BİZde Bir İZ, BİZ de BİRiz!

İbret almasını bilenler için
Kullanıcı avatarı
yolcu
Saygın Üye
Saygın Üye

BİZde Bir İZ, BİZ de BİRiz!

Mesaj gönderen yolcu »

Gecenin tam ortasında, bir e-postayı okurken çok hoşuma gitti, paylaşmak istedim.

Zira yazıyı okurken; MUHAMMEDİ NUR YOLunun YOLCUlarının; BİZde BİR ve BİRde BİZ olma şuurunu devamlı vurgulamaları ve mücessem bir şekilde bu dünya hayatında yaşamaları aklıma geldi.

Bu YOLda; Ne güzel imam, İMAM-I MUTLAK--> RESULULLAH sallallahualeyhivesellem, ve ne güzel şubeler, yolunun ERENleri - himmet ERleri- , ve ne güzel YOL arkadaşıyız, BİZler. Şükürler olsun.

EY bu tam davetin YÜCE RABB -cellecelaluhu- i. BİZi BİR olan İZimİZden ayırma. Bu ÇÖLlerde bize yükleyeceğin ağırlığı kaldırma gücü vER, kaldıramayacağımız yük yükleyip de bizi uçurumlardan aşağıya yuvarlama. AMİN

-E-POSTAmdan alıntıdır-
Bir gün sormuşlar erenlerden birine, "Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?". "Bakın göstereyim..." demiş ermiş.

Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine derken, tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş. Arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar. Ermiş: "Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz." diye de bir şart koşmuş. "Peki..." demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan.

Bunun üzerine "Şimdi..." demiş eren. "Sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe." Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa. "Buyrun" deyince, her biri uzun boylu kaşığını çorbaya daldırıp, karşısındaki arkadaşına uzatarak içirmiş. Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan.

"İşte..." demiş eren: "Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse, o aç kalacaktır. Ve kim arkadaşını düşünür de doyurursa, o da arkadaşı tarafından doyurulacaktır. ŞÜPHESİZ, HAYAT PAZARINDA DAİMA SEVGİYİ PAYLAŞANLAR KAZANÇTADIR."
-E-POSTAmdan alıntıdır-

[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

SEVGİ HAKK TEALANIN BAZI MÜSAİT GÖNÜLLÜ KULLARININ GÖNLÜNDEN ESTİRDİĞİ İLAHİ ESİNTİLERDİR.
BU ŞANSLI KULLARIN HAKK TAN GELENİ YİNE O NUN ADINA HALKA ESİRGEMEDEN VERMELERİ GEREKİR.
BU VERİŞ ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE TEZAHÜR EDEBİLİR.
BAZEN YETİM BİR ÇOCUĞUN BAŞINI OKŞAYIŞ, BAZEN AĞLAYAN BİR ÇİFT GÖZÜN YAŞINI SİLİŞ, BAZEN DE AÇKALMIŞ BİRİNİ DOYURUŞ VEYA BİR ÇIPLAĞI GİYDİRİŞTİŞ.
YİNE BAZEN TATLI BİR GÜLÜMSEME VE HAL HATIR SORUŞTUR, KISACASI İLAHİ AŞKIN HAK ÇEŞMESİ OLUP HAKK ADINA SEVGİ DAĞITMAK....
NE ANLAMI OLURDU, SEVGİSİZ İLGİSİZ İKRAMSIZ HEDİYESİZ BİR YAŞAMIN BU FANİ DÜNYADA.
İNSAN BÜTÜN BUNLARDA ZORLANIYORSA KENDİNİ BİRAZ DAHA FAZLA SEVEN BİRİ İSE VERMENİN EN KOLAY ŞEKLİ.
KARŞISINDAKİNİ KENDİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP, KENDİNE VERİR GİBİ VERMELİDİR.
BİR ZAMAN GELİRKİ , OBENLER SENE SENLERDE O NA DÖNÜŞÜR.
ARTIK HERŞEYİN O OLDUĞU YERDE HAKİKAT , HAKİKATİN OLDUĞU YERDE AŞK VARDIR.
İLAHİ AŞK....İLAHİ AŞK IN OLDUĞU YERDE DE BİR'LİK VARDIR.
NE MUTLU TÜM SAYILARINI BİR'LEYENLERE..
ALLAH'IN SELAMI ONLARIN ÜZERİNE OLSUN.MUHAMMED'İ (SAV) SEVGİLERİMLE...A.E.O UN....
...
En son HAYY-DOST tarafından 09 Ağu 2009, 21:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
MINA
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen MINA »

NE VARKİ VARLIĞI DEĞERLİ KILAN, DUALAR OLMASA NEDİR Kİ KALPLERİ SICAK TUTAN VE SADECE BİR DOST SELAMI DEĞİL MİDİR DUYULDUĞUNDA YAŞAMIN ANLAMINI BULDURAN, AKLIMDA, KALBİMDE VE DUAMDASIN...EN GÜZELE EMANETSİN....

Diye bir mesaj göndermişti değerli bir ablam...
SEVGİden bir konu görünce paylaşmak istedik BİZce...

sevgiyle...
''Ve Allah'a Sımsıkı Sarılın...''

Hacc / 78
Kullanıcı avatarı
HAYY-DOST
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen HAYY-DOST »

TAM DA BURADA ÇOK ÖNCELERDEN BİR YERDEN TANIYORMUŞ KADAR ,
KENDİME YAKIN BULDUĞUM NUR YE CAN IMA GÜZEL BİR DOST SELÂMI GÖNDERİYORUM, UCUNA DA HASRET EKLEYEREK İNŞALLAH KÖYÜNE ULAŞTIRIR MELEKLER ALLAH IN İZNİYLE.....

AŞIĞIM BEN LEYLÂYA
YÜZÜ BENZER BİR AYA
UÇTU GİTTİ ELİMDEN
DÜŞTÜM KARA SEVDÂYA

TAA GENÇKIZLIK ÇAĞLARINDAN, KALMA BİR ŞARKI
DİLİME TAKILDI BU GÜN SÖYLEYİP DURUYORUM
HAYIRDIR İNŞALLAH BİLİYORSAN SENDE SÖYLE NURİYE BACIM...

A.E.O S.A.
Kullanıcı avatarı
yolcu
Saygın Üye
Saygın Üye

Mesaj gönderen yolcu »

Sorsalar YOLcuya var mı kardin,
Erkek kaçı ve dahi kaçı kız?
Yine düşündüm, aklıma gelDİN
İşte; bİZ, birlikte RAZIyız
Tekletme bu YOLda, Ya İLAHİ kestirme hız. (ÂMİN !)
[img]http://www.muhammedinur.com/photos/galleries/avatars/1.jpg[/img]
Kullanıcı avatarı
MİRAC
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen MİRAC »

Sevgi
Gönül toprağına ekilmiş bir Rıza tohumudur
onu muhabbet suyu ile sulamak
ibadet güneşi ile aydınlatmak
sabr ile açmasını beklemek
Dua makası ile onu en güzel şekilde sahibine sunmaktır