UÇURtma..

Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Re: UÇURtma..

Mesaj gönderen MINA »

AŞK OLsun! Can kardeşimiz acakir77..

kulihvani yazdı:Resim

ZEVK 3467

KOYUNları EMişte GÖR! KUZUsun KOKUsun TANIr
SEVgi SIRR değil SEVene! İNsAN SEVerse İNANır
Olsun!-Olmasın!” İmtihan! “OL-AN” Hükm-ü HAKK SEVgidir!
ANLAşılmaz-ANLATılmaz! SEVgi sadece YAŞAnır!..

24.12.08 23:35
Her yerde
Her zaman
Her hâlde..
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen halimkok »

Acakir77 yazdı:Halim kardeşim siz de döktürmüşsünüz gene! Üzerine laf söylemek ne haddime!

Muhammedi Muhabbetlerimle!
Es-Selam.
Aman Estağrufullah Çakır Kardeşim...
Ben kimim ki lafımın üstüne laf söylenmesin. HÂLimce esip savurmaktayım işte...
Bir şey bildiğimden ya da HÂL olarak yaşadığımdan değil, içimden geldi öyle yazdım.
Yoksa Kulihvani Hocamın buyurduğu gibi...

kulihvani yazdı:Dört DAĞdansa İBRahimin Dört KUŞu
Gövde Harmanında Kanat VURuşu
Hamurun MaYası Sıdk İle HuŞû
Dört Unsur Laf İle Karılmaz İmiş

16.03.11. 17:o5
gkkşğ..gnlbğ..
Dört Unsur Lâf ile karılmaz da Benim yaptığım lâfını etmek ancak...
Sen bana bakma Can Kardeşim... Gönlünce yaz, söyle...
Es-Selâm
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

halimkok yazdı:Resim

MaRiFeT RüZGâR’ da, uçmak; uÇuRTMa’ nın HARC’ ı değil.
RüZGâR RaHMeT'in MüJDeSi , RaHMeT HAKK'ın borcu değil.
GÖNÜL gövde, NEFS KuYRuK’ tur, İP AKIL’ dır uÇuRTMa’ da,
KUL’ un MiSÂLi’ dir bu da, AŞK TOPRAK’ ın BURC’ u değil.

HÂLimce...
15.03.2011 - 16:15

وَلَقَدْ جَعَلْنَا فِى السَّمَاءِ بُرُوجًا وَزَيَّنَّاهَا لِلنَّاظِينَ
Ve le kad cealna fis semai burucev ve zeyyennaha lin nazirîn.
Şanım hakkı için biz Semâda burclar yaptık ve onu ehli nazar için tezyin eyledik Hicr Suresi 16.Ayet

تَبَارَكَ الَّذى جَعَلَ فِى السَّمَاءِ بُرُوجًا وَجَعَلَ فيهَا سِرَاجًا وَقَمَرًا مُنيرًا
Tebarakellezi ceale fis semai burucev ve ceale fiha siracev ve kameram munira.
Ne yücedir o ki Semâda burclar yapmış, hem içlerinde bir kandil, bir de nûrlu bir ay asmış Furkan Suresi 61.Ayet

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
hamdolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen hamdolsun »

büğün bir şey yapmamız lazım...O ğün yapılanları büğünün çağında hepsini taştan bir binada toplamaktan ziyade , böyle bir parmak başı kadar bir noktada ..sanal ortamda..Muhammed Aleyhissalatü vesselamın aşkını meşk etme noktasında buluşmamız gerekiyor...Ve bunları yaparken aklımzın hiçbirzman unutmayacağı şey Muahmemdi oluş inancı +ameli+ahlâkı+hali ...Efendimizin adına, hesabına ve şerefine yapmaktır....
KulihvanimmmmmİZ.

tv yani sanaldan öğrendiğime göre, bir uçurtma proğramı vardı ordaki beyefendi dediki peygamber efendimizde uçurtma uçurmuştur diye tarihinden bahsetti çinde doğduğunu çok eski bir tarihi olduğunu s.a.v efendimizin uçurtma uçurduğunu araştıran ne hazindirki bir ingiliz buluyor bu bilğiyi biz efendimizi ne kadar araştıyoruz acaba ? elhamdülillah bu ingiliz kardeşimiz müslüman olmuş , bu bilğiler ne kadar sahihtir bilemem ama araştımaya bütçe ayırdıklarını sorgulayıp aklın bittiği yerde teslimm olan bir çok yabancı kardeşimiz var elhamdülillahh...

http://yenisafak.com.tr/Pazar/?t=11.05.2009&i=185450
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Benim hiç uçurtmam olmadı ...

