Resim Salâvâtu’llahi’l-Berri’r-Rahîm Ve’l-melâiketi’l-mukarrebîn Resim Ve’n- nebîyyine ve’s-sıddıkîne ve’ş-şühedâi ve’s-sâlihîn Resim Vemâ sebbiha leke min şey’in yâ Rabbe’l-âlemîne Resim Alâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ibni Abdillahi hâtemi’n- nebîyyîne Resim Ve Seyyidi’l-mürselîne ve imâmi’l-mûttâkîne Resim Ve Resûli Rabbü’l-âlemîne’ş-şâhidi’l-beşiri’d- dâi ileyke bi iznike es sirâce’l-münir Resim Ve aleyhi’s- salâtü ve’s- selâmû ve rahmetullahi ve berâkâtuhu.

MÂNÂSI:
“Emret (buyur) ALLAH’ım! Ve başim-gözüm üstüne (emret, saâdetle Senden mutluluk istiyorum), RABB’im, ALLAH’ım! İyilik ve merhamet dolu Salâvâtullahı, gözde (yakîn) meleklerin salâvâtı, peygamberlerin, sıddıkların, şehîdlerin, sâlihlerin; Ey âlemlerin RABBi Seni tesbih (ve tenzih) eden herşeyin salâvâtı, Efendimiz Abdullah oğlu Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e, Hatemü’l-Enbiyâya (peygamberlerin sonuncusuna), peygamberlerin Efendisine, müttakîlerin (günâhlardan korunup ALLAH'a sığınanların) imâmına; âlemlerin RABBinin, şâhid ve müjdeci Resûlüne, Senin izninde Sana dâvet eden ve aydınlatan kandile (sayısız- sonsuz) selâm (sıla, salâvât, rahmet, istiğfâr, dua, ulaşım) olsun!”
Resim
Kullanıcı avatarı
Hakan
Moderatör
Moderatör

Re: YASİN'e KALBİ DUA...

Mesaj gönderen Hakan »

Allah razı olsun. bende acizane inşallah adaş yasin leri anayım yasinin mezarında yasin okuyarak tamamlayayım inşallah...
Resim
Kullanıcı avatarı
gullale
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen gullale »

Resim

RABBim mağfirasını ihsan buyura, Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem efendimize komşu ola... Bize de hayırlı sururlu idrak-irfan-ihsan buyura...
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

NE BAHTİYARDIR O KUL Kİ, ALLAH'IN (CC)RAHMETİNE KAVUŞA...
VE ALLAH (CC) İLE HOŞ KARŞILAŞA...
CÜMLEMİZE HAYR LI ÖLÜM NASİB EYLEYE YÜCE MEVLÂM....
YAKINLARINA SABIR DİLERİM...ALLAH(CC)CÜMLENİN YÂR VE YARDIMCISI DAİM İNŞAEALLAH
...
Resim

“Dua Köşesi” sayfasına dön