1001 Esmâ-yı Hüsnâ

Kullanıcı avatarı
kulihvani
Site Admin
Site Admin

Re: 1001 Esmâ-yı Hüsnâ

Mesaj gönderen kulihvani »

inşâe ALLAH kardeşim,
biliyorsun ki biz hadis-i şerif ve kur'ÂNn-ı kerimde geçen ve bildirilen 140 esmâyla uğraşmaktayız.
Hacerü'l- Eskalanî ks. gibi İmamlarımız ilim sahbidirler.. isim, sıfat, fiil köklü isimler vs. var.. Kâdir başka Kadîr başka.. ehad.. ahad vs..

sen çalışmalarına devam et, bilir bilmez yazma, çünkü burası sanal ortam.. yazını okuyan birisi gerçek sanır ve cevap versek bir türlü vermesek bir türlü halde kalmak da istemeyiz.. BİZim ana düsturumuzdur ki, ne kimseyi dâvet ederiz ne de kovarız, herkes kendini HÂLLeder, gider ya da kalır.. burası Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in Hizmet Havzıdır.. lütfen...
Resim
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Selamun Aleyküm.

140 esmada sorun yoktur.Yazılan mesaj yıllar önce olduğu için o mesajların silinmesini bu sebeble istedim
İnsan sürekli gelişir .İlmide artar.
Önceden yanlış anlaşılma olduğu gibi şimdide yanlış anlaşılma olmuştur.Ne yazıkki mesajları yazılma tarihleri yoktur.Sitenizde bu özellik eklerseniz çok yararlı olur.
Oluşan rahatsızlık sebebiyle kusura bakmayın.

Tekrar yanlış anlaşılmalara neden olmaması için eski mesajları lütfen siliniz.
Birçok siteyi gezdim zahiri ve batıni ilimleriyle islama hizmet eden birçok kişiyle tanıştım.
Özel mesajlarımı okursanız böyle yanlış anlaşılmalar artık olmaz inşAllah.
Allah razı olsun islama hizmet edenlerden.
Allahım "Bismillahirrahmanirrahim"in hakkı için, alemlere rahmet olarak gönderdiği zata ve bütün al ve ashabına ,Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır bir şekilde salat ve selam et.(amin)
Kullanıcı avatarı
kurt26
Dost Üye
Dost Üye

Mesaj gönderen kurt26 »

Selamun Aleyküm.
Bir mod arkadaş bu konudaki eski mesajlarımı silebilir mi?
Kulihvani hocada eski mesajıma cevap vermiştir.Yıllar önceki mesaja.
Bir mod kardeşim sağolsun mesajlara tarih ekledi.Görüldüğü gibi eski mesaj eski tarihlidir.
Ne yazıkki tarih önceden eklenmediği için yanlış anlaşılmıştır.Ben ise yanlış anlaşılmaması için daha önceki mesajlarımı silin dedim.Fakat yinede olucak olunca oluyor görüldüğü gibi.

Şuan diyorumki bilgiler doğrudur.140 esmadır.İslam alimlerinede sevgi ve saygı beslemekteyim.
Kulihvani hocam siz dedinizki cevap versek olmuyor vermesek olmuyor.
Bence fikrimi söylüyorum yanlışlarında düzeltilmesi gerekir .
Daha hoşgörülü cevaplar verilebilir örneğin,karşındaki kişinin seviyesine inilebilir eğer bu uygulanamıyorsa mesajlar direk silinir.
Böylece hem yanlış anlaşılma olmaz hemde kimse kırılmaz.

Allahım "Bismillahirrahmanirrahim"in hakkı için, alemlere rahmet olarak gönderdiği zata ve bütün al ve ashabına ,Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır bir şekilde salat ve selam et.(amin)

“Esmaü’l – Hüsna” sayfasına dön