Bütün çocukların gözdesidir uçurtmalar. Bir ucu minnacık ellere bağlı diğer ucu ise sonsuzluğa uzanır. Yapılışı itibariyle basit gökyüzünde duruşu ile asildir uçurtmalar. Semâlara doğru yükselen ve süzülen bu sâde oyuncaklar uçarken tek başına değildir.

Özgürlüğe kanat açmak için çırpınan can atan saf ve sıcacık yüreklerden bahsediyorum. Yani çocuk yüreğinden. Onlar kalplerini uçurtmalarının kuyruğuna takarlar ve öylece sonsuzluğa uçarlar. Adeta uçurtmalarla özdeşleşir yıldızlara tutunmak ister gibi minicik ellerini semâya doğru uzatırlar. Kalpleri uçurtmalara takılı saatlerce gökyüzünün yüceliklerinde dolaşır dururlar. Uçurtmaları seyretmek bir hayli eğlencelidir.

Gönlüm hep bir uçurtmamın olmasından yana idi. Ne var ki benim hiç uçurtmam olmadı. Uçurtmaları çok yakından incelemedim. Ana hatlarıyla tanıyor ve tanımlayabiliyorum. Ben yine de uçurtmalardan ve onların zihnimde canlandırdığı şeylerden bahsetmek istiyorum.

Çocukluğumda rüyalarımda uçardım hep. Uçmak çok güzel bir duygu. Bir takım kayıtlardan ağırlıklardan kurtularak sonsuzluğa uzanmak... Sonsuzluk ve uçurtmalar.

Ve özgürlük...

Hiç değilse uçurtmalar kadar özgür olmayı istiyorum ben. Şu beden kafesinde sıkışmış ruhumun özgürlük şarkıları ile coşması bu özlemin dışa vurmasından başka bir şey değildir. Neden uçurtmalara özendim bilmiyorum. Yoksa yerim burası değil mi?

Uçurtmanın misyonu uçmaksa; bana ne oluyor?

“Yüksel ki yerin burası değildir/Dünyâya gelmek hüner değildir” diyen Mevlâna acaba uçurtmalara mı seslenmiştir? Onların yeryüzünde iken bir anlam ifâde etmediğini o da biliyordu muhakkak. Gözler onları hep bulutların yanında arar.

Uçurtmalar çok hafif ve basit olmalarına rağmen kendi kendilerine uçamazlar. Onları uçuran güç rüzgâr bile olsa gökyüzüne yükselişi bir sistem dâhilindedir. Rüzgâr kuvvetli estiği vakit onu sağa sola gelişigüzel savurabilir. Fakat bu da uçurtmaların göklere doğru salınması anlamına gelmez.

Çocuklardan birisi alçak zemin üzerinde iki eli ile kanatlarından tutarak uçurtmanın gövdesini yukarı kaldırır. İpin ucundan tutan çocuk ise rüzgârın yönünü ayarlayarak iple birlikte hızla koşar. Böylece uçurtmanın kanatlarının altını dolduran hava uçurtmayı yavaş yavaş yukarıya doğru uçurur. Ve ipi elinde tutan çocuk kontrollü bir şekilde uçurtmasını uçurmaya başlar.

Uçurtmanın hatırlattıkları…

Uçurtmalar bana çocuk saflığına erişmiş gönül sahiplerini hatırlatır hep. Onlar ile uçurtmalar arasında ilginç benzerlikler sezinlemekteyim. Çünkü onlar bedenleri ile yeryüzünde ruhları ile semâlarda dolaşırlar. Uçurtmalar da öyledir ya. İncecik bir ip ile yeryüzüne bağlıdırlar.

Oysa kendileri masmavi gökyüzünde yolculuk yaparlar. Saf ruhların dünya ile olan bağları bir uçurtma ipinden daha zayıftır. Bu aşkın gönüllerin ipini tutan el ise Yedullah (Allah’ın eli)’tan başkası değildir. Artık kendi irâdelerini Hakk’a teslim etmişler bu sâyede yüceliklere mübtelâ olmuşlardır. Kayıtlardan ve dünyaya ait ağırlıklardan kurtularak bir uçurtma hafifliğine erişmişlerdir. Onlar aşka doğru bir sonsuz koşudadırlar ve meyvesi vuslat olan bir yüce yola düşmüşlerdir. Onlar ruhları kafeslerinden salıverilmiş sonsuzluk içinde belirli süre uçuşan kuşlardır. (Mevlânâ)

Ne zaman uçurtmalara özensem gizli bir elin mânî olduğunu hissediyorum. Beni aşağılara çeken bu sinsi güce her defasında yenik düşüyorum. Ben bu halimle boş yere uçurtmalara özeniyorum.

Öyle sanıyorum ki gövdemi taşıyacak aşkınlığa erişmeden özgürlüğe kanat açamam. Benim dünya ile olan bağım çok kalın iplerden hatta halatlardan oluşuyor. Beni yüceliklere taşıyacak hafiflik bu bağların zayıflamasıyla mümkün olacaktır. Ama yine de uçurtmaları seviyorum. Kuşlar kadar hür ve uçurtmalar kadar özgür olmak istiyorum.

Yazar: Mustafa DEMİRCİ

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
nurani
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen nurani »

yürüyerek alınacak mesafe , yükseklerden ucarak ne kadar da kısa zaman da alınıyor.
yeryüzüne bağlılığımız azalıp yükseldikce alınacak mesafe o kadar çok ve kısa sürede olur inşallah
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Ne güzel GÖRmüşsün Sevgili nurani kardeşim...
İnşaAllah AŞK ile Yüreğin semâlarda DOL-AŞsın, UÇURtmalar gibi...

Sonsuz Muhabbetle..

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen kulihvani »

nûrâni kardeşimiz MuhaMMedi NUR Hizmetimize hoş geldiniz..

Resim

-ÂN AKLıM
KAÇ
-ÂN AKLıM
İP
-in KES-me
-ÂN AKLıM

ZEVK 4388

Sekiz KÖŞEli KÂBE-m-İZ.. AKL-ın UMUT UÇurtmaSı
Altı YÜZünde AŞK Rengi.. RaBB-HaKK-HaYY-HüVe-nin YaSaSı
EL ELe EL, YEDULLAHa.. RASÛLULLAH, RIZA İPİ
KULluk AKLı Kor ATEŞ-te.. KaLB Kazanı.. KaFa TASI..

22.03.11. 19:01
gksg..gnlbg..
Resim
Kullanıcı avatarı
habibi
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen habibi »

Resim

Beni rahmetinle boya...
Kalbimi hitabinla süsle...
Dilimi Senin zikrinle tatlandir...
Ruhuma güzel isimlerinin tecellilerini degdir...

.....

"[Bak] ALLAH'in boyasi[na];
ALLAH'tan daha güzel boya vuran kim?
Iste biz O'na abd olmusuz." (Bakara, 138)

Resim

hoşgeldin nurani kardeş... nurANi olsun herANın inşaALLAH...
[img]http://www.muhammedinur.com/resimler/cicekler/hbbi.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
nurani
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen nurani »

hoş buldum

yolumuz aydınlık olsun inşallah
Kullanıcı avatarı
nur-ye
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen nur-ye »

Kıymetli kardeşimiz nurani,

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

MINA yazdı: UÇURtma!..
“Dolaşıp, duruyorum kendi içimde...inceden inceye BİR YOLdayım işte..
Bir nefeste HAKKıyla ALLAH (c.c) diyebilmek, ve son nefestede O huzurla, Ona gidebilmek, işte bu istekle UYandım bugün DE...
Bu hisler gerçekten çokk güzel..ve çok şükür...

İnsan kendini kendine çok yakın sanıyor, hem yakın ASLInda, hem engel başlı-başına...
İç-içe bu duygularla, BİR bilmecenin içindeyİZ
hER CAN heceleyerek, kendini BİLmenin, acizliğini BİLdikçe Rabbinin eşsizsizliğini BİLebilmenin, ne kadar BİLse, BİLemediğinin idrakiyle NEfeslenmekte...
...

Geçen ay Bursaya kar yağdığında bir akşam Mina Kardeşimizin yazdığı Uçurtma'yı okumuştum. Yatsı vakti de gelmişti.
Camiye gitmek için evden çıktım, bir yandan da kendimle sessizce konuşuyordum. Düşünceler uçuşuyordu her zamanki gibi. Soruyordum kendi kendime;
"Niye farketmiyoruz bunca güzelliği, nimeti? Neden uzağız kendimize bu kadar? Yakın olmak için engel ne?"
Bu gibi daha bir sürü sorular uçuşuyordu beynimin örümceklenmiş odacıklarında... Birden irkildim. Pek de adetim üzere değil ama ellerimi pantalon ceplerime sokmuştum ve "farkında olmadan" bacaklarımı tutmuştum. Bacaklarım sanki o an "Biz buradayız ya! Hissetmiyor musun bizi?" der gibiydiler. Gibisi fazla hep diyorlardı da o mağrur BEN duymuyordu. "Sen emir verdin bak nasıl kasılıyor kaslarımız, nasıl da uyum içindeyiz yek diğerimizle. Sen bizi bilinçsiz mi sanırsın? Öyle olsaydık ahirette nasıl aleyhine tanıklık edebilirdik ? Biz Alemlerin Rabbinin emri ile sana hizmet ediyoruz. Sorgulamadan istediğin yere gidiyoruz. Ne sandın, bir yere gideceğin zaman "Sağ bacağım şimdi ileri adım at, sonra sol bacağım sen ileri, tam 70 cm olsun ama fazla ileri gidersen düşerim!" diye mi, yoksa "hadi namaz vakti gelmiş" der ve kalkar gidersin. Hani İmâm-ı Rabbâni'ye demişler:"Bir kerâmet göster." Şöyle bir yürümüş:"İşte" demiş "kerâmet." anladın mı şimdi ? Bizi istediğin yere yönlendiren sinirler aracılığıyla gelen komutlardır. Bilirsin sinirler düşük bir elektrik akımıyla bilgiyi ulaştırırlar. Bu mucize basit bir felçle bile sekteye uğrar ve hissetmez olursun. Sonra da "bacaklarımı hissetmiyorum, sanki benim gövdeme bağlı odunlarmış, bana ait değillermiş gibi..." dersin amma gene de akıllanmazsın.

Uzuvlarımız bize sonsuz bir teslimiyetle itaat ederken, bize ne oluyorda sadece bizim mutluluğumuzu ve sonsuz saadetimizi isteyen cenab-ı ALLAH (CC) ve Rasülü Muhammed'e (SAV) itaat ve teslim olmakta bocalıyoruz? Neden tam anlamıyla teslim olamıyoruz?

Her Daim Zikir, Fikir, Feraset, Fehim ve İlimle OLun ! inşae ALLAH!
MuhaMMedi Muhabbetlerimle!
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Tefekkür ne güzel bir nimet...
Düşünmek yada düşünebilmek, düşündüğünün farkında OLmak...
Kuranı Kerim'de sıkça tekrar edilen sözler bunun için sanırım, düşünmez misiniz, Akıl etmez misiniz, Artık düşünmeyecek misiniz, Hiç düşünmez misiniz, hala düşünüp ders almaz mısınız? ...

Rabbimiz ufkumuzu genişletsin inşaAllah...
İbret nazarıyla bakabilmeyi lutfesin inşaAllah...

Geçenlerde elim incimişti, çabuk yorulur olmuştu bu yüzden..Bazen başladığım bir işi bitirmeden, elim beni terkediyordu sanki..Mesala bulaşık yıkarken, daha bitmedi diyemiyorum elime, hal diliyle benden bu kadar dercesine duruveriyordu..Bana ne kadar söz geçirebileceğini sanıyorsun ki der gibi..İstersen dene acizliğini gör der gibi..

Ya işte, ELimde OLan benim değildi...Benim isteğimle değildi...Bende Olan, beni dinlemiyorsa, ben yoktum o halde...BİR İRADE eden vardı, bunu yakınen ANlamam için bu hali yaşamamı dilemiş OLmalı...
Bilmek ancak YAŞAmakla ANlaşılabiliyor, bin nasihattan çok BİR musibet daha çok şeyler ANlatıyor...Hasta olmayan sağlığın kıymetini bilemiyor, gerçi her hasta da biliyor dersek yine yanlış olacak, öyle insanlar da varki, bu nerden geldi başıma diye, yinemi ben diye kime söylenirler ANlamak zor...

ASLında sabah YAŞAdığım bir hadiseyi, ANlatmak istemiştim...
ANlatmaya başlayamadığım bir türlü: )
Sabah saatlerinde kızımın istediği okul gereçlerinden bir şeyi okula götürürken, yolda önümde bir teyze yürüyor, tanımıyorum, yüzünüde görmedim...Çokk yalınn ve YAKın hislerle gönlümde ona karşı sevgi duyduğumu hissettim, mütevazi bir halde oluşundan mı, belkide...
İçimden benim de annem böyle olsa diye geçirmiştim ki, teyzeyle yolda YAN-YANa gelince, sanki bekliyormuş gibi AYNı anda dönüp, selamun aleyküm kızım, hayırlı cumalar nasılsın dedi...
..Allah için verilen bu hoş kelâm, gönlümü nasıl da hoşnut etti..
Hafiflemiştim sanki UÇURTma gibi UÇA bilirdim...
Allah razı olsunnnnn......sonsuzca diye bağırasım geldi ama Olmaz dı elbet: )
Bu delirdim İZlenimi verebilirdi karşımdakine..
Sağolun..sizede...elh..iyiyim siz nasılsınız cevabından sonra, Allah işlerini rast eylesin DUAsını etti...Resullahın sav'in güzel sünnetinin, güzelliğine şahit OLmuştum...Hiç bir dünya beklentimiz yoktu birbirimizden...Birbirimizi ilk kez görmüştük daha doğrusu O beni görmüştü ve kalbi bir selamı, içtenliği kendime getirmişti dağınık kalbimi..
Allah c.c için olan herşey elbet GÜZEL di..
Okulun kapısından içeri girerken dönüp arkama baktım, yine görmek istedim teyzeyi...
Göremedim..Sanırım diğer yola dönmüştü..Ama kalbimde seyr ettim Onu dualarla..
Sadece saniyelerle ölçülebilecek bir zaman diliminde, nasılda SALlanmıştım..

Bana biri ANLatsa bunu bu kadar SEVimli gelir mi bilmiyorum..
Yaşatıldığı için mi bu kadar HOŞ onu da bilemiyorum...Anlatamayabilirim bununda farkındayım...Çünkü BİR olayın TESİR'i, her insan da farklı OLuyor.
Yine de bir çekirdekte, kocaman bir ağaç gizli sözüyle, ve bir ağaçta ilahi neşenin BUlunduğu lezzetli meyvelerle, ANlatabildiğim çekirdek kadar bile olsa YAZmak istedim..
Münir Derman hzlerinin, bahane arayın sözüyle...
Bahana arıyor OLmalı gönüllerimiz...Muhammedi Muhabbetler İÇİN...
Müzik ruhun gıdası derler di bir zamanlar...Asıl ruhun gıdası Muhabbet...
Gıdasını almayan ruh küsmez mi, ÖLmez mi, ve hatta bundan ruhu alıkoymak haksızlığın en incitisi olmaz mı...Allah muhafaza buyursun cümleyi..

Muhabbet melodisinin ahengi, ruhun huzura ERmesi...ahh ne güzell bir nimet...

Allah'ım ZATına, ZATın İÇin sonsuzzzzzzzz ŞÜKÜRler Olsun...
YAKINlığını DUYur kalplerimize, EN YAKINın NUR PEYGAMBERİMİZ SAV hürmetine..
amin..

Es-selâmun aleyküm ve rahmetullah..
Hayırlı Cumalar..
Nasılsınız.. : )

Muhammedi Muhabbetle EBEDİyen inşaAllah..

Resim

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
Ahmed
Admin
Admin

Mesaj gönderen Ahmed »

Ve Aleyküm Es-Selam ve Rahmetullahi ve Berakatühü!
Cumanız Muhammedi BİZlikte Cem Olmuş, Gönlünüzü bereketlendirmiş gene!
Hamdolsun, Bugünümüze Şükürler olsun cenab-ı ALLAH'A!
Size de Hayırlı Cumalar!
***"En Kötü KÖRlük, gÖZünü GÖRmeyiştir!.." Kul İhvani
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

RabbimmİZ senden ve SEVdiklerindenn razı olsun CANımız, kardeşimiz acakir77...

NUR-u Muhammedi sevgisiyle dünya ve ahirette iyilikler dilerİZ, Ümmet-i Muhammed'e

duamızın makbul OLmasını CUMA hürmetine umut ederiz..

inşaALLAH YARABBİ...
...

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Resim

RüZGâR üflenen RuHumuz, uÇuRTMa da BeDeNiMiZ,
İP SeMâ’ ya SâLL BaĞıMıZ, YeR’ e MaHKûM eDeNiMiZ.
KuYRuK-Lâ OL’u ŞeAN DeNGe, HaYReT ZID’ larda aHeNGe,
AŞK OKU-NUR, vur MiHeNGe, O’ dur uçma NeDeNiMiZ.

HÂLimce…
08.04.2011 – 15:25
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/muhammedinurimza.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Resim

uÇuRTMa “SÖZ” MiSâLiyse, RüZGâR da NeFeS olmalı,
İP NEYse uÇuRTMa için, SÖZ için O SES olmalı,
KuYRuKsa DİL’ in BEN-zeri, İŞ’ in ASLI değil; FER’ i,
MaNâ HePiSÎNden BERî, uçmaya HeVeS olmalı.

HÂLimce…
09.04.2011 – 14:45
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Resim

Bilimin hizmetinde uçurtma

Uçurtma, bilime de hizmet etmiş. Rüzgar, basınç ve hava akımları hakkında bilgi sahibi olmaktan tutun, Wright kardeşlerin ilk uçak denemelerine kadar birçok yerde uçurtma kullanılmış.

Amerikalı diplomat ve bilim adamı Benjamin Franklin, uçurtmayı atmosfer elektriğini araştırmakta kullanmış. Şu uçurtmanın ipine anahtar bağlama hikayesi… Telefonun mucidi Alexander Graham Bell de uçurtmadan bilim adına yararlananlardan biriymiş.

Elbette teknoloji ilerledikçe bu tip kullanım alanlarında uçurtmanın yerini başka cihazlar aldı. Ama teknoloji, uçurtmanın bilimde kullanımını gereksiz kılarken kendisini yakından etkiledi, bir şeyler alıp başka şeyler verdi yani. Fiberglas, karbon grafit gibi yeni ve hafif malzemelerle yapılan uçurtmalar, daha hızlı ve iyi uçar hale geldiler ve işin içine rekabet de karıştı.

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

Resim

SADEce BİR nefes kaldı, ALsam VERMEyeceğim
Bu kadar YAKın M-Âdem, ÖLmeden mi DİRİleceğim
Sıra-sıra d-İZili, BİR İPte UÇURtmalar
HEP-SİN den GEÇmedim ki, BİR'inden mi GEÇeceğim...

*

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
simurg
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen simurg »

Uçurtma deyince "aşırtma" kelimesiyle benzerlik geliveriyor aklıma
Uçurtma çok güzel ama,
rüzgar onu aşırtmasa göklerde nasıl salınacak.

Dünya dönmese gece bitip nasıl gün doğacak.
Ve elimizi bir tutan olmayınca biz dermansız dizlerimizin üzerinde nasıl doğrulacağız?

Tek bir nefes yelkenleri şişirmeye yetmez,
uçurtmaları uçurmaya da.

Ama nefesler BİR leşince rüzgar olurda deveran başlar.
Damlalar SELL olur.

SELLde SALL olur salavatlarımız.

Ve dualarımız bir gemi nefes nefes yol alırız.

Taa ki son nefesimiz enfes bir nefes olsun.

Oruc ikliminde duygularımız incelecek,
kaba sabalıklarımız yontulacak yine.

İç alemimiz genişleyip, ferah nefesler alacak inşaallah.

Nefsin burnu sürtülünce ruh feraha çıkıyor ya,
işte biz beden değilde RUH olduğumuzu yeniden ve doyasıya anlayacağız bir kez daha.
Bu kez hiç unutmamacasına anlarız inşaallah.
Çünkü hep unutanlar olarak en büyük kayıpları burada yaşamaktayız sanki.

Ramazan-ı şerifimiz her ANımıza kutsal remizlerini bıraksın,
BİZi ışıtsın,
Letafet kazandırsın dış ve iç alemlerimize,
ve şahdamarımızdan yakin OL-AN Rabbimizi idrakimiz ŞAHa kallksın inşaallah.

Kavuşma sevincini beraberinde getiren en güzel misafirimiz Ramazan-ı Şerifimiz.
Bizler inşaallah "mağfiret-i nişan"ları boyunlarına asılmış Hürr'ler olmak için ona sarılacağız
Ve her ANını damla damla tadacağız elhamdülillah.

Bu Ramazan-ı Şerifimiz evvelki hiçbir Ramazan-ı Şerifimize benzemiyor benim için.
Bana özel ve sadece benim için geliyormuş gibi benimsemiş bir halim var ilk defa.

Ayrıca şükürler ettiğim bir duygu bu, çok tatlı.
Gözüm uykulara küs olsun bir aylığına,
Ruhum hasretin iplerinden kurtulsun bir aylığına,
ve bir aylığına olsun BİZ ORUC bahçelerinde safada olalım inşaallah.

Doya doya uruc edelim de, şu dünya prangalarının zulmetinden kurtulalım bir aylığına da olsa.
Yer adamı yermiş. Böyle diyorlar.
Yerçekimi bile bizim bedenimizin nasıl yere ait ve yenilmek için olduğunu söyler dururmuş.

Ama RUHUMUZ?
Onu ne yer yiyebilir, ne toprak olur.
O karasevdalar aleminin. ve sevdada yitmez hiçbirşey.
Aslına vakıf olurda bilirse kıymetini,
Nefsin tuzakları ölürse beden ölmeden, dünya bitmeden.

İşte bayram olur bayramlık sevinçlerini giyinir o zaman ruhumuz.
Herşey nasılda güzel bu akşam.
Yarın Ramazan arefesi, ben çok mutluyum.
Ruhuma mutluluk habbeleri eken,
gönlümün yönünü muhabbet mevsimlerine çeviren bir zamandayım.
AN'da zamanıma çok teşekkürler ediyorum.

Belki bir sonraki Ramazan-ı Şerife erişemeyiz,
bu senekine erişmişken kıymetlimizin kıymetine yaraşır haller yaşayalım inşaallah.

Sofralarımız kalabalık olsun.
Gönüllerimiz safa bulsun.
Dualarımız kabul,makbul ve merbub olsun.
Cümle günahlarımız aff ve mağfiret olsun inşaallah.

Ramazan-ı Şerifimiz hem aydınlanma,hem beraat etme ,hem mirac ,hemde vesile-i bayramımız olsun.

Allah Celle Celaluhu hepimizden razı olsun inşaallah. Amin Amin Ya Muin Celle Celaluhu.
Kullanıcı avatarı
halimkok
Özel Üye
Özel Üye

Resim

RüZGâR RUH’ un MiSâLidir, uÇuRTMa ise ÂDEM’ in,
HaVValAN-AN KuYRuK’ uyla, HaVa’ da tutan EL-EMÎN,
İP; SıRaT-ı MüSTaKiM’ dir, iBLiS İKİ’ lik MaKaSı,
HeR NeFeS AYN-ı RaBBiMiN, SeCDe emrettiği DEM’ in

HÂLimce…
01.08.2011 – 00:42
Kullanıcı avatarı
der-ya
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen der-ya »

UÇURTMA

Çocuklarımız neleri sevmiyorlar ki…
Uçurtmayı seviyorlar sözgelişi,
Bir havalandı mı uçurtmaları
Daha da güzelleşiyorlar.
Maviliklerde gözleri
Özgürlüğü yaşıyorlar
Uçurtmalarla birlikte.

Koparıp da iplerini hele
Bir kurtuldular mı ellerinden,
Öylesine seviniyorlar ki,
Gidiş o gidiş, bile bile…

Kızalım mı umursamayışlarına?
Kendi yaşamlarını izliyorlar boşlukta.
Onlar da birer uçurtma değil mi?

Bizim de ne süslü uçurtmalarımız vardı,
Alıp başlarını gitmediler mi?
Gözümüzden bile esirgedik
Hangi birinin ipi kaldı elimizde?

(1981)
Kulağımız Kirişte adlı şiir kitabından 1983
Bütün Şiirleri 1927-1991(Çınar Yayınları)

Rıfat ILGAZ
Eğer göğün yedi kat üstüne çıkmaksa niyetin, Aşktan güzel merdiven bulamazsın.
Eğer aşkı bulmaksa niyetin, Aramadan duramazsın. -
Yunus Emre.k.s

“Kendi Şiirleriniz” sayfasına dön